Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości Tokyo Marui

Świat, 08.10.2009, h. 23:09, dodał: Promant
34

Na tegorocznym Nippon Hobby Show zaprezentowano nowości i zapowiedzi produkcyjne firmy Tokyo Marui, w tym nową generację replik ASG AEG: G36K, MP5, CQB-R M4 oraz G3 SAS.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Październikowa impreza Nippon Hobby Show 2009 ujawniła nowości i zapowiedzi produkcyjne firmy Tokyo Marui przewidziane na koniec bieżącego roku i początek roku 2010. 

 

 

Największe zainteresowanie wzbudziła nowa generacja replik ASG AEG: G36K, MP5, CQB-R M4 oraz G3 SAS. Replika G36K ma długość 615/860mm. Waga: 2900g. Długość lufy: 300mm. Pojemność magazynka: 50BB. Sugerowana cena detaliczna: 49800Yen.

 

 

 

Według opisu pasują podobno standardowe magazynki AEG. Gwint 14mm umożliwia montaż większości dostępnych na rynku tłumików dźwięku.

 

 

 

Replika posiada wzmocniony system recoil engine, działający bolt stop oraz optykę 3x. Górna szyna wykonana jest z tworzywa ABS, które jednak, kolorem i fakturą, przypomina polimer wzmacniany włóknem szklanym.

 

 

 

Karabin jest dłuższy o 20mm od, prezentowanej równolegle, repliki G36c z serii TM Boys. Według niepotwierdzonych informacji - G36K rozpoczyna serię replik G36 TM, w której ma być wypuszczony również model G36kv oraz MG36. Replika G36K ma mieć swoją premierę rynkową w styczniu 2010 roku.

 

 

 

MP5A5 i nowa wersja G3 SAS to repliki z serii HC czyli hi-cycle. Zastosowano ulepszone części gearbox'a i nowy silnik HC EG30000. Tłok o zmniejszonej liczbie zębów umożliwia krótki skok, a dodatkowe zastosowanie wysokoobrotowego silnika ma, według opisu, dać ROF rzędu 25BB na sekundę przy akumulatorze 8,4V [!].

 

 

 

Replika MP5 ma być stockowo wyposażona w magazynek drum, o pojemności 400BB. Cena replik w granicach 30000Yen.

 

 

Kolejna wersja M4 z systemem recoil engineCQB-R M4 w cenie 54800Yen. Wersje kolorystyczne: czarna lub tan.

 

 

 

Dostępna będzie szeroka gama dodatkowych akcesoriów.

 

 

 

 

Pistolet TM HK P30 electric blow back ma kosztować 3480Yen.

 

 

 

 

Opcja ognia pojedynczego i full auto. Oznaczenia na mocy umowy z H&K.

 

 

 

Zaprezentowano również inne repliki pistoletów, których premiera rynkowa ma przypaść na początkowe miesiące 2010 roku. Springfield XD M 40 [nie udało się ustalić jakiego systemu], HK45 gas blow backS&W M&P gas blow back, Px4 gas blow back oraz wariacje repliki pistoletu  Detonics.45.

 

 

Px4 ma posiadać customowe przyrządy celownicze, regulowany chwyt oraz metalową lufę zewnętrzną.

 

 

Zaprezentowane rewolwery to, według opisu, modele ze stali nierdzewnej. Cena: 13800Yen.

 

 

Firma Tokyo Marui pokazała także najnowsze repliki z serii AK.

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.hyperdouraku.com 

www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
_Arczi_ 08.10.2009, h. 23:15 _Arczi_
Alleluja !!!!!!!!! W końcu więcej rodzajów G36 od TM. Ciekawe na jakiej zasadzie działa ten bolt stop.
KicpA 08.10.2009, h. 23:19 KicpA
Zębatki też są jakieś "super" High-speedy w tej wersji HC.
0utsider 08.10.2009, h. 23:25 0utsider
AK będzie z recoil engine czy bez?
wooke 08.10.2009, h. 23:30 wooke
G36k TM ;d już wiem na co oszczędzać. Ciekawe jak będą się spisywać pistolety EBB.
Promant 08.10.2009, h. 23:30 Promant
AK102 podobno ma recoil engine, to jest już w opisie na RedWolf. 74 nie wiem.
Sledzikmaster 08.10.2009, h. 23:31 Sledzikmaster
najciekawsze jest to że TM wreszcie dała oryginalne oznaczenia selektora ognia które są używane przez BW
pidzejfat 08.10.2009, h. 23:55 pidzejfat
Duża ofensywa TM, dobrze będzie większy wybór...
noah 09.10.2009, h. 00:24 noah
Marui - i wszystko jasne.
OGorki 09.10.2009, h. 00:45 OGorki
Takie to wszystko śliczne, że nie wiadomo na czym oko zawiesić ^^
Będzie o czym marzyć/na co zbierać *
*niepotrzebne skreślić

W końcu 1600PeeLeNów (a raczej coś koło 2k w naszych sklepach ) to nie jest cena zaporowa... A taka jakość kosztuje.
choisen 09.10.2009, h. 00:49 choisen
G36K... Dawać długa Gietę z oznaczeniami selektora i HKV!!!
hammer91 09.10.2009, h. 01:35 hammer91
Nic tylko chwalić TM za oznaczenia BW! Muszę dorwać tą część
Fajnie że w końcu jakaś firma pomyślała o Bolt Stop'ie!

@_Arczi_: zrobienie Bolt Stop to nie problem! Wystarczy okrągły pilnik! Zrobiłem taki w swoim G36 Ares'a

Patrząc na zdjęcie TM muszę stwierdzić że zrobili go tak samo lub bardzo podobnie. Ciekawe czy ich jest zablokowany na "sztywno"* czy tak jak w oryginale wraca do spoczynkowego położenia przy wstrząsie (miało to zapobiec w plątaniu się w oporządzenie, lub zranienia strzelca) - mój chodzi w miarę gładko, gdybym zapomniał go ustawić w poprzednim położeniu mam 100% pewność że gdy tylko zacznę biec i "zacznie nim rzucać" to będzie ok i nic mu się nie stanie.

* nie chodzi mi o to czy na stałe tylko czy chodzi na "klips" czy coś w tym guście
Azur 09.10.2009, h. 08:59 Azur
Jeju, jeju. jeju... nic tylko brać tą G36K... podoba mi się to, TM wraca do gry
antygrawitant 09.10.2009, h. 09:03 antygrawitant
w końcu bedzie mozna kupić częśći do małego skoku tłoka, a nie kombinowanie z uwalaniem zębów:)
capri 09.10.2009, h. 09:13 capri
Nie liczył bym na szybki dostęp do tych części zamiennych, ale przecież tego typu zestawy produkuje G&P. Jak trzeba to sprowadzimy, żaden problem.
grzechotnik 09.10.2009, h. 10:52 grzechotnik
To nie jest przypadkiem G36KE?
Zaren 09.10.2009, h. 11:43 Zaren
Ten średni Colt python jest uroczy XD
Patrick Bateman 09.10.2009, h. 13:11 Patrick Bateman
"OGorki
09-10-2009, 00:45

Takie to wszystko śliczne, że nie wiadomo na czym oko zawiesić ^^"

Śliczne i sterylne, pudełkowo doskonałe....nie mające przełożenia na stan wizualny ostrych steranych odpowiedników.
Jangi 09.10.2009, h. 14:03 Jangi
Hmmm a jaka firma sprzedaje "sterane" repliki? Chcesz "steraną", to kupujesz używkę, albo sam ją... hmmm... "sterasz"

Wie ktoś czy te emki mają body z plastiku, czy metalu?
MatriX482 09.10.2009, h. 14:37 MatriX482
Pewnie plastik
szalma 09.10.2009, h. 14:52 szalma
Pr0SuperLanserska kolba z podeszwą i ten schowek na dropsy.
Prezes_____ 09.10.2009, h. 16:01 Prezes_____
Już z samych fotek wynika że te giety będą hitem, ale lufa krótsza niż w CA, czekamy
capri 09.10.2009, h. 16:02 capri
Korpus jest zapewne metalowy. Raczej mało prawdopodobne, żeby cofali się w przeszłość.
Sledzikmaster 09.10.2009, h. 17:32 Sledzikmaster
Nie wiecie może jak z oznaczeniami HK na gietkach ?
Radomir91 09.10.2009, h. 17:40 Radomir91
Widzieliście ? po japońsku "Nie dotykać" to 11 znaków.(przy pistolach i czymś jeszcze było) Fajny język
grzechotnik 09.10.2009, h. 18:06 grzechotnik
A ja czekam na Bercie Chyba to będzie pierwsze Px4 achhh
PiterTKD 10.10.2009, h. 09:08 PiterTKD
No właśnie grzechotnik ma rację, to jest G36KE, optyka bez kolimatorka nad nią i jedna literka różnicy:) A chyba G36K ciekawiej by wyglądało. Z tymże G36K ma optykę 3x, a eksportowa wersja 1,5x. Pomieszali japońce. Zresztą prawie zawsze mieszają te Giety:)
Konrad_BW 10.10.2009, h. 13:02 Konrad_BW
Nic nadzwyczajnego nie było :/
Piotrburz 10.10.2009, h. 15:19 Piotrburz
Ludzie NIE piszcie broń OSTRA!. Ostry to może być nóż, a broń do której się odnosicie to broń PALNA, nie ostra.
noah 10.10.2009, h. 17:17 noah
@Konrad_BW
Nic nadzwyczajnego nie było :/

Pewnie. Tyle że dziś 90% aegów to kopie/modyfikacje rozwiązań TMa. I w przyszłości zgaduje za wiele się nie zmieni.

TM to jedna z nielicznych firm która robi coś nowego.
Promant 10.10.2009, h. 19:50 Promant
Kolego @Piotrburz dzięki za uświadomienie. Ale my wiemy co to jest broń palna, podobnie jak odróżniamy ja od broni białej. Wszystko czym się tutaj zajmujemy to repliki broni palnej. Więc może nie pouczaj.

Przyjęło się pisać "ostra" na odróżnienie pierwowzoru od repliki. I tyle. Tak u nas mówi się ostra, jak w "nomenklaturze" angielskiej mówi się "hot" czy "live". Natomiast jesli ktoś pisze "broń" o replikach, to już głupota.
capri 10.10.2009, h. 21:09 capri
No tu bym z kolegą polemizował
Jeżeli jednak mamy na myśli repliki niestrzelające, to jak najbardziej nie są bronią...
Promant 10.10.2009, h. 22:19 Promant
Kolego Capri, wiem, że Kolega lubi polemizować ale lepiej żeby repliki nie były przez nikogo kojarzone jako broń "palna" - może to być opacznie rozumiane - tym bardziej, że nawet nie są, pod względem energii, porównywalne choćby z klasycznymi wiatrówkami.

Ale oczywiście, w świetle naszych wspaniałych ustaw, nawet plujący kulką może zostać uznany za broń
pumbishon 10.10.2009, h. 23:10 pumbishon
Ale owszem broń palna może nie być ostra np.: pistolet OSA. A skoro może nie być ostra to może być i ostra Zależy od amunicji. Więc stosowanie nazwy broń ostra nie jest niepoprawne w stosunku do broni palnej, której repliki posiadamy