Daj cynk
Reklama

Aktualności

Akumulatory Li-Fe Systema

Świat, 17.11.2009, h. 23:06, dodał: Promant
17

Firma Systema wycofuje się z dystrybucji akumulatorów typu NiCd, dedykowanych do jej replik PTW, i zapowiada wprowadzenie akumulatorów Li-Fe. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Portal Arnies Airsoft zamieścił informację opublikowaną przez firmę Systema, w której podano, że, w związku z zakazem importu i dystrybucji akumulatorów typu NiCd, Systema nie będzie dłużej rozprowadzać i stosować tego typu akumulatorów do swoich replik PTW. Prawo, obowiązujące od      1 lipca 2009 roku, wymusza także zniszczenie wszystkich akumulatorów NiCd znajdujących się na stanie magazynowym. Systema przyznaje, że akumulatory NiCd są najlepsze do wykorzystania w replikach typu training weapon, ale w zaistniałej sytuacji nie jest możliwe dalsze ich stosowanie.

Jednocześnie Systema informuje klientów, że wkrótce wprowadzi na rynek własne akumulatory typu Li-Fe (Lithium ferrite). Akumulatory muszą jeszcze przejść ostatnie testy, po których zostaną wypuszczone na rynek, jako dedykowane do replik TW.

 

 

 

Poniżej znajduje się oryginalny, pełny tekst informacji:

 

About NiCd batteries which we imported before import prohibition, please note that according to the law after July 1st 2009 it is also forbidden to sell NiCd batteries, and all NiCd batteries still in stock must be destroyed. The prohibition is not only to import but also to sell. I agree with you that NiCd batteries are the best battery for toy gun use, many times better than NiMH and LiPo, but unfortunately they belong to the past. We need to look forward and choose the best available now.

Regarding T.W. battery, please read this answer thoroughly and understand it.  Please explain the correct information carefully to your customers. Thank you for your help.  (Systema)

 

 

As alternative of the NI-Cd battery for electric guns, it is true that the most excellent performance is Li-Fe (Lithium ferrite). This is our conclusion after repeated tests for about one year.

Although this overlaps the last explanation, there was size problem for adoption.

However, outer diameter phi22mm, full length 65mm and the cell of voltage 3.3V, current value 1600mAh will be soon available on the market.  We will process this cell into a pack and conduct the last test, and then we will release it formally as T.W. battery.

This new style battery pack will be used without any processes on the gun body.

The charger for this battery packs will be released, too.

The price of these new products is not decided yet.  The scheduled release date is late in next January.

These are already decided matters.

Since it seems that there is some misunderstanding, please let me correct.

We do not deny the use of Ni-MH battery for T.W. We just told that we cannot produce it because there is high possibility that it will not be able to fully realize the performance of the battery because it may completely discharge due to the characteristic of Ni-MH battery during the shipment to you after we produce it.

We never deny everything like end users use NI-MH battery which they got by themselves. Of course, with the battery whose voltage and current value are extremely higher than the battery which is currently produced by us, there may be problems on the board.

The value of the power supply which T.W. board and motor can accept is as follows:

(1) Voltage         13.2V

(2) Current          Incoming current Up to 40A

This is the maximum value we recommend.  Considering the value, for the battery before we release Li-Fe battery, the rating of the battery which we can recommend is as follows:

(1) Voltage         Up to 12V 

(2) Current          Up to 4A

With the battery whose value is below the above mentioned value, even if it is Nil-MH battery, there is no problem practically.  Especially for voltage, please secure more than 8.4V.

Since end users are careless to the performance of battery in many cases, when a gun does not function well, they suspect the gun first. To the contrary, if they satisfied with performance of the gun, then they connect the battery whose capacity is too much and it causes failure. In order to avoid such a situation, there is no appropriate way other than enlightenment of the correct knowledge to users.

Thank you for your continued support in advance. Thank you as always.

Best regards,

Kumi  (Systema)

 

 

 

 

