Daj cynk
Reklama

Aktualności

MX5-P firmy ICS

Świat, 04.11.2009, h. 21:59, dodał: Promant
38

Firma ICS przedstawiła szczegółowe informacje na temat nowej wersji repliki ASG AEG MP5, o pracach nad którą pisaliśmy w relacji WMasg z wizyty w fabryce I Chih Shivan.



 

 

 

 

 

 

 

Firma ICS podała informacje na temat prototypu MX5-P, czyli nowej wersji repliki AEG MP5.

 

 

 

 

Najnowsza MP-piątka ICS ma korpus z tłoczonej blachy stalowej o grubości 1mm. Waga repliki odpowiada pierwowzorowi, wyważenie również.

 

 

 

Konstrukcja i rozkładanie odpowiadające oryginałowi. Rozłożenie polega na wybiciu dwóch pinów. Replika posiada wbudowane złącze, które przerywa obieg wraz z "przełamaniem" peema.

 

 

 

 

Wymienna podstawa muszki.

 

 

Replika wyposażona jest w, znany już z serii M4/M16, dzielony gearbox - charakterystyczny patent firmy ICS.

 

 

 

Zastosowano MOSFET, który odpowiada za 3 strzałowy burst. Replika posiada nastawy selektora: safe, single, burst oraz full auto. Przełączenie selektora w pozycję safe powoduje jednoczesne zwolnienie napiętej sprężyny, co wpływa na wydłużenie jej żywotności.

 

 

 

"Zamek" blokowany w tylnym położeniu.

 

 

Rozsuwana kolba jest identyczna z rozwiązaniem w pierwowzorze. Naciśnięcie zwalniacza powoduje jej automatyczne rozsunięcie.

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.arniesairsoft.co.uk

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Tuksiak 04.11.2009, h. 22:05 Tuksiak
Czaaad....
Fajne toto, jeszcze, żeby się udało wcisnąć całą mechanikę w PDW, to by było dopiero .
Kharn 04.11.2009, h. 22:08 Kharn
Teraz tylko się na nią doczekać...
Jakieś wieści o cenie?? Bo chciałbym się przygotować
Promant 04.11.2009, h. 22:12 Promant
Na razie nie ma info o cenie.
Gogin 04.11.2009, h. 22:22 Gogin
"Przełączenie selektora w pozycję safe powoduje jednoczesne zwolnienie napiętej sprężyny, co wpływa na wydłużenie jej żywotności."

O, a to ciekawe jak zrobili. Samo info sprawia miłe wrażenie, czekamy na więcej!
PRESTON 04.11.2009, h. 22:26 PRESTON
Czekam z niecierpliwością. Decyzja o zakupie padła już dawno.
ajgor_aa 04.11.2009, h. 22:32 ajgor_aa
Jak wyjdzie, od razu biore ^^ Tylko proszę, dajcie front od SD
inteligent 04.11.2009, h. 22:43 inteligent
Cena będzie pewnie w granicach 1100zł bo skoro teraz MP5 ICS "metalowe" kosztują 950zł normlanie a w promocji 850zł to myślę że różnica nie będzie większa niż 100-200zł.
Panocek 04.11.2009, h. 22:44 Panocek
Wygląda bardzo zacnie. Stal, burst, praktyczny bezpiecznik. Jeżeli cena będzie do przyjęcia, to kto wie, kto wie...

kojt3627 04.11.2009, h. 23:10 kojt3627
"Przełączenie selektora w pozycję safe powoduje jednoczesne zwolnienie napiętej sprężyny, co wpływa na wydłużenie jej żywotności."
A nie wiąże się to ze zwolnieniem tłoka i strzałem? Należy więc strzelić żeby nie dało się wystrzelić?
Promant 04.11.2009, h. 23:17 Promant
Nie kombinuj chłopcze. M4 ICS od dawna mają zwolnienie sprężyny w dosyłaczu i nie musisz strzelać. Masz tu gdzieś coś o strzelaniu?...:

$1
pidzejfat 04.11.2009, h. 23:22 pidzejfat
Do szczęścia brakuje tylko Blow Backu...
KicpA 04.11.2009, h. 23:22 KicpA
Miodzio na to czekałem Niech tylko będzie PDW ;D
zwitterje 04.11.2009, h. 23:55 zwitterje
Jestem ciekawy jak to jakosciowo wyglada.
Prezes_____ 05.11.2009, h. 07:49 Prezes_____
Wygląda ciekawie, w końcu ktoś z kablami pomyślał, niezły pomysł te złączki
antygrawitant 05.11.2009, h. 08:39 antygrawitant
w końcu kolba jak trzeba!!!
ajgor_aa 05.11.2009, h. 10:26 ajgor_aa
O bebechach coś wiadomo będzie?
Ghost_pl 05.11.2009, h. 11:17 Ghost_pl
Ale cudo hmmm .... coś pięknego
Mogło by wyjści na święta to pod choinkę można by kupić

Czy wiadomo jak sytuacja z ceną ???
jak z magami czy będę kompatybilne z innymi firmami ??
boshe tyle pytań
Konrad_BW 05.11.2009, h. 11:19 Konrad_BW
Wyprzedzili SRC z tym korpusem ze stali
Promant 05.11.2009, h. 12:31 Promant
A co ma być jeszcze o bebechach? Dwudzielny gearbox ICSa z silnikiem 3000 to jeden z najlepszych zestawów na rynku. Stockowy gb wytrzymał M120/130 bez wymiany zębatek i to przez dwa lata. Czy więcej - nie sprawdzałem. Przy tuningu dolnej części w ogóle nie trzeba ruszać. GB jak marzenie.
Nox 05.11.2009, h. 12:50 Nox
Jestem zwolennikiem replik/części ICSa. Jak jest wszystko dobrze złożone, to masz replikę na lata. Sam używam m4ics i przeróbki AK z gearboxem ICSa.. i za nic w świecie nie oddam. Na mp5 czekam z niecierpliwością.
Pawel_G 05.11.2009, h. 13:59 Pawel_G
To będzie moja następna MP5 po TM
MatriX482 05.11.2009, h. 14:38 MatriX482
Czekałem,czekałem i się doczekałem. Piękna replika. Ciekawe, jaka cena?
sjzmisiek 05.11.2009, h. 14:50 sjzmisiek
no nieźle bardzo pozytywny gun
tkn07 05.11.2009, h. 15:06 tkn07
no to będzie moje dróga replika mp5 Na taką replikę wielu z nas czekało
Ziomek08 05.11.2009, h. 15:15 Ziomek08
Orientuje sie ktoś z ceną ? Dla takiego Cuda, to mógłbym dziewczynę sprzedać xD
Helmuciatko 05.11.2009, h. 16:08 Helmuciatko
To fajnie jak możesz swoją laskę sprzedać dla repliki Słabo ją cenisz...

Dla wszystkich którzy się o cenę pytają: zjedźcie kawałek w dół i przeczytajcie komentarz Promanta.

Sądzę że jak się ktoś dowiedział ile to cacko kosztuje to by tu napisał...

Jak myślicie, będzie to lepszy zakup niż m4a1? (ISC of kosz)
kojt3627 05.11.2009, h. 17:43 kojt3627
@Promant
Nie kombinuj chłopcze. M4 ICS od dawna mają zwolnienie sprężyny w dosyłaczu i nie musisz strzelać. Masz tu gdzieś coś o strzelaniu?...:
Switching your fire selector to Safe will release the pressure off the main spring in your upper gearbox. This means double safety and longer spring life.

Nie kombinuje tylko jestem ciekaw w jaki sposób to działa. Main spring to chyba ta sprężyna co się znajduje w tłoku więc chyba moment jej zwolnienia jest taki sam jak podczasz normalnego strzału. Potrafi ktos prosto i zwięźle wytłumaczyć jak działa to zrzucenie sprężyny?
scynek 05.11.2009, h. 17:46 scynek
Ziomek, nie zazdroszczę twojej dziewczynie...

A co do sprzętu to ładnie się prezentuje.
HellCat 05.11.2009, h. 17:58 HellCat
No, jeszcze trochę i będzie można nabyć porządną mp5-kę.
Dread 05.11.2009, h. 18:10 Dread
"Potrafi ktos prosto i zwięźle wytłumaczyć jak działa to zrzucenie sprężyny? "

Jak zwalniasz zapadkę przeciwpowrotną, to sprężyna zostaje zwolniona, a kółka kręcą się w przeciwną stronę. Selektor w pozycji "zabezpieczone" zwalnia zapadkę przeciwpowrotną.

Proste?
capri 05.11.2009, h. 20:23 capri
Dodałbym jeszcze do tego wyjaśnienia, że wszystko kręci się w zwolnionym tempie, gdyż silnik stawia opór przekładni, która w tym przypadku "jedzie na 6-tym biegu".
pav 05.11.2009, h. 20:40 pav
No to może kilka spostrzeżeń odnośnie zdjęć. Nie pokazali odkrytej lufy, ciekawe czy będzie lufa zewnętrza czy jak dotychczas tylko wewnętrzna ze względu na małą przestrzeń na baterię. Brak lufy zewnętrznej zmniejszy sztywność (wytrzymałość) całej repliki.
Tak czy siak moja 6 letnia MP5A5 ICS chyba doczekała się swojego następcy .
kojt3627 05.11.2009, h. 23:31 kojt3627
Thx capri za to "zwolnione tempo", bo to dość ważne chyba.
A swoją drogą replika cud-miód
zwitterje 06.11.2009, h. 09:34 zwitterje
@Promant
Ceny ICS'a mniej wiecej takie jak G&P , a w niektorych przypadkach jeszcze tansze.
Promant 06.11.2009, h. 15:55 Promant
A co to ma do rzeczy w przypadku nowej repliki, której jeszcze nie ma w detalu?
zwitterje 07.11.2009, h. 22:47 zwitterje
@Proma$1t.
Ze będzie ona podoba do tych które dostępne są już na rynku.
Jest pewna korelacja miedzy cenami obecnych produktów, a tych które wprowadzą na rynek, bo ceny z sufitu wziąć nie mogą. Pewnie u nas i tak będzie jak zwykle nie naturalna, ale i tak nie będzie to nic co powali na kolana
Promant 08.11.2009, h. 13:09 Promant
No i tu nie byłbym taki pewny.
Stal, konektor, burst/mosfet, zwolnienie sprężyny, dwudzielny GB. Znajdziesz to w poprzednich MP5 ICS?
Które wprawdzie były bardzo dobre jakościowo, ale tu mamy niezły skok naprzód.
Więc korelacja korelacją; ale nie przesadzajmy - skok w cenie też może być spory.
Choć mam nadzieję, że nie będzie, bo sam też chętnie kupię takie cacko.

A czy będzie u nas? Czemu nie?
Zdziwiłbym się bardzo gdyby Mad Onion nie sprowadził tej MP5.
vesp3r 30.11.2009, h. 15:14 vesp3r
Pytałem się na Madonion.eu, to powiedzieli, że spodziewają się sprowadzenie replik na przyszły rok dokłdaniej daty nie znam Pozdrawiam ;]