Daj cynk
Reklama

Aktualności

Prototypy replik G&G

Świat, 07.10.2009, h. 22:14, dodał: Promant
26

Specjalny wysłannik WMasg na Tajwan - Bukhart - nadesłał nam interesujące fotografie prototypów nowych replik ASG AEG, produkcji firmy G&G.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

News naszego korespondenta, przebywającego na Tajwanie, Bukharta: fotografie prototypów nowych replik AEG produkcji Guay Guay. Zdjęcia gorące jak świeże bułeczki, gdyż robione w bieżącym tygodniu. Pierwsza replika to AK z systemem pneumatic blow back - czyli symulacją ruchu zamka. Według uzyskanych informacji, replika ma się ukazać pod marką G&G, nie Top Tech.

 

 

 

Na zdjęciach pierwszych egzemplarzy widać wyraźnie moduł systemu pneumatic blow back, o który rozbudowano klasyczny gearbox.

 

 

 

Biorąc pod uwagę, że PBB stosowany w produktach Top Tech/G&G jest obecnie najlepszym jakościowo [nie gazowym] systemem symulacji ruchu zamka w replikach ASG, w porównaniu z zawodnym EBB - propozycja Guay Guay zapowiada się ciekawie. Replika G&G PBB AK ma być dostępna na rynku, najprawdopodobniej, już za miesiąc.

 

 

 

Widoczne na zdjęciach połączenie suwadła z modułem PBB ma formę solidnej listwy, a nie wątłego druta, jak w systemach EBB.

 

 

 

O drugiej z replik pisaliśmy już przy okazji tegorocznych targów IWA: AEG FN FNC. Na IWA 2009 firma G&G pokazała jedynie plakat promocyjny. Obecnie prototyp jest już prawie ukończony.

 

 

 

 

 

Dolny korpus repliki wykonano z aluminium. Rdzawy nalot i spawy, widoczne na zdjęciach, pozwalają przypuszczać, że górna część korpusu wykonana jest ze stali.

 

 

 

 

 

Firma Guay Guay planuje oficjalną premierę prototypu w styczniu przyszłego roku, na ShotShow 2010, w Las Vegas.   

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
tkn07 07.10.2009, h. 22:22 tkn07
ja już czekam na tego AK z pbb
wiesiu 07.10.2009, h. 22:36 wiesiu
Będzie można kupić sam ten zamek ?
Pozdrawiam
Promant 07.10.2009, h. 22:43 Promant
A do czego chciałbyś go przyczepić w zwykłym gearbox'ie V3? Masz zamiar generować ruch zamka ruchem palca?
Seth 07.10.2009, h. 23:16 Seth
FNC...bosh...mam nadzieje, że od stycznia faktycznie bedzie osiągalne...chetnie postawie je obok Star`owskiego;-) widać pewna różnice - szyna montażowa...chyba, ze to jakiś próbnik.....zeby jeszcze szwedzkie gripy i kolby zrobili;-))) echhh marzenia...
wija99 07.10.2009, h. 23:26 wija99
Kolejne nie osiągalne marzenie.
Morn 07.10.2009, h. 23:38 Morn
Standardowo w G&G ułamane szitmetalowe mocowanie kolby od AK ;S
Mogliby chociaż z aluminium robić te body i dociążać jakimiś odważnikami (jak w straganowych pistolecikach) przynajmniej jakąś trwałość by to miało.
zombie_snake 08.10.2009, h. 00:19 zombie_snake
Ten PBB mnie zaintrygował. Zastanawiam się, czy będzie się dało wsadzić cały ten GB do innego body.
Promant 08.10.2009, h. 00:25 Promant
@Seth
Na zdjęciach promocyjnych G&G FNC przedstawiane jest z szyną montażową.
capri 08.10.2009, h. 06:54 capri
Bukhart Ty nasz donosicielu

@Morn:
G&G wykonuje korpusy z magnezu, więc nie wiem o jakim shit metalu mówisz.

@zombie_snake:
Teoretycznie wszystko się da, tylko trzeba zdobyć zespół PBB (cylinderek, tłoczek, sprężyna powrotna, dźwignie i uszczelki), odpowiedni zamek, zmodyfikować szkielet GB, cylinder i może się uda ...
W replikach z PBB jest również inna głowica cylindra.

Tylko po co to wszystko robić?
Cena części i koszty straconego czasu wyniosą pewnie tyle co replika, a działać i tak będzie raczej wątpliwie
luglo 08.10.2009, h. 08:44 luglo
Po zdjęciach widać, że chłopaki z G&G wyciągnęli naukę z serii TOPTECH i użyli trwalszych materiałów wraz z solidnym zapasem wytrzymałości. Jak znowu ten PBB będzie się 'wyłączał' to dużo tego nie sprzedadzą. Oprócz tego bajeru widamo coś więcej nt. danych technicznych?
Promant 08.10.2009, h. 09:39 Promant
Nic nie wiadomo. Prawdopodobnie zaadaptowali PBB do serii RK i tyle.
cptjack 08.10.2009, h. 09:52 cptjack
Niedługo AEGi dostaną "normalną" rurę gazową i suwadło.
Promant 08.10.2009, h. 10:25 Promant
A to w RK G&G nie było?
Seth 08.10.2009, h. 10:37 Seth
Na zdjęciach promocyjnych G&G FNC przedstawiane jest z szyną montażową.

@Promant
no właśnie jakaś kosmiczna ta szyna..
Promant 08.10.2009, h. 11:22 Promant
No wiem, że przesadzili, powinni dać wersję montowaną na pokrywie. Ale to jest na pewno element demontowalny - zresztą widać wyraźnie, że baza szyny jest z aluminium i nie jest integralną częścią górnego korpusu.
Seth 08.10.2009, h. 11:42 Seth
chociaż była taka wariacja FNC a w zasadzie AK5 by Bofors... AK5 z wyskolim chwytem/szyną/optyką jak w G36.. ale się nie uchowała w masowym użyciu.
Promant 08.10.2009, h. 12:30 Promant
Może chcą być oryginalni
Seth 08.10.2009, h. 12:47 Seth
może;-) ale cieszy, że będzie jakaś alternatywa dla Star/Ares. Modele Star`a były ok. na ściągniete 4 sztuki - wszystkie były ok. na ściągnięte 4 sztuki Aresa - wszystkie odmówiły współpracy z graczami:-( Mam tylko nadzieje, że G&G zrobi FNC na standardowych częściach a nie na jakichś "wynalazkach"...
Foka 08.10.2009, h. 14:29 Foka
> G&G wykonuje korpusy z magnezu

Survivalowy AEG Jak ktoś się zagubi w lesie to sobie zeskrobie korpus na rozpałkę
radzio2k 08.10.2009, h. 17:32 radzio2k
Myslalem że m4 sopmod TM ma najfajniejszy nie gazowy blow back
Adikos2050 08.10.2009, h. 19:51 Adikos2050
PBB, no fajny bajer nic więcej...
Lutczyn 08.10.2009, h. 20:22 Lutczyn
Zastanawiam się jaka będzie cena tej przyjemności. Podoba mi się.Ale przede wszystkim interesuje mnie blow back w replikach AK ze składaną kolbą. Nie wiem kiedy coś takiego powstanie?
capri 08.10.2009, h. 22:46 capri
@Lutczyn:

A proszę bardzo:
$3
$3 (ten kopie całkiem konkretnie)

@radzio2k:
Blow Back w Sopmod'zie jest niczym szczególnym, porusza blaszkę i tyle, to Recoil System jest tam taką rewelacją.
Promant 08.10.2009, h. 22:46 Promant
$1

A rozróżniasz recoil engine od EBB lub PBB?


edit;

hehe, Capri mnie ubiegł
radzio2k 09.10.2009, h. 00:21 radzio2k
W sumie nie rozróżniam ale to miała być forma dowcipu
Promant 09.10.2009, h. 00:43 Promant
No dobra To w skrócie:

EBB i PBB powoduje symulację ruchu zamka - czyli zasuwa Ci w replice do przodu i do tyłu małe jebadełko - blaszka albo suwadło . Nie ma żadnego "kopania" - co najwyżej lekkie drżenie powietrza

Recoil engine "oddziaływuje w kierunku koby" powoduje, że masz wrażenie jakby kolba kopała w ramię. Nie to co w gaziakach, ale zawsze lepsze niż EBB.