Daj cynk
Reklama

Aktualności

RPK74 firmy Cyma

Polska, 28.09.2009, h. 00:30, dodał: Promant
34

Sklep Taiwangun włączył do oferty najnowszą replikę ASG AEG firmy Cyma: rkm RPK74.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ofercie sklepu Taiwangun pojawiła się najnowsza replika AEG firmy Cyma: rkm RPK74.

 

 

 

W opisie sprzedawca podaje: Jako pierwsi na świecie przedstawiamy najnowszy model CM.051 który jest repliką ręcznego karabinu maszynowego RPK74. Produkcja została przygotowana w kooperacji z naszą firmą. Za "bazę" do zbudowania repliki posłużyły legalnie dostępne na rynku części od ostrego rkm-a oraz rysunki techniczne pozwalające prawidłowo zwymiarować nie dostępne części takie jak lufa zewnętrzna czy komora zamkowa.

 

 

 

 

Korpus, tłumik płomienia, pokrywa zamka, rura gazowa, dwójnóg - zostały wykonane ze stali, pozostałe elementy takie jak lufa zewnętrzna, suwadło, urządzenie powrotne, podstawa muszki, kolanko gazowe, podstawa szczerbinki, obsada łoża, szyna boczna, wycior oraz przyrządy celownicze zostały wykonane również z metalu (ZnAl). Chwyt pistoletowy wykonany jest z polimeru, magazynek wykonany jest z abs-u. Łoże, nakładka na rurę gazową oraz kolba wykonana jest z drewna sklejkowego tak jak w ostrym odpowiedniku. Wszystkie części wymagające kołkowania tak jak w prawdziwym RPK w replice zostały zakołkowane.

 

 

 

W zestawie znajduję się replika wraz z magazynkiem typu hi-cap o pojemności 750BB. Akumulator Ni-Mh 9,6V o pojemności 1200 mAh i ładowarka.

 

 

 

Waga: 4200g. Długość: 1070mm. Długość lufy wewnętrznej: 640mm. Typ akumulatora: mini kostka. Prędkość początkowa: 430fps. Cena: 899PLN.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.taiwangun.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Jangi 28.09.2009, h. 00:54 Jangi
Bardzo, bardzo fajna cymka Widzę, że Ues nie ściemniał, kiedy w jednym z newsów w komentarzach pisał o współpracy z chińczykami w kwestii wypuszczenia dobrze odwzorowanej repliki RPK.
johny13 28.09.2009, h. 00:58 johny13
wrescie pozodny aeg wsparcia- lekki, wygodny, dluga lufa i odpowiednia moc
$limak 28.09.2009, h. 00:59 $limak
Też pamiętam jego wypowiedź i nawet ostatnio, retorycznie i z ironią w głosie, pytałem kumpli ile jeszcze czasu przyjdzie nam na to czekać. Miłe rozczarowanie.
Jangi 28.09.2009, h. 02:09 Jangi
Gdyby jeszcze tylko jakaś firma wypuściła takie długie mid-capy...
przemek10 28.09.2009, h. 06:24 przemek10
heh to już wiem co stało na wystawie jak byłem u krakmanów w czwartek .

PS.Obok stało długie M60
Harrkonen 28.09.2009, h. 07:04 Harrkonen
a ja śmiało mogę powiedzieć....że jak by pokombinować, to można z tego zrobić snajperę w stylu "rambo" ha ha ha!!!
stig666 28.09.2009, h. 07:12 stig666
To może teraz zagadacie do cymy w sprawie beryla? A rpk cudowny
ParQ 28.09.2009, h. 07:44 ParQ
Co to jest to kołkowanie ?
ParQ 28.09.2009, h. 07:45 ParQ
A tak długa lufa jest zdrowa?
helgrind 28.09.2009, h. 08:57 helgrind
Wreszcie poprawny zaczep magazynka!
capri 28.09.2009, h. 08:59 capri
@Jangi

