Daj cynk
Reklama

Aktualności

Repliki Masada i ACR

Świat, 19.10.2009, h. 22:02, dodał: Promant
25

Pojawiły się informacje na temat przyszłych losów repliki ASG AEG Masada, a także o przyszłym produkcie Magpul PTS: replice karabinu ACR.



 

 

 

 

 

 

 

 

Wielokrotnie pisaliśmy w newsach o replice AEG Masada wprowadzonej na rynek przez chińską firmę A&K. W związku z działaniami podjętymi przez właściciela praw do wizerunku Masady, firmę Magpul PTS, dystrybucja repliki została oficjalnie wstrzymana i większość sklepów, w obawie przed pozwami, wycofała się z wstępnych zamówień. Replika pojawiała się sporadycznie i sprzedawana była pokątnie.

Kilka dni temu na stronie sklepu EBairsoft pojawiły się zdjęcia "repliki Masada bliżej nieokreślonej produkcji", która miałaby niedługo pojawić się w sprzedaży. Zdjęcia bardzo szybko zniknęły ze strony sklepu, ale najwyraźniej był to jeden z powodów, które skłoniły firmę PTS do szybszego uchylenia rąbka tajemnicy.

 

Na forum portalu Arnies Airsoft zamieszczono informacje uzyskane, jak poinformowano, bezpośrednio z firmy Magpul PTS i za jej zgodą podane do wiadomości. [Niestety nie zamieszczono żadnych zdjęć.]

Według tych informacji firmy A&K i PTS doszły, po długich pertraktacjach, do porozumienia. Firma A&K uzyskała od Magpul PTS licencję na produkcję i dystrybucję repliki Masada, między innymi w zamian za pomoc w przeciwdziałaniu pirackiemu kopiowaniu produktów PTS w Chinach kontynentalnych.

Replika karabinu Masada ma być sprzedawana jako produkt A&K na licencji Magpul PTS pod nazwą Magpul PTS licensed Sportsline Masada. Licencjonowana wersja repliki będzie posiadać holograficzną nalepkę Magpull PTS oraz unikalny numer seryjny i tylko w takim przypadku będzie to legalny produkt. Legalna Masada ma się ukazać na rynku "wkrótce", co oczywiście nie może być sprecyzowane w związku z obecną sytuacją producentów replik airsoftowych w Chinach.  

 

 

Poinformowano również, że firma Magpul PTS wprowadzi niedługo na rynek replikę karabinu ACR.  Według opisu replika posiada górny korpus wykonany w technologii CNC z jednego bloku aluminium 6061. Dwie wersje części przedniej [handguard]: z aluminium oraz z polimeru. Dwie wersje kolby: składana oraz stała. Wesja stała przypomina bardzo kolbę typu Magpul UBR [a nie tę podobną do kolb SCARa] i wykonana jest z polimeru DuPont. Szybkowymienne lufy oferowane będą w długościach 11.5" oraz 14.5", a w późniejszym okresie prawdopodobnie także lufa 18" SPR. Magazynki kompatybilne z większością magazynków do AEG typu M4/M16 oraz, oczywiście, kopiami Magpul PTS PMAG.

Replika Magpul PTS ACR ma mieć dwie wersje dolnej części body: kompatybilną z systemem 5.56 NATO oraz kompatybilną z systemem 7.62 AK. Czyli identycznie jak w oryginalnych odpowiednikach. Podano, że gearbox to zmodyfikowana wersja z replik G36 [z silnikiem bezpośrednio "przymocowanym" do gearbox'a], pasująca do obu dolnych wersji body. Rozkładanie części korpusu odbywa się przez wybicie jednego pinu, a wybicie kolejnego uwalnia gearbox. Do wersji korpusu 7.62 AK - Magpul PTS przygotował własne polimerowe magazynki typu AK. Są to midcapy o pojemności, prawdopodobnie, 150BB.

