Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości w polskich sklepach

Polska, 14.12.2009, h. 00:45, dodał: Promant
38

Cushima: latarki taktyczne INFORCE. SpecShop: repliki broni krótkiej produkcji TM. ZBROJOWNIA: Sten AGM. Capri ASG: mundur polowy Multicam v.1 Specops.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sklep Cushima oferuje latarki taktyczne INFORCE.

 

 

Obudowy wykonane z włókna węglowego. Mała waga, multifunkcyjność. Zasilanie bateriami litowymi. Latarki dostępne są w różnych rozmiarach. Najwyższe modele posiadają diody kilku kolorów, używane zależnie od zastosowania. Dodatkowo model INFORCE Color/IR posiada diodę świecącą w podczerwieni.

 

 

Ceny, zależnie od typu oraz ilości funkcji modelu: od 275PLN do 890PLN. W cenie najdroższych modeli zawarte jest szkolenie taktyczne z metod użycia latarek w walce przeprowadzone w Centrum Szkoleniowym CUSHIMA.

 

 

SpecShop włączył do swojej oferty repliki broni krótkiej firmy TM, które szczegółowo opisywaliśmy w starszych newsach. Rewolwery Colt Python .357 Magnum 2.5" oraz 4" - Stainless Finish, produkcji Tokyo Marui

 

 

Prędkość początkowa: 300fps. Waga: 860g i 890g. Materiał: ABS. Pojemność magazynka: 24BB. Zasilanie: HFC 134a, green gas. Używanie green gas wiąże się jednak z ryzykiem uszkodzenia mechanizmu rewolweru. Cena: 599PLN.

 

 

Pistolet Desert Warrior 4.3 produkcji Tokyo Marui

 

 

Pojemność magazynka: 28BB. Długość: 203mm. Prędkość początkowa: 330fps. Waga: 820g. Kolor: piaskowy. Cena: 679PLN.

 

 

 

Sklep ZBROJOWNIA włączył do oferty replikę AEG Sten MkII produkcji AGM. Cena: 599PLN.

 

 

Sklep Capri ASG oferuje mundur polowy Multicam v.1 produkcji Specops. Dostępne rozmiary od S do XXL. Cena: 490PLN.

 

 

Mundur zaprojektowany dla żołnierzy jednostek piechoty zmechanizowanej. Bluza noszona na spodnie, spodnie na buty. Bluza posiada: klasyczny kołnierzyk z ukrytą "stójką", centralny pagon, dwie kieszenie napiersiowe, symetryczny rzep na odznakę / naszywkę, kieszenie na ramionach pod kątem 45 stopni, wzmocnione łokcie i przedramiona, na przedramionach kieszenie zamykane na rzep oraz mankiet regulowany na rzep.

 



Spodnie posiadają: zapinane na guzik oraz zamek błyskawiczny, kieszenie cargo z organizatorem, kieszenie na KS, dwie kieszenie z tyłu, wzmocnione kolana, poszerzone szlufki oraz nogawki ściągane sznurkiem. Materiał: 100% NYCO Ripstop (50% poliamid / 50% bawełna) - MULTICAM Crye Precision.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.sklep.cushima.com

www.specshop.pl

www.zbrojownia.com.pl

www.asg.com.pl

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Dale 14.12.2009, h. 01:07 Dale
"W cenie latarki zawarte jest szkolenie z taktycznego użycia latarki w centrum szkoleniowym CUSHIMA."

To tłumaczy cenę 890zł. No i dioda IR.
Promant 14.12.2009, h. 01:11 Promant
Nie każdy model ma diodę IR, można sobie wybrać czy chcę się model prosty czy o pełnym zakresie funkcji. Nie każdy również musi chcieć czy potrzebować szkolenia, choć jest to interesujący dodatek do oferty produktu.
Dale 14.12.2009, h. 01:19 Dale
No tak tak. Ale o ile cenę 275zł rozumiem, tak cena 890zł kazała mi postawić pytanie "Co dostajemy za taką cenę?". No i się przekonałem, bo w Newsie nie znalazłem tego info.

