Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości i zapowiedzi rynkowe

Świat, 10.08.2009, h. 22:28, dodał: Promant
31

Echo1: prototyp ASG AEG M240B. ARES: granat CO2 M203. Battleaxe: pojemnik na akumulator PEQ-15 battery box z czerwonym laserem. Zapowiedzi nowych produktów firmy Airsoft Innovations.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Echo1 zaprezentowała plakat przedstawiający prototyp repliki AEG karabinu maszynowego M240B. Replika seryjna będzie miała inne wykończenie kolorystyczne niż prototyp. 

 

 

Firma ARES promuje swój nowy produkt: granat typu M203 zasilany CO2.

 

 

Granat w rzeczywistości może być zasilany każdym gazem, używanym w airsofcie: 134a, top gas, green gas oraz red gas, w tym także CO2. Granat wykonany jest z aluminium i ma pojemność 60BB. Waga: 250g. Długość: 110mm.  

 

 

Firma Battleaxe przedstawiła film prezentujący jej najnowszy produkt: pojemnik na akumulator PEQ-15 battery box, z czerwonym laserem.

 

 

 
 

Producent airsoftowego granatu Tornado, firma Airsoft Innovations, w imponujący sposób zamierza rozwinąć swoją ofertę. Firma zaprezentowała w Japonii, na BlackHole Show, film przedstawiający, obok granatu Tornado z zestawem łyżki, zapowiedzi nowych produktów Airsoft Innovations, na rok 2010. Jest wśród nich granat airsoftowy działający na zasadzie "zapalnika" uderzeniowego: Impact Grenade.

Drugi produkt to zestaw konwersyjny do granatu Tornado, dzięki któremu można go przekształcić w Tornado Bounding Mine. Mina detonowana jest za pomocą potykacza lub odciągu, a wyrzucona w powietrze rozrzuca BB ruchem obrotowym w promieniu 360 stopni.

Ostatnia nowość Airsoft Innovations znajduje się jeszcze w fazie prób i doskonalenia. Jest to 40mm granat wystrzeliwany z wyrzutni. Granat wykonany jest z bardzo lekkiego materiału i po trafieniu w twardy cel wyrzuca BB w promieniu 360 stopni. W fazie prób liczba BB wynosi 60. Docelowo granat ma przenosić ładunek 100BB, ale producent zaznacza, że czeka go jeszcze sporo pracy nad tym pomysłem.

 

 
 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Bienia 10.08.2009, h. 22:31 Bienia
kozak ten granat
aciepk 10.08.2009, h. 22:38 aciepk
Ciekawe jaka będzie cena M240 i czy da się zdjąć heat shielda i osłonę rury gazowej.
sjzmisiek 10.08.2009, h. 22:42 sjzmisiek
tornado szaleje ja chce ten ostatni granacik 40mm niech sie tylko w sklepach pojawią
Ravenkan 10.08.2009, h. 22:42 Ravenkan
"Jest to 40mm granat wystrzeliwany z wyrzutni."

Na samą myśl mi się ciepło robi To by było coś pięknego, jeśli byłoby zarazem bezpieczne i skuteczne.
sjzmisiek 10.08.2009, h. 22:48 sjzmisiek
z wyrzutni? a nie z granatnika zwykłego?
Promant 10.08.2009, h. 22:52 Promant
A granatnik nie jest wyrzutnią?
KWIA_TEK 10.08.2009, h. 22:54 KWIA_TEK
Tornado jako "skacząca mina" vel. Majka Podfruwajka lub z zapalnikiem uderzeniowym... no, no, zaczyna się robić GRUBO w airsofcie
OGorki 10.08.2009, h. 23:06 OGorki
Te nowości dają całkowicie nowe spojrzenie na zloty typu Tomaszowo czy strzelanki nastawione na taktykę i duże pole do popisu dla dowódców :] I pewnie będzie trzeba trochę zmienić istniejące już zasady i zwyczaje...
Cena na pewno mała nie będzie ("basic" Tornado ile kosztuje ), ale z pewnością będzie jej warte.
Co by nie powiedzieć AS coraz bardziej upodabnia się do prawdziwego pola walki.
Nic tylko się cieszyć ^^
BTW: Móc wreszcie wystrzelić z granatnika prawdziwy granat... Miód... :]
Foka 10.08.2009, h. 23:11 Foka
No to Airsoft Innovations pojechali Bouncing mnie to jest to
sjzmisiek 10.08.2009, h. 23:15 sjzmisiek
@promant
wyrzutnia mi sie jakoś kojarzy z czymś większym (rakiety ..te sprawy a nie granaty 40mm jak w granatniku ) ale pewnie masz racje
chomczak 10.08.2009, h. 23:18 chomczak
tylko może być problem z tym latającym granatem, walnie w ścianę z 5 razy i się rozleci. Ciekawy jestem jakiego materiału chcą użyć, bo jeśli ma być to tytan albo jakiś wytrzymały metal to cena będzie kosmiczna, teraz natomiast jest ok jak za granat xD
OGorki 10.08.2009, h. 23:24 OGorki
Już ich w tym głowa, żeby wytrzymałe było, a jeśli materiały kosmiczne to jaka może być cena?
Większym problemem może być znalezienie takiego cacka za kilka stówek po wystrzeleniu z takiej wyrzutni ( z miną powinno być łatwiej :]). Zwłaszcze w wysokiej trawie...
Jackall37 10.08.2009, h. 23:25 Jackall37
Pojechane - czyba zacznę spowrotem patrzeć pod nogi na zlotach

Jak w trakcie testów tornado wydawało mi sie to trochę niedopracowane, to teraz wygląda na to, że szykuje się istna gazowa rewolucja wśród granatów - no i dobrze, im więcej osób to kupi, tym bardziej cena spadnie.


... oby wypuścili też granaty do GP30


p.s.
zauważył ktoś te zapowiedzi granatów ARES'a, albo to M240B
Lambert 10.08.2009, h. 23:46 Lambert
Wery well, wery well - Airsoft Innovations! Podoba mi się...
lopez 11.08.2009, h. 00:14 lopez
Strasznie zamotane te nomexy w PEQ
Ten laser z pokrywką trzyma się tylko na tej gumce?
zwitterje 11.08.2009, h. 01:46 zwitterje
OGorki - nie tylko nowe spojrzenie, ale i taktyki. Przy takich granatach w budynkach przestaje byc tak bezpiecznie szczegolnie jesli chodzi o granaty typu impact. Po co wchodzic, jak mozna wrzuc cos takiego i ewentualnie dobic reszte.

A granatnik to jest cos
0L0 11.08.2009, h. 09:27 0L0
Kurcze, wszystkie te filmy z granatami tornado robią praktycznie w warunkach laboratoryjnych. Ciekawe jak to działa gdy upadnie np. w trawę
Moses 11.08.2009, h. 10:12 Moses
Gratuluje chomczak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem "Granat wykonany jest z bardzo lekkiego materiału i po trafieniu w twardy cel wyrzuca BB w promieniu 360 stopni." Uwazasz ze bedzie wylatywal caly granat czy tylko pocisk wykonany z lekkiego materialu ?
admarss 11.08.2009, h. 10:20 admarss
"Granat 40 mm wystrzeliwany z wyrzutni"
cziman 11.08.2009, h. 10:54 cziman
Śmieszny ten laserek czerwony, chyba pomylili się z rzędem wielkości watażu.
wija99 11.08.2009, h. 10:56 wija99
Jakby mi wyskoczył taki granat to bym zawału chyba dostał.
100 : 360 = 1 kulka na 5 stopni.
Karol_K 11.08.2009, h. 12:06 Karol_K
No jeszcze trochę i doczekamy się skutecznej i bezpiecznej artyleri w asg...
Wawix 11.08.2009, h. 12:38 Wawix
AG36 z oznaczeniami mmmm ^^ Czekam!
Michal_CHZW 11.08.2009, h. 12:56 Michal_CHZW
No chomczak świetny pomysł z tym tytanem a teraz wyobraz sobie jak dostajesz czymś takim w głowe .
Marcinek83 11.08.2009, h. 12:58 Marcinek83
<!--quoteo--><div class='quotetop'></div><div class='quotemain'><!--quotec-->No to Airsoft Innovations pojechali icon_smile.gif Bouncing mnie to jest to icon_smile.gif<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd--> Bouncing Betty
Promant 11.08.2009, h. 12:59 Promant
Tornado nie jest na trawę tylko do pomieszczeń, natomiast taka mina wyskakująca to już patent dobry w terenie.
Terenowy 11.08.2009, h. 13:52 Terenowy
M240? PKM to kwestia czasu.
jw801 11.08.2009, h. 17:33 jw801
Cena granatu Aresa atrakcyjna, ale ciekawe jak z jakością? Na ile porównywalne z serią granatów HP MadBull'a.
Ricardo 11.08.2009, h. 19:07 Ricardo
Najlepsza jest ta mina,coś jak S-Mine z II wojny.Sama świadomość że takie coś jest w trawie demoralizuje