Replika posiada możliwość szybkiej wymiany sprężyny. Okablowanie wyprowadzone na front - nie podano jakiej wielkości akumulatory pomieści, jedynie, że mogą być zastosowane także te większych gabarytów niż LiPo.

Gwint 14mm, lewoskrętny.

Przygotowywany jest również system GBB pasujący do repliki, typu drop in, czyli zestaw, który można stosować wymiennie z gearbox'em. Jest on w końcowej fazie opracowywania. Nie podano jakiego typu jest to system, najprawdopodobniej "przypomina" WA.

Przykładowa sugerowana cena detaliczna: 450USD [wersja 14.5" barrel, polymer handguard, fixed stock].

Wszystkie akcesoria i wymienne elementy mają się ukazać w sprzedaży w tym samym czasie co bazowa wersja repliki. Prawdopodobna data premiery rynkowej: przed końcem bieżącego roku. 

 

 

Nie wiadomo jak w świetle tych rewelacji wygląda postawa firmy Bushmaster Firearms - właściciela praw do wizerunku broni ACR. Jedyna lakoniczna informacja stwierdza, że firma Bushmaster "jest o wszystkim poinformowana".

 

Podane informacje nie zostały potwierdzone przez inne źródła. 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.arniesairsoft.co.uk

www.thefirearmblog.com

www.magpul.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Gajos999 19.10.2009, h. 22:14 Gajos999
Piękne...
wooke 19.10.2009, h. 22:14 wooke
Ciekawe kiedy wejdzie do sprzedaży skoro fabryka A&K jest zamknięta.
Ad4m 19.10.2009, h. 22:22 Ad4m
Ładne Ładne
Jangi 19.10.2009, h. 22:23 Jangi
Jestem ciekaw tej wersji 7,62
aciepk 19.10.2009, h. 22:25 aciepk
Jeżeli dobrze pamiętam, to pierwotnie replika miała kosztować ok. 1000 złotych. Jak myślicie ile klienci zapłacą za licencję?
MyN3 19.10.2009, h. 22:37 MyN3
@wooke wierzysz w to :?? pewnie robią coś po cichu to jest za duża kasa

@aciepk no na pewno to nie bd 5zł :/
wojtazkk 19.10.2009, h. 22:53 wojtazkk
w pewnym sklepie zaproponowano mi masadę za 900zł... Ponoć miała 300 Fps. To aż teraz do chinoli niepodobne
Timonek 19.10.2009, h. 23:44 Timonek
Masada przepiękna, ale tak czy siak niewiadomo kiedy będzie premiera rynkowa...a kiedy pokaze sie w polsce..ehh no comment..
Hornet 19.10.2009, h. 23:57 Hornet
Z opisu wyszło że MASADA od Magpul PTS to istny airsoftowy scyzoryk szwajcarski
Kupujesz jeden karabin który może być wszystkim naraz i wszystko do niego pasuje %)
Jackall37 20.10.2009, h. 00:00 Jackall37
Tylko ciekawe jak będzie ze "spasowaniem" chińskich plastików.