Fajna sprawa taki kurs. Latarka zresztą też wybajerowana, że prawie sama wojnę wygra
Foka 14.12.2009, h. 08:15 Foka
News uaktualniony, bo faktycznie cena wyglądała dość dziwnie.
HellCat 14.12.2009, h. 08:55 HellCat
Tokyo Marui posuneło się do marnego chwytu reklamowego rodem z Chin. Nazwać serię "stainless" i robić ją z plastiku...
csh3 14.12.2009, h. 09:40 csh3
Od firmy CUSHIMA: latarka jest w cenie narzuconej przez producenta (270$) +VAT narzucony przez nasz Kraj. I z tym nie powalczymy. Niemniej jednak w celu lepszego odebrania tego produktu przez klientów postanowiliśmy zaoferować dodatkowe szkolenie w naszym Centrum Treningowym. Sama latarka bez umiejętności na niewiele się zdaje.
Latarka z IR ma tą przewage nad nakładkami oferowanymi przez np. SUREFIRE , że nie trzeba nic przekładać ręcznie (filtry) ani nie pęka w czasie prowadzenia ognia (oczywiscie mówimy o prowadzeniu ognie z ostrej amunicji). Możliwość przełączania pomiędzy IR a zwykłym swiatłem jest w przełączniku na broni. Pozwala to na bardzo szybkie zmiany światła. Dodatkowo można równiez wykorzystywać światło niebieskie, czerwone i zielone.

Dla tych, którzy nie potrzebują szkolenia cena może zostać obniżona w trakcie indywidualnych negocjacji. Niższe ceny przewidziane są również dla służb mundurowych.
Pritcher 14.12.2009, h. 09:42 Pritcher
Z rewolwerami przegięcie lekkie. Chociaż plastik fantastik na pewno nie zardzewieje Czekamy aż wyjdzie wersja ACM, z metalu, a ludzie ją zgnoją za kulturę pracy/plagiat/szajmetal.
A nie czepiając się, bardzo ładne wykończenie tych rewolwerów, ładny efekt.
Karol_K 14.12.2009, h. 09:55 Karol_K
szkolenie za parę stówek z taktyki użycia latarki Ciekawe ile kosztuje szkolenie z wykorzystania zapałek aż strach pomyśleć...
Small_Hunter 14.12.2009, h. 10:10 Small_Hunter
Może się myle ale od ładnych kilku lat funkcjonuje określenie:
-ABS, wood, full metal i full steel itp określające materiał
-Black, Desert, Chrome, Stainless itp określające kolor.

Na prawdę nie widzę tu żadnego chwytu z Chin bo takie okreslenia na repliki widziałem jeszcze zanim chinole myśleli o zabawie w ASG...

Cena za latarkę o takich parametrach w komplecie ze szkoleniem jest bardzo zachęcającą. Szczególnie jeśli porównamy z cennikiem surefire...
Jeśli chodzi o flipsiupy IR w SF to chyba się troszeczkę spóźniłeś csh3 bo nowe wersje mają rozwiązania zbliżone do tych z Inforce. M952V- obrotowa głowica white/IR. Tyle że kosztuje 575$+ wysyłka+ cło (z montażem i kablem)
Czy mógłbyś napisać coś więcej o "pekających SF"? Jakie modele i który element. Pytam z czystej ciekawości czego potencjalnie unikać.

Karol_K- gratuluje bardzo dowcipnego i konstruktywnego posta. Trzymaj tak dalej.
krugerheini 14.12.2009, h. 10:32 krugerheini
Promant, piszesz, że zasilanie tego Pytona green gazem, a na Specshopie piszą:
"Do zasilania repliki należy używać tylko i wyłącznie gazu HFC134a.
Użycie green, red gazu może doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu repliki."
O ile pamiętam, na WGC shopie też piszą, że tym słabszym gazem.
Foka 14.12.2009, h. 10:37 Foka
No, widzę, że Karol jest nie tylko specem od pirotechniki ale i od użycia latarek. Może przygotujesz jakieś szkolenie?

No chyba, że nie ma pojęcia o taktyce w ogóle, stąd nie potrafi sobie wyobrazić możliwości użycia latarki...
Promant 14.12.2009, h. 10:55 Promant
@krugerheini
Na forach zagranicznych pisali, że strzela na gg i nic nie pada, ale w sumie masz rację, Dodam info.
Dread 14.12.2009, h. 11:19 Dread
"Z rewolwerami przegięcie lekkie. Chociaż plastik fantastik na pewno nie zardzewieje"

Prawo japońskie nie pozwala zrobić repliki rewolweru ze stali.
Karol_K 14.12.2009, h. 11:55 Karol_K
Foka widzę że jesteś specjalistą tylko jak Ci wygodnie , i portal można z tego wyciągnąć wniosek też jest profesjonalny tylko wtedy gdy to wygodne... Jakoś w książeczce pt. "Szkolenie taktyczne plutonu piechoty" wydawnictwo MON 1966 pod.red. gen. broni Jerzego Brodziłowskiego słowa nie ma o latarkach taktycznych , no ale widać jak ktoś jest generałem to nic nie zna się na taktyce ... Zresztą to tylko bajer do tego prawie 1000zł za latarkę może w wojsku do czegoś by się tam przydała ale w ASG ile razy się używa latarek w roku - 2 -3 ?
Grey Fox 14.12.2009, h. 12:04 Grey Fox
@ Karol
1966 .... HAHAHAHA, a latarek używa się w zależności od potrzeb, a nie statusu ASG. Dla niektórych ASG to tylko rekwizyt wykorzystywany do nauki m.in. takich rzeczy jakich nierzadko nawet MON nie organizuje.
Small_Hunter 14.12.2009, h. 12:11 Small_Hunter
O LOL!!! (Że tak po gówniarsku napisze) Karol- zabiłeś mnie swoim "profesjonalizmem" i doświadczeniem Nadal z pod biurka wstać nie mogę
Słowo (data) klucz- "1966". Czy że w tej książce nie było też dużo (w ogóle) o noktowizji, UAV, termowizji, płytach ceramicznych, odzieży termicznej i innych rzeczach oznacza, że współczesne wojsko ich nie stosuje i są bezużyteczne i się ich używa tylko jak przyjeżdża reporter porobić zdjęcia?
Że nie używasz latarek to Twoja sprawa. Mi się przydaje około 2x w tygodniu na strzelaniach a przez pozostały czas przy sprawdzaniu auta (4x4- sprawdzanie po jeździe w terenie, szukanie wycieku płynów itp.). Więc bardzo Cię proszę- nie wyciągaj wniosków, że jak Ty o czymś nie wiesz i nie umiesz czegoś używać albo nie potrzebujesz, to wszyscy inni są w takiej samej sytuacji.
Jangi 14.12.2009, h. 12:16 Jangi
To my chyba znamy zupełnie inny airsoft... tak ciężko zerknąć nieco dalej niż do końcówki własnego nosa/podwórka? A z tym, że w książce sprzed 43 lat nie ma nic o latarkach taktycznych to już zupełnie pojechałeś. O noktowizorach pewnie też nic nie ma, co?

A co do munduru, to czekamy na wersję combat w panterze
Promant 14.12.2009, h. 12:21 Promant
W pełni się zgadzam z Karolem_K. W 1966 roku latarki w ogóle nie były potrzebne w taktyce polskiego plutonu piechoty. Nie były również potrzebne generalnie w doktrynie sowieckiej, gdzie intensywny ostrzał artyleryjsko rakietowy prowadzony przez 3 doby gwarantował łuny pożarów oświetlające wszystko w promieniu setek kilometrów.
Co więcej: nadal mało który oficer WP wie, że latarki bywają przydatne.

Co nie zmienia faktu, że nie ma to żadnego związku z teraźniejszością, pojęciem walki nocnej, CQB, wykorzystania IR itp.
A akurat latarki oferowane przez Cushimę prezentuja bardzo wysoki poziom jakości, funkcjonalności i PRZYDATNOŚCI.
Foka 14.12.2009, h. 12:52 Foka

Przepraszam, ale odpadłem. Nie potrafię tego skomentować. Jedynie co mogę napisać, że dla wielu osób aisoft nie kończy się na lesie, ale również $1 w budynkach, halach i piwnicach. Są ludzie którzy wchodzą tam bez latarek... szanujemy ich.

PS Promant, w taktyce wojsk UW latarki nie były potrzebne bo wg założeń strategicznych na obszarach gdzie działała by polska armia, a szczególnie jednostki desantowe, żołnierze sami by świecili
crogool 14.12.2009, h. 12:57 crogool
Żona spojrzała na mnie znacząco gdy przytargałem okazyjnie kupionego olighta za 150 PLN. Myślę, że gdybym przyniósł podobną zabawkę za 890 jej legendarna tolerancja osiągnęłaby kres.
Ot zabawki dla dużych chłopców a zabawki dla dużych chłopców wykonujących zadania dla dużych chłopców
capri 14.12.2009, h. 12:58 capri
@Jangi:

Premiera combatek miała być w piątek. Dlatego czekaliśmy z wprowadzeniem polowego, żeby opublikować je jednocześnie. Nie doczekaliśmy, bo jest jak to w życiu - lekkie opóźnienie. Podobno jednak co się odwlecze to nie uciecze...

Dread 14.12.2009, h. 13:37 Dread
"Co więcej: nadal mało który oficer WP wie, że latarki bywają przydatne."

Oficerowie WP, gdy zobaczą żołnierza z ochraniaczami na kolanach i łokciach i z goglami na hełmie pytają "na wrotkach jeździcie żołnierzu, że takie cudeńka wam potrzebne?" Ale cóż, w podręcznikach MON z 1966 roku o takich rzeczach też nikt nie pisał.
Gasparzinho 14.12.2009, h. 15:40 Gasparzinho
Rewolwery piękne. Patrząc na nie byłem przekonany ,że są metalowe
Tropiciel 14.12.2009, h. 17:41 Tropiciel
"Materiał: 100% NYCO Ripstop (50% poliamid / 50% bawełna)"

NYCO to przypadkiem nie skrót od Nylon Cotton ? czytaj Nylon i Bawełna ?
sznycel290 14.12.2009, h. 17:48 sznycel290
przydała by mi sie taka latareczka
Goose 14.12.2009, h. 17:54 Goose
Super Ruszyło się coś w zakresie latarek Gdybym potrzebował nowej z chęcią bym skorzystał z treningu "latarkowego" szczególnie w zakresie "broni" krótkiej. Uważam że to świetny pomysł i dzwignia handlu
Bukhart 14.12.2009, h. 18:15 Bukhart
Nie rozumiem tego czepiania się TM o nazwę "stainless finish".

Wbrew pozorom słowem kluczem do odczytania tego jest "finish". Tak jak "gun metal black finish", "olive drab finish", "pink finish"... jakie wykończenie (finish) kto tam sobie wybiera...

Ma to imitować stal, w wydaniu 'stainless steel' to imituje i tak nazywają serię wyrazem 'stainless finish', najwyraźniej umyślnie nie dodając steel, bo jakby napisali "stainless steel finish" to za dużo ludzi nie zrozumiałoby ostatniego wyrazu...

Nigdzie nie twierdzą, że są ze stali czy nawet "metalu" wykonane.

----

A swoją drogą fajnie, że w Eurosojuzie jeszcze nie wpadli na zakazywanie replik full-metal. Kupowanie plastikowych rewolwerów w takiej cenie, mając tyle produktów z różnych przyjemnie ciężkich stopów metali, wydaje się masochizmem...

Pozostaje żywić nadzieję, że skoro 1 grudnia 2009 powstała formalnie UE (ratyfikacja "Traktatu z Lizbony"), a co za tym idzie PE od teraz będzie wypluwał wspólnie obowiązujące nas europejskie prawo, to że nie ujednolicą prawa o ASG np. wzorując się na Niemieckim albo co gorsza Holenderskim. Wtedy japońskie "plastikowe restrykcje" będą się jawiły jako umiarkowanie liberalne.


capri 14.12.2009, h. 18:26 capri
@Tropiciel:

Zapewne masz 100% racji
Jednak nie wiem, czy nylon nie może być wykonany z poliamidu lub czy ten drugi nie jest jego rodzajem. Info cytowane z naszego sklepu ma źródło u producenta.
filet84 14.12.2009, h. 20:03 filet84
Nylon to syntetyczny polimer, rodzaj poliamidu z którego produkowane są włókna syntetyczne, a więc nazwa prawidłowo stosowana zamiennie
SoP-PeL 14.12.2009, h. 20:39 SoP-PeL
A czy przypadkiem nylon to nie nazwa handlowa poliamidu, tak jak Kewlar włókien aramidowych?:>
csh3 14.12.2009, h. 22:11 csh3
Latarki oraz pozostały sprzęt jaki oferujemy jest nastawiony na działania wojenne. To nie jest sprzęt tylko do zabawy i fakycznie wydawanie dużych pieniędzy w takich wypadkach nie ma sensu. Jednak jeśli od tego zależy życie to wtedy niestety cena skacze. Zajmujemy się glównie szkoleniami ale sprzęt jest jego nieodzownym elementem. Parę słów o nas na stronie www.cushima.com (link WYDARZENIA). Opis szkoleń może wyjaśni trochę więcej o jakosci sprzętu , który wyszukujemy na świecie.
frorider 15.12.2009, h. 00:21 frorider
5 lat temu płaciło się prawie 8 stów za Surefire z 120-to Lumenowym żarnikiem który palił się po dziesięciu godzinach, kosztował potem następne 150 zł a baterie za 50zł żarł w niecałe 30 minut i nikt nie płakał. Dobre zawsze będzie kosztować, tym bardziej sprzęt projektowany nie do zabawy.
Foka 15.12.2009, h. 00:26 Foka
Night-Ops (Blackhawk) Gladius nadal, niezmiennie od premiery, jakieś 3 lata temu, kosztuje $250
Mohawk_PL 15.12.2009, h. 12:41 Mohawk_PL
Nie wyobrażam sobie kupować jakiekolwiek latarki za takie pieniądze, nawet do realistycznych działań (tym bardziej !!). Miałem w rękach kilka latarek typu Surefire itd.. po 20 minutach od wejścia do budynku, zamiast zmieniać magazynek zmieniałem baterie.

Teraz mam aluminiową latarkę za 10 zł ze sklepu optycznego i to jest najlepsza latarka jaką kiedykolwiek obsługiwałem.
Small_Hunter 15.12.2009, h. 13:12 Small_Hunter
Mohawk_PL
-Latarki taktycznej nie używa się do świecenia sobie pod nogi.
-Dobrze jest kupować dobre baterie jak np. SF123.

Z tego i kilku innych powodów dobrym pomysłem jest oferowane szkolenie, żeby potencjalny użytkownik nie narzekał że ktoś mu gówno wciska, nie wiedząc jak z niego należy korzystać...
Posiadam i używam latarki Surefire od 5 lat i jakoś działają i się sprawdzają lepiej od diodówek z allegro... ciekawe...
Zastanawiam się czy wyniknie zaraz z tego dyskusja na zasadzie "moja cyma jest lepsza od twojego PTW bo kosztowała 20x mniej a też przecież strzela"...
Foka 15.12.2009, h. 19:05 Foka
1. Z latarki trzeba umieć korzystać.
2. Baterie powinny wytrzymać 50-70min, więc miałeś jakieś strasznie kiepskie, ale koloryzujesz.
frorider 15.12.2009, h. 23:50 frorider
Surefire i wiele innych latarek tej klasy można topić, rzucać, przejechać samochodem i nadal będą działać. Wstrząsów od strzelania z broni palnej nie wspomnę. Na tym poziomie koszty utrzymania nie są brane pod uwagę, ma świecić na maxa, być niezawodne i tyle. Do zabawy można kupić wypas latarkę poniżej 200zł, wystarczy.
Vintersky 16.12.2009, h. 11:40 Vintersky
@Mohawk_PL

Dobra, a ile wytrzymała ta aluminiowa latarka na AK-47 z fabrycznym urządzeniem wylotowym i stałą kolbą? Hę? Podpowiedź - chodzi o wersję strzelającą z dużą ilością fps

Chcesz tanią-i-dobrą-kopię: kup GP6-II produkcji G&G. Świetnie działa, o dziwo także na broni palnej się sprawdza.
Chcesz tanio-i-nieźle: Nitro G2 Surefire.
Chcesz bezkompromisowo: poczytaj news'a. Tam jest dobry produkt dla Ciebie.

Jakoś ludzie nie marudzą na świecie na Surefire Millenium M900. Kupują je do jednostek, kupują je ludzie prywatnie i nie marudzą że wydają kilkaset dolarów i baterie trzeba zmieniać co kilkadziesiąt minut.

Coby OT nie było: bardzo ciekawa latarka. Muszę ją dorwać w realu i zobaczyć jak ta wersja IR gra z NV - może będzie ciekawą alternatywą dla flipsiupów IR na tanich Siurkach.