Takie mogą być:
$3 ?
Poli Tukasi 28.09.2009, h. 09:01 Poli Tukasi
długie mid-capy już ponad rok czekają na tą replikę
$3
Poli Tukasi 28.09.2009, h. 09:02 Poli Tukasi
o proszę i w Polsce tez są
A ja czeka ma tą replike jeszcze dłużej i powiem ze warto było, niestety pojawiła sie w nie najlepszym dla mnie momencie, a poza tym wszyscy wiedzą jakie ostatnio cyma robi repliki i pewnie szybko zostanie wysprzedana.
0L0 28.09.2009, h. 09:18 0L0
Szkoda, że w tym modelu nie da rady zrobić "Lay an ambush and fire"
Promant 28.09.2009, h. 09:56 Promant
A trzpieni w drewnie nadal nie odwzorowali.
KwaziMag 28.09.2009, h. 11:14 KwaziMag
cyt.: "Produkcja została przygotowana w kooperacji z naszą firmą."
To mogliby pogadać z Chińczykami o berylu, albo o konwersji dla niego
Ciekawe czy kiedyś stworzą PK/PKS
Jangi 28.09.2009, h. 11:48 Jangi
Dzięki Capri i Poli Tukasi

A o berylu pewnie już rozmawiają.
Adi.K 28.09.2009, h. 13:11 Adi.K
@capri:
Ja z tych
$3
i połączenia starych połamanych magów(PJ czy innych firm) robię real-capy
Czubaka 28.09.2009, h. 13:55 Czubaka
Jak Taiwangun robi z Cymą taką współpracę, to czekamy na Beryle, Bizony etc...
Stalker 28.09.2009, h. 14:05 Stalker
Krakman miał mieć SWD w połowie września. Ktoś coś słyszał o dostawie?
Adikos2050 28.09.2009, h. 14:21 Adikos2050
Hm, ciekawy produkt, fajnie jakby wydali RPKS z baterią stick, łatwiejszy w transporcie
kazik_ 28.09.2009, h. 14:24 kazik_
Z poprzednich wypowiedzi osób związanych z tym projektem można wywnioskować, że rodzina RPK będzie rozwijana (m.in. o RPKS-74 oraz RPK-74M) oraz, że można się spodziewać PK/PKM.

Nie było nic wspomnianego o Berylu, Tantalu, Bizonie etc.
sniper_tarzan 28.09.2009, h. 15:51 sniper_tarzan
TO JEST TO! Zarąbiście zrobione
Promant 28.09.2009, h. 20:59 Promant
Kiedy wreszcie zrozumiecie, że Beryl jest niszowy. Wintoreza nadal nie chcą robić seryjnie, wiele innych broni uważanych jest za zbyt mało popularne, choć są na świecie o niebo szerzej znane niż polskie karabiny, a Wy wciąż macie naiwne podejście.
Może ktoś kiedyś zrobi polskie karabiny ale nie ma się co nakręcać.

A ponieważ news nie jest o takich replikach - kolejne komentarze nie związane z treścią newsa będą uznane za celowe OT.
Konrad_BW 28.09.2009, h. 22:29 Konrad_BW
Jeszcze by zrobili po żądną imitacje bakelitu na magazynki
chlor 29.09.2009, h. 00:03 chlor
Jest piękny, nic tylko wstawić M130 + BU Guardera, bateryjkę 10V 2000 mHa i do tego czarne mid capy CYMY na 150 kulek od krakmana i jest bajka
SHOGUN_YAMATO 29.09.2009, h. 08:58 SHOGUN_YAMATO
Przynajmniej nie mam już dylematu - remont RPK z SRC czy Minimi... po prostu nowe RPK
Frontal 29.09.2009, h. 17:23 Frontal
Ładne to RPK, tylko ten magazynek chyba trochę zbyt pomarańczowy.


Dla zainteresowanych: na taiwangun.com jest też już długie M60.
Dread 29.09.2009, h. 18:04 Dread
magazynek raz dwa bejcą i będzie ładny
Kaszub 29.09.2009, h. 18:27 Kaszub
Teraz jużnie będzie taki, orginalny ja kbył do niedawna : )
Graber 30.09.2009, h. 12:07 Graber
CYMA zawsze robiła ładne te drewna lub ich imitacje. Sama replika ma ładny wygląd, pogadam z moim drużynowym rkm-istą żeby sobie kupił i przerobił na autorskiego "beryla wsparcia" skoro to model 74
eliasz 30.09.2009, h. 12:31 eliasz
Doszła giwerka
Wygląda gites. Szczególnie drewno jest piękne.
Tylko zobaczymy jak tam będzie strzelać- na razie tutaj może być problem
adam1137 02.10.2009, h. 14:16 adam1137
Niedługo go kupie