Daj cynk
Reklama

Aktualności

CTW M4A1 Coyote Custom

Polska, 04.08.2009, h. 22:17, dodał: Promant
77

Sklep Coyote ASG rozpoczął sprzedaż repliki Celcius Training Weapon M4A1 w wersji CTW Coyote Custom.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sklep Coyote ASG, mający w swojej ofercie repliki Celcius Training Weapon M4A1, rozpoczął sprzedaż CTW M4A1 w wersji CTW Coyote Custom.

 

 

 

Według Coyote ASG: CTW M4A1 MAX-I to bezkompromisowe rozwiązanie dla osób ceniących jakość wykonania, niezawodność, celność, szybkostrzelność oraz realistyczne wymiary i wagę. Ze względu na realistyczne wymiary repliki istnieje możliwość stosowania akcesoriów od broni ostrej (chwyty, zestawy szyn RIS, optyka etc.). 

 

 

Karabinek CTW Coyote Custom jest standardowo wyposażony w precyzyjną lufę wewnętrzną o średnicy 6,02 mm firmy Deep Fire oraz magazynek o pojemności 170BB firmy Mag.

 

 

 

Lufa posiada doszczelnioną przy pomocy dwóch dodatkowych uszczelek typu O-ring tuleję łączącą z komorą hop-up (chamber sleeve) oraz zewnętrzną tuleję usztywniającą (barrel spacer) o długości 300 mm. Ze względu na wykonanie z wysokiej jakości stali charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością na zarysowania. Średnica wewnętrzna 6,02 mm zapewnia rewelacyjne skupienie oraz powtarzalność strzałów. Sklep zaleca stosowanie tylko najwyższej jakości kulek gdyż kulki gorszej jakości mogą powodować zacięcia.

 

 

 

Konstrukcja i świetne wykonanie magazynka firmy Mag zapewnia jego bezawaryjność. Magazynek podaje wszystkie kulki i nawet przy wysokiej szybkostrzelności nie ma problemów ze strzałami na pusto.

 

 

 

M4A1 CTW Coyote Custom to druga generacja replik CTW, ze zmianami wprowadzonymi przez sklep. Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem ROF. Replika posiada, oprócz lufy precyzyjnej DF i magazynka Mag, nowy typ komory hop-up, korpus wykonany w technologii CNC, oznaczenia grawerowane laserowo oraz cylinder CS350. A także: kolbę SF/SOPMOD, stalową lufę zewnętrzną, stalowy korpus magazynka, wzmocniony polikarbonowy tłok oraz chwyt i kolbę wykonane ze wzmocnionego tworzywa.

 

 

 

Cechy charakterystyczne replik CTW to: realistyczna waga i rozmiary, działający bolt release oraz brak pustych strzałów po opróżnieniu magazynka. Cena: 3150PLN.

 

 


Niebawem na portalu WMasg ukaże się nasz test M4A1 CTW. Testowana replika na bieżąco była uzupełniana o modyfikacje wprowadzane przez Coyote ASG, tak aby test był jak najbardziej aktualny.

 

 

 



 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.casg.pl

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Filq 04.08.2009, h. 22:50 Filq
Mrr.. ale mi smaka narobili. Najwyzszy czas zaczac pisac liste prezentow urodzinowych
WoKo 04.08.2009, h. 22:50 WoKo
Wygląda świetnie, może poza tymi malowanymi... smokami(?). No i cena trochę ogromna. Bardzo. Czekam na recenzję.
Jackall37 04.08.2009, h. 22:54 Jackall37
Mimo wszystko jest to (nie)zwykły AEG, niestety PTW w momencie pojawienia się pierwszych gazowych M4 straciło 3/4 swoich zalet.

Według mnie to ta kopia jest spóźniona o jakiś rok, bo teraz już furory nie zrobi - jak ktoś chce realistycznych wymiarów, pracy i szybkostrzelności, to kupi WE, albo WA M4.
Z własnych obserwacji widzę wyraźnie, że sam wygląd nnie jest tak istotny, jak ten piękny odgłos wystrzału - to tym straszy się wroga
Wukasz 04.08.2009, h. 22:58 Wukasz
Jeśli pojawi się wersja powyżej 500 fps to wówczas dostaną moje pieniądze.
Dread 04.08.2009, h. 23:04 Dread
Lufa Deep Fire jest wstawiana przez Coyote? Bo z tego co mi się wydawało w tej replice miała być Reformation Barrel.
lopez 04.08.2009, h. 23:08 lopez
teraz to już nic nie zrobi furory jeżeli chodzi o klony PTW.
Promant 04.08.2009, h. 23:09 Promant
Tak, WE, WA tra la la. Piękna sprawa. I pobawimy się tym przez ile? 4 miesiące gdy jest ciepło?
Może przy dużym szczęściu przez 6 miesięcy lub ciut dłużej jeśli to CO2.

PTW jak pewnie CTW będzie miało swoich zwolenników, tak samo jak mają gazówki. I tyle.
Kto chce to kupi, kto nie chce nie kupi, nawet jakby mu dodawali złoty futerał do tego.

Kolego ramsez;
świat nie składa się z samych "chińczyków", wiem że trudno się z tym pogodzić, ale niektórzy kupuja także drogie repliki. Bo chcą. Bo ich na to stać.
volf13 04.08.2009, h. 23:10 volf13
nie no od początku powinni uprzedzać z taką ceną
Regdorn 04.08.2009, h. 23:12 Regdorn
@Jackall37: a porównałeś osiągi gaziaków i PTW/CTW? Pleciesz nieco androny.
@Wukasz: a w czym problem dokupić cylinder Systemy?

Do wszystkich marudzących na cenę... proponuję poczekać na test, bo może co nieco rozjaśnić.

Nie zdawałem sobie sprawy, że zalanie rynku chińszczyzną (tanią) może spowodować efekt podawania psu dłoni. Wychodzi, że wielu z komentujących nasze newsy, uważa, że najlepiej, żeby airsoft był za darmo, zwłaszcza dla nas Polaków W końcu nam się należy. A nie daj bóg, żeby ktoś się wybijał w tym kapitalistycznym świecie i zarabiał więcej/lepiej niż inni.
shamoth 04.08.2009, h. 23:25 shamoth
Może będzie okazja na wylicytowanie tego cuda na allegro ;]
Dread 04.08.2009, h. 23:25 Dread
Przeczytałem cały internet i tym bardziej nie wiem po co Coyot wymienił lufę - nie ma informacji o Reformation, ale wszędzie jest napisane, że w stocku była 6,01.


Po co? Czemu?
Amadem 04.08.2009, h. 23:31 Amadem
"Promant
PTW jak pewnie CTW będzie miało swoich zwolenników, tak samo jak mają gazówki. I tyle.
Kto chce to kupi, kto nie chce nie kupi,"

Dokładnie, to są całkowicie inne repliki..
chcesz repliki do strzelania z idealnym skupieniem i w miarę rozsądnym odwzorowaniem - kupujesz CTW/PTW,
Wolisz klimat przy strzelaniu i odwzorowanie bliższe ostrej - kupujesz MTW czy innego gaziaka.

Krzyczenie, że coś jest lepsze w tym przypadku nie ma żadnego sensu.
Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.
pidzejfat 04.08.2009, h. 23:40 pidzejfat
ramsez nie bądź żałosny...
Regdorn 04.08.2009, h. 23:43 Regdorn
@ramsez: efekt psa, efekt. Owa elitarność również została wyjaśniona w jednym z niedawnych wątków na forum "nieco" inaczej niż to pojąłeś. Nikt nie dyskryminuje również gracza za broń jaką posiada, za to obiektywnie stwierdza się fakt różnicy w jakości (a zwłaszcza w jej powtarzalności) za którą się płaci. Zatem zanim zaczniesz siać ferment - zastanów się. Tym bardziej, że jak wiesz debiutu tu nie masz udanego.

@Dread: zostanie myślę wyjaśnione w teście. Jak nie, odpowiedź uzyskasz.
KWIA_TEK 04.08.2009, h. 23:48 KWIA_TEK
Jestem bardzo ciekaw testów CTW. Jak na razie moja PeTeWcia spisuje się rewelacyjnie i nie ukrywam, że trochę się wkurnię gdy CTW okaże się tak samo dobre a nie daj Bóg lepsze od PTW Co do wyższości replik karabinów GBB nad PTW to na razie te pierwsze cierpią na wiele chorób wieku dziecięcego, z którymi muszą borykać się właściciele (najczęściej pozostawieni sami sobie). Co nie zmienia faktu, że mam strasznego smaka na WE SCAR GBB
Regdorn 04.08.2009, h. 23:54 Regdorn
@KWIA_TEK: wygląda, że inwestycja w nerwosol może się okazać rozsądna A przy nagłym przypływie gotówki i ja w gaziaka się zaopatrzyć mam zamiar

A no i w ramach infa dla ramseza, też mam chińczyka, jak i niejeden członek naszej załogi, ale wszyscy sobie zdajemy sprawę za co się płaci w przypadku replik markowych. W przeciwieństwie do ślepych wyznawców tanich/tańszych replik.
KWIA_TEK 04.08.2009, h. 23:58 KWIA_TEK
Zrozumiałem aluzję Regdorn - MAM NIE CZYTAĆ TESTÓW CTW. Dzięki za ostrzeżenie
Dread 05.08.2009, h. 00:23 Dread
Nie, ramzes - to jest odwrotnie. Nie stać cię na markowy sprzęt, więc wmawiasz sobie, że chiński niczym nie odbiega. I stąd liczne opinie bezawaryjnej Cymie
Promant 05.08.2009, h. 01:09 Promant
Kolego ramsez, napisałbym Ci ile warte są Twoje teorie i gdzie możesz je sobie wsadzić, ale byłoby to niezgodne z regulaminem.

Kiedy zaczynałem z airsoftem, jakieś 20 lat temu to była era sprężyn i raczkujących gaziaków. Nikt nawet nie śnił o aegach za tysiące PLN i super osiągach.

I wielu z piszących tutaj - wtedy lub podobnie zaczynało - wątpię żebyś miał pojęcie o klimacie i sensie asg, bo masz pecha zaczynać w czasach chińszczyzny.

Powiem Ci, że masz absolutną rację - zaczynając z chinolem masz wyższe osiągi niż z dużo droższą repliką markową.

Problem w tym, że Twoje żałosne rozumienie "osiągów" ogranicza się do ilości fps w stocku.
Nigdy nie zrozumiesz jaką przyjemnością jest posiadanie naprawdę dobrze wykonanej, prawie niezawodnej i dość bliskiej pierwowzorowi repliki - bo już się zamknąłeś w pułapce chińszczyzny.

Ludzie, którzy tu z Tobą polemizują mają luksus szerszej perspektywy zamiast klapek na oczach - najczęściej gruntownie przerobili w życiu wiele replik, czasem dziesiątki - zarówno markowych jak chińskich i mają porównanie z własnego doświadczenia. Ale żeby pojąć różnicę - musiałbyś trochę dojrzeć.

Jak już gdzieś tu napisałem: magia chińskiej mocy w stocku bardzo szybko obraca się przeciw użytkownikowi - bebechy siadają, ilość fps spada, bo choćby sprężyna traci własności. Wszystko się rozszczelnia itp itd. W tym samym czasie dobra replika markowa, np taki ICS - orze 4-5 lat wywalając grube dziesiątki tysięcy kulek i bangla dalej bezawaryjnie z tą samą ilością fps.

No ale, żeby skumać co tu wyjaśniam - też musisz ciut jeszcze dorosnąć. Przynajmniej w airsoftowym sensie. Dobranoc.

Edit;
do Twojej wypowiedzi poniżej;
tak się składa że nie śpię na pieniądzach; ale wolałem spłacać na raty replikę, która kosztowała 2 tysie i służyła mi bezawaryjnie 5 lat, czyli 2 razy dłużej niż ją spłacałem, niż wywalić kilka setek na chinola.

Dlaczego?

Bo wydać 5 stów na zabawkę gównianą to tyle co wywalić te pieniądze w błoto. I jeszcze póżniej pakujesz sporo kasy w naprawy, tuning, sruning i ratowanie zdechlaka.
Natomiast można wydać rozsądnie dużo więcej, a to się zwróci w dwójnasób i zamortyzuje.

Ale Ty tego nie zrozumiesz, bo rozumujesz w przeciwnym kierunku.

Jeśli się wydaje pieniądze na zabawkę, to tym bardziej trzeba je wydać myśląc perspektywicznie, a nie wywalać kasę w błoto na coś niskiego jakościowo, co w końcu nie jest niezbędne do życia.
Bo takie szastanie forsą, to jest dopiero bezmyślny luksus.

Natomiast kolesiami, którzy sieją z chinoli o niebotycznych fpsach i zasięgu wyższym niż moje markowe repliki jakoś się nie przejmuję. Takich załatwia się umiejętnościami, a nie fpsami.

Niedalej jak w zeszłą niedzielę miałem taką przyjemność używając repliki markowej 340fps w lesie, przeciw chinolom. I jakoś się udało.
Może dlatego, że kolesie z chinolami patrzą zawsze na tę super granicę zasięgu i nie widzą całej ekipy facetów, leżących nieruchomo o 10 metrów od nich, kiedy przechodzą obok. I to się zawsze powtarza.
xasistis 05.08.2009, h. 01:38 xasistis
Test będzie porównawczy z PTW czy jednostkowy?
O ile o ostrą może być problem (z resztą i tak tylko do porównania wyglądu zewnętrzengo), spróbujcie wziąć na warsztat jednocześnie PTW, CTW i jakiegoś topowego AEG'a..?

(i może żeby koledze poniżej raz na zawsze wyjaśnić dlaczego tania chińska replika nie zawsze jest dobrym wyborem - jakiegoś chinola za 500zł )
Promant 05.08.2009, h. 01:46 Promant
Hmm, pomysł ciekawy.

Może w tym teście jeszcze się to nie uda; ale trzeba chyba faktycznie pomyśleć o porównaniu repliki typu Training Weapon z jej odpowiednikiem aeg markowym i odpowiednikiem aeg chińskim...
johny13 05.08.2009, h. 01:58 johny13
@ Promat - on dalej nie kapuje; jak "zainwestuje" 3k na chincola w ciagu 12mc, to moze zacznie sie zastanawiac czy nie lepiej wydac te 1,2k na ICka i miec spokoj na lata. Powiem mu tylko tyle - mnie nie stac na ladowanie kasy w trupa..
Cortes_ 05.08.2009, h. 03:07 Cortes_
Kiedyś się mówiło, że biednych nie stać na oszczędzanie. Ja mimo, że w Airsoft prawie się nie bawię i nie należę do ludzi zamożnych wydałem 800$ na pistolet gazowy. I nie żałuję mimo, że mogę mieć teraz podobnego chińczyka za 60$. Lubię po prostu trzymać mój wymarzony pistolet w łapkach i go oglądać, czasem postrzelać do tarczy i jak trzeba zabrać na grę...Każdy ma własne możliwości finansowe, ale jedno jest pewne jeśli chodzi o porównanie chińczyków do markowych replik: prawie robi różnicę.

Replika fajna, ale przy mojej częstotliwości uczestnictwa w grach chyba bym postawił na frajdę i M4 gbb. Czekam na jakąś recenzję TK/KJW M4 gdy się pojawi w Polsce.
Damissimo 05.08.2009, h. 07:37 Damissimo
Jedno mnie zawsze śmieszyło. Ostry kbk "beryl" kosztuje 3100 zł, więc kiedyś myślałem, że nie będzie przecież replik droższych od ostrych broni. Jak widać (może akurat nie tak bardzo na tym przypadku) myliłem się i to grubo...
WolfHeart 05.08.2009, h. 09:17 WolfHeart
Ramsez, nikt tu nie wywala jadu i hate'u... ja w każdym razie tego nie odczułem, mimo że sam posiadam 2 chińskie repliki. Ale teraz się przymierzam do kupna czegoś porządnego, bo zdaję sobie sprawę, że dostajesz to, za co płacisz i nie ma cudów. Widziałem, jak potrafią się sypać chińskie repliki, one są fajne, dopóki jest gwarancja, a im intensywniej będą eksploatowane, tym szybciej padną. I to, co pisał Promant o żywotności mechanizmów, to nie jest gadanie jakiegoś zgryźliwego dziada, tylko zwykłe fakty. Nikt mi nie wmówi, że ZnAlowe zębatki długo pociągną te 450 fps, a jeśli nie one, to prędzej sprężyna się skopie (a może to wtedy i lepiej).
Poza tym, odnośnie osiągów - zauważyłem, że początkujący złapali syndrom hazardzisty. Jak tylko wychodzi coś nowego, z większą ilością fps-ów, to się na to rzucają jak idioci. Najpierw była jazda na AK Cymy z 380 fps, później jak tylko wyszły nowe JG, Cymy poszły w odstawkę, bo tamte już miały 420, następnie wszyscy się znowu przerzucili na Cymę, bo ta podbiła stawkę z 450 fps... I tak sobie myślę, że ci ludzie, których "nie stać na markowe repliki" wylali na to więcej kasy, niż jakby sobie kupili porządnego ICS-a i odrobinę go podrasowali.
A mnie też wystarcza te 340, bo repliki kupiłem bardziej z sentymentu, niż dla osiągów.
A z kogo chce Ci się śmiać, to się śmiej. Bo mnie się wydaje, że po prostu chcesz nam powiedzieć "jak jesteście dla mnie niemili, to biorę łopatkę i idę z piaskownicy".
Btw. metodologia "badań" pozostawia wiele do życzenia. Bardziej to wygląda na klasyczny trolling.
Ratoll 05.08.2009, h. 09:22 Ratoll
Porównanie CTW z markowym AEG'iem to świetny pomysł.
Mnie na przykład osobiście najbardziej interesują różnice w locie kulki - skupienie, zasięg.
Ciekawi mnie, czy na bazie dobrze dobranych podzespołów da się zbudować lepiej lub przynajmniej tak samo strzelającego AEG'a. A może osiągi są już na starcie bardzo porównywalne ?
RuN_ 05.08.2009, h. 09:22 RuN_
Piękna replika właśnie odkładam kasę na nią tylko jedno mnie zastanawia czy nie lepszą lufą była by stockowa 6.01 z systemem wyrównywania ciśnienia a co do uszczelnienia wystarczył by chyba teflon.
goren 05.08.2009, h. 09:28 goren
Przestańcie karmić trolla-naukowca.
Raveneye 05.08.2009, h. 09:29 Raveneye
Ładne cacko. Cena lekko wysokawa, ale dla takiej emki warto.
Promant 05.08.2009, h. 09:30 Promant
Kolego ramsez, w celu oserwacji psychiki powinieneś raczej udać się do psychiatry i zgłębiać własne zachowania.
Osoby wypowiadające się o czymś o czym nie mają pojęcia, na podstawie informacji wyłącznie przeczytanych i zasłyszanych to dyletanci, a Ty na dodatek jesteś mitomanem. I jeszcze ośmieszasz coś czego nie rozumiesz.
Nie wiem kim jesteś ani w jakim wieku, ale Twoje wypowiedzi są dość niskich lotów.

Mnie jakoś nie śmieszy kiedy ktoś zbiera znaczki, hoduje pieski czy łowi ryby. Choć 90% tzw. hobbies można uznać za dziecinne.
Ludzie potrzebują czegoś co pozwala im odejść od codzienności.
Oczywiście możesz wyznawać np. zasadę puszki piwa przed telewizorem - co kto lubi.
Ja wole pobiegać po lesie.

Bardzo się cieszę, że nie jesteś airsoftowcem. Dostałeś już kilka ostrzeżeń za łamanie regulaminu tego forum. A to nie tylko brak kultury i szacunku wobec innych użytkowników ale na dodatek poligon do obserwacji zachowań dziecka neostrady.
Tym bardziej nie zmartwi nas gdy się pożegnamy, kiedy kolejny raz złamiesz nasz regulamin. Cierpliwość adminów ma granice.
vip3r 05.08.2009, h. 09:44 vip3r
CTW - bardzo, bardzo ciekawe. ale cały czas brakuje mi jednej rzeczy

Szkoda że te repliki nie strzelają z napiętej sprężyny. (czy tez jestem w błędzie?) mi w elektrycznych replikach (poza sławnym TM PSG-1 oczywiście) brakuje najbardziej właśnie tego że po naciśnięciu spustu mijają niepotrzebne ułamki sekund zanim nastepuje strzał.

tak czy inaczej z niecierpliwością czekam na reckę - a tak przy okazji ostatnie recki są naprawdę na super poziomie - tak trzymać Chłopaki!

EDIT: kurcze, ja tu sobie spokojnie komentarz piszę a wy tu Trolla karmicie... - nie karmić trolla!
Święty Mikołaj 05.08.2009, h. 10:15 Święty Mikołaj
Karabin, fantazja. Czekam na recenzję (najlepiej we wspominanej w komentach wersji porównawczej).

I przy okazji, zbanujcie gościa, najlepiej permanentnie. Umysłowego betonu się nie rozkruszy.
blucher1 05.08.2009, h. 10:16 blucher1
Do ramsesa:

Śmiać mi się chce z gościa, co nie ma żdanych własnych zainteresowań, włazi na portal dla ludzi mających własne hobby (wszystko jedno czy poważane czy mniej powazane) i siedząc przd ekranem komputera zapewne na chińskiej kanapie snuje wlasne bzdurne teorie i obraża ludzi interesujących się ASG.

KWIA_TEK 05.08.2009, h. 10:20 KWIA_TEK
PTW działa tak jak by strzelała z napiętej sprężyny. Reakcja na spust jest natychmiastowa mimo, że silnik musi "naciągnąć" tłok tak jak w tradycyjnym AEG.
blaisek 05.08.2009, h. 10:24 blaisek
A ja się zgadzam z wypowiedzią ramzesa. Stać mnie na sprzęt za 4000zł ale po co skoro chińska replika ma 2 razy większe osiągi na starcie i kosztuje 700zł. Wolę kupować chińczyki, dokładać 600zł do tuningu i posiadać wypasiony sprzęt. Ostatnio po chińczyku zostało mi tylko metalowe body, resztę zastąpiłem systemą i całość wyniosła mnie 1300zł. Jak ktoś lubi wydawać ponad 2000zł za repliki, które mają 320fps to bardzo proszę. W końcu punkty lansu są niepoliczalne. Pozdrawiam!!
blucher1 05.08.2009, h. 10:26 blucher1
Blaisek a Ty strzelałeś kiedys z PTW?
SHOGUN_YAMATO 05.08.2009, h. 10:27 SHOGUN_YAMATO
Jezu... po porostu dajcie mu bana na to i każde jego następne konto. On tu nie pasuje. Portal jest dla maniaków a on nim nie jest.

Co do repliki - cena nie na moje warunki. Wolę sobie kupić chińczyka za kilkaset PLN. Grubą kasę wydaję tylko na komputer i figurki do Warhammera 40000
Paul June 05.08.2009, h. 10:36 Paul June
To rzeczywiście z Ciebie maniak...
vip3r 05.08.2009, h. 10:36 vip3r
@KWIA_TEK: jeszcze napisz "PRAWIE tak jakby strzelała z napiętej sprężyny" to będziemy bliżej prawdy

PTW nie strzela z napiętej i kropka. bawiłem się nieco PTW, (nie dużo ale zawsze) i mi to przeszkadza, jak w każdym AEGu.

Zresztą w zwykłym elektryku TM z LiPo i SYSTEMA TURBO też mam "natychmiastową reakcję" na poziomie PTW (moze nawet lepszą) - ale to nie to samo co w gaziaku.

dla mnie ciekawsze by było gdyby w nowych replikach zamiast dodawać imitację ruszających się suwadeł właśnie zmienili by mechanizm na strzelający z napiętej.

ale szczegół - czekam z utęsknieniem na reckę
laciupakabra 05.08.2009, h. 10:42 laciupakabra
Kolego blaisek i ja również jestem takiego zdania, o czym pisałem już kiedyś, z czego nic dobrego jak wiadomo później nie wyszło. CTW ciekawa sprawa, ale trzeba poczekać na testy żeby móc powiedzieć coś więcej.
igua 05.08.2009, h. 11:00 igua
spory o to co jest lepsze nie mają sensu, cóż każdemu co kto lubi lub na kogo co stać, a kwestia osiągów to indywidualna sprawa każdego maniaka. Każdy z nas ma inne preferencje i każda sroczka swój ogonek chwali .
Regdorn 05.08.2009, h. 11:02 Regdorn
Test porównawczy PTW z AEGiem był swojego czasu opublikowany w newsach (został stworzony przez załogę ASG Shopu). Zarzucono mu komercyjność, ale podawał konkretne fakty. Niestety nie ma go już w sieci.

Testem CTW zajmuje się Alex, który w życiu widział nie jedno, ma doświadczenie z bronią palną, od lat ma PTW i dlatego właśnie do niego poszła CTW w celach testowych. Ideą testu jest obiektywny opis nowej repliki na tle japońskiej Systemy, za dwa razy większe pieniądze.

Sam miałem okazję strzelać z PTW, "prawdziwka", CTW i niejednej M-ki AEG. I dopiero PTW i teraz CTW oddaje wrażenie jakie się odnosi trzymając prawdziwą M-kę. Pasjonat zapłaci choćby za to.

Są owszem wyznawcy chińczyków i że da się z nich zrobić wszystko za dużo mniejsze pieniądze... wykorzystując jednak - ciekawostka? - markowe części Wygląd zewnętrzny jednak pozostaje. Sam znam jednego takiego. Z drugiej strony są ludzie, którzy zwyczajnie potrafią docenić staranność wykonania replik markowych i nie dają się mamić czystymi efpeesami, bo poza napieprzaniem widzą jeszcze to "coś" w naszej zabawie. Smaczek. Jedni i drudzy mają racje i problemu nie ma dopóki ktoś nie zacznie wydumanej krucjaty w imię swojej religii.

To prawda, że istnieje zjawisko licytowania się, lansu efpeesowego. Jakby te 10 czy 50 fps miało czynić aż taką różnicę. Ale to z czasem każdemu przechodzi. Skrzętnie to zaś wykorzystują producenci i lokalni dystrybutorzy chińszczyzny. Warto zauważyć, że producenci wysokiej klasy sprzętu rzadko się chwalą ilością magicznych efpeesów.
PiotrKa 05.08.2009, h. 11:18 PiotrKa
CTW wygląda obiecująco i byłoby dobrze gdyby po testach okazało się że jest to godna alternatywa dla Systemy (wg. mnie zupełnie subiektywnie bardzo przecenionej - w odniesieniu np. do cen ostrej broni - sprawdzcie sobie ceny używanych, "cywilnych" M-ek w USA...). Niestety potężnym minusem systemów PTW/CTW jest brak blowbacku, ruchomego zamka, nieszczególne rozbieranie do czyszczenia itp...(bo jednak walczy się tu o funkcyjny realizm replik) - nie zamieniłbym swojej M4 WE na CTW z tego powodu... natomiast użytkownikom PTW/CTW życzę dużo zadowolenia z tych gunów. Bo to mimo wszystko najwyższa półka w naszym sporcie i jakiekolwiek porównania z klasycznym AEG-iem nie ma tu sensu!
blucher1 05.08.2009, h. 11:21 blucher1
Uzytkowalem wiele replik CA, G&P itp a teraz mam PTW, poza kwestami wyglądu, materiałów czy wykonania częsci, ponizej przewagi użytkowe PTW jakie widze:
- możliwość zmiany cylindra w kilka sekund co pozwala na elastyczne uzytkowanie PTW, czarny do budynku, czerwony do lasu itp, z całym szacunkiem ale jak sobie wyobrazacie CQB z chinskim blaszakiem co ma 500 FPS?? a wiec przewaga bo uniwersalność,
- skupienie i celnośc ognia PTW jest nie do przeskoczenia przez "chinczyki" czego bysmy tam nie wsadzili to i tak bedzie gorsza,
- w PTW jest cos takiego jak "Burst" a wiec mozliwosć trzelania 3 pociskowymi seriami, chinczyki tego nie maja, kto kiedys strzelal z burstem to wie o co chodzi
- zyzycie amunicji, od momentu kiedy uzytkuje PTW znaczaco zpadlo mi zuzycie kulek, po prostu nie trzeba walic dlugimi seriami bo celnosc i skupienie PTW pozwala na oddawanie 2 - 3 strzalow i mamy trafiony cel,,
- zacinki, praktycznie w PTW nie ma czegos takiego, w chinolach i klasycznych AEG to standard, niepodawanie kulek, zacinki itp.
- wytrzymałośc czesci i ich spasowanie, jak wiadomo supertunning do 500 fps itp ma te slabosc ze po paru intensywnych strzlankach po prostu siadaja bebechy, w PTW nie ma takiej opcji po prostu caly AEG jest skonstruowany tak aby wytrzymywala intensywne uzytkowanie 520 FPS nie zowalalo wnetrznosci, tak wiec co z tego ze masz 500 PFS jak po pol roku rozwala ci cylinder czy zebatki.

oczywiscie PTW ma takze swoje spore minusy ale ja pisze tutaj tylko o plusach
majestro 05.08.2009, h. 11:28 majestro
@ Regdorn cyt. "Są owszem wyznawcy chińczyków i że da się z nich zrobić wszystko za dużo mniejsze pieniądze... wykorzystując jednak - ciekawostka? - markowe części icon_wink.gif"

Większość części laylaxa i systemy robione jest w Chinach. Zdziwiłbyś się ile kosztują w Chinach

@ Blucher1 cyt: "- skupienie i celnośc ognia PTW jest nie do przeskoczenia przez "chinczyki" czego bysmy tam nie wsadzili to i tak bedzie gorsza, "

A to ciekawa teoria. Bo jeśli do chinola włożysz markowe części, to celność powinna być taka sama. No chyba że napis "Systema" na gnieździe magazynka znacząco poprawia stabilność lotu kulki icon_biggrin.gif


@ Wolfheart cyt.: "Nikt mi nie wmówi, że ZnAlowe zębatki długo pociągną te 450 fps, a jeśli nie one, to prędzej sprężyna się skopie (a może to wtedy i lepiej)"

Jeśli rozkręciłbyś nową Cymę albo JG, to pewnie zdziwiłby Cię fakt, że mają stalowe wzmacniane zębatki

@ Blaisek cyt:"Stać mnie na sprzęt za 4000zł ale po co skoro chińska replika ma 2 razy większe osiągi na starcie i kosztuje 700zł."

To byłoby w jakiś sposób w opcjach do rozważenia czy wydać 4000 czy nie, gdyby za ceną naprawdę szła jakość. Ale PTW oferuje żenujący hop-up i kiepską lufę. Sam zrezygnowałem z zakupu Systemy właśnie z tego powodu, że kiepsko strzelają na odległości 20+ m
PiotrKa 05.08.2009, h. 11:41 PiotrKa
Odnośnie cen broni i jej replik polecam : $3 Jedyną wadą PTW (w mniejszym zakresie CTW) jest ich cena... Trudno uzasadnić sytuację gdy cena repliki jest wyższa od oryginału.
JimBO 05.08.2009, h. 11:52 JimBO
Witam,

Dołożę od siebie 3gr. Użytkownicy i przyszli użytkownicy CTW nie mają się czego obawiać. Mimo, że CTW jest produkowane w Chinach (jak np CA) to jednak nie jest to to samo co np. Cyma. Producenci chińskich replik nie dają gwarancji na swoje produkty i wkładają do GB co popadnie aby było dużo FPS. CTW ma inne podejście do klienta końcowego, wszystko musi działać. Dla tego tak szybko doczekaliśmy się II odsłony tej repliki. Celcius w przeciwieństwie do Systemy nie ma wyrobionej marki i z pewnością nie może się pochwalić takim doświadczeniem. Cena CTW jest stosunkowo wysoka ze względu na zastosowane części naprawdę dobrej jakości i technologię zastosowaną do produkcji tych części.

Jeśli chodzi o chińskie marki takie jak DBoys czy JG to ich produkty stoją na naprawdę wysokim poziomie. Osobiście posiadam parę chińskich replik i jestem z nich bardzo zadowolony. Muszę jednak dodać, że wiem które repliki kupować i wiem że trzeba wymienić w nich parę rzeczy zanim taką replikę będzie można użytkować (pierwsze sprężyna). Generalizowanie chińskie "ble", nie chińskie "aj" też nie jest dobre, powoduje, że drodzy producenci mogą nie czuć presji taniej konkurencji. Na szczęście jednak presję czują i wypuszczają takie marki jak SportLine (która jendak wypada bardziej blado niż niektóre "chińczyki") czy nowość od G&G Combat Machine. Głównym problemem "chińszczyzny", jest brak gwarancji i pęd do FPS jeśli wymieni się sprężynę, na słabszą lub wzmocni części, ustawi się odpowiednio podkładki replika będzie nam długo służyć.

@ Wolfheart cyt.: "Nikt mi nie wmówi, że ZnAlowe zębatki długo pociągną te 450 fps,
ZnAlowe zębatki stosuje TM, może już nie. W "chinolach" stosowane są zębatki "XYT", które są naprawdę wytrzymałe. Dla ciekawostki dodam, że jakiś czas temu rozbierałem JG a w środku były wsadzone zębatki CA, co nasuwa myśl, że części te są produkowane w jednej fabryce.

Pozdrawiam
Regdorn 05.08.2009, h. 11:56 Regdorn
@majestro: Zdziwiłbyś się, że się nie zdziwiłbym Po drodze jednak jest transport, cło i lokalny rynek. A części do chińczyków też tam są dużo tańsze. Co to ma do rzeczy.
LordYoghurt 05.08.2009, h. 11:58 LordYoghurt
Z replikami jak z samochodami. Jeden jeździ oplem calibrą bo jest tani i ma dość dobre osiągi, inny weźmie kilkuletniego passata w dieslu bo lubi pewność przy rozsądnej cenie, a inny sięgnie po nowe czterystukonne porsche cayenne bo go stać na to co najlepsze. Ale nikt chyba nie powie że 20x droższe porshe jest 20x lepszym samochodem od opla, bo oba spełniają swoją podstawową funkcję jaką jest ułatwienie przemieszczenia z punktu A do punktu B. Różnica w większości polega na komforcie, bezpieczeństwie, pewności i prestiżu podróżowania. Nikt mi też nie wmówi, że gdyby jego sytuacja finansowa na to pozwalała, to nie kupiłby sobie porsche (lub inne wozidełko tej klasy) w miejsce starego opla.
Każdy ma swoje racje i swoje ograniczenia – głównie finansowe. Kwestia uznania perspektywy drugiej strony jako równie prawomocnej w okolicznościach w jakich ta strona się znajduje.

Muszę jednak stwierdzić, że – przynajmniej w mojej subiektywnej ocenie – najgłośniej krzyczą nie usatysfakcjonowani ze swoich replik posiadacze markowych czy chińskich produktów, a osobniki nieco sfrustrowane i zakompleksione, którym WYDAJ SIĘ że inni oceniają ich pod kątem klasy posiadanego sprzętu. Może uspokoi ich, że w chyba dość reprezentatywnym, bo kilkusetosobowym środowisku w którym się bawię, patrzy się nie na sprzęt, tylko na umiejętność efektywnego jego użycia, a miarą nie jest logo na replice czy metka na oporządzeniu, tylko wynik realizacji powierzonej misji.

Wtrącę tylko jeszcze, że dostrzegam przynajmniej dwa powody dla których powinniśmy być wdzięczni za pojawianie się „chińczyków”. Widziałem w weekend replikę AGM – wyglądała dalece lepiej od Classic Army sprzed dwóch lat, jednak nie lepiej od najnowszych Kings Arms, VFC czy G&P. Presja ze strony chińskich producentów, jakiej poddawane są największe marki, zmusza je do ciągłego dążenia do poprawy jakości wykonania, materiałów, innowacyjności w technologii i wzornictwie, w celu utrzymania przewagi nad tańszymi produktami z Kraju Środka. Po drugie, obecność stosunkowo niedrogiej i w miarę dobrze działającej alternatywy dla produktów markowych sprawia, że obniżył się tzw. próg wejścia i po airsoft mogło sięgnąć wielu spośród nas, którzy w innej sytuacji pewnie nie odważyliby się lub zwyczajnie nie mogło wejść w to hobby. I to ostatnie wydaje mi się w tym wszystkim najważniejsze.
blucher1 05.08.2009, h. 12:06 blucher1
@ cyt: "- A to ciekawa teoria. Bo jeśli do chinola włożysz markowe części, to celność powinna być taka sama. No chyba że napis "Systema" na gnieździe magazynka znacząco poprawia stabilność lotu kulki"

No może powinna ale nie jest. Sprawdzone w praktyce w porównaniu do AEG-ów tuningowanych pro-częsćiami o zblizonych lub lepszych osiągach.
majestro 05.08.2009, h. 12:13 majestro
@Redgorn:Zdziwiłbyś się, że się nie zdziwiłbym icon_wink.gif Po drodze jednak jest transport, cło i lokalny rynek. A części do chińczyków też tam są dużo tańsze. Co to ma do rzeczy.

Myślę, że jednak troszkę. Części Cymy, A&K są o jakieś 30% tańsze od Systemy. A przykładowo - zębaki max torque up-y Systemy kosztują 10 USD, cło (taryfa celna pozycja 93040000 - 3,2% dla replik, części 93059900 2,7%). Koszt kontenera - 380 USD, oczywiście należy doliczyć VAT

Sprężyny prometeusza - 1,25 $
Zestaw Maximum Torque Up wraz z tłokiem - 50 $

@Blucher1 cyt: "Sprawdzone w praktyce w porównaniu do AEG-ów tuningowanych pro-częsćiami o zblizonych lub lepszych osiągach. "

Naprawdę wierzysz w to co piszesz? Przecież to nie ma grama sensu. To inne pytanie, prostsze. Mam dwie emki G&P i JG. Mierzę osiągi i celność na G&P, po czym przekładam bebechy (gearbox, silnik, komora z lufą) do JG. Według Ciebie JG będzie strzelała gorzej?
Promant 05.08.2009, h. 12:26 Promant
Ponad połowa moich aegów to chinole lub customy z użyciem jakichś części chińskich - bo taniej albo po prostu markowe firmy czegoś takiego dotąd nie produkowały.

Nie twierdzę, że "chińskie jest be" bo wtedy sam bym tego nie kupił.

Oczywiście, że chinole mają stalowe zębatki i osiągi w stocku jak marzenie.
Ale dochodzi jeszcze wytrzymałość, powtarzalność, jakość spasowania, jakość fabrycznego montażu, wydolność elektryki - a chińskie kable to po prostu shit.

Do tego jakość i wytrzymałość użytych materiałów. Np. chińskie plastiki. No comments.

Wiele chińskich aegów po kupieniu będzie się sprawowało super i stanowiło lepszy start pod kątem "osiągów" - co z tego jak po np. 6 miesiącach zaczyna wszystko padać.
Najpierw powoli i niedostrzegalnie, a później coraz szybciej.

Zębatki wytrzymają, gearboxy też. Ale sprężyny mają kiepską żywotność, a większość części wewnętrznych nie jest super jakości. Spasowanie, spodkładkowanie itp - czysta chińska jakość - co egzemplarz to inaczej.

Nie tępię chińczyków ani nie wielbię replik markowych, po prostu bawi mnie gdy ktoś rozkręca krucjatę w jednym kierunku.

Przydałoby się trochę obiektywizmu i spojrzenia na obie strony medalu - bo jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Niestety minusów nadal jest więcej po stronie chińskiej.
I szkoda, bo chciałbym żeby tańsze repliki były coraz lepsze - i dlatego, że do kolekcji można sobie coś dokupić - i dlatego, że właśnie ich konkurencja wymusza lepsze starania od firm markowych.

Ale na pewno jeszcze długo, a może nigdy, nie wybiorę chinola na podstawową replikę do gier, muła roboczego - bo chinol zawsze w końcu zawiedzie.
Wukasz 05.08.2009, h. 12:28 Wukasz
@Reg - nie dokupię cylindra Systemy bo chcę mieć gwarancję Celciusa i Coyote, że taki zestaw wytrzyma.
majestro 05.08.2009, h. 12:42 majestro
@Promant - generalnie jeśliby wyciągnąć średnią z ostatnich 3 lat, to jakość chińczyków kontynentalnych jest gorsza od chińczyków wyspiarskich. Niemniej w ciągu ostatniego roku producenci z Chin kontynentalnych dokonali skoku świetlnego w porównaniu do konkurencji. Jedyne co robią gorsze, to plastiki jak słusznie zauważyłeś i moim zdaniem komory hop up. Niemniej nowe repliki mają lufy precyzyjne w stocku, wzmacniane zębatki, cylindry bore up, łożyskowane głowice tłoka i prowadnice sprężyn. Takie rzeczy w stoku oferuje konkurencja za naprawdę wysoką cenę. Moim zdaniem producenci kontynentalni już są lepsi od CA.
Ja strzelam się głównie z emki Golden Eagle, która sprzedawana jest pod marką GFC w Polsce. Przełożyłem do niej tylko plastikowe osłony lufy z CA i komorę. Co ciekawe na stockowej lufie jest bardziej celna niż na precce Systemy
KWIA_TEK 05.08.2009, h. 12:53 KWIA_TEK
Podobało mi się porównanie z samochodami. Ja jeżdżę rozklekotaną Dacią LOGAN. Mam czasem wrażenie, że cały mój szpej jest wart 5 x więcej niż mój samochód. Dlatego idiotą bym był twierdząc, że Daczka jest bardziej wypas niż Dodge Charger - bo nie jest i już nawet jak włożę do niej silnik Abartha, wciąż będzie Rumuńską Dacią LOGAN ... i to samo tyczy się replik.
Promant 05.08.2009, h. 13:20 Promant
@majestro

zdaję sobie sprawę z tego postępu, ale jakość tych części, a zwłaszcza ich żywotność, wciąż często nie zgadza się z tym co wskazywałaby nazwa.

A chińskie lufy "precyzyjne" pozostawiają jeszcze trochę do życzenia - wiem bo mam kilka i przetestowałem.

Natomiast CA do niedawna byłaby kiepskim przykładem, dopiero teraz nadgania czołówkę.

blucher1 05.08.2009, h. 14:27 blucher1
"Naprawdę wierzysz w to co piszesz? Przecież to nie ma grama sensu. To inne pytanie, prostsze. Mam dwie emki G&P i JG. Mierzę osiągi i celność na G&P, po czym przekładam bebechy (gearbox, silnik, komora z lufą) do JG. Według Ciebie JG będzie strzelała gorzej? "

Nie wiem jak to się ma przy G&P a JG i nie jest to kwestia wiary tylko praktyki. Może to jest kwestia nieco innej budowy wnetrza PTW.
majestro 05.08.2009, h. 14:38 majestro
Blucher, jesteś z Warszawy. To może zrobimy ustawkę. Ja przyniosę chińską stuningowaną emkę, a Ty PTW z oryginalną lufą i oryginalnym hop-upem, możesz wybrać sobie cylinder. 10 strzałów na 50 metrów. Strzelamy na singlu. Cel - butelka na kulki. Stawka - kratka Tyskiego. Wchodzisz?
blucher1 05.08.2009, h. 14:46 blucher1
Oczywiście, że przyjmuje ale pod warunkiem, że jak wygram to odszczekasz wszystko na forum i tutaj? ja sie zobowiązuje, ze jak przegram to krata piwa i bede pisal w przyszłosci tylko peany o chinskiej robocie i japonskich bebechach jak rozumiem!
majestro 05.08.2009, h. 15:26 majestro
Super - zakład stoi.

Co do odszczekiwania, to nie da rady. Nie uważam, że szczekałem, więc o odszczekiwaniu nie ma mowy. Podobnie nie uważam, że Ty nie szczekałeś

Zatem mamy dżentelmeński zakład i możemy w komentarzach opisać dokładnie wynik eksperymentu. Po prostu zobaczymy, kto miał rację, OK?

Ja o PTW mam dość kiepskie zdanie jeśli chodzi o celność, ale oczywiście chętnie zobaczę jakiś lepszy egzemplarz, niż te co miałem w ręku. Na test wystawię chińską emkę wraz z chińskimi bebechami. (co prawda lufa jest brandowana przez laylaxa, ale robiona jest w Chinach), podobnie jak zębatki w Twojej PTW
Wysyłam PW numer do mnie
KWIA_TEK 05.08.2009, h. 16:05 KWIA_TEK
Szkoda, że nie mieszkam w Wawie. Pojedynek się szykuję więc będziecie potrzebować sekundantów. Ciekaw jestem wyników tej osobliwej "walki".
RuN_ 05.08.2009, h. 16:46 RuN_
Powiem tyle też uważałem że chinole z tunningiem to dobra rzecz ale jak dorwałem markową replikę to rozumiem za co się płaci. Teraz tylko czekać na kasę i kupować CTW.
Uber_Soldat 05.08.2009, h. 17:44 Uber_Soldat
@KWIA_TEK - ja jeżdzę ZASTAVĄ z 1998r i nie mam wrażenia - ja wiem, że mój sprzęt jest 3x droższy niż ten samochód
Dread 05.08.2009, h. 17:50 Dread
Samo miejsce wykonania danego przedmiotu nie świadczy o jego jakości. Nie wiem, czy wiecie z czego wynika niska cena produktów chińskich - otóż wynika to z oszczędności na jakości.
Czyli na przykład firma A robi repliki M4, firma B tak samo. Obie firmy mieszczą się w Chinach, mają chiński personel i chińskie maszyny. Obie firmy robią repliki na tych samych częściach, z lufami precyzyjnymi i w metalu. Firma A zatrudnia dodatkowo specjalistów od kontroli jakości, przez co (przykład) około 40% Emek wraca do fabryki, jako produkty do rozbiórki i ponownego wykorzystania części. Z kolei firma B schodzi z ceny i nie kontroluje jakości. Tak więc w firmie A trzeba się więcej napracować, żeby wypuścić produkt i utrzymać kontrolerów. Ale w wyniku tego 40% replik z krzywą lufą, nadlewkami na zębatkach, nieszczelnych, źle spasowanych itp. nie trafia na rynek.
Z kolei produkty firmy B trafiają do odbiorcy.

Dlatego też nawet jeśli Layax, czy G&P zrobi coś w Chinach, to jakość i tak będzie lepsza od "Chińczyka"
majestro 05.08.2009, h. 18:03 majestro
@ "Nie wiem, czy wiecie z czego wynika niska cena produktów chińskich - otóż wynika to z oszczędności na jakości. "

Niska cena produktów chińskich wynika z obowiązującego prawa. Chiny są państwem bardziej kapitalistycznym niż cały eurokołchoz. Niska cena wynika z niskich kosztów pracy i podatków. Jeśli wprowadziliby tam podatki 70% jak w Polsce, to cała ich produkcja by zdechła, tak jak u nas już prawie nic się nie produkuje. I repliki zaczęli by robić w Indonezji, na Filipinach, czy gdziekolwiek indziej, gdzie byłyby lepsze warunki dla biznesu. Udział kontroli jakości w koszcie końcowym produktu jest tak mały, że można go pominąć.

Ghost_pl 05.08.2009, h. 18:31 Ghost_pl
hmmm
Czytając to wszystko aż mi się nie dobrze zrobiło
Panowie i Panie właśnie sami zabrudziliście Temat jeszcze do tego wplątali się Moderatorzy.
grrr byście się wstydzili !!!
Sprzeczanie się kto co ma czy co lepsze to chyba nie na miejscu.
Proszę Moda o usunięcie nie potrzebnych Komentarzy (pewnie około 80%) lub stworzenie odmiennego tematu na forum i tam poprowadzić dalej dyskusje.

A co do samego tematu hmm
eMka ładniutka nic dodać nic ująć
Jeżeli CTW dobrze wypadnie w testach może wyprzeć PTW i się zrobi zdrowa konkurencja co dam nam spadek cen hmm czyli by było fajnie

Pozdrawiam
Sagitarius 05.08.2009, h. 18:41 Sagitarius
3 tysiaki ;p To ja poczekam na liberalizacje prawa do zakupu broni i sobie kupie oryginalną Bez jaj ludzie, za takie cuś góra 2 tysiące a to i tak byłaby zawyżona cena.
grzesio93 05.08.2009, h. 19:05 grzesio93
"Sagitarius
05-08-2009, 18:41

3 tysiaki ;p To ja poczekam na liberalizacje prawa do zakupu broni i sobie kupie oryginalną Bez jaj ludzie, za takie cuś góra 2 tysiące a to i tak byłaby zawyżona cena."
i ofc będziesz się na strzelankach strzelał?
Frontal 05.08.2009, h. 19:36 Frontal
Ale flame war. ja od siebie dodam tyle że to CTW kusi, i stanowi ciekawą alternatywę dla PTW. Szkoda ze już zainwestowałem w co innego, bo bym się długo nie zastanawiał na zakupem.
yaro 05.08.2009, h. 20:01 yaro
A dla przeciwnika jest bez znaczenia z jakiej repliki oberwie kulką... Tak czy siak pech, o ile nie terminator Bo ci też się nie przyznają czy dostali z repliki z 5 koła czy 50pln-ów...
Coś jakby zanika sens zabawy w tych wypowiedziach No ale każdy bawi się tak jak mu na to psycha pozwala... A potem pan nie z branży zrobi sobie statystyczne podsumowanie naszych postów i wyjdzie że airsoftowcy statystycznie istotnie są jacyś dziwni
posejdon123 05.08.2009, h. 21:44 posejdon123
Bardzo ciekawa replika ,z tego co przetchwilą przeczytałem wnioskuje że replika jest warta ceny ale i tak mam nadzieje że jej cena opadnie bo trzeba będzie czegoś nowego poszukać
johny13 06.08.2009, h. 02:25 johny13
"majestro
05-08-2009, 12:42

@Promant - generalnie jeśliby wyciągnąć średnią z ostatnich 3 lat, to jakość chińczyków kontynentalnych jest gorsza od chińczyków wyspiarskich."
--------------
Bzury i kocopoly pleciesz wacpan jak 100% politykow... kto ci powiedzial ze chincole na wyspy sa lepsze od chicoli na kontynent ? A moze nie przytoczyles fatku , ze jedyna sprezyna zgodna z prewm i wymogami UK sa sprezyny do m100 /1j (dla aega) oraz m150 ( dla sprezynowych) wlacznie ?
Z tego powodu tutaj chincole wytrzymuja lata , czego nie mozna powiedziec o kontynencie...
Dread 06.08.2009, h. 09:39 Dread
@majestro:

Widzę, że umiejętność czytania ze zrozumieniem zanika, to po pierwsze. W przykładzie podałem dwie firmy z Chin, czyli obie znajdujące się w tych samych warunkach.
Po drugie, jeśli marginalizujesz kontrolę jakości, to znaczy, że niewiele wiesz o realiach chińskiej produkcji i powtarzasz tylko znane wszystkim frazesy.
Regdorn 06.08.2009, h. 10:39 Regdorn
@johny13: a może chodziło o wyspy chińskie i kontynent? Nie wiem, ja nie wiem...
Ghost_pl 06.08.2009, h. 22:39 Ghost_pl
A ja wiem co jest Chiński dobre Zupki oczywiście te z radomia

Dobranoc
Sagitarius 09.08.2009, h. 14:54 Sagitarius
grzesio93 - rusz czasami główką, to nie boli. To było tylko 'cenowe' porównanie. Dla mnie paradoksem się staje, że repliki niedługo cenowo będą droższe od pierwowzorów.
GTI 30.09.2009, h. 20:14 GTI
Wypowie się tutaj może jakiś użytkownik CTW? bo jak dotychczas no to wojna między chińczykami a markowcami:)
Swoją drogą stoję za markowcami 4 lata strzelałem replikami dobrych firm ostatnio ludzie piszą tyle o tych chińczykach że cena mniejsza i to samo....
NIGDY WIĘCEJ.... kupiłem po 2 strzelankach się posypał po rozgrzebaniu w środku sajgon, a chińczyk kosztowal 800zł które poleciały w błoto.