Daj cynk
Reklama

Aktualności

Różne informacje c.d.

Świat, 01.10.2009, h. 22:38, dodał: Promant
55

Kłopoty chińskich producentów replik ASG. Socom Gear: replika M9 Pistol. Tanio Koba: replika II generacji M4 GBBWETTI: video prezentujące WE AWSS PDW.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak wiadomo - w Chinach kontynentalnych produkcja replik broni jest nielegalna. Dotyczy to również replik ASG. Dlatego znani nam producenci, jak: Cyma, A&K, DBoys, JG czy AGM, często sprzedają swoje produkty pod wspólnym mianem A.C.M. Przedstawiciele firm nie chcą się afiszować, o czym przekonaliśmy się podczas tegorocznych targów IWA, gdy w trakcie wywiadu z projektantami replik z firmy JG, nie udzielono nam zgody na zrobienie zdjęć - tłumacząc się właśnie obecną sytuacją prawną producentów replik do airsoftu w Chinach kontynentalnych. Chińskie fabryki wielokrotnie zamykano, po czym ponownie, po upływie pewnego czasu, rozpoczynały swoją działalność.

Według niepotwierdzonych informacji: kłopoty chińskich producentów replik ASG właśnie znowu się nasiliły. Władze chińskie rozpoczęły nagonkę na producentów ASG. Zagraniczne portale podają, za źródłami chińskimi, że wszystkie główne fabryki zostały zamknięte, przynajmniej na miesiąc październik, a prezesi firmy AGM zostali podobno aresztowani za "produkcję replik broni hitlerowskiej" czyli MP40 i Stg44. Jeżeli informacje się potwierdzą, a sytuacja będzie się przedłużać - może to spowodować zmiany w dostępności chińskich replik na rynku.

 

 

Firma Socom Gear wprowadziła do oferty, niedawno zapowiadaną, replikę pistoletu M9 wraz z dedykowaną do niego kaburą.

 

 

 

Obecnie producent oferuje dealerom serię 300 sztuk tej repliki.

 

 

 

Firma Tanio Koba zapowiedziała wprowadzenie na rynek II generacji jej repliki M4 GBB. Pierwsza wersja wyprodukowana była w kooperacji z KJW. Nowa, udoskonalona wersja repliki ma być dostępna w połowie marca 2010 roku. Długość: 782 mm. Waga: 3000g. Pojemność magazynka: 38 BB. Cena ma wynieść: 73,290 YEN (560.47 EUR). Według opisu replika ma posiadać: adjustable HopUp, negative pressure valve system oraz "kilka innych ciekawych cech".

 

 

Firma WETTI przedstawiła video prezentujące, po raz pierwszy, działającą replikę GBB WE AWSS PDW.

 

 

 
 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
GunneR2oo6 01.10.2009, h. 22:42 GunneR2oo6
Cena chinoli pewnie pójdzie w górę
chlor 01.10.2009, h. 22:52 chlor
Ceny już poszły do góry...ciekawe kto na tym zarobi?
Pritcher 01.10.2009, h. 23:08 Pritcher
Oby to nie była prawda, żeby ta sytuacja się naprostowała. Chińczycy zaczęli już stanowić potężną konkurencję dla 'markowych' producentów. A może to spisek tych ostatnich
Okruch 01.10.2009, h. 23:33 Okruch
Może robią miejsce na rynku dla Real Sword, albo ktoś chce "umoczyć dziób" dzięki wyzszym cenom replik
wija99 01.10.2009, h. 23:49 wija99
szkoda ich dzięki nim mamy tylu świetnych maniaków którzy by ewoluowali a teraz nie będzie tego niskiego pułapu.
Filq 02.10.2009, h. 00:07 Filq
Po prostu C.R.L.
Hyr 02.10.2009, h. 03:03 Hyr
Co do Chińczyków-mają przesrane chłopaki, mam nadzieję, że z tego wyjdą bez szwanku. Mają naprawdę ogromny wkład w rynek ASG, gdzie patrząc choćby po Polsce, 70% posiadanych replik to jednak wciąż chińskie wyroby. No i było nie było, cały czas ulepszają swoje repliki, nie stoją w miejscu. Jedyne co mogę teraz zrobić to życzyć im powodzenia i żeby się nie dali stłamśić przez ich idiotyczny rząd.





A M9 fajna.
Filip92 02.10.2009, h. 06:33 Filip92
Narzekaliście że chińczyki złe i że kopiują innych, to teraz ich nie będzie. Trochę lipa ale cóż... Tylko żeby markowe nie poszły tak strasznie w górę.
LogaN 02.10.2009, h. 07:51 LogaN
Ja mam nadzieję, że wszystko prędzej czy później wróci do normy, bo nie wyobrażam sobie kupowania "markowej" repliki . Odnośnie tego co spotkało AGM, jestem ciekaw jak DBoys wytłumaczyło się z produkcji Mausera.
grzesio93 02.10.2009, h. 08:33 grzesio93
a to m9 to na gaz jest?
Gasparzinho 02.10.2009, h. 08:42 Gasparzinho
Aaf :/
Oby im się udało
Hartke 02.10.2009, h. 08:45 Hartke
Jaasne - szukajcie jak zwykle wszędzie spisku.
Syjoniści i cykliści sprzysięgli się przeciwko biednym polskim airsoftowcom , żeby musieli na replikę wydać 1500 zł a nie 500 zł.
Żałosne...
Mati13k 02.10.2009, h. 09:14 Mati13k
Trochę szkoda producentów, kiedyś bym się smucił, ale teraz kiedy patrzę na airsoft trochę inaczej ( nie ma sensu kupować gorszych rzeczy, lepiej uzbierać i mieć lepsze, trwalsze ) to jakoś widzę w tym coś dobrego. Może mniej osób będzie dołączać do airsoftu, ale pomyślcie co będzie w "zielonych"! Tak wogóle to jak taiwangun przetrwa skoro chinole podobno umierają? On się tylko na tym trzyma.
sobczaq 02.10.2009, h. 09:40 sobczaq
Repliki od co najmniej 1000 pln! Koniec chłamu! Fakje!
Promant 02.10.2009, h. 09:41 Promant
Problemy tego typu były już w chinach kilka razy. Zamkną jedną fabrykę, to otworzą inną.
chlor 02.10.2009, h. 09:49 chlor
Czy to cykliści czy marsjanie to ktoś na tym chce zarobić kosztem airsowtowców. I tyle. Co do cen replik to porządny tuningowany chińczyk kosztuje 1200 a markowy, lansiarski, wypasiony, lepszy 3000. Jest różnica? Dlatego szkoda chińskiego rynku produkcji ASG.
jaxiu 02.10.2009, h. 10:18 jaxiu
Taka akcja jak w październiku Chińczycy nie naprodukują, to pod choinką replik nie będzie . A tak na poważnie to niezależnie jaki będzie finał tego zamieszania, to i tak ceny replik pójdą w górę i to zarówno tych markowych jak i niemarkowych :/. Niemarkowych bo ich po prostu nie będzie na rynku a markowych, no cóż producenci z wyższej półki nie będą już czuć presji konkurencji.
mrozio1944 02.10.2009, h. 10:37 mrozio1944
Cholerni komuniści :/

Najbardziej to żal mi chyba Cymy, ah te piękne akacze...
sobczaq 02.10.2009, h. 10:47 sobczaq
Gdyby nie "cholerni komuniści", to chińskie repliki nie kosztowałyby 400 pln, bo i koszty pracy byłyby większe (normalne)...
Johann 02.10.2009, h. 10:55 Johann
Obecnie są tam obchody 60 lat CHRL, z tego powodu np. chińska giełda nie pracuje do następnego piątku. Może w ramach obchodów rocznicowych również i inne zakłady mają przerwa, bądź też z tej okazji mają postanowienie, że będą wyłapywać wszystko co nielegalne.
maciejs 02.10.2009, h. 11:11 maciejs
Widzę, że co niektórzy wróżą tu nagle koniec AS w Polsce w takiej postaci jakiej jest. Panie i Panowie nie martwcie się. W ChRL takie sytuacje były i będą a mimo to powstają nowe modele replik, dostępność jest dobra i rynek się rozwija. Rynek umie się sam regulować i dopasowywać do zaistniałej sytuacji.
Dogtag 02.10.2009, h. 11:13 Dogtag
@LogaN
Ale Mauser nie był bronią czysto hitlerowską.
Dread 02.10.2009, h. 11:45 Dread
Ale na Mauserach wzorowali się Japończycy, a komunistom to wystarczy
Karol_K 02.10.2009, h. 12:29 Karol_K
hahaha i dragunow dalej będzie unikatowy
Stalker 02.10.2009, h. 13:14 Stalker
Ja bym się nie martwił, miliardy Chińczyków na miliardach kilometrów powierzchni, tego nikt nie okiełzna Będą się bawić w ciuciubabkę jeszcze długo, w końcu Chińczycy mają doświadczenie w konspiracji i "lay down ambush fire".
Hyr 02.10.2009, h. 13:38 Hyr
sobaczyński, to że ktoś posiada Systeme, nie znaczy, że jest super elo pro koksiarzem w ASG. To znaczy tylko tyle, że jest posiadaczem Systemy. I co by nie mówić, to od chińczyków większość zaczynała z ASG, więc trochę szkoda.
MwMichal 02.10.2009, h. 13:40 MwMichal
A mi nie szkoda producentów, skoro wiedzieli (a na 100% wiedzieli), że łamią prawo to mogli się tego spodziewać.
Filq 02.10.2009, h. 14:11 Filq
Pewnie spodziewali sie i mieli odlozone na nowa fabryke juz dawno
sobczaq 02.10.2009, h. 14:16 sobczaq
Nie wiem skąd wziąłeś to "sobaczyński", ale z pewnych powodów, odnoszę wrażenie, że chyba piszesz do mnie.
Co to jest większość? Która większość? Ja po prostu jestem marudną zrzędą, która chce powrotu czasów, kiedy AS nie był z takich czy innych względów tak powszechny.
A na jego upowszechnienie, z pewnością wpływ miała cena, a co za tym idzie dostępność chińskich replik.
Koniec OT bo zaraz i tak ktoś tu wpadnie i zrobi porządek.
MrHK 02.10.2009, h. 15:07 MrHK
Trzeba się spieszyć z kupnem STG44.
lopez 02.10.2009, h. 15:14 lopez
Niech chińczyki się przeniosą do Polski, tudzież USA tudzież gdzieś gdzie będą mogli zbijać krocie a my je bez problemów tracić Bo szkoda, oj bardzo!
PiotrKa 02.10.2009, h. 16:48 PiotrKa
No cóż - Popatrzmy na chińskie kopie konkretnych produktów, jeśli są one produkowane bez opłat licencyjnych dotyczących wyglądu, oznaczeń itd...(a tak zapewne jest...) to ich sprzedaż jest przestępstwem. Takim samym jak inne pospolite przestępstwa gospodarcze. Co zrobiliby np. Panowie z Silesia Factory - gdyby ktoś z Polski lub z poza niej skopiowałby ich produkty i sprzedawał za 1/2 ceny? Po prostu wnieśliby sprawę przeciw takim osobom. W odniesieniu do rynku ASG wybaczamy chińczykom, dziękujemy za ich "wkład" w upowszechnienie ASG - a mamy tu często doczynienia z łamaniem prawa! Inna sprawa to warunki pracy w chińskich fabrykach - to że kupujesz replikę za 1/3 ceny orginału to także informacja że ci którzy ja robią zarabiają głodowe racje. Jakoś uczciwiej się czuję płacąc nawet pośrednikowi sprzedającemu orginalny sprzęt - dziękuję jednocześnie tym którzy go projektowali a nie tylko skopiowali...
Jenndrek 02.10.2009, h. 17:00 Jenndrek
A tak naprawdę czy z tych chińskich firm (Cyma, A&K, DBoys, JG, AGM) któraś jest lepsza? Wiecie nie każdy chce wydać od razu 1500zł, lepiej wydać 500zł pochodzić z nią z 2 lata i sprawdzić czy mnie to aż tak kręci żeby kupić naprawdę dobry markowy sprzęt. A więc, która firmę byście polecili?
tosiek87 02.10.2009, h. 17:52 tosiek87
Dobra jest ta replika i tej firmy która co najmniej rok bez problemu funkcjonuje.
muffasaSF 02.10.2009, h. 18:58 muffasaSF
piotrka - Pomyśl, tez o tym, że kupując zabawki dla dziecka, to na większości tych zabawek czytasz napis Made In China. Kupując telefon komórkowy, spodziewaj się także napisu Made In china. Sprzęt RTV; AGD też przeczytasz na większości produktów Made in China. Gdzie tutaj lepsze uczucie, sprawiedliwość? Nawet patrząc na markę nieświadomie kupujesz rzeczy wyprodukowane w chinach, w warunkach gorszych niż rynsztoku. Poczytaj skąd są części twojego komputera... aż się zdziwisz.
PiotrKa 02.10.2009, h. 20:12 PiotrKa
do MufassaSF - oczywiście że rynek jest tak zdominowany przez chińskie produkty - ale zwróć uwagę że większość produktów "made in China" z branży elektronicznej (sony, sanyo itd...można wyliczać w nieskończoność!) to produkty jak najbardziej licencyjne! Opodatkowane i produkowane w oficjalnych filiach tych firm-matek. Mój post dotyczy podróbek. Oczywiście jest faktem ze dziś nie ma szansy by uniknąć chińskich produktów - dotyczy to nawet "gigantów" jak USA czy duże kraje Europy Zachodniej. Niemniej uważam że warto.
gattling 02.10.2009, h. 20:46 gattling
Zamkną i otworzą inną, tak jest, w końcu to chińczyki, małe rączki zrobią replikę i fabrykę nową również postawią
wysokist 02.10.2009, h. 21:06 wysokist
1>W chinach są trzy instytucje z kasą! i władzą:
partia
wojsko
policja
Trzeba mieć protektora w którejś nich a najlepiej we wszystkich.
2>Chiny mają podpisany traktat o okresie przejściowym na przestrzeganie praw własności intelektualnej i jeszcze kilkanaście lat im zostało. Robią pokazówki, powoli przyzwyczajają do prawa i ... świadomie piracą dalej dla kasy. Podobnie jak znane koncerny pozwalają na piracenie swoich programów by gdy ludzie się przyzwyczaili tłumaczyć im że to źle i wyciągać kasę. Jak to mówi znajomy: firmowe .... różni się od pirackiego numerem seryjnym wybijanym na ...... . Przyjeżdża fecet z firmy xxxx i mówi 1-1000 to legal a te mają numery 2000-3000 i były robione na drugiej zmianie po naszym zamówieniu - zniszczyć.
3>Kupa replik jest po magazynach, są sklepy hong-kongu gdzie AGM wymiotło bo mieli tanio ( może za tanio) a są takie co mają pełen asortyment 10-20$ drożej - Kontener płynie do 6 tygodni także spokojnie. Tanich replik lotniczą się nie sprowadza w dużych ilościach. Widać braki będą ( o ile) za jakiś czas
4>Na nowy rok też jest przerwa ze 3 tygodnie, teraz może też zrobili akcję a i małe ostudzenie rynku to handlowo dobry ruch bo konkurencji nie mają
wojtazkk 02.10.2009, h. 21:44 wojtazkk
Ja tam się cieszę,że rynek zdominowały chińskie repliki. Dlatego makrowe części są tańsze i zabawa zaczęła być dostępna nie tylko dla tych którzy mieli zasobne portfele( nie ubliżając tu nikomu).
Hemidal 02.10.2009, h. 23:36 Hemidal
Pfff zasobne portfele i narzekanie na temat drogości markowych replik - wszystko bzdury jakich mało... CA kosztuje koło 1000 zł a używane można na allegro kupić taniej. Posiadam teraz "markową replikę" a nie mam stałej pracy tudzież innych form zarobków a jakoś dałem radę zmienić chińskie "coś" na replikę która dobrze strzela. Miałem chinola (AK74 Cymy) i wiem jakiej jakości są to repliki - mocne niecelne i słabo wykonane jednym słowem pieniądze wyrzucone w błoto. Lepiej kupić sobie sprężynkę jakąś i z nią się bawić taniej bezpieczniej (dla innych) a i później się przydać może.
Poli Tukasi 03.10.2009, h. 01:14 Poli Tukasi
sprawdźcie czy $3 jeszcze działa?
Pritcher 03.10.2009, h. 01:38 Pritcher
@ Hemidal, jaką dokładnie miałeś ta Cymę? CM.031? Dziś po wstawieniu precki, porządnej gumki oraz optimum całej komory repliki chińskie w strzelaniu nie ustępują markowym. Różnice pojawiają się często w wykonaniu części, ich spasowaniu itp. Ale też nie można demonizować ani zachwalać. Ja mam replikę chińską, lufę i komorę hopka w niej Systemy, a GB to mariaż części chińskich i markowych.
ALE ja mam duszę majsterkowicza, i studia inżynierskie. Wiem czym się różnią i czego się spodziewać po markowych i chińskich replikach. Te dodatkowe złotówki płaci się za pietyzm i zegarmistrzowską precyzję japońskiego/tajwańskiego montera, który nie zrobi fuszerki bo by go poczucie winy/obowiązku chyba zabiło. W Japonii są serwisy które zajmują się demontażem i ponownym porządnym montażem chińskich GB. Podkładkowanie, ewentualne drobne poprawki części, szczelności i różnica przed i po jest kolosalna. Te same części, rożna kultura techniczna i podejście montera mogą zdziałać cuda.
capri 03.10.2009, h. 06:47 capri
@Pritcher

A czy czasem nie zainwestowałeś już więcej w swoją Cymkę niż kosztuje markowy AEG?

Duszę majsterkowicza się chwali, ale te markowe są podobno zawsze nieporównywalnie droższe...
besku 03.10.2009, h. 08:58 besku
A mnie to lata.
Jednak swiadomosc zubozenia polskiego rynku z chinskich zajefajnych replik , kopi , podrobek itp. poprawila mi samopoczucie i wywolala maly usmiech.
Uczmy sie kochac chinczyki tak szybko odchodza. HE HE HE.
Asg nie musi byc dostepne dla kazdego jak msza w kosciele.
Hemidal 03.10.2009, h. 12:33 Hemidal
@Pritcher

Precka obniżyła celność a gumka poprawiła trochę zasięg i wtedy się dość mocno wkurzyłem i kupiłem markowego (co ciekawe ta sama precka z cymki śmiga z duży powodzeniem w teraźniejszej replice) koszt cymy: 400+100+40 = 540zł i do tego dodatkowe 150 zł na porządną komorę HU czyli około 700 zł wyrzucone w błoto bo zaraz body pęknie GB się posypie itp itd. Koszt CA (używane) 700 zł nowe: 1050 zł i spokój... Dodam że przy moich 300 fps mam większy zasięg niż przy 420 fps chinola...
Promant 03.10.2009, h. 14:28 Promant
Mam i takie repliki i takie. Chinol to zawsze chinol. Co z tego, że tańszy?
Galil KA na 340fps i stockowej lufie, a z gumką guardera strzelał lepiej niż chinole 420fps z preckami. A KA wcale nie jest takie dobre jeśli chodzi o bebechy.

Jeżeli jeszcze w ogóle kupię kiedyś chińska replikę, to najwyżej broni WWII, bo żaden markowy producent ich nie robi. Reszta replik mnie nie interesuje.
Owszem miałem chinole strzelające w stocku lepiej od markowych po wyjęciu z pudełka.
I co z tego? Skończyło się po kilku miesiącach. Sprężyny tracą swoje własności, a bebechy mają niską jakość. Tak samo chińskie plastiki.

Markowe repliki nie są bez wad, ale częściej strzelają bez problemu przez kilka lat np ICS, a nie jak chinole - kilka miesięcy.
bari77 03.10.2009, h. 16:53 bari77
A ilu z was biega w chińskich ciuchach i w chińskim szpeju?
Hanibal8 03.10.2009, h. 19:56 Hanibal8
Ciekawe rzeczy tu można przeczytać . Mam wiele replik z czego połowa to markowe a druga to lepsze modele lepszych producentów chińskie ( nie mówię o najtańszy plastikowych zabawkach ). Replika AKM CM 0.36 wytrzymała dwa lata ciężkiego użytkowania ( tylko smarowanie ) i ani razu nie zawiodła . Celność i zasięg porównywalny z markową M-ką o podobnej sile ( to nie tylko moja opinia ) . Te lepsze modele stanowią konkurencje dla markowego sprzętu ( nie najtańszy szajs ) swoją ceną i ich brak nie tylko zmniejszy liczbę graczy ale i zwiększy znacznie ceny w markowych sklepach .

ASG nie dla każdego O TAK , dla wariatów strzelających w głowę , wchodzących do budynków z 540fps w łapie , nie umiejących rozładować i zabezpieczy repliki po strzelaniu .....tyle , że to nie od marki repliki zależy ......a wypisywanie takich rzeczy przypomina tok myślenia na poziomie przedszkola .

Za ASG biorą się gn**** , którym mamusia kupiła chińską lub markową replikę , niedzielni komandosi obwieszeni markowym sprzętem jak choinka , udowadniający , że są twardzi ze względu na ilością sprzęty . Cena już nie stanowi bariery a zniknięcie konkurencji nic dobrego nie przyniesie .
Jangi 03.10.2009, h. 20:47 Jangi
Ech chłopcy, zapominacie chyba do czego służą komentarze i czego dotyczył news.
Promant 03.10.2009, h. 20:59 Promant
Chińczycy nie zamkną interesu, z którego mają kasę - każda fabryka to produkcja, a produkcja przynosi państwu dochód z podatków. Nieraz już zamykali, a chińskie fabryki po miesiącu czy dwóch znowu produkowały.
Dread 03.10.2009, h. 23:02 Dread
Nie rozumiem pędu co poniektórych do "elytarności" ASG. Ja jestem za tym, by ASG było dla każdego i było równie powszechne, co msza w kościele w niedzielę. Powszechność spowoduje, że ceny spadną, zwykli ludzie będą wiedzieć co to jest i z czym to się je, a to przekłada się zwykle na większą odpowiedzialność, bo mamusie i tatusiowie wiedzą co kupują przysłowiowemu gó*niarzowi.
Promant 04.10.2009, h. 00:41 Promant
ASG jest dla każdego. A powszechność nie ma nic wspólnego ze spadkiem cen.

I koniec OT - to nie jest miejsce na kolejną bezpłodną gadaninę o replikach czy elitarności airsoftu.
Od tego momentu wszystko co nie związane z tematem newsa - będzie kasowane.
Marcinek83 04.10.2009, h. 17:37 Marcinek83
Nie wierzę że skończy się tandetny airsoft W Chinach producenci zapłacą komu trzeba i fabryka znów ruszy
Raveneye 07.10.2009, h. 13:52 Raveneye
Ech, szczerze mówiąc to szkoda mi tych cymek. Dobra firma. Promant, nie wiem jaki egzemplaż miałeś, ale wierzę ci na słowo. Tylko że moje AK-47/ CM.028 jest wg mnie lepiej wykonane niżli nawet dużo droższe "markowe" repliki z tej rodziny.
Kij z tym że jest wykonane jak jest (plastic!!) jednakowoż przy odrobinie poświęcenia i konserwacji replika jest w doskanałym (jak na półtora roku przebiegu) stanie. Jednym z minusów jest niestety jakość bezpiecznika przy baterii. (o ile to jest bezpiecznik, bo to kawałek stali, który ma czasem zły dzień i rozłancza obwód)) to jednak nie narzekam na szczególne zacięcia.
Bebechy są w stanie bardzo dobrym i zasięg również nie mały.
Moc może nie imponująca (390 fps??) ale za to kulki przy rykoszetach "śpiewają" w locie. Jak dla mnie: chinole może w większości to szajs, ale pewne firmy mają standardy.
Co do zaś puczu chińskich władz odn asg, to ile już ich było?? Za miesiąc produkcja będzie wznowiona. Nie ma rady na uklady:)