A wojna w chinach, jak widzę dobiegła juz konca ?
I na co lamenty ?
sisi 20.10.2009, h. 01:11 sisi
No wreszcie jakiś News!
wissarion 20.10.2009, h. 08:57 wissarion
Mnie za to ciekawi czy przygotowywana replika będzie odpowiadała pierwotnemu prototypowi od Magpula czy "poprawionej" wersji od Bushmastera? Świetnie też, że będą dwie wersje kolby i szybka wymiana sprężyny!
Pozostaje tylko czekać (i odkładać kasiorę 450$ - to trochę sporo jak na chińczyka...).
Promant 20.10.2009, h. 10:25 Promant
Nigdzie nie podano, że ACR będzie produkowany przez chińską fabrykę. Masada Sportsline ma być robiona przez A&K. Prototyp ACR był oglądany w siedzibie Magpul PTS.
Trapez 20.10.2009, h. 10:33 Trapez
Jak wyjdzie Modern Warfare 2, to popyt na Masadę na pewno mocno wzrośnie, gdyż na trailerach widać wszędzie tą giwerę
Grey Fox 20.10.2009, h. 12:46 Grey Fox
NAAAREEESZCIE! Czy to oznacza że możemy się spodziewać PMAGów w wersji GBB od Magpul PTS?
kabel123 20.10.2009, h. 15:57 kabel123
Nareszcie może wejdą jakieś części zamienne do masady bo narazie na stocku trza lecieć...
Hell omen 20.10.2009, h. 15:59 Hell omen
No wkoncu doczekalem się to teraz jeszcze na Krisa czekam i pelnia szczęścia ;P
johny1mob 20.10.2009, h. 16:19 johny1mob
na zwiastunach MW2 masz ACR a nie masade
Filq 20.10.2009, h. 19:39 Filq
Od dzisiaj jestem szczesliwym posiadaczem Masady starej produkcji. Ciekawe czy i do niej bedzie pasowac GBB
lup 20.10.2009, h. 23:40 lup
@Fliq - według dyskusji na Arnim niestety nie będzie.

@Grey Fox - tak, ale nie wiadomo kiedy i w jakim systemie (najprawdopodobniej własnym Magpul-a, bo podobno mają problemy z "bezpieczeństwem" magazynków do GBB)

@kabel123 - nie koniecznie, bo A&K jest podobno "walnięte" w wymiarze na długości co do oryginału, a Magpull "zapowiedział" dokładność i swoją wersję wnętrza z naciskiem nie G&P i nie Systema. Poszukaj na necie hasła Monda - robią parę rzeczy (celowo nie wspominam o kosztach )

@aciepk - deklarują, że w HK będzie koło 400-450$ - wszystko "podobno"!!

Jak gdzieś się walnąłem to poprawcie...
lup 20.10.2009, h. 23:49 lup
@Jackall37

Chodzi Ci o A&K Masada czy Magpul ACR?
A&K - nie ma problemu ACR nie wiem, ale nie obawiał bym się o ile w końcu się pojawi.

Co do drugiej części... Jaka wojna? Fabryki były zamknięte podobno, bo były święta 60-cio lecia ChRL
Promant 20.10.2009, h. 23:58 Promant
Lup, nie walnąłeś się

A produkt chiński czyli Masada właśnie dlatego wychodzić będzie pod nazwą sportsline gdyż nie oddaje wymiarów 1:1 - chinole skopiowali z błędem i replika A&K jest mniejsza. Najprawdopodobniej o 20mm, ale czytałem już wersje, że nawet ponad 30mm.

W związku z tym części z ACRa na pewno nie będą pasować. A Masada to nadal będzie ten sam produkt A&K tylko z dodanymi oznaczeniami i lepszą kontrolą jakości.

Z kolei ACR ma być produktem Magpul PTS i z tego, co opisywał autor materiału, który miał możliwość obejrzenia prototypu repliki oraz wszystkich opisanych części - wynika, że jest to najlepiej wykonana i odwzorowana replika asg ze wszystkich jakie do tej pory wyprodukowano .
lup 21.10.2009, h. 00:47 lup
Dodaj jeszcze, że to wielki fan Magpul-a i jego produktów, więc zalecał bym to co napisał tak przez 3 jeśli chodzi o ochy i achy.

W ACR tylna część zespołu muszka-szczerbinka ma być BUIS...
Promant 21.10.2009, h. 17:47 Promant
Dlatego na końcu newsa jest taki dopisek kursywą...
senkuPH 21.03.2010, h. 21:51 senkuPH
Wie ktoś jak ze sprzedażą ?


P.S
Co to takiego ? to naprawdę Masada od MP?

$3

za pomyłki przepraszam,ale sam juz zglupiałem.