Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki

Polska, 12.09.2009, h. 15:34, dodał: Promant
37

Silesia Factory: przedłużenie lufy typu Beryl. Capri ASG: C.A.C. M4 Commando MOE Blow Back Top Tech. Kolejna zapowiedź Gunfire.pl. Taiwangun: replika GBB SCAR WE. ZBROJOWNIA: ASG AEG M14 JAE-100 w wersji tan.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Silesia Factory włączyła do oferty przedłużenie lufy typu Beryl. Końcówka lufy, stylizowana na Beryla, dostępna jest w dwóch wersjach, obie oferowane w cenie 80PLN. Nakręcane w miejsce tłumika płomienia przedłużenie Beryl1 waży 120g i wykonane jest z utwardzanego aluminium. Gwint lewoskrętny 14mm.

 

 

 

Końcówka Beryl2 ma identyczne parametry.

 

 

 

Firma Capri ASG oferuje, na zamówienie, kolejną ciekawą replikę, będącą dziełem jej działu customowego: C.A.C. M4 Commando MOE Blow Back Top Tech.

 

 

 

Replika z systemem pneumatic blow back, bazująca na produkcie firmy Top Tech ma prędkość początkową 360fps. Materiały: stal, magnez, aluminium, cynk i tworzywa sztuczne. Długość: 675/775mm. Waga: 2796g (bez amunicji i baterii). Długość lufy: 265mm. Pojemność magazynka: 120BB. Zasilanie: akumulatory mini, twins (8,4-9,6V) lub LiPo 7,4V.

 

 

Replika posiada unikatowy numer seryjny, lufę precyzyjną 6,04mm oraz 8mm, kulkowe, łożyskowanie gearbox'a. Zewnętrznie wyposażono replikę w: chwyt przedni PTS MOE [Foliage Green] Magpul,  kolbę wysuwaną PTS MOE [Foliage Green] Magpul, chwyt pistoletowy PTS MOE [Foliage Green] Magpul, magazynek Mid-cap PTS PMAG [Foliage Green] Magpul oraz atrapę tłumika dźwięku SS-80 typ US 14mm firmy G&G. Cena: 2290PLN.

 

 

Firma Gunfire.pl poinformowała nas, że pod koniec października spodziewa się dostawy replik z serii CM048SU. Są to modele full metal, z drewnem, o prędkości początkowej około 395fps i wadze 4000g. Gunfire będzie miał również, w tym samym czasie, w swojej ofercie replikę RK-01 w wersji gazowej.

 

 

Sklep Taiwangun dodał do oferty na swojej stronie replikę GBB SCAR WE. Prędkość początkowa podana przez sklep: 400-430fps. Cena: 1189,50PLN.

 

 

 

ZBROJOWNIA oferuje replikę AEG firmy KartM14 JAE-100 w wersji kolorystycznej piaskowej. Magazynek o pojemności 300BB. Długość: 1150mm. Długość lufy: 515mm. Waga: 3700g. Materiał: metal + ABS. Prędkość początkowa: 360fps. Cena: 599PLN.

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.silesia-factory.pl

www.asg.com.pl

www.gunfire.pl

www.taiwangun.com

www.zbrojownia.com.pl

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Poznaniak 12.09.2009, h. 15:53 Poznaniak
8 dyszek muszę uzbierać na przedłużkę
krzysiu kormoran 12.09.2009, h. 16:13 krzysiu kormoran
Już nie będę musiał spawać i ciąć rurek w garażu!
fidell 12.09.2009, h. 16:22 fidell
Podoba mi się pomysł z przedłużeniem lufy. Cena jest przystępna, i nie trzeba już stawać na głowie, by tłumiczek zdobyć. Swoją drogą SF mogło by pomyśleć nad innymi elementami do tworzenia naszych rodzimych karabinków, bo zakup oryginalnych części jest kwestią szczęścia i zasobności portfela. A chętnych do zakupu, jak mi się wydaje, nie brakuje.
hasfa 12.09.2009, h. 16:24 hasfa
może wkońcu uda mi się skompletować berylka <3 mam nadzieję
Dogtag 12.09.2009, h. 16:25 Dogtag
Nie krzyczcie na mnie zaraz, Ale mogli by zrobić jakieś zestawy do konwersji na Beryla.
Najlepiej żeby zrobiły to 2 firmy żeby konkurencja była i wtedy lepsza cena.
Dread 12.09.2009, h. 16:44 Dread
A ja się będę czepiał - przedłużki a'la Beryl mają troszkę mało detali, dodatkowo 8 dych to trochę dużo jak za aluminiowe części - zrobienie czegoś takiego, to niecała godzina plus około 30 zł za części w Castoramie.
cassius 12.09.2009, h. 16:45 cassius
Fajne to przedłużenie lufy tylko ciekawi mnie... o co chodzi z tą fascynacją berylem? Bo jest "polski"? Mi tam się osobiście nie podoba, ale widzę to swego rodzaju kult . Podobnie jest z Barrettem. DE jest dla chłopaczków z kompleksami, ale Barrett jest taki wielgachny i cool . Pokrętne jest to wasze myślenie ;p
Marius7 12.09.2009, h. 16:50 Marius7
no i sie zaczęło... zaraz pewnie G&H wyrzuci zestaw konwersyjny kolba+chwyt+przedłużka do jakiegoś kałacha a potem sie rozkręci... oby ;]
Dogtag 12.09.2009, h. 17:08 Dogtag
Nie do jakiegoś kałacha tylko do AK74 bo na jego bazie został opracowany z tego co pamiętam Beryl.
mrozio1944 12.09.2009, h. 17:17 mrozio1944
kurde, a to jest bez podstawy muszki w zestawie? ; <
puncerny 12.09.2009, h. 17:47 puncerny
moze malo widzialem ale ta "koncowka" to tlumik ognia z oslabiaczem podrzutu i tylko 1sza wersje w wojsku widzialem a juz 4tego beryla mam na stanie wiec wersji 2giej wogole nie widzialem,prawda jest taka ze roznica miedzy ak74 a berylem jest i jezeli ktos odwzorowuje polska armie to ma to znaczenie prawda:) a co do opracowan wersji i wejscia rocznika do masowej produkcji to mala historia ale wczesniej byl tantal 5,45mm jesli dobrze pamietam:)
mAcieK 47 12.09.2009, h. 17:55 mAcieK 47
Zdjęcia przedłużki są czarno-białe.
Jak to wygląda w kolorze, Panowie z Silesia Factory?
Mohawk_PL 12.09.2009, h. 18:07 Mohawk_PL
No G&H się postarało, jeszcze tylko tłumik płomienia do mini-beryla i AKSU idzie pod śrubokręt
Mormaeglin 12.09.2009, h. 18:45 Mormaeglin
Naprawdę udana em-ka, doprawdy.
chochol 12.09.2009, h. 18:56 chochol
Mohawk_PL
"No G&H się postarało, jeszcze tylko tłumik płomienia do mini-beryla i AKSU idzie pod śrubokręt " - my nie G&H tylko Silesia Factory

mAcieK 47
"Zdjęcia przedłużki są czarno-białe.
Jak to wygląda w kolorze, Panowie z Silesia Factory? " - przedluzki sa w kolorze czarnym matowym, a zdjecia sa takie bo sie nam takie podobaja
Filip92 12.09.2009, h. 19:04 Filip92
@
Mohawk_PL
Chyba Silesia Factory:P
A ja powiem że naprawdę na plus zaskoczyła mnie cena scara WE. Jest to alternatywa dla aeg od Ca lub G&G. Co do emki, to jakoś mnie nigdy nie przekonywały fronty magpula.
_Mnichu 12.09.2009, h. 19:37 _Mnichu
Jakieś info jakiej dlugości lufe można teraz zastosować zakladając tą przedłużkę?
Szerszen94 13.09.2009, h. 00:07 Szerszen94
nom nom w przedłużką to pomysł dobry. Jak ktoś marzył o przeróbce to już ma ułatwione zadanie ^^

A to m4 jest be i fuj....
volf13 13.09.2009, h. 01:16 volf13
fajnie wyglada to m co wy chcecie
LogaN 13.09.2009, h. 07:03 LogaN
"Firma Gunfire.pl poinformowała nas, że pod koniec października spodziewa się dostawy replik z serii CM048SU. Są to modele full metal, z drewnem, o prędkości początkowej około 395fps i wadze 4000g. "

Full metal? Brzmi prawie jak ZnAl . Zastanawiam się czy zamiast full metal (którym właśnie producenci zwykli oznaczać repliki typu full ZnAl) nie powinno być lansiarskie full steel , ponieważ (o ile się nie mylę) seria replik o oznaczeniu CM.$1 jest wykonana właśnie jako Full Steel & Real Wood.
cassius 13.09.2009, h. 08:25 cassius
No właśnie. Uwstecznienie i to jeszcze w tej samej serii to nieco dziwna sprawa
Promant 13.09.2009, h. 09:19 Promant
Innymi słowy stal nie jest metalem? Czyli co: plastelina?

Jeżeli imprter podaje metal + drewno, to tak piszemy. Kilka cym z nowych serii też było nie stalowych, choć miało być. Nie jest powiedziane jakie to będą repliki, więc mogą być stalowe.
Mohawk_PL 13.09.2009, h. 09:21 Mohawk_PL
@chochol,@Filip92 Dzięki za poprawkę, racja
@cassius
Ten z kult berylem, już ci wyjaśniam, sprawa jest prosta, wielu tutaj odwzorowuje wojsko polskie, a jedyne czego nam brakuje do szczęścia to właśnie replika beryla
My nie mamy tak prosto jak reko wojsk rosyjskich czy amerykańskich
Murek 13.09.2009, h. 09:33 Murek
Przedłużka w drodze :] mój największy problem rozwiązany
Dread 13.09.2009, h. 09:52 Dread
Nie tylko o reko wojska polskiego chodzi. Wielu po prostu lubi szpanować (w pozytywnym sensie), a nie ma lepszego szpanu, niż posiadanie repliki, którą mało kto ma. Jak ktoś zacznie produkować Beryle, to i kult zmaleje.

Co do przedłużki to nadal mam mieszane uczucia, po prostu nie podchodzi mi trochę pomysł z dwudzielną lufą zewnętrzną, która jak wiadomo o wiele krzaków lubi zahaczyć. Chyba sam wezmę sprawy w swoją rękę i pokombinuję.
Jacek GROT 13.09.2009, h. 10:38 Jacek GROT
Dobrze ze dupę im o to trułem. Co narzekacie na cenę? Trzeba było choćby pomysł podrzucić, wstępny projekt... Wtedy cena była by o wiele niższa:P Firma otwarta na nowości i pomysły.
Marcinek83 13.09.2009, h. 15:30 Marcinek83
Nie widzałem paskudniejszej M14
Scalak 13.09.2009, h. 15:56 Scalak
Nie podoba się nowa M14? Bo mnie tak... i to bardzo:
$3
Mulis 13.09.2009, h. 18:29 Mulis
no to robię beryla
Lutczyn 13.09.2009, h. 20:01 Lutczyn
Chyba się skuszę na tą lufę
scynek 13.09.2009, h. 20:23 scynek
Co mogę powiedzieć o tym przedłużeniu lufy a'la Beryl? Ładne zdjęcia...
rucznoi 14.09.2009, h. 17:34 rucznoi
Jak zobaczyłem cenę SCAR'a spadłem z krzesła
Sedoro 14.09.2009, h. 19:28 Sedoro
przedłużka zamówiona teraz czekam tylko na chwyt przedni w dobrej cenie xD
kolbe kupilem za 70 pln allegro rlz
podstawe szczerbinki 75
Promant 14.09.2009, h. 23:03 Promant
Super. Szkoda, że nie podałeś ile Cię kosztowała przesyłka. Wówczas nasza wiedza byłaby wreszcie pełna i poczulibyśmy się życiowo spełnieni.
Sedoro 15.09.2009, h. 15:45 Sedoro
spoko ziom przesylka 13 pln a oto link do aukcji $3
czy jestes zadowolony ??
Jacek GROT 16.09.2009, h. 12:04 Jacek GROT
Haha dobre:P

Tak wygląda zamontowana końcówka na aks-74.

$3
chmiello19 16.09.2009, h. 21:07 chmiello19
"Jacek GROT"

O co Ci chodzi, wygląda nawet nieźle, tylko szkoda, że zamówiłeś ta drugą wersję końcówki.