Źródła:

www.arniesairsoft.co.uk

www.systema-gov.com

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
seger 18.11.2009, h. 09:55 seger
G&P ogniwa są sredniej klasy. Systema do swoich polecała sanyo rc serie które sa wysokopradowe co do li-fe bardzo dobre są ogniwa A123 SYSTEMS napiecie 3,3v na cele nominalne 2v max prawie 4v. wysoki prad rozładowania i ładowania ( można naładowac aku w 15 minut bez szkody) pojemność 2300mAh.
Pritcher 18.11.2009, h. 10:32 Pritcher
Tyle że A123 ma spore wymiary, każde ogniwo fi25mm, długość 65mm. I wymagają dodatkowej ładowarki, obecnie nie ma ładowarek do LiFe tańszych niż 180zł. I dodatkowo wymagają zasilania 12V stabilizowanego.
seger 18.11.2009, h. 11:22 seger
chcesz używać dobrych ogniw to płać za ładowarkę która je obsługuje... jak nie to korzystaj z intellect'a ni-mh mini...
Pritcher 18.11.2009, h. 11:45 Pritcher
Wyobraź sobie że stać mnie było na ładowarkę. Bo sam sobie zbudowałem takową. Chodzi mi o to że Li-Fe mają tę wadę że są nowe, i jeszcze nie pojawiły się do nich prostsze ładowarki(bez żadnych ekranów, wykresów itp), bądź ładujące ogniwo po ogniwie przez złącze balancera.
Foka 18.11.2009, h. 13:50 Foka
W jakiej Azji? To są przepisy UE, związane z ochroną środowiska. Obowiązujące od paru miesięcy, a znane i omawiane na WMASG wiele miesięcy temu.
blucher1 18.11.2009, h. 15:24 blucher1
a kto normalny wkłada 12V do 130 ja przy 150 na 12V mam czasami mikser to przy 130 musi byc masakra
seger 18.11.2009, h. 16:12 seger
li-fe ogniwa są juz troche czasu na rynku... (patrz modelarski)
DevonSix 18.11.2009, h. 16:18 DevonSix
Powie mi ktos roznice np. NiMh / NiCd a LiFe?
Pritcher 18.11.2009, h. 17:18 Pritcher
Seger, mam właśnie ogniwa ze sklepów modelarskich. Sam pakietowałem, tyle że szkoda że nie ma ładowarek takich np jak te Esy za 50zł, ładujących przez złącze balancera każde ogniwo osobno.
A co do różnic NiMh a LiFe, to cóż, inny woltaż na ogniwo(3,3V zamiast 1,2V) a co za tym idzie mniejsza ilość ogniw w pakiecie, dużo wyższa wydajność prądowa i trwałość, można je ładować większymi prądami, mają mniejszy efekt pamięci. A co do wad LiFe, są spore objętościowo. Pakiet LiFe 9,9V 2300mAh kosztuje 160zł, do tego dochodzi ładowarka za drugie tyle. Ale taki pakiet zadowoli nawet silne tuningi, i można go naładować w 15 minut. Droższe niż LiPol, ale bezpieczniejsze w razie awarii, bardziej tolerancyjne na spięcia i przeładowania.
KicpA 18.11.2009, h. 19:04 KicpA
Nie prawdą jest to że nie ma ładowarek do LiFe na 230V. Ja mam i jestem bardzo zadowolony. Ogniwa LiFe można też inaczej pakietować nie tylko w cylindry fi25mm ale to na razie jest w trakcie prób.
Pritcher 19.11.2009, h. 12:47 Pritcher
A gdzie masz ładowarkę którą bezpośrednio się podłącza do 230V? Pytam bo chętnie kupię, teraz używam zasilacza stabilizowanego. Co ma pewne swoje plusy, ale dodatkowy sprzęt jednak:/
I co do cylindrów, to same ogniwa A123 mają póki co taki kształt. Jeśli się to zmieni, np na płaskie ogniwa to super. Ale póki co trzeba budować z takich ogniw.
Marcinek83 20.11.2009, h. 13:45 Marcinek83

Heh... niektórzy uczą się niemieckiego czy francuskiego, po co wklejać tekst po ang. skoro lepiej dać link albo postarać się i przetłumaczyć.
seger 21.11.2009, h. 11:37 seger
$3
bezpośrednio do 230v...
Promant 21.11.2009, h. 18:31 Promant
$1

A niektórzy mendzą jak zwykle. Tekst newsa jest u jego góry, absolutnie wystarczający, to nie jest info o nowej syntezie jądrowej i nie musi być podane w formie elaboratu - a jak ktoś chce sobie szczegóły przetłumaczyć to ma podane - jeszcze wygodniej niż linkowanie.
I nie trzeba być geniuszem ani się "uczyć" - wystarczy kliknąć internetowego tłumacza.
Pritcher 21.11.2009, h. 19:30 Pritcher
Heh, pocisnąłeś z tą Robbe. Kombajn, mocny kombajn, tyle że tak jak pisałem wcześniej, drogi. Niektóre repliki są w tej cenie. Nie wiem czy używanie ogniwek Lixx w asg wymaga aż tak zaawansowanych narzędzi.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 90752

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane