Daj cynk
Reklama

Aktualności

Różne informacje

Polska, 07.08.2009, h. 19:56, dodał: Promant
28

Zniżka dla maniaków WMasg na poligonie airsoftowym w Dobczycach. Nowości Cybergun w ofercie Military.pl.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobra informacja, przede wszystkim dla graczy z Małopolski: na poligonie airsoftowym Jałowcowa Góra, w Dobczycach koło Krakowa, wprowadzono promocję dla maniaków zarejestrowanych na WMasg. Do końca sierpnia, dla maniaków, wstęp na poligon Jałowcowa Góra kosztuje 10 zł od osoby. Hasłem do otrzymania zniżki jest podanie swojego loginu z WMasg.

 

 

W ofercie firmy Military.pl pojawiły się kolejne repliki AEG marki Cybergun. Jest wśród nich karabin TAVOR T.A.R. 21, ze zintegrowanym systemem M.A.R.S. Replikę wyprodukowała firma ARES dla Cybergun na licencji producenta oryginału, izrealskiej firmy IMI. Cena: 1960PLN.

 

 

 

Z serii budżetowych replik produkcji G&G, których dystrybucją zajmuje się także Cybergun, dostępne są dwie repliki. Colt M4-A1 Pneumatic Blow Back. Waga: 2500g. Prędkość początkowa: 100 m/s. Magazynek o pojemności 450BB. Cena: 890PLN.

 

 

Colt M4 CQBR Raider Pneumatic Blow Back. Waga: 2150g. Prędkość początkowa: 100 m/s. Magazynek o pojemności 450BB. Cena: 999PLN.

 

 

Na koniec coś bardziej klimatycznego: replika legendarnego pistoletu maszynowego M1928 Thompson, czyli wersji z magazynkiem bębnowym. 

 

 

Replika typu full metal, z chwytami i kolbą wykonanymi z drewnopodobnego tworzywa. Zębatki stalowe, energia: 1.3J [0,12g BB]. Akumulator i ładowarka w komplecie. Cena: 720PLN.

 

 

 

Na stronie sklepu dostępne są także zapasowe magazynki bębnowe, wykonane z metalu, o pojemności 450BB, w cenie: 165PLN.

 

 

 

 

 

 

 

Źródła: 

www.klub.aksnet.eu

www.military.pl

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Majster' 07.08.2009, h. 20:03 Majster'
Thomson w niedużej cenie. Hmm czas kompletować także mundur IIWW do rekonstrukcji ^^

Co do poligonu, zastanawiam się czy jest jakiś dolny limit postów do udzielenia rabatu
OGorki 07.08.2009, h. 20:03 OGorki
Thompson wygląda ciekawie
A teren naprawdę do pozazdroszczenia kolegom z małopolski. Tym bardziej, że cena jest niska ^^
miler9 07.08.2009, h. 20:08 miler9
Tavor hmm......... już jest piekności, jeszcze tylko dozbierac moje moje bedzie
aciepk 07.08.2009, h. 20:11 aciepk
Odkąd to Thompson 1928 ma rączkę przeładowania umieszczoną z boku jak w M1?
Squad 07.08.2009, h. 20:15 Squad
Cybergun wybrał świetny czas na premiere tego thompsona ... akurat niedawno po premierze "Wrogów Publicznych" z Johnnym Depp'em. Sam z ciekawości szukałem airsoftowej wersji thompsona z 1928 i nie znalazłem za wiele - a tu prosze. Z tego co widze ma on jeden mankament, mianowicie - nie ma dźwigni przeładowywania z góry korpusu, lecz z boku jak w późniejszej wersji M-1.
Squad 07.08.2009, h. 20:16 Squad
Widze że kolega aciepk mnie wyprzedził z tym dostrzeżeniem jak pisałem komentarz...
Foka 07.08.2009, h. 20:23 Foka
szympekmajster tyle, że ten Thompson ma niewiele wspólnego z tym drugowojennym. Do tego to raczej płaszcz, szal, kapelusz, kamizelka i garnitur.
gadzinka 07.08.2009, h. 20:24 gadzinka
O matko ponad 450FPS? Przecież to PM...
capri 07.08.2009, h. 20:26 capri
OK, ale kto "popełnił" tego Thompsona? Muszę przyznać, że ktokolwiek by to nie był to oferta rewelacyjna.
Promant 07.08.2009, h. 20:35 Promant
Niestety, mimo prób na IWA, nie udało mi się dowiedzieć, kto tego thompsona popełnił. Taka rozmowność speców z Cyberguna...

Ma swoje mankamenty, ale nie jest źle, a poza tym na razie to jedyna taka replika AEG.
Wczoraj go sobie dokładnie obmacałem i we wrześniu będzie mój. Później już tylko zamówienie drewienek w G&H i miodzio.


Loart 07.08.2009, h. 20:52 Loart
Thompson ma 465fpsów... ale małym druczkiem napisali, że na kulkach 0.12g. Na 0.2g będzie miał zdecydowanie mniej.
Promant 07.08.2009, h. 20:59 Promant
Taa, pewnie ma 360 - 380 nie więcej. CG w ogóle dziwne info podaje.
volf13 07.08.2009, h. 21:02 volf13
No też zaskoczyli mnie zaskoczyli z tym zamkiem O_o, trochę to dziwnie wygląda. A co do wielkich wojen to w pierwszej używali tej (1928) wersji brytyjczycy oraz w mniejszym stopniu francuzi. A jestem bardziej niż pewniej, że za wykonaniem stoi Cyma.
CIUPAK1 07.08.2009, h. 21:05 CIUPAK1
FPS na kulkach 0,20g będzie wynosił tyle co w Thompsonie M1(około 360-370).Poprzedniego zrobiła CYMA pewnie tego też tamten był CM.033 ten pewnie będzie CM.033A albo coś w tym rodzaju.Ten nowy Thompson widziałem już z jakiś miesiąc temu w ofercie military . pl. STG-44 Cybergun tez napisał 517 fps (0,12g kulki) a na 0,20g około 420-430 fps więc by sie zgadzało.
Promant 07.08.2009, h. 21:17 Promant
To, że cyma robiła Thompsona, jest prawie pewne, bo 90% replik cyberguna do tej pory robiła właśnie cyma, ale nie jest to potwierdzone.

BTW
miesiąc temu był dodany na stronie ale od razu zniknął, więc praktycznie nie było go w ofercie do teraz, a przynajmniej na stronie figurował jako niedostępny i w sklepie nie można go było doświadczyć na półce.
Teraz jest i replika i magazynki.
bubolec_911 07.08.2009, h. 21:50 bubolec_911
Kupic kilka Thompsonów, Barów i można zabawić się w rekonstrukcję mafii z usa xD
gadzinka 07.08.2009, h. 22:44 gadzinka
A magazynki bębnowe będą pasowały dol wersji a1?
kozaq 07.08.2009, h. 23:15 kozaq
TOMSON GANGSTA WERSZYN! O.. ile ja na niego czekałem...
WolfHeart 08.08.2009, h. 08:40 WolfHeart
Hmmm magazynki bębnowe do M1A1 raczej nie będą pasować... w "drugowojennym" Thompsonie gniazdo magazynka jest nieco głębsze, niż tutaj, jak patrzę po zdjęciach. No i ma wyraźnie inny kształt
Prezes_____ 08.08.2009, h. 09:29 Prezes_____
Thompson, zapachniało mafią
Hellbilly 08.08.2009, h. 10:44 Hellbilly
Nie marudźcie na temat kto wyprodukował tylko cieszcie się, że coś wogóle jest bo później będzie znowu marudzenie, z tym że na temat: "bo w tym kraju to nie da się nic dostać".
jason.jerusalem 08.08.2009, h. 12:20 jason.jerusalem
Wersja m1928A1 była używana w drugiej wojnie, szczególnie na początku, kiedy olbrzymie jej ilości znajdowały się w magazynach, a nie wprowadzono jeszcze modyfikacji M1a1 pośród których było między innymi uniemożliwienie użycia drum-maga.

Drumy nie były popularne w czasie wojny, gdyż hałasowały, zacinały się i były ogólnie ciężkie i niewygodne. Nie zmienia to jednak faktu że jakiś Trigger-Happy mógł chcieć to ze sobą targać.

Pewne ilości M1928A1 zakupili brytole gdyż na początku wojny nie posiadali jeszcze własnej konstrukcji tego typu. Thompson był bardzo popularny (miał dobry image wśród wyspiarzy) i nie chcieli przyjmować do uzbrojenia brzydkiego Stena opracowanego w 1940 (otrzymał wtedy kilka obraźliwych przezwisk), co dalej zwiększa nam szanse że pod koniec wojny nawet załogi pancerne lub komandosi mogli go ze sobą taszczyć.

Ten fakt wykorzystali twórcy gry BiA: The hell's Highway, gdzie główny bohater w trakcie zajmowania Eindhoven otrzymuje od członka Irish Guard (XXX corps) właśnie M1928 z Drum Magiem do walki w mieście.

Więc Foka: nie tylko płaszcz i kapelusz

EDIT: I jeszcze twarde dowody:
$3

A jak się odpowiednio przyjrzeć to pod 465fps pisze: SEXI AND FULL AUTO. xD
Ricardo68 08.08.2009, h. 13:52 Ricardo68
No cóz wszystko bardzo pięknie, tyle że ten "Thompson" ma tyle wspólnego z modelem 1928 co doda z piosenkarkami. Z racji swojej konstrukcji w modelu 1928 raczka zamkowa umieszczona była na wierzchu komory zamkowej i posiadała charakterystyczne wycięcie żeby mozna było widziec przyrządy celownicze. kolba w tym modelu była odejmowana, przez co posiadała nieco inny kształt i równie charakterystyczny mechanizm jej odejmowania. Owszem posiadała ożebrowanie lufy, kompensator Cuttsa i mozliwośc zasilania z magazynków bębnowych. Na tym konczy sie podobieństwo modelu cyberguna i oryginału. Ordynarne "przystosowanie" M1 do wersji 1928 to lekceważenie ewentualnyh nabywców, dziwne tym bardziej, że w wersji spręzynowej, wypuszczonej na rynek przed laty, cybergun potrafiła rozróżnic prawidlowo model 1928. wielka szkoda bo juz łapałem się za portfel, ale WIELKA KICHA!!!
$3 tu mozna obejrzec to "cudo"
Promant 08.08.2009, h. 15:31 Promant
Tak jak do każdej repliki, można się i tu czepiać, co nie zmienia faktu, że jak ktoś nie jest purystą i nie przesadza z detalami - może sobie kupić i mieć radochę. I tak nie ma alternatywy.

A kto nie chce nie kupi i tyle.

Niestety żaden aeg drugowojenny czy z tego okresu nie jest idealnym odwzorowaniem pierwowzoru, a wręcz mają kuriozalne błędy.
MP40 i STG też.
Mówi się trudno.
pumbishon 08.08.2009, h. 19:49 pumbishon
Nie mogą zrobić niczego do końca jak ma być Po prostu coś ich blokuje..
Ahmed 09.08.2009, h. 11:44 Ahmed

Osobiście cieszy mnie fakt, że na rynku replik coś się ruszyło w pozytywnym kierunku i nie mamy takiego zaczarowania, jakie było jeszcze jakiś czas temu gdzie nasz naczelny news man musiał pisać mimo wszystko tylko o AK i emkach i odwrotnie z przebłyskiem innych replik, wszystko idzie do przodu i mali bracia odkrywają to, na co czekamy
Faktem jest, że repliki mają pewne rozbieżności z oryginałem, ale cóż nie można mieć wszystkiego. Jak pisał, Promant kto będzie chciał to kupi a inny nie i taka jest prawda.
Osobiście sam czekam na parę replik i wiem, że są one bliżej niżeli parę lat temu.

Tym, którzy są niezadowoleni z obrotu i wykonania zawsze pozostaje zrobić daną replikę samemu albo kupić oryginał
Pozdrawiam Ahmed
Ps. więcej optymizmu
Kaszub 09.08.2009, h. 15:49 Kaszub
ale on brzydki fe... drewnopodbny mateirał i pełno chińskich oznaczeń na nim be be be
shaw 10.08.2009, h. 15:03 shaw
Thompson w wersji "Chicago typewriter" cuuuudooo (na LARPa w tych klimatach będzie jak znalazł )