Daj cynk
Reklama

Aktualności

Atrapy GPNVG-18

Świat, 02.06.2013, h. 15:01, dodał: Promant
38

Na airsoftowym rynku nastała moda na atrapy GPNVG-18.



Ground Panoramic Night Vision Goggle czyli gogle noktowizyjne GPNVG-18, których istnienie wcześniej znane było raczej nielicznym - zaczęły robić karierę w airsoftowym światku po premierze filmu Zero Dark Thirty. Odtąd każdy interesujący się rekonstrukcją lub choćby tylko stylizacją na Navy SEALs zapałał żądzą posiadania repliki GPNVG-18.

I niezależnie, czy powodem była chęć uzupełnienia rekonstrukcyjnego oporządzenia, czy tylko chęć poczucia się przez chwilę jak "polujący na Bin Ladena" albo zwykły lans - na airsoftowym rynku, zwłaszcza w USA i Azji, nastała moda na atrapy GPNVG-18.

Atrapa, jak to atrapa - nie działa. Ale za to jak wygląda!

A skoro pojawił się popyt - airsoftowi producenci zareagowali. Za jedyne 40 USD można się stać posiadaczem pół kilograma ABSu marki Spartan Airsoft, w, również modnym, kolorze dark earth.

 

 

1.jpg

001_2_7.jpg

003_2_11.jpg

002_2_14.jpg004_1_19.jpg 

 

Konkurencyjny produkt firmy LancerTactical, w kolorze dark earth lub czarnym, kosztuje już 67 USD.

 

 

asgi_lancer_tac_gpnvg-18_dummy.jpg

LT_GPNVGDummy_Night_Vision_Goggle_A.jpg

LT_GPNVGDummy_Night_Vision_Goggle_B.jpg

LT_GPNVGDummy_Night_Vision_Goggle_C.jpg

LT_GPNVGDummy_Night_Vision_Goggle_D.jpg

 

 

Kolejna wersja - marki FMA, w starym dobrym kolorze czarnym lub w wersji dark earth, waży 485 g i kosztuje 53.12 USD.

 

 

fmaA.jpg

fmaB.jpg

a.jpg

 

 

Nadal w zapowiedziach pozostaje, zdecydowanie najbardziej lansiarski, produkt FMA. Nie podano wprawdzie jeszcze ceny detalicznej, ale można się spodziewać, że przebije ona obu konkurentów. Prezentowany na zdjęciu prototyp (kolor czarny) wyposażono w LEDowe podświetlenie, w kolorze zielonym. Wypas.  

 

 EBfma.jpg

 

 

Nie wiadomo ilu jeszcze producentów wprowadzi do swojej oferty atrapę Ground Panoramic Night Vision Goggle 18, ale na wybór nie można narzekać. O ile oczywiście lubi się nosić na głowie dodatkowe pół kilo plastiku dla samego wyglądu. 

 

 

 

Źródła:

www.airsoftgi.com

www.bunnyworkshop.com.hk

www.ebairsoft.com

Ocena wszystkich (4.80, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
drozdek96 02.06.2013, h. 15:09 drozdek96
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kulka prosto w takiego LEDa, ciekawe czy posiadacz obraziłby się ;)
Chyba nie! :P
Przecież liczy się LANS! :D
Valor92 02.06.2013, h. 15:14 Valor92
no w sumie... przecież dodałoby to takiej bitewnej ultrakoszerności, a to jest już lans nieskończony :D
drozdek96 02.06.2013, h. 15:16 drozdek96
Nie martw się, nic w tym nie będą widzieć ;). Szkoda kulki, wystarczy podejść i klepnąć ;).

Tym bardziej obstawiam, że ksywa "jeleń" jednak przyjmie się do tak wyposażonych szturmowców ;)...
Ghandi2 02.06.2013, h. 17:45 Ghandi2
J.K. 02.06.2013, h. 15:18 J.K.
Skoro na noszenie atrap granatów, atrap granatników, atrap radiostacji, wystrzelonych shellsów, zużytych lightsticków i pustych magazynków z atrapami nabojów chętni się znajdują, to myślę, że nie zabraknie ich do noszenia atrapy noktowizora.;]
Dokładnie :)
Promant 02.06.2013, h. 15:56 Promant
siwaszek 02.06.2013, h. 15:18 siwaszek
Lans i tyle i wygląd jak mucha :D
Wygląd jak mucha (a przy podniesionym jak poroże renifera), ale praca zupełnie inna na tym. Kąt widzenia 97 stopni to ogromna różnica, w porównaniu ze zwykłym noktowizorem (nawet AN/PVS-21). No i człowiek fajnie się czuje mając na sobie 70 tys. dolarów. Oczywiście mowa o oryginale, repliki nie ma co komentować.
Mati13k 02.06.2013, h. 15:43 Mati13k
pewnie, już na jakimś forum fanów splinter cell-a są zapisy na te cuda ;P
B3Lf öÖö (LastSniper) 02.06.2013, h. 21:12 B3Lf öÖö (LastSniper)
Wojtasasg 02.06.2013, h. 15:20 Wojtasasg
Da się chociaż przez to patrzeć ?
kubis111 02.06.2013, h. 15:38 kubis111
LANS forever;c nie mogę się doczekać aż na imprezie AS kogoś w tym ujrzę ;p
KWIA_TEK 02.06.2013, h. 16:22 KWIA_TEK
Biegamy z atrapami karabinów więc nie rozumiem dlaczego atrapa nokto to lans i zbytek? :) Wszystko zależy od tego co komu potrzebne do zabawy. Jednemu wystarczy mundur i "pompka" a innemu full szpej, PTW i koszerne kevlary. Po prostu - BAWMY SIĘ! :)
Może dlatego, że te atrapy karabinów strzelają, więc oferują część funkcjonalności broni palnej. A co oferuje ów produkt?
slavo 03.06.2013, h. 16:47 slavo
Repliki zapewniają taką samą funkcjonalność broni palnej (przynajmniej AEGi) jak guma od majtek zahaczona na dwa patyki co zwie się procą.
HellMaker666 19.07.2013, h. 20:23 HellMaker666
wiciu_AK 02.06.2013, h. 16:26 wiciu_AK
Lans, srans dzieciaki. O słowie REKO chyba nigdy nie słyszeliście...
Nie ma to jak pozazdrościć i dać upust emocjom w tekstach w stylu "lans". Co Wam do tego kto co nosi? Wy zapłaciliście za to? Wam ktoś to uszkodzi? Stracicie coś na rozgrywce? Nie wiem, poprawiacie sobie tym samopoczucie? Ja nie noszę pustych atrap i zbytecznych rzeczy, ale Mi nic do tego co kto nosi ze sobą. Jego sprawa. Najlepiej jest stosować zasadę "skoro ja tak nie robię to to jest bleee".
maciejs 02.06.2013, h. 22:46 maciejs
A Wiciu przypadkiem nie bronił swoim postem rekonstruktorów? Ja tak przynajmniej zrozumiałem ten post. Dupa nie lans, rekonstrukcja wymaga dbałości o całość, także o takie bibeloty.
Pritcher 03.06.2013, h. 14:28 Pritcher
Rekonstrukcja i atrapa/kopia/replika trochę się rozmijają prawda?
Wolv 05.06.2013, h. 16:56 Wolv
a to nie mozna zrobic rek ona atrapach, kopiach? broń też tzreba ostrą sobie skołować?
Mike007 29.07.2013, h. 14:33 Mike007
Ghandi2 02.06.2013, h. 17:24 Ghandi2
Chińskie sklepy (np. ebairsoft) sprzedają to jeśli się nie mylę od pół roku. Zapowiedzi pojawiły się chyba z rok temu, zaś sam produkt jeszcze przed światową premierą "Zero Dark Thirty" ("Wróg nr 1"). Mówimy wiec o produkcie dobrze zadomowionym już na światowym rynku.
Chyba, że pomyliłem z zapowiedziami?
Ghandi2 02.06.2013, h. 17:48 Ghandi2
http://wmasg.pl/pl/news/show/389232 Zapowiedź Spartana ze stycznia bieżącego roku.
http://www.popularairsoft.com/news/fma-dummy-gpnvg18-stock W maju doszło FMA.
Lancer dopiero teraz wprowadził swoją wersję.
Nie słyszałem o jakiejkolwiek atrapie/kopii do ASG, która byłaby wcześniej dostępna. A już zwłaszcza przed premierą filmu, więc z tym "zadomowieniem" to bym nie przesadzał.

Oczywiście jeśli coś pominąłem, to poproszę o info - chętnie uzupełnimy treść newsa.
Promant 03.06.2013, h. 11:19 Promant
BlackShaman 02.06.2013, h. 17:32 BlackShaman
@wiciu.Wiemy,że rekonstrukcja to wierne odtworzenie danej sceny,ubioru czy co tam se wymyślisz.
Zastanawia Mnie tylko czy jest sens taszczyć atrapy sprzętów,które po pierwsze spełniają funkcję ozdobną,a po drugie były by nie użyteczne w danym terenie czy misji.
Te nokto może wygląda lecz tylko na pokazy,na jakichś festynach militarnych itp. Ani nie działa to w nocy,a w dzień nokto nie potrzebne i raczej realni żołnierze też tego nie potrzebują w tym czasie. Zamiast tego wolał bym przymocować lornetkę i mieć jakiś z niej użytek.
Nie zapominaj jeszcze o lans fotach. FB czeka :D
HeeL 02.06.2013, h. 20:08 HeeL
Dale 02.06.2013, h. 21:27 Dale
Nie wiem w czym problem. Jak nie będzie popytu, to skończą z podażą.

Jestem ciekawy, ilu prześmiewców nosi kopie naszywek IR. Skoro ludzie takowe kupują i udają, że to prawdziwe, to niech do tego udają, że są one widoczne przez ludzi z udawanymi nokto, i wszyscy będą zadowoleni.
I3ongo 02.06.2013, h. 22:11 I3ongo
Fajnie, producenci robią coś żeby był wybór i dla każdego coś miłego, ale Polska Loża Ekspertów Bardzo Skromnych oczywiście musi wyrazić swoje oburzenie, że coś takiego przyszło producentom do ich durnowatych łbów.
No pewnie, że tak. W końcu zużywają tworzywo, które mogliby wykorzystać do stworzenia nowych cm.028 i np. magazynków. ;_;
14100715 03.06.2013, h. 12:04 14100715
akakak 02.06.2013, h. 22:47 akakak
Pierdu, pierdu - ze plastik, ze nie dziala, ze tylko wazy, ze nie potrzebne, ze nawet do reko sie nie nadaje bo nie dziala jak oryginal.. Boze, ile mozna tego sluchac, jak ktos chce to kupi jak nie to nie. To tak jakby mowic ze aeg nie ma w reko zastosoania bo nie ma odrzutu, no prosze was, a jakis gbbr ma takowy odrzut aby mozna to bylo porownac z oryginalem? No i o to chodzi.
Nie wiem co sie wszyscy czepiaja. Asg to zabawa, i traktujmy to jako zabawe, nie ma sensu sie spinac bo ktos inny cos ma co nam sie akurat nie podoba. Jedni wola midy drudzy hicapy, jedni wola plastikowe nawet ladnie wygladajace z daleka pol kilo na helmie, drugi wola po prostu czapke i tyle. Koniec w temacie. Grono ekspertow 13latkow sie zebralo. Ktos kto sie bawi sie w asg i uczestniczy w jakis oficjalnych duzych imprezach na pewno spotkal niejedna osobe ktora w magu ma tylko 35(plus/minus) kulek, a poco? - BO TAK MU SIE PODOBA, wiec nie wiem po co to cale skakanie do gardel o atrape noktowizora.
Wyluzujcie sie chlopaki :))
Mnie jedynie dziwi że redakcja wyraża tak uroczo swoją opinię o rekonstruktorach, podczas gdy niedawno przypominała o tym żebyśmy nie tworzyli sobie sztucznych podziałów i nie wyśmiewali się wzajemnie.
A tutaj wydźwięk artykułu sam nadał ton komentarzom. Pamiętasz Promant o czym niedawno mi PW pisałeś? :) Żeby nie było, dalej się z Tobą zgadzam.
Pritcher 03.06.2013, h. 14:29 Pritcher
Kolego Pritcher - nie baw się w nadinterpretacje, bo Ci nie wychodzi. Jeśli chodzi o opinię o rekonstruktorach - jest jak najbardziej pozytywna - zawsze była i zawsze będzie. A w tym newsie nie ma żadnej oceny dotyczącej rekonstruktorów, co najwyżej produktu, który mógłby oferować coś więcej oprócz samego wyglądu.
Promant 03.06.2013, h. 21:59 Promant
Michael_Corleone 03.06.2013, h. 00:32 Michael_Corleone
akakak - jedna mądra wypowiedź :)
korobov 03.06.2013, h. 10:17 korobov
Te wersje bez Pani mniej do mnie przemawiają.
Lee 04.06.2013, h. 07:23 Lee
Też mi się wydaje, że zwrócił uwagę, na to, że w komentarzach jest mowa tylko o lansie, a nie o przydatności dla rekonstruktorów.
Lee 04.06.2013, h. 07:33 Lee
Atrapa głównie na rynek USA i azjatycki. U nas może z 10 sztuk do sklepów zostanie sprowadzonych po cenie 200zł, kilka osób ściągnie je z zagranicy i na tym się skończy. Grono ludzi którzy dla stylizacji/lansu moga wydać dwie stówy na atrapę noktowizora pewnie nie jest duże. Ale temat zrobił się gorący. Jak ktoś ma kasę to niech kupuje, jego sprawa.
KnapoL 05.06.2013, h. 14:47 KnapoL
Każdy gracz ma swoją wizję na sprzęt który będzie używać. Mi się też wiele rzeczy nie podoba, ale jak inna osoba takie rzeczy używa, to tylko oznacza że jej/jemu to pasuje. Więc o gustach się nie dyskutuję.
muffasaSF 05.06.2013, h. 22:17 muffasaSF
za głupiego leda, bedą się zabijać. Dziecko sobie zrobi zielone oświetlenie w takim gównie
Scalak 08.06.2013, h. 17:44 Scalak
Kiedy zaczynałem zabawę w ASG czegoś takiego jak lans nie było.
ASG dla jednych jest pasją dla drugich niedzielną mućką, jedni lubią budować klimat nie tylko grając swoją rolę w scenariuszu ale i stylizując się w jakiś szczególny sposób.
Drudzy natomiast wyglądają jak łachmaniarze i myślą, że są cool elo pro czoko a strzelają jęzorami z zazdrości. Lata mi, głupie gadanie zazdrośników bo wiem, że nie każdego stać na jakieś bajery a respekt dla tych co mają siłę biegać w całym tym szpeju.

Fajnie, że powstają takie gadżety jak powyższy, zawsze można do niego coś wsadzić.
Może zmieści się w nich wiatrak do nadmuchu na gogle, kto wie...
Udineze 08.06.2013, h. 20:35 Udineze
A brzydkie to, najlepiej na tych zdjęciach wyszła azjatka :P