Daj cynk
Reklama

Aktualności

Adrenalina 2009 - zawody w strzelaniu dynamicznym ASG

Aktualności, 18.08.2009, h. 08:31, dodał: Cappuccio
42

W dniu  6.09.2009 w Błoniu k. Warszawy, w ramach imprezy „Adrenalina 2009” odbędą się zawody w strzelaniu dynamicznym ASG organizowane przez Mazowiecką Grupę Paramilitarną "Kompania Nigdy Już".

Portal WMasg objął nad imprezą patronat medialny.



 

 

Konkurencje strzeleckie są inspirowane zasadami IPSC/IDPA, patronat nad zawodami objął Region IPSC Polska a sędzią głównym (RM) zgodził się zostać Jarosław Bieliński - CRO IPSC, jeden z czołowych strzelców IPSC w Polsce, organizator „X Polish Open” – Otwartych Mistrzostw Polski IPSC w tym roku.


Zawodom towarzyszyć będzie stosowna oprawa i zabezpieczenie: patronaty prasy i mediów; bezpośrednia transmisja na ekranie, oprawa muzyczna, punkty gastronomiczne, punkty medyczne, strefy dla publiczności. Na terenie zawodów wprowadzony będzie zakaz sprzedaży alkoholu, a nad wszystkim czuwać będą profesjonalni sędziowie i ochrona.

W ramach Adrenaliny 2009 na miejskim skate parku obok terenu zawodów strzeleckich, toczyć się będą zawody skateboard'owe, a w przerwach i na zakończenie odbędą się koncerty zespołów rockowych.

 

Więcej na

- stronie organizatora: http://adrenalina2009.pl/

- forum WMasg.pl : Adrenalina 2009

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
eso 18.08.2009, h. 09:43 eso
Jak jest z bronią? Można mieć swoją?
Wieszak 18.08.2009, h. 09:49 Wieszak
W kategorii PRO można. Wszystko opisane jest w regulaminie, który znajduje się na stronie.
eso 18.08.2009, h. 10:05 eso
OK, nie wyświetla mi się ponad połowa regulaminu :/
Yarlan 18.08.2009, h. 10:28 Yarlan
Jakiś problem z IE, właśnie pracujemy nad tym. W FireFoxie jest OK.
Wieszak 18.08.2009, h. 10:28 Wieszak
Niestety strona krzaczy się w I.E., póki nie poprawimy błędów, ratunkiem jest np Firefox.
sniper_tarzan 18.08.2009, h. 10:31 sniper_tarzan
Jak Błonie, to powinno się pisać w Błoniach, a nie w Błoniu. (takie małe sprostowanie)
GuloGulo 18.08.2009, h. 10:37 GuloGulo
@Eso: regulamin jest w "Div-ie"; z lewej strony jest "belka" do przesuwania (albo zmień przeglądarkę )
GuloGulo 18.08.2009, h. 10:42 GuloGulo
Sorki, belka jest z prawej
eMAGie 18.08.2009, h. 10:44 eMAGie
@sniper_tarzan Myślę, że mieszkańcy Błonia wiedzą, że mieszkają w Błoniu, a nie w Błoniach
Dalej 18.08.2009, h. 10:54 Dalej
Kto używa IE sam jest sobie winien - eso, powinieneś się wstydzić
Foka 18.08.2009, h. 11:00 Foka
A na Błoniach jest licencjonowana strzelnica? Skoro można używać broni...
Grey 18.08.2009, h. 11:03 Grey
Nie eso się powinien wstydzić, a webmaster. Ale impreza fajna i gadam z teamem, czy nie wpaść.
cassius 18.08.2009, h. 11:04 cassius
W google chrome też nie ma suwaka. Wystarczy sciągnąć okno przeglądarki tak by nie wyswietlało się na całym monitorze
Wieszak 18.08.2009, h. 11:05 Wieszak
Nie wiem jaka jest na Błoniach, krakusów popytaj. 06/09/2009 w Błoniu (jedno Błonie, w jednym Błoniu) bawimy się z replikami ASG i koniec kropka. A Ty Foka czepiasz się jak jakiś zgred z Muppetów. Jest napisane że wiatrówki gładkolufowe ASG? Więc w czym problem?
Foka 18.08.2009, h. 11:07 Foka
Radzę popracować nad regulaminem i nad adaptacją do realiów ASG.

- Jeśli zawodnik zakończył strzelanie, ma obowiązek umożliwić sędziemu przegląd broni po usunięciu magazynka, z zamkiem otwartym i pustą komorą nabojową.

Już to widzę w AEGu. Zresztą większość gaziaków też nie ma możliwości wyrzucenia kulki z komory.

Punktacja - minor i major. W IPSC rozgranicza się energią amunicji. Nie wiem po co tutaj ten podział, skoro rozgraniczenie jest - amator - "pro", a te dwie kategorie ze sobą nie rywalizują.
eso 18.08.2009, h. 11:08 eso
Nie no Dalej ja jestem wielkim fanem IE
eso 18.08.2009, h. 11:09 eso
Może każdy powinien mieć wycior i wypchnać kulkę z komory?
Alul 18.08.2009, h. 11:33 Alul
Foka - naucz się że to są Błonie - nazwa miejscowości - Czyli : gdzie? w BŁONIU a nie na Błoniach. Trudno traktować twoje sugestie poważnie jak walisz takie byki
Wieszak 18.08.2009, h. 11:40 Wieszak
Jest klasyfikacja drużynowa, a drużyny mogą być mieszane (zawodnicy z różnych kategorii), więc sposoby punktacji są istotne.

Bezpieczeństwo przy strzelaniu z ASG jest tak samo istotne, poza tym zawody mają uczyć procedur, zachowań, nie widzę więc problemu, a wręcz widzę sens "czyszczenia" replik w czasie zawodów airsoftowych. Samo wyjęcie magazynka, cofnięcie zamka, poczekanie na komendę sędziego, schowanie klamki do kabury, na 6 torach, jest moim zdaniem dobrą i potrzebną nauką. Zwłaszcza, że do wygrania są karnety na strzelnicę, a startują również ludzie nie strzelający wcześniej z broni palnej.

Nad zawodami czuwał będzie CRO IPSC Jarosław Bieliński, a regulamin został przez niego zaakceptowany, w związku z czym nie widzę problemu.

Alul, nie to są Błonie, a to jest Błonie, liczba pojedyncza, tak jak to jest Pole, na Polu, w Polu, w Błoniu.
Yarlan 18.08.2009, h. 11:47 Yarlan
MINOR i MAJOR jest po to by ambitny tata mógł zabrać 12 letniego syna, stworzyć z nim drużynę bez obawy że będzie dla jego PRO drużyny kulą u nogi.

Jak się nie da usunąć kulki z komory - to jest później strzał kontrolny - aż do skutku, czyli aż komora będzie pusta.
Sędzia to człowiek z głową i mózgiem i jak zobaczy że w danym egzemplarzu broni nie da się jej oczyścić - to nie będzie tego wymagał z uporem maniaka. Zadba w inny skuteczny sposób o zabezpieczenie broni przed wystrzałem.

Na Dynamicznych Zawodach ASG każda replika AirSoft jest nazywana bronią.
Alul 18.08.2009, h. 11:48 Alul
Błonie w Błoni ?
Wieszak 18.08.2009, h. 11:56 Wieszak
Błonie, liczba pojedyncza, rodzaj nijaki
Devito 18.08.2009, h. 12:59 Devito
Błonie znajdują się 27 km na zachód od Warszawy, nad rzeką Rokitnicą.
Konrad_BW 18.08.2009, h. 13:07 Konrad_BW
Szkoda że tak daleko chętnie bym wziął udział
Yarlan 18.08.2009, h. 13:09 Yarlan
- To było specjalnie - prawda ??
"Błonie ZNAJDUJE się"

na stronie jest mapka z lokalizacją.
Foka 18.08.2009, h. 13:54 Foka
Wieszak, Yarlan ok, niech będzie po Waszemu. Spoko, Jarka znam, strzelałem z nim nie raz w zawodach. Pytanie czy on zna specyfikę ASG... Wyjdzie w praniu.


> Foka - naucz się że to są Błonie - nazwa miejscowości - Czyli :
> gdzie? w BŁONIU a nie na Błoniach. Trudno traktować twoje sugestie
> poważnie jak walisz takie byki

No muszę przyznać CI rację. Brak wiedzy z geografii eliminuje możliwość znajomości zasad strzeleckich i przepisów IPSC, to są ściśle związane dziedziny.
Yarlan 18.08.2009, h. 14:42 Yarlan
Foka - są to nasze 3cie zawody dynamiczne z ASG. Do tej pory nikt, zarówno ze startujących jak i funkcyjnych zawodów nie miał problemu z zaadoptowaniem specyfiki ASG do tego celu.
Ungeziefer 18.08.2009, h. 19:53 Ungeziefer
Ktos chce cos zrobic dla ludzi, zorganizowac cos - to go zgredy wmasgowe od razu zjada - smiech na sali.
t0m3k 18.08.2009, h. 20:21 t0m3k
łeee.... sam fakt robienia z naszego hobby rywalizacji sportowej powoduje pewien niesmak :/ to jakby na strzelankach znajdowały sie tylko osoby uzależnione od counter - strike'a i zwracały uwagę na wskaźnik ile zabił/ile został zabity. To psuje całą ideę airsoftu ...

propo ściętego tekstu to skopiujcie go do notatnika/worda/openoffice writer
Ungeziefer 18.08.2009, h. 20:38 Ungeziefer
Tia, najlepiej swoja replike odlozyc na polke albo do szklanej gablotki i codziennie odmawiac do niej paciez i co wieczor skladac ofiary. Bo po co uzywac jej do czegokolwiek? Ona ma przeciez "WYGLADAC"!
Cappuccio 18.08.2009, h. 21:05 Cappuccio
Jednym się podoba innym nie, po co się od razu gorączkować i wyzywać.

@Ungeziefer: przez to że ktoś ma uwagi to odrazu musisz go wyzywać ?

@t0m3k: co mają wspólnego zawody w strzelaniu dynamicznym ASG do counter strika i strzelanek poza użyciem replik ASG ?
Alul 18.08.2009, h. 21:10 Alul
"Ungeziefer
18-08-2009, 19:53

Ktos chce cos zrobic dla ludzi, zorganizowac cos - to go zgredy wmasgowe od razu zjada - smiech na sali. "
To nie zgredy Wsmagu tylko polski obyczaj. Jeszcze z 30 lat wolności słowa i będzie git.
Ungeziefer 18.08.2009, h. 21:17 Ungeziefer
Cappuccio: Czy ja kogos wyzywam? Uzylem ogolnikowego okreslenia dla osob szukajacych we wszystkim dziury w calym.
eso 18.08.2009, h. 21:24 eso
To ja może poprawie atmosferę.
Uważam ,że to świetny pomysł aby sprawdzić swoje umiejętności oraz spędzić czas w miłym towarzystwie i z prawdziwymi profesjonalistami. Mam nadzieję ,że tory a raczej killhousy będą naprawdę atrakcyjne pod względem stopnia trudności i różnorodności celów. Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje a w szczególności na plany torów
Promant 18.08.2009, h. 21:39 Promant
Oczywiście, że pomysł jest świetny i nikt tego nie neguje. Wielokrotnie pisałem, że airsoft to nie tylko strzelanki czy noszenie mundurków po lesie. A to jest najlepszy przykład.

Komentarze są od komentowania i wymiany uwag. Akurat Foka ma dużo więcej doświadczenia w IPSC niż większość osób tu piszących, a jak każdy użytkownik ma prawo wyrazić swoje zdanie.

Jak również widać wmasgowe zgredy tak bardzo chcą organizatorów "zjechać", że aż zamieściły newsa żeby ideę nagłośnić. Genialna logika.

Ungeziefer, zanim użyjesz "ogólnie przyjętego określenia" sprawdź w słowniku znaczeń.
Gen 18.08.2009, h. 22:10 Gen
A co z ewentualną optyką zamontowaną na broni? Czy będzie podział na 3 klasy sprzętowe.
PS. Mam IE więc jakby co to przepraszam za offtop.
eso 18.08.2009, h. 22:12 eso
naciśnij prawym klawiszem i wybierz pokaż źródło i wyświetli ci się cały tekst
Ungeziefer 18.08.2009, h. 22:19 Ungeziefer
Uszczypliwosci/epitety oraz inne ciekawe okreslenia prosilbym o pozostawienie w szufladce "tego nie powinno byc na powaznym forum/potralu o AirSofcie", bo widze, ze glownie oprocz dzieci neo to modowie nakrecaja tutaj flamewar.

Pragnalbym na tym zakonczyc dyskusje, bo nie widze wiekszego sensu prowadzenia jej (na co mi wojna z wiatrakami i vice versa) - wiec prosze jeszcze raz odniesc sie do pierwszej czesci tego komentarza.

Natomiast ekipie KNJ zycze powodzenia przy organizowaniu kolejnej edycji imprezy i mam nadzieje do zobaczenia!
Promant 18.08.2009, h. 23:46 Promant
A to bardzo ciekawe. Może zatem zastanów się nad wymową własnych komentarzy i nad tym kto tu zaczyna z epitetami i uszczypliwością. Nie zamierzam z Tobą dyskutować, bo wymowa Twoich wypowiedzi zawsze jest podobna.

Jeżeli więc zarzucasz coś innym - spróbuj najpierw z samokrytyką własnej postawy.
Foka 19.08.2009, h. 10:57 Foka
> sam fakt robienia z naszego hobby rywalizacji sportowej powoduje pewien niesmak

A dlaczego? Rywalizację można zrobić z plucia na odległość to dlaczego nie z Airsoftu. Obowiązku startów nie ma, a jak ktoś chce to dlaczego nie?

> jakby na strzelankach znajdowały sie tylko osoby uzależnione od counter
> strike'a i zwracały uwagę na wskaźnik ile zabił/ile został zabity. To psuje
> całą ideę airsoftu ...

O, a jaka jest "idea airsoftu"? Bo jakoś jestem przekonany, że zależnie od tego co kto lubi, spokojnie znalazłoby się ze 4 albo 5 definicji.

A co do CSa to coś Ci się pomyliło albo nie wiesz jak wygląda IPSC, bo ma to niewiele wspólnego ze "strzelankami".

> to go zgredy wmasgowe od razu zjada - smiech na sali.

> To nie zgredy Wsmagu tylko polski obyczaj.

Nie, po prostu ciągle, od lat, nie mogę się przyzwyczaić, że tutaj można pisać tylko opinie pochlebne i przytakiwać. Cokolwiek chce się skrytykować, dać swoje uwagi to już po człowieku jadą. Może wpiszmy to w zasady WMASG i 90% wątków na forum będzie się składało z "popieram" i "też tak myślę".

> Mam nadzieję ,że tory a raczej killhousy

Skąd "raczej killhousy"? Owszem, dla podniesienia atrakcyjności mogą tak wyglądać (nie wiem jak KNJ to zorganizuje), ale 90% torów nie ma nic wspólnego z killhousami czy CQB.
Yarlan 19.08.2009, h. 12:29 Yarlan
ok. 85% torów nie będzie miało nic wspólnego z killhousami... w 15% będzie można jakiegoś drobnego podobieństwa się doszukać, ale też nie nazywałbym tego killhousem.
Co nie oznacza że tory będą mniej atrakcyjne.
Wieszak 25.08.2009, h. 22:54 Wieszak
Strona śmiga już pod IE, przepraszamy za usterki.

Doszli nowi sponsorzy (Miwo-Military Lubliniec, 4Shooter) i patronat medialny TVN Warszawa.

Niedługo pojawi się info pakietach nagród i opisy torów.

Więcej szczegółów na stronie zawodów - www.adrenalina2009.pl