Daj cynk
Reklama

Aktualności

PATRONAT: S.T.A.L.K.E.R. oraz Warhammer 40 000

Aktualności, 24.09.2009, h. 18:55, dodał: Regdorn
17

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem dwie najbliższe, nietypowe imprezy. Pierwsza z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę, ale uznaliśmy, że lepiej późno niż w cale wyróżnić barwną imprezę - Warhammer 40 000. Druga z nich to nyska edycja cieszącej się ostatnio powodzeniem gry na Śląsku, w klimatach znanych głównie z ukraińskiej gry komputerowej "S.T.A.L.K.E.R".



 

 

 

 

Obie gry są mniej typową odmianą wykorzystania replik airsoftowych i przenoszą graczy do zupełnie nowej rzeczywistości, przy czym organizatorzy i uczestnicy obu gier przykładają wiele uwagi do strojów w klimacie wymyślonego świata, czyniąc grę niezwykle barwną.

 

Warhammer 40 000, nota prasowa od organizatora:

 

Pluton Inżynieryjny zaprasza na drugą edycję gry Warhammer 40k - unikalnego połączenia strzelanki airsoftowej i klimatów znanych z serii gier bitewnych. Gra odwołuje się przede wszystkim do gier komputerowych ze serii Dawn of War. Aby nawiązać do mechaniki gier strategicznych Pluton Inżynieryjny stworzył specjalny system Punktów Rekwizycji, działający analogicznie do tych w grze komputerowej. Co istotne punkty rekwizycji zliczają się całkowicie automatycznie po zatknięciu w nich sztandaru danej strony.


Specyficzny świat Warhammera 40k umożliwił graczom wczuwanie się w postacie walczące po stronie Imperium i Chaosu. Na zdjęciach ( http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=16675 ) możecie zobaczyć fantastyczne kreacje wykonane przez graczy, nawiązujące do świata WH40k. Warto też wspomnieć, że gra umożliwia graczom używanie broni białej: mieczy, toporów, pałaszy, co jest ewenementem w strzelankach.


Gra odbędzie się 26 września (sobota) na terenie Woli Wodzińskiej pod Garwolinem, na specjalnie przygotowanym do tego terenie utrzymywanym przez Grupę SCE z Siedlec.

 

Zdjęcia z poprzedniej edycji gry, opublikowane na forum Warrior.pl

 

Wsparcia także udzielamy S.T.A.L.K.E.R.-owi "Zona Nysa", poniżej nota prasowa od organizatorów:

 

Stalker: Zona Nysa" to fabularna gra terenowa z wykorzystaniem replik broni palnej nawiązująca do świata wykreowanego w serii gier komputerowych "S.T.A.L.K.E.R." opartych luźno na kanwie książki "Piknik na skraju drogi" autorstwa rosyjskich pisarzy Arkadija i Borysa Strugackich.

 

Koordynatorami gry są osoby związane z polskim środowiskiem airsoftowym, w szczególności z nyskim teamem N.A.T. oraz śląską grupą nTk, znaną z przygotowania dwóch poprzednich edycji gry terenowej "S.T.A.L.K.E.R." w Rudzie Śląskiej.

 

Na imprezę szykujemy wiele niespodzianek, m.in. nowatorski, a zarazem prosty system gry sprawi, że topografia Zony będzie żywym, dynamicznym tworem: anomalie będą nagle pojawiać się w nowych, nieoczekiwanych miejscach, a te o ustalonej lokalizacji będą znikać. Ponadto na własnej skórze odczujecie zgubne skutki promieniowania. Natomiast gracze, którzy przygotują stylizacje najlepiej oddające stalkerski klimat zostaną już na początku gry premiowani systemem wspomagania kombinezonów ułatwiającym przetrwanie w Zonie...

 

Ponadto dla najbardziej aktywnych graczy przewidziane są upominki ufundowane przez sklepy VEST GROUP, CAPRI ASG, SILESIA FACTORY oraz przygotowane przez nas.

 

Miejsce: Nysa (woj. opolskie) - Fort Prusy i przylegający poligon wojskowy.

 

Ropoczęcie: sobota, 3 października 2009. Zapraszamy już w piątek wieczorem na ognisko zapoznawcze na terenie Fortu Prusy.

 

Wiek uczestników: ukończone 18 lat.

 

UWAGA! Termin rejestracji przedłużony do 27 września.

Szczegółowe informacje na stronie imprezy: www.stalker.nysa.pl

 

Zdjęcia pochodzą ze sprawozdania konkursowego na łamach WMASG

 

 

Polecamy i zapraszamy do wzięcia udziału w obu imprezach! Listy uczestników nadal są otwarte!

 

Wątek na forum WMASG poświęcony grze Warhammer 40 000

Wątek na forum Warrior.pl z informacjami na temat gry Warhammer 40 000

Wątek na forum WMASG poświęcony grze S.T.A.L.K.E.R. "Zona Nysa"

Oficjalna strona gry S.T.A.L.K.E.R. Zona Nysa

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
babcia92 24.09.2009, h. 19:50 babcia92
Jest mały błąd w zdaniu: (...) w klimatach znanych głównie z ukraińskiej gry komputerowe (...). Brakuje litery Ale wiem, czepiam się.
Damissimo 24.09.2009, h. 19:52 Damissimo
Pamiętam czasy, jak malowałem figurki z Warhammera 40k... Do tej pory u mnie na biurku w uroczystym miejscu stoi Chimera i Techpriest...
grzesio93 24.09.2009, h. 19:52 grzesio93
Gra odbędzie się 26 września (sobota)...
UWAGA! Termin rejestracji przedłużony do 27 września.

xD
Dudek Javny 24.09.2009, h. 19:57 Dudek Javny
Grzesio93, a ty czytać umiesz? Chyba nie bardzo.
Tony Halik 24.09.2009, h. 20:04 Tony Halik
Jak lubię warhammera 40k, tak na tej imprezie nie wiem czy bym chciał się znaleźć... Po burzyć sobie wspaniały obraz, jaki pozostał w pamięci z gier, zresztą chyba bym się tam ze śmiechu powykładał na widok "twórczej inwencji" uczestników w kwestii gadżetów mających tworzyć klimat
grzesio93 24.09.2009, h. 20:44 grzesio93
tak, wiem że przełożone... tylko mogło zostać napisane że termin jest 3 października.
Dalej 24.09.2009, h. 21:04 Dalej
Tony Halik - na poprzednim byłem Komisarzem, i chociaż klimat Warhamera był mi całkiem obcy, muszę przyznać że ludzie świetnie wczuli się w rolę, świetnie się bawiliśmy.
Zresztą popatrz na zdjęcia.
pumbishon 24.09.2009, h. 21:11 pumbishon
@grzesio93

Ty jednak nie umiesz czytać...
gryncek1 24.09.2009, h. 23:22 gryncek1
Zawsze chciałem być kapelanem na jump packu dającym przeżuty wszystkim w teamie podczas szarży, fearless xD i mieć inva na 4+...
Dread 25.09.2009, h. 10:27 Dread
A ja chciałem być Dreadnoughtem, tylko chwilowo nie mam kasy na miniguna
Abuno 25.09.2009, h. 12:16 Abuno
Czołem
Takie małe sprostowanie dotyczące Warhammer 40 000, nie Wola Wodzińska tylko Wola Wodyńska i raczej pod Siedlcami ( 25 km) niż pod Garwolinem ( 50 km ). To tak informacja, żeby łatwiej było się połapać osobom zainteresowanym.
Pozdrawiam
grzesio93 25.09.2009, h. 17:29 grzesio93
no ok, nie ogarnąłem...
shaw 25.09.2009, h. 17:56 shaw
Tony Halik - mam w sumie podobne odczucia
Idea w sumie słuszna, ale ciężko jest zrobić większość porządnych strojów w klimatach 40k.
Polecam zobaczyć kilka perełek cosplayowych:
Black Templarzy (Moc normalnie)
$3
$3
Sister of Battle (genialne) $3

Tak naprawdę najłatwiej jest zrobić w miarę wyglądających imperialnych i kultystów chaosu. Tutaj zresztą jest przykład Imperial Guardsmena $3

Sam pewnie posikałbym się ze szczęścia będąc posiadaczem pełnego pancerza Space Marine (a gdyby to jeszcze byli Ordo Malleus/Withchunters/Grey Knights...), ale można raczej o tym zapomnieć. Swoją drogą to mógłby ktoś to zrobić biorąc przykład z ludzi, którzy od lat masowo trzaskają pancerze ze Star Wars czy też Halo. Mając odpowiedni sprzęt, wykonują formy, w których odlewają poszczególne części pancerza, także z ABSu, więc są i lekkie i wytrzymałe, a AEG im niegroźny Ehh może ktoś, kiedyś....<marzy>
Tony Halik 25.09.2009, h. 18:25 Tony Halik
Oj tam, jeśli ktoś chce mieć coś bardziej klimatycznego od tego co widać na zdjęciach, mam łatwy sposób na zrobienie z siebie gwardzisty imperialnego. Wystarczy, że ktoś posiada trochę szpeju BW: mundur wywalamy na "lewą stronę", tak by na wierzchu została tylko zieleń/oliwka. Tak samo robimy ze spliterem (kamizelka przeciwodłamkowa z naramiennikami), tylko że zamiast spinać ją na rzepy, opasamy ją tym pasem, który jest do niej zamontowany - najlepiej jest też ją "podwinąć" i obłożyć naramienniki czymś szarym/oliwkowym - nawet taśmą, bo standardowo są we flecku. Potem zdejmujemy pokrowiec z schuberta, a samo G36 jest chyba giwerą, która najbardziej pasuje mi do klimatu warhammera - przez te wielkie magazynki. I tak oto zerowym kosztem stajemy się gwardzistą imperialnym
Co do tych projektów z linków - owszem, wyglądają bardzo fajnie, ale w przypadku space marines są to tylko gadżety do lansu i wyrabiania klimatu - bo ta cała zbroja ze szpachli czy styropianu zapewne zrobiona, do "czystego" airsoftu się toto nie nada. Ja myślałem nad czymś naprawdę pancernym, ale do tego trzeba by zabawy z żywicą lub obróbką lekkiego metalu, czyli poza możliwościami. No i mnie nigdy naprawdę space marines nie interesowali (poza jednostkami zwiadowczymi może), bardziej już gwardia imperialna, ewentualnie TAU (wygląd, ale bez tych kopyt ) Ale dla chcącego...
qurcz 25.09.2009, h. 19:06 qurcz
zacność
Dread 26.09.2009, h. 00:07 Dread
"ale do tego trzeba by zabawy z żywicą lub obróbką lekkiego metalu, czyli poza możliwościami"

Spienione PCV i żywica. Wcale nie jest poza możliwościami, wystarczy piekarnik
shaw 27.09.2009, h. 15:10 shaw
"...bo ta cała zbroja ze szpachli czy styropianu zapewne zrobiona, do "czystego" airsoftu się toto nie nada..."

Styropian to to nie jest akurat, autor zrobił formy z gliny modelarskiej, a na materiał wybrał bodajże włókno szklane. Jedynie broń jest zrobiona z jakiejś pianki. Za to kostium SoB to już w większości twarda skóra z metalowymi wykończeniami, czyli całkiem wytrzymały. Anyway oczywiście że chodziło mi bardziej o wrażenia estetyczne tych zalinkowanych strojów space marines, jednak tak jak pisałem da się za pomocą form masowo robić zbroje nadające się do chociażby airsoftu. Przykładowo grupka ludków w stanach w strojach master chiefa zrobionych z ABSu (lub podobnego polimeru) biegała sobie siejąc do siebie z paintballowych markerów, bez najmniejszej szkody dla pancerza.