Daj cynk
Reklama

Aktualności

Premierowa prezentacja gry WarCard: Afganistan

Aktualności, 27.06.2013, h. 18:02, dodał: Regdorn
9

Wczoraj o godzinie 18:00 w krakowskiej kawiarni Cafe Artefakt odbyło się premierowe spotkanie wraz z prezentacją i rozgrywkami gry  Warcard: Afganistan. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili znakomici goście. Zapraszamy do krótkiej foto relacji.Wczoraj o godzinie 18:00 w krakowskiej kawiarni Cafe Artefakt na ul. Dajwór 3 odbyło się premierowe spotkanie wraz z prezentacją i rozgrywkami gry Warcard: Afganistan.

 

1.jpg

Spotkanie poprowadził Sławek Brudny (Warbook, War Report) jeden z pomysłodawców i jednocześnie wydawca gry oraz Maciej Zasowski z Kuźni Gier - jeden z dwóch autorów Warcard: Afganistan. Drugim autorem gry jest Krzysztof Schechtel również z Kuźni Gier.

 

2.jpg

Po wprowadzeniu w pierwszej części spotkania głos zabrali reprezentanci 6 BPD (oficer prasowy kpt. Marcin Gil oraz por. Katarzyna Szal). Podziękowali za docenienie i upamiętnienie ich misyjnych dokonań w grze WarCard: Afganistan. Podkreślili, że w dzisiejszych czasach świadomość społeczna kształtowana jest przede wszystkim przez mass media i popkulturę i dlatego też ważne jest by powstawały m.in. takie gry. 

 

4.jpg

Obecni na spotkaniu byli również konsultanci - doskonale znany już Marcin Ogdowski, korespondent wojenny i autor zAfganistanu.pl oraz nie tak dawno wydanego "Ostatniego świadka".

 

7.jpg

Obecny był także Marcin Gawęda, pomysłodawca gry, publicysta wojskowości, historyk i jednocześnie również autor powieści "IX Zmiana", "Rebelia", "Kaukaskie Epicentrum".

 

3.jpg

Po przemowach i prezentacji gry wszyscy obecni zasiedli do stołów i rozpoczęli rozgrywki trwające do późnych godzin nocnych. Ja również zagrałem i chociaż ponoć to żaden wstyd przegrać z Goodmanem (pozdrawiam), niestety poprowadzony przeze mnie polski patrol tym razem nie wyszedł cało z opresji, choć tanio skóry nie sprzedałem.

 

8.jpg

Gra przewidziana jest dla dwóch graczy. Wydana jest bardzo atrakcyjnie. Jeden z graczy prowadzi polski patrol, drugi atakujących go Talibów. Inicjatywę mają Talibowie w przewadze liczebnej, ale za to gorzej wyposażeni, Polacy odpowiadają ogniem. "Wymiana ognia" trwa 4 rundy. Każda ze stron ma do dyspozycji różne karty zdarzeń wzmacniających postacie (morale, sprzęt, pozycja), pomagających lub przeszkadzających drugiej stronie. Zdarzenia te oczywiście odpowiadają typowym sytuacjom, z jakimi spotykają się wojska Koalicji w Afganistanie - "Ajdiki", zamachowcy-samobójcy, ostrzał RPG, cywile. Z drugiej strony snajperzy, drony, wsparcie ogniowe.

Muszę przyznać, że grając Polakami da się odczuć zasadzkę, w którą się własnie wpadło i momentami beznadziejność sytuacji. Po dojściu do wprawy rozgrywka trwa 15 min... nam na razie zajęło to dłużej. Gra się płynnie. Emocji też nie brakuje.

Polecam nie tylko fanom karcianek!

Gdzie kupić?

 

 

Premiera Warcard: Afganistan, Cafe Artefakt, Kraków 26.06.2013

Ocena wszystkich (3.50, głosów: 6)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
królik03 27.06.2013, h. 21:15 królik03
Moim zdaniem karcianka tego typu to głupota, żeruje na pomysłach innych gier. Dno i tyle.
Jestem wydawcą, pozwól że zapytam - grałeś?
Twórcami są ludzie którzy stworzyli Veto a w powielaniu własnych pomysłów chyba nic złego nie ma.
Veto od WarCarda różnie się jednak bardzo.
Czy po pierwszym komputerowym RTSie - Dune II - nie miał już powstać żaden inny? :)
Harry B 27.06.2013, h. 21:25 Harry B
shamoth 27.06.2013, h. 21:36 shamoth
Że tak spytam, MTG na speedzie?? ;D
Skoro się już przedstawiłem (wydawca) to odpowiem :)Speed jest... pewnie po pierwszych dwóch partiach, których rozegranie pozwoli na opanowanie zasad :)MTG to super karcianka w klimatach Fantasy. Jest jednak grą kolekcjonerską więc żeby mieć szanse z dobrymi/zaawansowanymi graczami trzeba kupować nowe zestawy kart.Podobnie jak w Veto (choć tutaj jest zestaw konfrontacja).WarCard to gra w sumie zamknięta. W pudełku są dwie w pełni grywalne frakcje i jest grą, która stara się odwzorować współczesne pole walki i warunki konfliktu asymetrycznego.
Harry B 27.06.2013, h. 21:46 Harry B
Hmmm czyli bliżej do klasycznej karcianej wojny niż do speed decka mtg ;]
shamoth 27.06.2013, h. 21:52 shamoth
water 27.06.2013, h. 21:56 water
Gralem
swietna
bardzo grywalna,znakomicie dopracowana graficznie,bardzo dobrze wydana
gra zaskakuje zmiennoscia sytuacji kreowana i w pelni zalezna od kreatywnosci,pomyslowosci i ...losowego szczescia graczy:)
polecam
FajnyNick 27.06.2013, h. 22:42 FajnyNick
Wybaczcie ale nie mam gdzie pisać o tym. Prawdopodobnie coś się stało z forum i nic nie działa :/
Już działa. Awaria bazy danych.
Regdorn 27.06.2013, h. 23:38 Regdorn
akakak 28.06.2013, h. 00:26 akakak
No nie wiem, wydaje sie sympatycznie.. Chyba kupie :)
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 2193167

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane