Daj cynk
Reklama

Aktualności

Wyniki konkursu 'Kalendarz airsoftowy 2010'

Aktualności, 15.10.2009, h. 20:39, dodał: Cappuccio
149

Konkurs "Kalendarz airsoftowy 2010" dobiegł końca. W tym roku zostaliśmy ponownie zasypani ogromną ilością zdjęć. Tym razem Jury skorzystało z Waszej pomocy, jednak po uwzględnieniu wszystkich uwag i życzeń po "pierwszej turze" zostało kilkadziesiąt zdjęć z których musieliśmy wybrać czołówkę. Staraliśmy się wybrać zdjęcia takie, które pokazują jak wygląda airsoft i jak różnie można podchodzić do tej zabawy.



 

 

 

Zanim przejdziemy do zdjęć chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom, bez których konkurs jak i sam kalendarz nie mógłby zaistnieć.

 

 

Naszym zdanie poniższe zdjęcia były najlepsze w tym roku:

 

[Powiększ]

Magdalena P.
Nagroda Główna
bon 1200 zł

[Powiększ]

Mikolaj Z. 

bon 300 zł 

[Powiększ]

KrzysztofGwi

bon 300 zł 

[Powiększ]

Anna S. 

bon 300 zł  

[Powiększ]

Jacek N. 

bon 300 zł  

[Powiększ]

Kamil Z.

bon 300 zł  

[Powiększ]

Magadalena L. 

bon 300 zł  

[Powiększ]

 Krzysztof K.

bon 300 zł  

[Powiększ]

Bartosz M. 

bon 300 zł  

[Powiększ]

Malwina J. 

bon 300 zł  

[Powiększ]

Mateusz N.

bon 300 zł  

 

 

 

Dzięki uprzejmości naszego głównego sponsora Capri ASG, mogliśmy także przyznać i nagrodzić pracę uznaną za najlepszą przez Użytkowników WMasg.pl. Zarówno w komentarzach jak i głosach ( 2 x więcej głosów od kolejnego zdjęcia ) zdobyła uznanie publiczności

 

[Powiększ]

Adrian C.
Nagroda publiczności

Replika  GR16 A2 G&G

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Kulcik 15.10.2009, h. 21:39 Kulcik
3 pierwsze w pełni zasłużone
Filipoo23 15.10.2009, h. 21:40 Filipoo23
Gratulacje:D Wszystkie prace świetne, ale zwycięska była najlepsza:)

Pozdrawiam.
Adi.K 15.10.2009, h. 21:41 Adi.K
Ah ta większość amerykańskiego szpeju ;p
dynek 15.10.2009, h. 21:44 dynek
uuu ale ta Pani na ostatnim zdjeciu.... ah!
Sledzikmaster 15.10.2009, h. 21:45 Sledzikmaster
Szkoda że nie znalazł się żaden reprezentant mniejszości niemieckiej ...
gryncek1 15.10.2009, h. 21:48 gryncek1
2 foty z Wrocka mhm..
Dragunow 15.10.2009, h. 21:49 Dragunow
A ja się przeraziłem... Tyle świetnych zdjęć odpadło, nie ma wyróżnień. Z niektórymi się nie zgadzam. No trudno


Co jak co ale fota z m249... znów to samo co w zeszłym roku
Jantas 15.10.2009, h. 21:50 Jantas
Magia "fotoszopa" jednak nie przemija. No ale skoro bawimy się w udawaną wojnę to i cała reszta udawana tez być może
gryncek1 15.10.2009, h. 21:51 gryncek1
@Dragunow

Co ty gadasz? To samo czyli co? Bo ta fota została zrobiona ponad miesiąc temu...
Dragunow 15.10.2009, h. 21:52 Dragunow
Chodzi mi o to, że wygrała bo jest w wodzie, bo jest duży karabin srata tata. Mnie się fota nie podoba i już. Było sporo innych fajnych wodnych fot, wygrała ta. No trudno
coenpl 15.10.2009, h. 21:53 coenpl
Ta, cycek na wierzchu, to i większości od razu mózg główny się wyłącza, pozwalając wziąć górę temu mniejszemu, uznawanemu jednak za zdecydowanego faworyta w męskich rozgrywkach. Żałosne!
adrian19921 15.10.2009, h. 21:54 adrian19921
Zdjęcie pierwsze to jakaś żenada jest. Amerykańska flaga ??? co to ma być, nie chce nikogo obrażać ale ludzie, którzy to zdjęcie wybrali bądź na nie głosowali powinni się puknąć w głowę i głęboko zastanowić. Wielki sojusznik USA ma nas kompletnie gdzieś. Prawdziwy polak powinien kultywować polskie tradycje, a nie poddawać się durnej modzie i uważać amerykanów za sojuszników. Właśnie przez takich ludzi jak Wy nasz kraj dostawał zawsze po dupie i będzie dostawał. Jeżeli chodzi o pozostałe zdjęcia uważam, że są bardzo dobre chodź brakuje mi Polskiego munduru i biało czerwonej flagi.
Wyborowiec 15.10.2009, h. 21:55 Wyborowiec
Coś brakuje mi moich rodaków w panterce ale cóż każdy inaczej wartościuje... Jak na pierwsze miejsce to tamta fotka za cienka za to bardzo fajne są za drugie i trzecie.

Pozdrawiam!
lopez 15.10.2009, h. 21:56 lopez
Hamerykańska dominacja.
Gratuluje wszytskim xD
ParQ 15.10.2009, h. 21:57 ParQ
dobry wybór, 1sza fota rządzi
Kulcik 15.10.2009, h. 21:58 Kulcik
Dragunow zgadzam się w pełni z tobą ..... na prawdę był z 2 wodne zdjęcia o wiele lepsze niż to tutaj ... w tym jeden z moich faworytów ale cóż.... różne gusta i guściki Juri
uzi43 15.10.2009, h. 22:00 uzi43
1, 6 i 11 rządzą ten kalendarz kupie na pewno jeśli ukaże się pod koniec tego roku;)
Tuksiak 15.10.2009, h. 22:01 Tuksiak
1 zdjęcie w kalendarzu o ersofcie, traktujące o ersofcie (fota Mateusza N - dobra mi się podobała bardzo)... tja
Moje gratulacje...
Faktycznie kalendarz maniaka.
pumbishon 15.10.2009, h. 22:01 pumbishon
@adrian19921

To zrób świetne zdjęcie z polską flagą. Na pewno nikt nie będzie miał nic przeciwko.
Komandi 15.10.2009, h. 22:04 Komandi
Taa ciekawe czemu prawie wszystkie wybrane fotki to stylizacje amerykanów... heh
Gogin 15.10.2009, h. 22:06 Gogin
Zdjęcie Bartosza M. moim zdaniem jako jedyne zasługuje na nagrodę, reszta średnia.
Maciek V2 15.10.2009, h. 22:07 Maciek V2
Jał Mimo, że ogólnie "amerycki" szpej najbardziej do mnie przemawia, to szkoda, że tak naprawdę zabrakło innego na fotkach, które wygrały...
Dragunow 15.10.2009, h. 22:08 Dragunow
No fantastyczne. Ciekawe czy na asg ten ostatni też wchodzi z takim entuzjazmem i patrzy pod nogi. Wspaniałe... :/
Belegpz 15.10.2009, h. 22:08 Belegpz
jest zdjęcie na ,które głosowałem Ale smuci mnie fakt ,że nie ma polskich mundórów tylko same "importy"
ZeneQ_BS 15.10.2009, h. 22:10 ZeneQ_BS
Pierwsza fota beznadziejna FULL PHOTOSHOP ..... tragedia .... nikt nic nie umie zrobic bez komputera ...
Cappuccio 15.10.2009, h. 22:11 Cappuccio
Ciekawe dlaczego tyle fot amerykanów... na pewno nie dlatego że większość osób się na nich stylizuje...

Jak ktoś ma fobie to nie nasza wina. Taki jest airsoft... takie są zdjęcia...

Jak zwykle za rok będzie można przysłać swoją wizję airsoftu.

Pozdrawiam
Dragunow 15.10.2009, h. 22:12 Dragunow
Jury coś chyba się nie wywiązało z obietnicy. Jakoś nie widzę wyróżnień...
Murek 15.10.2009, h. 22:13 Murek
Ostatnia fotka naj, naj, naj
MyN3 15.10.2009, h. 22:15 MyN3
A gdzie nasze ja chcę kalendarz Nasze był lepsze od przynajmniej 3 z wyróżnionych :/ < Witold S. >

Poza tym była mowa że nie ma retuszu :/ A tu PRAWIE każde ma spory retusz :/
[Lolo] 15.10.2009, h. 22:17 [Lolo]
Krytykujcie, krytykujcie zawistnicy, do czasu jak ktoś wam odstrzeli dupę z wygranej giwery. Good Job, Gents
pafcio 15.10.2009, h. 22:17 pafcio
Kurczę samo USMC ;D
yakarov 15.10.2009, h. 22:22 yakarov
Zdecydowanie ładniejsze zdjęcia niż rok temu. Nie wszystkie są fajne, ale poziom wyższy. Chociaż airsoft widać na jednym. Szkoda bo to kalendarz airsoftowy.
Nie narzekajcie na amerykański sprzęt. chcecie inny? to ubierzcie inny i róbcie zdjęcia.

Ale i tak najlepsze ostatnie zdjęcie - nagroda publiczności.
Tanaj 15.10.2009, h. 22:24 Tanaj
Mnie nie podoba się fotka pierwsza i ta z "namiotohelikopterem". Ale nie mam zamiaru jęczeć, że były lepsze, łaniejsze fotki. Każdy woli co innego, to tylko zabawa, panowie.
StarskiPL 15.10.2009, h. 22:28 StarskiPL
Gratulacje dla Magdy P.!!!
Nomad 15.10.2009, h. 22:28 Nomad
Finałowa fotka wygląda jak z gry komputerowej... No ale o gustach się nie dyskutuje Gratulacje dla zwycięzców! A ogólnie zdjęcia i tak o wiele lepsze niż rok temu
Lechia 15.10.2009, h. 22:29 Lechia
Mi się tam fotki podobają, oczywiście faworyzowany styl Jankesów ehh, no ale cóż poradzimy, może gdy nakręcą Polski film na skale "Helikopter się pali" czy coś tam , to ludzie zaczną biegać w wz-etkach, ale to nie miejsce ani czas na takie polemki, gratuluje zwycięzcą i pozdrawiam
kabel123 15.10.2009, h. 22:29 kabel123
Kalendarz super napwno kupię.
Julas 15.10.2009, h. 22:31 Julas
Mam pytanie do użytkownika o nicku "adrian19921 " -> Bombel ile Ty masz lat? Bo ja zaledwie 20 ale Twój komentarz jest moim zdaniem żenująco prześmieszny.
Trochę więcej dystansu patrioto.
Pozdro z Gdańska.
rucznoi 15.10.2009, h. 22:34 rucznoi
Widzę, że znów są spory o amerykańską flagę. W poprzednim temacie yło to już oklepane, ale dodam od siebie, że autor tej fotki jak i występujący na niej nie muszą być patriotami wzorem XX wieku. Dla mnie na tej fladze mógłby być nawet męski narząd płciowy i też by mi to nie przeszkadzało, ale wtedy obrońcy moralności by się przyczepili.
Nie ma złotego środka, chociaż właściwie jest - są wszystkie zdjęcia w galerii możecie sami sobie wybrać, zaprojektować i wydrukować kalendarz.

Co tyczy się samych zdjęć części nie widziałem, chociaż wiedziałem że 3 zdjęcia na pewno będą - właśnie te trzy pierwsze. Z niektórymi wyborami się nie zgadzam, ale trudno nigdy nie jest idealnie.
Zwróćcie uwagę natomiast na zawartość kalendarza - są zdjęcia przedstawiające zabawę w różnym świetle - od lansiarzy przez faceta, który sobie uciął drzemkę, po kobietę, która dowodzi kolegami.
Co do wyróżnienia - nie spodziewałem się, że macie taki zły gust
xasistis 15.10.2009, h. 22:38 xasistis
Fajne,.. no bo fajne..
Bądźcie jednak fair i nazwijcie to pracami a nie fotografiami a konkurs plastycznym lub graficznym ale nie fotograficznym bo jak już parokrotnie wspomniano "magia photoshop'a działa" i prezentowane prace są bardzo agresywnie przerobione, znacznie wykraczając poza dopuszczalne kadrowanie czy usuwanie szumów..
ZeeMike 15.10.2009, h. 22:39 ZeeMike
Heheh, głosowałem na zwycięską pracę no i proszę - gratulacje! Ogólny wybór bardzo dobry, redakcja trafiła w moje gusta.
LogaN 15.10.2009, h. 22:44 LogaN
Adrianie19921 - zabawny jesteś aż do łez. Konkurs dotyczył najlepszych zdjęć, a że wygrały takie, na których jest amerykański szpej to źle? Widocznie były najlepsze. Mieszanie do tego wszystkiego polityki jest co najmniej bzdurne. Takim jesteś patriotą? To do armii idź, a nie wyżalaj się, w dodatku zupełnie nie na temat, tutaj, gdzie nikt Cię o to nie prosił.

Odnośnie zdjęć - no cóż, zdjęcie na którym byłem nie przeszło selekcji, aczkolwiek zwycięzcy jak najbardziej sobie na nagrody zasłużyli . Gratuluję zwycięzcom, szczególnie autorom fotek: 1, 2, 3 i 9, gdyż najbardziej mi się podobają .

Pozdrawiam!
ajgor_aa 15.10.2009, h. 22:49 ajgor_aa
Miały być zdjęcia... a są prace z Photoshopa.. no super. Co do ilości amerykańskich ludków to za dużo ich naprawdę (sam dałem foto z US), na każdy miesiąc ktoś inny i tyle.. A tak to same "prace z elementami fotografii" z US.. no cóż.. jak ktoś powiedział : "za rok może być lepiej" Eh
GTI 15.10.2009, h. 22:50 GTI
Gratuluję wszystkim , jak dla mnie werdykt bardzo fair.
goren 15.10.2009, h. 23:00 goren
Jak Polacy komentują wyniki konkursów to zawsze znajduje się sporo malkontentów chcących wywołać u zwycięzców poczucie winy z powodu wygranej...
W konkursach zagranicznych zupełnie tego nie ma. Widać taka polska mentalność, że nie da się po prostu i zwyczajnie pogratulować.

Ogarnijcie się trochę.
Adi.K 15.10.2009, h. 23:06 Adi.K
Oi przepraszam , mój poprzedni komentarz był nietrafiony.

Na 6 zdjęciu jest koleś w szpeju FR.

"Russian Strong!"
BateaU 15.10.2009, h. 23:06 BateaU
Dla wszystkich "znawców" technika fotografii cyfrowej oraz efekty pokroju pseudo HDR także są fotografią w szerokim tego słowa rozumieniu czy tego chcecie czy nie. A komentarze, że fotoshop itd. świadczy tylko o waszej nie wiedzy i tyle.
Walter E. Kurtz 15.10.2009, h. 23:07 Walter E. Kurtz
Cóż, gratulacje dla zwycięzców. A co do takiej kolejności a nie innej to z werdyktem można się zgadzać albo tez nie. Osobiście nie podoba mi się zwycięskie zdjęcie ale cóż zawsze wiedziałem że mam spaczony gust Gratulacje jeszcze raz dla wszystkich zwycięzców.
grzesio93 15.10.2009, h. 23:09 grzesio93
Gratulacje ! Imo najlepsze te w śniegu

Off

Widać ak i p90 też amerykańskie... lol
Szoku 15.10.2009, h. 23:16 Szoku
Najsłabsze moim zdaniem zdjęcie to to przed ostatnie reszta naprawdę dobra Gratulacje dla zwycięzców a co do niektórych komentarzy to panowie zastanówcie się. . .
Jak wasze zdjęcia nie wygrały to nie jest to wielka tragedia widać te były lepsze a że nie mam bonu 1200 zł to cóż zapraszam do pracy . . .
cassius 15.10.2009, h. 23:17 cassius
Noo w tym roku zdjęcia stoją na wysokim poziomie. Bardzo fajne. Mam nadzieje, że i kalendarz będzie dobrze zaprojektowany
adrian19921 15.10.2009, h. 23:19 adrian19921
LogaN: "tutaj, gdzie nikt Cię o to nie prosił" widocznie nie rozumiesz co to jest forum i komentowanie. Jak masz problem z interpretowaniem takich rzeczy to proponuje wrócić do podstawówki. Natomiast ja jak się nie zgadzam z czyjąś wypowiedzią to mu nie mówię, że nikt go nie prosił o wypowiedź. Jeżeli chcesz się użalać nad komentarzami innych osób to proponuje zapisać się do kółka filozoficznego tam będziesz mógł sobie podyskutować do woli.
Trzynasty 15.10.2009, h. 23:20 Trzynasty
Jedne fotki ciekawe inne banalne... takie moje zdanie ;D a photoshop to dzisiaj codzienność, takie czasy po prostu. Fotograf w dzisiejszych czasach to nie tylko człowiek który biega z aparatem ale i grafik który wyszczególnia swoją wizję zdjęcia. Gdybyśmy mieli się czepiać programu photoshop to równie dobrze możemy zacząć narzekać na format zapisy plików muzycznych mp3 który kompresuje i obcina "niesłyszalne" (tylko czemu ja to słyszę :/) dla ucha częstotliwości. Utwór traci na dynamice i staje się płaski jednolity... kto chodź trochę zna się na muzyce i produkcji to wie o co kaman. Takie mamy czasy to jest teraz modne i tak się robi i zamiast narzekać to spróbujcie sami sił z photoshopem wtedy może docenicie pracę dzisiejszych fotografów takie jest moje zdanie. A co do flagi... płakać się chce... jak ja bardzo nie lubię USA...
yaro 15.10.2009, h. 23:22 yaro
Gratuluję dla nagrodzonych
Porównując do poprzedniej edycji jest dobrze...
A photoshop... jest i będzie i nie uciekniemy od tego... Raz coś wyjdzie lepiej, raz gorzej. Nie ma co narzekać...
Jak ktoś chce bardzo naturalne zdjęcia z komórki, to portal nasza-klasa wita
Jestem ciekaw, co to będzie za rok
Może będzie podział, na pozowane i z imprez, kto wie... Kalendarze mają to do siebie, że na jednej stronie może być i kilka zdjęć
bluebols 15.10.2009, h. 23:35 bluebols
1) Praca nr. 1 ewidentnie PS... ślepy dotykając ekran by to zauważył
2) jedyne foto które mi się podoba bo jest o ASG to jest fotka Mateusza N. <rispekt>
3) reszta ma klimat ale to jest kalendarz ASG a nie ultra żołnierzy
Jangi 15.10.2009, h. 23:49 Jangi
Gratulacje dla zwycięzców, wg mnie wybrane foty znacznie lepsze niż poprzednio.
Promant 15.10.2009, h. 23:52 Promant
Wszystko mi się podoba oprócz zdjęcia w wodzie. Jest tak cholernie statyczne i nudne, że równie dobrze koleś mógłby tkwić w żelowej galaretce.
sjzmisiek 16.10.2009, h. 00:01 sjzmisiek
fajne zdjęcia : śpioch jest pro i zima niczego sobie, śmigłowiec można w następnym roku dopieścić i tez będzie gitara , odnośnie sprzętu na fotkach to mnie jakoś nie dziwi że jest hamerykańsko sam mam 1 emke a co do foty wybranej przez publiczność , hmm też ładne ...zdjęcie
Schwarz_Charakter 16.10.2009, h. 00:13 Schwarz_Charakter
Zdjęcia zasłużenie wygrały! Gratki!
Szkoda jedynie że tak amerykańsko w tym kalendarzu... No ale pocieszam się faktem, że z ludźmi z 3 fotki sie regularnie strzelamy, spoko tak do celebryta postrzelać Jeszcze raz gratki, fajne foty!
Kondor220V 16.10.2009, h. 00:18 Kondor220V
Wg. mnie mało zbalansowane, za dużo zachodu, za mało wschodu (w replikach). Koleżanka-śpioch takie zdjęcie moim skromnym zdaniem wyjęte z kontekstu, bo giwery widać zaledwie troszke. Równie dobrze nadaje sie to do kalendarza survivalowego a przecież chodziło o airsoft...
Makaveli_89 16.10.2009, h. 00:31 Makaveli_89
NIkus gratulacje wyroznienia !!
Pierwsze zdjecie zamiotlo ;]
BananUst 16.10.2009, h. 00:38 BananUst
Ładne zdjęcia. Pierwsze mimo, że hdr, zajeżdża mi zdjęciem z Iwo Jimy. Bardzo ciekawe jest zdjęcie na schodach. I w sumie współczuję jurorom, bo z prezentowanych wcześniej zdjęć wiele było bardzo dobrych.
[Lolo] 16.10.2009, h. 01:17 [Lolo]
Pierwsze zdjęcie ma tyle wspólnego z HDR-em, co Twoja wypowiedź z sensem. Nie ma tam niczego, czego dobry fachowiec nie dałby rady zrobić w analogu.
jw801 16.10.2009, h. 01:46 jw801
Głosowałem na fotę nr 2 i bardzo się cieszę, że znajdzie się w kalendarzu.
Cancel 16.10.2009, h. 06:19 Cancel
Kupię ten Kalendarz choć pierwsza fota moim zdaniem jest "zbyt sztuczna" ( popatrzcie na pana wysuniętego najbardziej na lewo, wszyscy krzyczą on się śmieje xD )
Cancel 16.10.2009, h. 06:22 Cancel
Aha Jeszce jedno, tam w komentarzach przeczytałem ze jak zobaczymy kobietę to od razu w górę idzie coś innego, na pewno nie mózg,, sorry my jesteśmy tylko facetami
depan 16.10.2009, h. 06:31 depan
Gratulacje!!!
Naprawde piękne zdjęcia
staraadmina 16.10.2009, h. 07:04 staraadmina
Pierwsze lipa- to ma być ejrsoftowy kalendarz a nie kalendarz ku czi usa - widać że pozowane. Za to inne zdjęcia jak najbardziej przekozackie - chociażby drugie, trzecie, to z klatką schodową, pan "nurek". Ah miło będzie luknąć na datę w kalendarzyku gdy oczy oprócz daty, która nie zawsze musi być jakaś "miła" pojawi się dobre zdjęcie ejrsoftowe - gratulations comrade! m/
SHOGUN_YAMATO 16.10.2009, h. 07:37 SHOGUN_YAMATO
Ciekawe czy pierwsze zdjęcie też by wygrało gdyby tam była flaga ZSSR?
LogaN 16.10.2009, h. 08:01 LogaN
Adrian - jak widać to nie ja mam problem ze zrozumieniem, bo gdybyś odczytał dobrze to co napisałem, to trafiłbyś na taką notkę w regulaminie:
"# Zabrania się prowadzenia politycznej, religijnej lub rasistowskiej propagandy."

Więc konkurs powinien pozostać konkursem, a to czy znajdują się na nim Polskie, Amerykańskie, czy Rosyjskie flagi, to sprawa najmniej istotna.
Redrad 16.10.2009, h. 08:12 Redrad
Zdjęcia super, pierwsze też ,tylko ta flaga coś mi z amerykańskim kinem się kojarzy.... ale co tam ekstra, szkoda tylko ,że żadnego snajpera nie ma.....
jackub 16.10.2009, h. 08:28 jackub
Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i słowo uznania dla wszystkich którzy przesłali fotki na konkurs.
pingwindaboss 16.10.2009, h. 08:29 pingwindaboss
Do pierwszego się zgodzę że ta flaga niepotrzebna (tak znowu ona), ale nareszcie zdjęcia wporzo są i jest sam airsoft bez offtopa typu ślub.
Regdorn 16.10.2009, h. 09:20 Regdorn
Wybrać 11 zdjęć spośród ponad 1000, w większości bardzo dobrych zdjęć, nie było łatwo. Dodatkowo, żeby zdjęcia w ramach kalendarza traktowały nie o tym samym, jeszcze trudniej. Wybrać jedną z tych 11 - poważny problem. Wybraliśmy w składzie 6 osób (w tym roku także zawodowy fotograf) zdjęcia, które są na wysokim poziomie i pokazują różne oblicza airsoftu (choć zabrakło kilku, w tym np. ostrzejszej akcji przedstawionej na odpowiednim poziomie). Nie było to łatwe. Jako pierwszych faworytów każdy wybierał blisko 30 swoich typów, potem pojawiał się problem i trzeba było rezygnować z równie dobrych prac, na rzecz większej całości.

Wybrana jedenastka, poza pierwszą nagrodą, którą musieliśmy wyłonić, to miejsca na równym poziomie - proszę nie wartościować pierwsze czy czwarte miejsce.

Odwoływanie się do patriotyzmu jest nie na miejscu, bo nie to było tematem konkursu. Zawsze można sobie powiesić flagę obok kalendarza. Owszem były fotki kilku autorów z ludźmi w polskich mundurach, bardzo dobre, ale były to opinie tylko części komisji i suma sumarum punktowo nie przyszły. Ocena była uczciwa i oparta o głosy 6 osób. Nic też nie poradzimy, że dobre zdjęcia zdominowały amerykańskiego pochodzenia wyposażenie i mundury.

Nic tylko robić patriotyczne znakomite zdjęcia i czekać na przyszłoroczny konkurs. Każdy ma równe prawo, ale musi się też poza ideologią wykazać umiejętnościami. Tak na prawdę nie mundur, a scena była dla na ważna. To już druga edycja naszego konkursu. Razem z podnoszonym znacznie poziomem prac, sami też się uczymy.

Zaś wypowiedź adrian19921: $1 To nie zwykłe wyrażenie opinii, a obrażanie uczuć narodowych niejednego uczestnika konkursu i Maniaka. Więc radzę się puknąć w głowę w drugą stronę i nauczyć się rozróżniać temat konkursu od ideologii i patriotyzmu.
kopernik 16.10.2009, h. 10:01 kopernik
Gratuluję zwycięzcom konkursu oraz grupie która go zorganizowała. &#8211; świetna robota!
Martwią mnie przedziwne opinie, zwłaszcza te &#8222;patriotyczne&#8221;- Widocznie musimy się jeszcze dużo uczyć, a najlepiej uczyć się większości od amerykanów - patriotyzmu, tolerancji . Dobrze, że na zdjęciach nie było murzyna &#8211; bo była by dopiero dyskusja.
Tak, jak każdy mam pewną opinię na temat wyboru, ale jedyne co mogę teraz powiedzieć to jeszcze raz gratulować.
mlody_one 16.10.2009, h. 10:35 mlody_one
Genialne zdjęcia, z ostatnim na czele :]
figo79 16.10.2009, h. 10:35 figo79
jak dla mnie najlepsze z tą klatką, reszta średnia... nagrodę publiczności pominę milczeniem bo z airsoftem to ma tyle wspólnego co ... no chyba że ta pani lubi ból... a jeżeli ktoś ocenia to zdjęcie pod kątem urody tej pani to chyba pomylił konkursy... oczywiście to moja subiektywna opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać.
Fanatik 16.10.2009, h. 11:24 Fanatik
Nikomu nie kibicowałem, zdjęcia widzę po raz 1 - wcześniej było ich za dużo po prostu. W przeciwieństwie do innych flaga nie kłuje mnie w oczy, to tylko zdjęcia i tylko konkurs, chcecie gadać o patriotyzmie to zostańcie wsiowymi politykami kupującymi rakiety PATRIOT od naszych szlachetnych amerykańskich przyjaciół. Walicie fochy jak dziewczyny podczas okresu, shame on You

Moim zdaniem najlepsza fota - klatka, to moje klimaty.
NNico 16.10.2009, h. 11:45 NNico
Gratulacje dla nagrodzonych.
krugerheini 16.10.2009, h. 11:53 krugerheini
Masa fajnych zdjęć i jedno tragiczne - pierwsze. To moje zdanie.
Jak można przyznać zwycięstwo zdjęciu ustawianemu? Zero życia w tym.
Za ustawienie nagroda dla choreografa.
Fotograf może być doceniony za uchwycenie momentu, życia, ruchu, chwili. Ten fotograf uchwycił chilę wyreżyserowaną.

Ktoś powie że większość zjęć była ustawiana. Pewnie tak. Ale jednak można zrobić ustawkę tak, by choć wyglądała na prawdziwą. W zwycięskiej fotografii nikomu się nie chciało.

Jak dla mnie więc to jest największe nieporozumienie.
borzej 16.10.2009, h. 12:29 borzej
Zdjęcia 3 i 9.. wg. mnie najlepsze.. ale kim jestem żeby oceniać Teraz sam już wiem czego oczekują forumowicze.. i szanowna redakcja wiec w przyszłym roku będzie lepiej..

Gratuluje zwycięzcom.. a autorów zdjęć 3 i 9 prosiłbym o kontakt.. może mają inne zdjęcia (bo prawa do tych przekazują redakcji).. myślę że można by było zrobić z tego dobre plakaty.. czekam na odzew.. Pozdrawiam..

----------------------------------------------------------------------------
Człowiek strzela a wiatr kulki nosi..
Hannon 16.10.2009, h. 12:32 Hannon
O cholera, szczerze nie spodziewałem się że dostanę się do kalendarza
Prezes_____ 16.10.2009, h. 13:56 Prezes_____
m16 na fotkach wypada najlepiej
K0T 16.10.2009, h. 14:18 K0T
Żałosne... Prawie wszyscy głosowali na "Pokaż piersi a dostaniesz GR16" (przepraszam jeśli uraziłem modelke i fotografa) Po prostu śmieszna obróbka w PS, to nawet nie jest HDR... i ta "Pr0" otoczka. Jedyny plus za DPM (bo wszystkie foty sa USMC... -.-') i p90. Wdg mnie najlepsze 3 i 2. Ale i tak byly o wiele lepsze foty, ktore nawet nie beda w kalendarzu. Dobrze, że zdjęcia są trochę lepiej ocenione niż rok temu...
puncerny 16.10.2009, h. 14:36 puncerny
Gratuluje wszystkim, jezeli chodzi o zdjecia fotoshopy itp to normalne,flaga... ciut niepotrzebna to ze na wiekszosci zdjec jest zagraniczny sprzet nie dziwi mnie to,niestety polskiego mamy malo na rynku(znam 2 MW i H) i moze mniej efektowny na zdjeciach ale dobry. Jezeli komus za malo "polskosci"na zdjeciach niech nosi polski sprzet i cyka fotki moze w przyszlym roku sie uda.Moje zdanie na temat 1zdjecia to malo realizmu w nim troche za dobrze wyrezyserowane brakuje prawdziwosci.
Kaszub 16.10.2009, h. 15:02 Kaszub
Marudzita... Kalendarz bez kobiety to nie za bardzo, a ta Pani jest bardzo urodziwa ciekawe czy tylko do zdjęcia czy naprawde sie strzela bo to aż szkoda strzelać (najlepiej ma snajpej)
djbury 16.10.2009, h. 15:12 djbury
adrian19921 - jesteś Patriotą ?? to dlaczego ubierasz się w Chińskie ubrania ?? dlaczego oglądasz Amerykańskie filmy ? dlaczego jesz zagraniczne owoce ??
pumbishon 16.10.2009, h. 15:53 pumbishon
A co wyście się tak uwzięli na tego HDRa? Przecież tą techniką robi się zdjęcia także aparatami klasycznymi. Z reszta pierwotnie tylko takimi. HDR z PS ma niewiele wspólnego oprócz tego, że jest to jeden z programów do składania cyfrowych zdjęć w tej technice.
Kudłaty666 16.10.2009, h. 16:41 Kudłaty666
Może ja dorzucę od siebie kilka groszy

Zdjęcia są naprawdę w porządku ! Wyglądają ciekawie nie są jakoś przeciętne etc etc.
Ale , zawsze są jakieś ale
Muszę przyznać racje, jakoś to ,,kole w oczy'' z USA. Troszuniu za dużo zdjęć - Semper fi (czy jakoś tak:) )
Brakuje tu - jak to nazwać ? - Polaka Niemca i Ruska jeszcze brakuje takich maniaków luzaków którzy nie pałają się stylizacja. Ale to tylko moja opinia...

Jak najbardziej jestem za pomysłem i zdjęcia są ok, nie ważne czy z fotoszopem czy bez ! Liczą się chęci ! Gratulacje wszystkim
[Lolo] 16.10.2009, h. 16:43 [Lolo]
Przestańcie juz pietruszyć jak potłuczeni o tej fladze. Co do tego ma patryjotyzm??? Airsoftowcy-rekonstruktorzy dbają, żeby było wszystko koszernie. Chłopaki na zdjęciu sa oszpejowani jak prawilny Force Recon, to co mieli wywiesić? Orła Białego? Scenka przedstawia takie ,,Alamo", obronę ostatniego punktu w otoczeniu. I tyle. Dorabianie do tego jakiejkolwiek polityki to głupota piramidalna. To nie paintball, że każdy wkłada na dupę, co mu się podoba i teamy sie różnią kolorem opasek. Jak rekonstrukcja to rekonstrukcja. Elementy pasują do siebie, flaga stanowi ładny kontrapunkt kolorystyczny w kompozycji i szlus. To co niektórzy wypisują to bałwanienie się na potęgę. A takie ,,patryjotyczne" pie..... eksponuje jedną z naszych wad narodowych czyli zawiść i małostkowość. Zwyciężczyni gratulujemy.
Jacek GROT 16.10.2009, h. 16:52 Jacek GROT
Za dużo emek i ameryki. Ale to taka moja mała prywatna opinia.

Szkoda że nie było żadnego fajnego zdjęcia kogoś, w polskim szpeju i kozackim berylkiem
Mohawk_PL 16.10.2009, h. 16:56 Mohawk_PL
"Staraliśmy się wybrać zdjęcia takie, które pokazują jak wygląda airsoft i jak różnie można podchodzić do tej zabawy."
Yhym. Różnie tzn. minimum 90% zdjęć to same marpaty czy jak im tam, eMki i brudni amerykanie xD
Pzdr.
[Lolo] 16.10.2009, h. 17:10 [Lolo]
Z pewnoscią jest to spisek Amerykanów, którzy przy pomocy międzynarodowego Żydostwa zmusili szanowne jury do wybrania zdjęć ludzi w marpatach w zamian za dożywotni abonament na masońskie kulki z tryzubem i kielnią, żeby upokorzyć Prawdziwych Polaków. Oczywiście wytłumaczenie, że nie było wystarczająco dobrych zdjęć w panterach z berylami jest prostsze, ale nikogo nie przekona, bo jeśli sie je przyjmie, to nie ma możliwości bezsensownego bicia piany na forum. Polskie kołtuństwo i tyle.
Death_man 16.10.2009, h. 17:37 Death_man
Zdjęcie nr1 zupełnie do mnie nie trafia. Panowie wyglądają bardziej jak porcelanowe laleczki, niż airsoftowcy z krwi i kości . Reszta w porządku. Faworyt to zdjęcie w krajobracie zimowym. Dynamizm w czystej postaci
Ajsquad 16.10.2009, h. 20:04 Ajsquad
Tak patrze i stwiedzam iż za dużo jest tego amerykańskiego szpeju. Myśle, że promując POLSKI airsoft na pierwszych miejscach powinny być zdjęcia kogoś w Polskim szpeju i polskim sprzętem.
[Lolo] 16.10.2009, h. 20:41 [Lolo]
Matko Święto! Następny lotny umysł z tym samym argumentem. Ja rozumiem, że jak powstawałby np. kalendarz promujący polski sport, to obowiązkowo Małysz byłby na zdjęciu z nartami Polsport, Korzeniowski zap....ałby w butach Sofix, Kubica paliłby gumy w Polonezie, a Otylia Jędrzejczak pływała w Świdrze. Zez myślowy do kwadratu panowie.
yaro 16.10.2009, h. 20:44 yaro
Oj, oj, oj.... Ale wyrażenie - "polski airsoft"!!!Trochę to sprzeczne patrząc na kraj pochodzenia tego hobby...
Nic na to się nie da poradzić, że większość i to zdecydowana jakoś woli emki i hamerykański szpej... No i że tak się przykro złożyło, że fajnych zdjęć z rosyjsko-polskim szpejem nie było zgłoszonych na konkurs... Bywa, ale takich zdjęć i to dobrych na galeriach wszelakich jest trochę jak kto tego głodny
Nie ma co rozpaczać, może w przyszłym roku
Widocznie dziś dzień hameryki
Timonek 16.10.2009, h. 20:45 Timonek
A szkoda ze mnie nie wybrali xD A zdjęcia ładne..chociaz zdziwił mnie brak jakichkolwiek typowych dla ASG sytuacji, niewiem.. jakies kulki w tle czy cokolwiek..a zdjęcie "serwisu' replik najbardziej pasuje do naszego hobby, ot takie moje skromne zdanie Gratuluje wszystkim laureatom
MałyCF 16.10.2009, h. 21:34 MałyCF
@Death_man - Zdjęcie nr1 zupełnie do mnie nie trafia. Panowie wyglądają bardziej jak porcelanowe laleczki, niż airsoftowcy z krwi i kości...

Takie i podobne teksty to normalka, do mnie też nie przemawia bo po pierwsze widziałem w jakich realiach było robione (biegaliśmy akurat obok jak strzelali sobie fotki)
, po drugie jest sztuczne jak cholera.
Ale ludzie nie oszukujmy się, dla większości ekip czy nawet pojedynczych osób liczy się przyjście na strzelankę i polansowanie w swoim szpeju.
Często większość fotek ze strzelanek to zwykły lans i pokazanie swojej"długiej lufy"

Także bez napinania, te fotki które wygrały i tak było naprawdę ciężki wybrać z pośród wielu, sam nie obejrzałem chyba z połowy bo już miałem dość niektórego chłamu(można było przebrać niektóre zanim się wrzuciło na głosowanie).

Ogólnie gratuluję zwycięzcom. Szczególnie naszej teamowej Pani fotograf.
Przynajmniej wiem że jej fota nie jest z PSa wyjęta
Karcen 16.10.2009, h. 21:51 Karcen
Na wstępie gratuluje zwycięzcom !
Jednak moi zdaniem efekt tych fotek psuje photoshop(jak to już ktoś zauważył) i z konkursu stricte fotograficznego zrobił się konkurs bardziej na najlepszego grafika niż fotografa. Co do wypowiedzi adrian19921 to wiem i rozumiem co Go boli, niemniej jednak konkurs konkursem a ersoftowa brać woli oglądać i przebierać się za żołnierzy naszego wielkiego brata zza oceanu i należy taki wybór nawet jeżeli jest cokolwiek dziwny uszanować. Na marginesie nie sądzę jednak żeby Amerykanie z takim samym, jak my, zacięciem rekonstruowali i gloryfikowali inne niż swoje siły zbrojne.
Dodam że to jest moja subiektywna opinia i nie zamierzam się wdawać na jej temat w polemikę z jakimiś internetowymi trollami czy dziećmi neo.
huskykaski 16.10.2009, h. 22:04 huskykaski
coś mało tych zdjęć wybrano. 11 + 1 nagroda publiczności. a jedno miało iść na okładkę. coś nie kapuję
HW_Lisu 16.10.2009, h. 22:16 HW_Lisu
Kompletna lipa. Piękny pokaz umiejętności Photoshopa, monotematyczne nastawienie na armię USA i brak uchwycenia różnorodności środowiska airsoftowego w Polsce. Ktoś popatrzy i powie "o, a w Polsce sami amerykanie".
Co do zwycięskiej fotografii - autorowi gratuluję włożonej pracy - wydaje mi się jednak, że miał być to konkurs o tematyce ASG. Ta grafika nie ma nawet 1% tego klimatu. Pięknie skrojona, dobrze pozowana, ślicznie poprawiona i ... no właśnie - obrzydliwie sztuczna.

Oczywiście to opinie osobiste - całość zdecydowanie in minus. Not worth buying.
Halfling86 16.10.2009, h. 23:19 Halfling86
@borzej
Jak jesteś z Zielonej Góry, to spytaj Flapjacka o zdjęcie nr 9
Tony Halik 17.10.2009, h. 00:03 Tony Halik
Hehe: gdy tak sobie patrzę na te zdjęcia to... heh, kurde, no nie mogę. Ech, się porobiło. Niby już takie rzeczy nie raz widziałem, a jednak ciągle mnie to bawi.
Choć jak się nad tym zastanowić, to może to nie aż takie śmiechu warte? No i wygrać coś można... Może by tak się przemóc i zapozować, a potem poprosić siostrę żeby w photoshopie zrobiła z tego cudo?
Chyba jednak nie - przemogłeś się, by nie łazić przez miasto na strzelanki jak dureń ze szpejem na sobie, więc teraz wypadałoby jednak sobie darować...
throd 17.10.2009, h. 08:39 throd
Zdjęcie numer 1 coś okropnego. Koleś z króciakiem ze sztandarem USraju poprostu rozkłada na łopatki. Goście powinni starać się o nagrodę u redneków w texsasie. Ale cóż u nas zawsze promowało się symbole obcych mocarstw jak nie ZSRR to Watykan i USA
szwagru 17.10.2009, h. 10:47 szwagru
Pierwsze zdjęcie raczej nadaje się do biuletynu propagandowego lub na okładkę jakiegoś czasopisma ( Ameryka obroniła świata)
WojaKwz 17.10.2009, h. 12:24 WojaKwz
Mi się nic tutaj nie podoba. Same Amerykańce, zero polaków.
Wszystkie przydkie, prócz pani na dole
1 wogóle mi się nie podoba, sztuczna.
Ale każdy ma swój gust.
Polacy i tak górą!!!

vilen 17.10.2009, h. 16:50 vilen
Pierwsze to po prostu pozowana katastrofa star and stripes drugie jest cool a ostatnie powinno być czwarte, tylko autor przesadził z unsharp mask
Jey85 17.10.2009, h. 17:25 Jey85
hehe, znam ludzi z okladki;] Wiecie jak wam nie pasuje to sami zróbcie lepszą fotke.
laciupakabra 17.10.2009, h. 20:58 laciupakabra
Nie ma jak chamerykańska propaganda.
laciupakabra 17.10.2009, h. 21:18 laciupakabra
Panowie nie ma się czego czepiać zdjęciom bo przecież podobnych tematyką było więcej i mimo że zawiewa plastikiem z photoshop'a oraz propagandą postchamerykańską to są one jednak całkiem całkiem. Wygląda jednak że wybierający lubują się w takich klimatach i stąd takie fotki w kalendarzu.
Mi się podoba zdjęcie Malwiny i KrzysztofaGwi. Gratulacje za ujęcie


"Staraliśmy się wybrać zdjęcia takie, które pokazują jak wygląda airsoft i jak różnie można podchodzić do tej zabawy." 8F zdjęcie numer jeden, chyba się jakoś nie kwalifikuje ponieważ nie widzę tutaj asg ;p ale i tak ocieka zajefajnością.
dexter125 17.10.2009, h. 23:17 dexter125
Gratuluję zwycięzcy !
Mnie się zdjęcia wybrane w tym roku bardzo podobają, a zwłaszcza fotka z zimową scenerią, oraz fotka nr 3. Ciekawy kadr. Pierwsza fotka może i lekko sztuczna, ale za to robiona z pomysłem, przemyślana i dokładnie kadrowana. Na prawdę gratuluję fotogafowi.
Jeszcze raz gratuluję wszystkim wyróżnionym autorom zdjęć. Kalendarz na pewno nabędę.
W przyszłym roku na spokojnie zbiorę kilka fotek z roku, nie na szybko

P.S.
Sporo osób marudzi że za dużo PS i sztucznej obróbki. Program jest dostępny, nic nie stoi na przeszkodzie by zakupić i także się pobawić w obrabianie zdjęć.
StarskiPL 18.10.2009, h. 00:28 StarskiPL
Przestańcie pisać o tej amerykańskiej propagandzie bo to już rzygać się chce. 60% z nas biega w sprzęcie us i identyfikuje się z konkretnymi rodzajami wojsk us. Wśród zgłoszonych prac były foty z flagą Jamajki - gdyby wygrały to pisalibyście o rasta propagandzie???
Olaf89 18.10.2009, h. 01:29 Olaf89
Mnie się zdjęcia podobają.
Chyba chodzi o sprzedaż, a nie upodobania kilku chłopców z placu broni.
Gdzie ten kalendarz można kupić?
drozd 18.10.2009, h. 09:51 drozd
Zakochałem się )
pixxel 18.10.2009, h. 12:31 pixxel
Gdzie jest zdjęcie żołnierzy Wojska Polskiego? Już nawet Polacy nie chcą się ze sobą utożsamiać? I nie wmawiajcie mi, że to wina ceny polskiego sprzętu.
Tuksiak 18.10.2009, h. 12:38 Tuksiak
$1
Może z Was tak, ale u Nas to może ze 30 % góra.
Dalej mam jeden, jedyny zarzut do tych fot. Nie licząc jednej jedynej foty Kolegi M. gdzie Wy tu widzicie ersoft?
$1
IMHO wcale się nie staraliście, zdjęcia zostały wybrane pod jakąś publiczkę i z założeniem konkursu, nie licząc jednego już wspomnianego, mają g** wspólnego .
huskykaski 18.10.2009, h. 12:43 huskykaski
Narzekacie, iż nie ma Polaków. lecz to wy głosowaliście. Trzeba było głosować na Polaków. Wśród zdjęć ich nie brakuje.

Nowoczesne $3

lub Ludowe Wojsko Polskie $3
huskykaski 18.10.2009, h. 12:44 huskykaski
Narzekacie, iż nie ma Polaków. lecz to wy głosowaliście. Trzeba było głosować na Polaków. Wśród zdjęć ich nie brakuje.

Nowoczesne $3

lub Ludowe Wojsko Polskie $3


macie przecież wolną wolę.




ps. też mam dość Amerykańców na lewo i prawo ;]
huskykaski 18.10.2009, h. 12:45 huskykaski
Narzekacie, iż nie ma Polaków. lecz to wy głosowaliście. Trzeba było głosować na Polaków. Wśród zdjęć ich nie brakuje.

Nowoczesne $3

lub Ludowe Wojsko Polskie $3


macie przecież wolną wolę.




ps. też mam dość Amerykańców na lewo i prawo ;]

Ps2. chyba twórcy kalendarze też mogą popoprawiać zdjęcia.
pixxel 18.10.2009, h. 13:05 pixxel
Ja nie głosowałem, bo nawet nie widziałem, ze takie głosowanie jest xD.
pumbishon 18.10.2009, h. 14:20 pumbishon
Prawda jest taka, że cały światowy airsoft opiera się na amerykańskim sprzęcie. Począwszy od reklam producentów po zdjęcia na zagranicznych forach. Polska nie jest w tym odosobniona.
Dragunow 18.10.2009, h. 16:01 Dragunow
huskykaski jesteś pewien że dawanie 3 takich samych komentów coś da? a tak szczerze to te zdjęcia które przedstawiłeś są... kiepskie i tyle.
StarskiPL 18.10.2009, h. 16:07 StarskiPL
...i dlatego są świetnym przykładem - po prostu zdjęcia z polskim szpejem były gorsze w ocenie jury. FINITO.
spet 18.10.2009, h. 17:11 spet
I to jest właśnie problem naszego narodu - narzekanie. Wszyscy lubimy narzekać, obrzucać błotem, ale żeby coś samemu zmienić to nie. Trzeba było głosować. Zacznijcie kupować polskie mundury i szpej skoro tak was razi w oko obcy sprzęt. Dla przypomnienia, jesteśmy w NATO, a wy tak tragizujecie jakby to był mundur oprawcy z SS (chociaż wtedy to by była rekonstrukcja historyczna, a nie uleganie obcym wpływom i prądom). Osobiście jestem patriotą, kocham swój kraj, odczuwam dumę z bycia Polakiem, ale jakoś nie uważam, że ujmą na moim honorze jest bieganie w marszmacie i amerykańskim szpeju. Mam pomysł ! Wszyscy narzekający na brak polskiego szpeju w kalendarzu niech zaciągną się do MON ! Będą mieli wz.93 pod dostatkiem i nie będzie mowy o amerykańskiej propagandzie. Jeszcze trochę i zaczniecie prześladować ludzi w rosyjskim sprzęcie i będziemy mieli Narodowo-Radykalny odłam Airsoftu na czele z panem Romanem G.

Co do samego "kontrowersyjnego" zdjęcia, to bardzo mi się podobało, zagłosowałem na nie i cieszę się, że przeszło "dalej".

Pozdrawiam i proszę was, przełóżcie swój patriotyzm na inne płaszczyzny życia. Okazujcie go w życiu codziennym, lecz nie mieszajcie go do Airsoftu.
[Lolo] 18.10.2009, h. 18:20 [Lolo]
To sie właśnie nazywa polskie piekiełko. W przypadku większości nagród, konkursów, wyróżnień itd, cała branża przez następnych parę dni leje laureatowi na głowę wiadra gówna, argumentując, że walczą o sprawiedliwość i obiektywizm. Zaczyna się wtedy obłudne wskazywanie prac kolegów, że niby to lepsze i godniejsze, mimo że powodem i głównym motorem takiego postępowania jest zapyziała zazdrość i przekonanie o tym, że jesteśmy najlepsi, ale ktoś znowu nas oszukał. Zresztą pieprzyć zdjęcie z flagą..... Zobaczcie co się stało w przypadku nagrody publiczności. W tym przypadku głosować mogliście wszyscy, zadecydowała większość. I co? I zaczęło się: a to że przerobione, a to że kobieta pośledniej urody, a że cycek za bardzo wystaje albo wręcz odwrotnie, a to że okulary zdjęte, a to że nie na temat itd.

A co do propagandy amerykańskiej: u nich przegrywający wybory zostaje zastępcą i najbliższym współpracownikiem zwycięzcy, u nas szefem opozycji, której głównym celem jest utrudnianie i blokowanie inicjatyw zwycięzcy. Wyciągnijcie wnioski, co jest bardziej dorzeczne bando niedzielnych patryjotów z bańką w nosie.

A co do zazdrośników- zapyzialców: przyjmijcie do wiadomości że w tym roku darmowych zabawek nie będzie. Macie rok- pouczcie się, popracujcie nad umiejętnościami, może wygracie w następnej edycji. Ale jeśli wygracie- przygotujcie się na to, że wyleją Wam na łby beczkowóz gówna i koło się zamknie. Powodzenia.
huskykaski 18.10.2009, h. 19:07 huskykaski
sory za wysłanie 3 komentów, mój błąd.
rain 18.10.2009, h. 21:35 rain
Pytanie: Czy szanowne Jury może udostępnić wyniki głosowania? (Nie mam żadnych obiekcji, po prostu jestem ciekaw )

Gratuluję zwycięzcom! I ukłon w stronę sponsorów bo taki kalendarz to genialna inicjatywa, chętnie oglądałbym więcej takich konkursów: Plakaty sklepu, katalogi, ulotki i tym podobne.

Zdaje mi się że Jury pomyślało "Męczy się laseczka z tym P90... a co tam, wyślemy jej M16 "

Zastrzeżenia ogólnie mam dwa: Duża powtarzalność zabawek i nie do końca rozumiem co robią tam zdjęcia:
-Krzysztofa Gwi (dobre, ale było sporo lepszych)
-Anny S (Ot, takie zwykłe)
-Magadaleny L (Słabe)
Naprawdę nie chciałbym urazić autorów, ale one po prostu nie pasują. Zdjęcie Magdaleny L śmiało możnaby zastąpić fotką kolesia wstającego z rzeki z kałachem (genialna, klimatyczna fotka). Fotka Anny S... Po prostu. Zwykła poprawna fotka. Nic ciekawego. Krzysztof Gwi odstaje najmniej, ale jednak coś tu nie gra Zamiast tych 3 (2?) Dałbym kilka z tych naprawdę dobrych fotek, obojętnie co by przedstawiały.

Reszta fotek jest konsekwenta (niekoniecznie dobra) i tworzy to jakąś całość, a to w kalendarzu jest dość istotne. I tak jest - Medyk leczący kolegę, umowny "helikopter", śnieg (to w końcu kalendarz), grzebanie w giwerach, śpioszek na warcie... Zabrakło mi dynamiki, snajpera i turbanów. I może jakiegoś LARPa. No i tych M-ek trochę jednak dużo.

Mam nadzieję że krytyka była konstruktywna i pomorze stworzyć jeszcze lepszy kalednarz w przyszłości

Świadomie ominąłem temat HDR i PS (pozdrawiam igonrantów którzy myślą że obróbka fotografii zaczęła się wraz z epoką cyfrową) oraz temat amerykańskiej flagi. (To zdjęcie jest po prostu zajefajne i miejsce w kalendarzu należało się jak psu kość)

Howgh!
Graber 19.10.2009, h. 07:51 Graber
Powiem jedno - zdjęcia są na pewno lepsze niż te wybrane rok temu. Szkoda tylko, że nie ma "wuzeciarzy", na których głosowałem, ale mówi się trudno
StarskiPL 19.10.2009, h. 10:32 StarskiPL
Rain, twoim zdaniem sformułowania "słabe, dobre ale były lepsze, ot takie zwykłe, coś tu nie pasuje" to KONSTRUKTYWNA krytyka?

Proponuję skończyć te wywody bo tylko denerwujecie sponsorów, co doprowadzi do tego, że w przyszłym roku powalczymy o paczkę kulek i gumki hopup...
rain 19.10.2009, h. 14:47 rain
StarskiPL:

"Konstruktywna krytyka &#8211; rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce."

Problem poddany krytyce = DOBÓR fotek przez Jury, a NIE aspekt techniczny fotek jak mogło Ci się zdawać. Ten świadomie pominąłem i opisałem fotki skrótowo (dobra, słaba) do czego raczyłeś się przyczepić. Jak chcesz mogę rozwinąć co w tych fotkach mi się nie podoba, ale po co? Są jakie są i już.

Rozwiązania problemu poddanego krytyce = Sugestia którymi fotografiami można by zastąpić wymienione zdjęcia / czego zabrakło w kalendarzu.

W klockach mam tłumaczyć?
StarskiPL 19.10.2009, h. 15:13 StarskiPL
Rain, normalnie ręce mi opadły.
Krytykując wybór jury krytykujesz wybrane przez jury fotki (jak nie fotki to co?), zatem powtarzam - twoja krytyka nie była konstruktywna.
Chcesz się bawić w hasła ze słownika to proszę:
Krytyka (łac. criticus - osądzający) - analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości (np. praktycznych, etycznych, poznawczych, naukowych, estetycznych, poprawnych) jako niezbędny element myślenia.
...i wróć do swojej "analizy".
Żeby było ci łatwiej:
Analiza - metoda badawcza polegająca na wyodrębnieniu z danej całości jej elementów i badaniu każdego z osobna.
Zdaje się, że "słabe, ot takie sobie, nie pasuje" to bardzo powierzchowna analiza ...zupełnie jak u Leppera.
rain 19.10.2009, h. 16:00 rain
Poddaję się. Wygrałeś. Miłego dnia
szpaku 19.10.2009, h. 16:17 szpaku
adrian19921 napisał

Zdjęcie pierwsze to jakaś żenada jest. Amerykańska flaga ??? (...) Właśnie przez takich ludzi jak Wy nasz kraj dostawał zawsze po dupie i będzie dostawał. (...)



"Patrioto", czy nie uważasz, że twoje uwagi są zbyt ostre w stosunku do maniaków odwzorowujących USMC ?
Smutno mi się robi gdy myślę, że ludzie mają takie płytkie rozeznanie o świecie...
Czy Twoje słowa mają znaczyć, że wszyscy maniacy którzy odwzorowują USMC
to wrogowie polityczni Polski ?...
Czy Polska zawsze dostawała i będzie dostawać w cztery litery, przez grupę maniaków ASG którzy noszą mundury marpat ?...


Sprawdź proszę w słowniku termin:

PATRIOTYZM



Pozdrawiam
Hipis 19.10.2009, h. 21:30 Hipis
Do ostatniej fotki trzeba było nr kontaktowy dołączyć !
Ale ogółem każda fotka ma coś w sobie
Najbardziej podoba mi się zdjęcie na schodach !
Graber 20.10.2009, h. 11:51 Graber
W sumie ja już mam dość widoku USMC wszędzie, ale cóż gdyby było więcej dobrych polskich filmów wojennych to byśmy tworzyli 2 Korpus ASG złożony z regularnej armii polskiej:]

Co do tego "antypatriotyzmu" u ludzi wzorujących się na "hamburgerach" to opowiem anegdotkę dla rozluźnienia atmosfery:

Na jednej strzelance stałem obok "Amerykanina", którego poczęstowałem wodą i szedł kumpel, który miał akurat zgryz z innym "Amerykaninem" terminatorem. Ale na spokojnie zapytał idąc w naszym kierunku (było tam jeszcze kilku innych ludzi, akurat wszyscy w WZ.93):
- Wiecie, ostatnio oglądałem taki program, gdzie młoda laska pytana o to jaki kraj zaczyna się na "U" odpowiedziała Utah. Amerykanie to najtępszy naród na świecie.
Na te słowa "Amerykanin" stojący pomiędzy nami odpowiedział:
- No wiesz, dzięki - płynną polszczyzną, z polskim akcentem, więc USAńczykiem nie był

Tak więc uważajcie koledzy bawiących się w "hamburgerów", bo jednak jakiś syndrom może się pojawić, hehe

Pzdr!
WojaKwz 20.10.2009, h. 19:46 WojaKwz
Mi się osobiście bardzo podobają zdęcia 8 i 9.
Bardzo fajne
lazanek33 20.10.2009, h. 21:15 lazanek33
fajne foty szczegulnie ostania ale mam nadzieje że w tym roku bedzie też zadarmo w gunfire.
Czterech 21.10.2009, h. 16:29 Czterech
Bardzo fajne są 3 7 i 9
Anka 22.10.2009, h. 18:56 Anka
Zdjęcia bardzo bardzo fajne:).

Ciekawe kiedy będzie dostępny kalendarz...
Bob45 23.10.2009, h. 15:21 Bob45
Na ostatnim zdejmiku to nie Replika GR16 A2 G&G tylko zapewne Tokyo Marui P90-TR Fajna laska swoja drogą
Duńczyk 23.10.2009, h. 15:44 Duńczyk
Bob 45 masz chyba kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.
Kellerhs 23.10.2009, h. 18:58 Kellerhs
to 1 najleprze.;] Jak plastikowe żołnierzyki ;D
lifeline 29.10.2009, h. 19:41 lifeline
Tylko zdjęcie Mateusza N. uznałbym za airsoftowe reszte zdyskwalifikowałbym z samego faktu braku zawartego na nich chociazby akcentu airsoftu.
Charlie 01.11.2009, h. 17:33 Charlie
Mi się wydaje, czy na zdjęciu KrzysztowaGwi i Magdaleny P. są Ci sami ludzie? Na pewno jest ta sama broń (snajperka), ale ten koleś z tyłu (zdjęci KrzysztofaGwi) jest prawie identyczny jak ten ze zdjęcia, które wygrało.
Jak się przyjrzycie, to zobaczycie podobieństwo.

pozdrawiam
Charlie
GTI 09.11.2009, h. 00:08 GTI
@Bob45
Komentarz roku.

No ale 3 pierwsze zasłużone. Chociaż publiczności jeszcze bardziej
straz22 16.11.2009, h. 17:44 straz22
Kiedy będzie można kupić kalendarz??
Pozdrawiam
StarskiPL 14.12.2009, h. 19:30 StarskiPL
Charlie, mylisz się. Na zdjęciu Magdy P. nie ma gościa, który jest w tle zdjęcia Krzysztofa Gwi. M14 na obu fotach to dwa różne karabiny (różnią się chociażby optyką czy zawieszeniem).
Borol 27.12.2009, h. 18:16 Borol
rozumiem rózne akcje,dymy,pozy na wielu zdjęciach.
rozumiem też ,że pare fot jest mocno dopieszczone efektami.
ale

pierwsza fotka -cholernie pokazuje klimat asg,juz widze jak tak bohaterowie dalej drą sie(kazdy ma rozdziawiona jape) i bohatersko strzelaja do wroga idącego na śmierc.jedna serio i po kolegach z flagą

fotka z bandażem.bardzo ładna,spokojna.pokazuje takze to ze w asg pomagamy sobie.

fotka z serwisem-troche za duży ten serwis jak na polówke,bardzi by mi pasowala wymiana batki albo doładowywanie maga.
chyba ze to za mało pro.

wiekszosc zdjec to czyste pozerstwo i brak klimatu.chyba ze ktos lubi klimat patetyczny i styl homeryczny.