Daj cynk
Reklama

Aktualności

Garść informacji

Świat, 01.08.2009, h. 13:27, dodał: Promant
27

SOREDi: prototyp ASG AEG Browning M1919A4. JBairsoft: przedsprzedaż moździerza ASG ASAM. KSC 40th Anniversary Edition MP7A1 GBB w ofercie rynkowej. Echo1 USA: RPK.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma SOREDi opublikowała zdjęcie prototypu AEG Browning M1919A4. O przygotowywanym zestawie, Browning M1919A4 kit, pisaliśmy w jednym z ostatnich newsów. Korpus i trójnóg repliki wykonane będą ze stali. Do części aluminiowych należy perforowana osłona lufy zewnętrznej.

 

 

 

Francuska firma JBairsoft rozpoczęła na swojej stronie przedsprzedaż moździerza ASG ASAM [Airsoft Strategic Assault Mortar]. Ten francuski produkt wykonany jest ze stali i posiada automatyczny wyrzutnik granatu, ułatwiający rozładowanie po strzale. Waga: 3415g. Moździerz akceptuje wszystkie typy airsoftowych granatów 40mm. Dostępny jest w kolorze oliwkowym, piaskowym lub czarnym. Producent podaje, że w teście z użyciem granatu King Arms M203 120BB i kulek Blaster 0.3g - uzyskano zasięg ponad 40m. Cena: 119EUR.

 

 

Replika gas blow back firmy KSC, 40th Anniversary Edition MP7A1, jest już dostępna w ofercie rynkowej. Waga: 2120g. Długość: 380/590mm. Pojemność magazynka: 40BB. Prędkość początkowa: na HFC134a - 220/250fps, na top gas - 300fps. Na stronie RedWolf Airsoft replika oferowana jest w cenie 349USD.

 

 

Na stronie WGC w cenie: 334USD.

 

 

Echo1 USA zamieściło plakat zapowiadający kolejną replikę, która ma się pojawić w ofercie jeszcze w 2009 roku. Sądząc po wyraźnie zarysowanych kształtach jest to replika RPK.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.airsoftnews.fr

www.jbairsoft.fr

redwolfairsoft.com/">www.redwolfairsoft.com

www.wgcshop.com

www.echo1usa.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
ramsez 01.08.2009, h. 13:44 ramsez
40 metrów? Jaki to ma sens?
Promant 01.08.2009, h. 13:46 Promant
Zapewne taki sam jak wszystko w airsofcie.
RuN_ 01.08.2009, h. 13:50 RuN_
Mmm.... Moździerz tylko jak to działa?
Gapis 01.08.2009, h. 13:51 Gapis
Jak dla mnie, 40m jest w sam raz, wątpie aby ktoś chciał biegać przez 2godziny 80-100m od pola walki waląc na ślepo granatami. Taki moździerz przede wszystkim nadaje klimatu, może nie jest arcyskuteczny ze względu na to iż raczej rzadko wróg atakuje z jednej strony nieprzebraną falą, aczkolwiek może być przydatny gdy drużyna okopała się w jakimś budynku/opłotowanym obszarze (bez dachu)
Gapis 01.08.2009, h. 13:51 Gapis
A jak ma działać? no wyrzuca granaty w górę xD
Kamis 01.08.2009, h. 13:55 Kamis
40 m, a widziałeś na jakich kulkach ?
Promant 01.08.2009, h. 13:59 Promant
Działa na takiej samej zasadzie jak np RPG na granaty 40mm albo M75 na granaty 40mm i jak każdy granatnik podlufowy na granaty 40mm.

Wciska spłonkę i wywala kulki w przestrzeń. Zapewne ładują propanem dla większego efektu.
RuN_ 01.08.2009, h. 14:05 RuN_
Zabawka fajna ale cena zaporowa (muszę to mieć)...
Raveneye 01.08.2009, h. 14:53 Raveneye
Ok, granatnik podlufowy jest dobrą rzeczą, ale np. w moździeżu kulki lecą po łuku, dość dużym łuku. Kulka wytraca pęd i energię kinetyczną, co za tym idzie- zamiast odczuć trafienie na ciele można będzie tylko usłyszeć cichy i ciężko zauważalny w warunkach ostrej wymiany ognia/kompozytu deszczyk kulek z nieba.
Co do browinga jest on w sam raz do oddziałów rekonstrukcyjnych II w.w.Trzeba przyznać że jest on Ładnie wykonany.
Ciekawi mnie również MP7. Jeszcze Tłumik i CS można zrobić
grzechotnik 01.08.2009, h. 15:22 grzechotnik
Zbieram kasę na MP7
Ahmed 01.08.2009, h. 17:46 Ahmed
Browning M1919A4 fiu fiu - mój już dawno na trónogu siedzi w domu tylko jeszcze nie ma serca.
hasfa 01.08.2009, h. 18:11 hasfa
mp7 <3 juz go pokochałem A moździerz mozna przerobic na haubice
lopez 01.08.2009, h. 19:00 lopez
Ten magazynek w mp7 jakiś taki tandetny, po załadowaniu kulkami będzie je widać w kominie x/

Może i 40m ale za to jaki klimat...
Promant 01.08.2009, h. 21:12 Promant
Tematy pirotechniczne proszę sobie odpuścić. To nie to forum.

Jeżeli tez moździerz strzela ciężkimi kulkami z odpowiednią siłą, to może się sprawdzić, dopóki ktos tego nie przetestuje to tylko gdybanie.
Zawsze może służyć jako element tworzenia klimatu gry i pozoracji pola walki.
Karol_K 01.08.2009, h. 21:13 Karol_K
Możdzież beznadziejny ... już nie lepiej tam ładować piłkę do tenisa i nich leci przynajmniej na 100m ... Co to ma dać deszcz kulek ... patent całkowicie bez sensu...
scynek 01.08.2009, h. 22:41 scynek
@Karol_K:
Może i patent bez sensu z tym deszczem kulek i lepsza by była piłka tenisowa, ale co zrobisz że z "prawdziwego" moździerza nie strzelasz odpowiednio ociosanym kamieniem tylko wybuchowym pociskiem... A z tego co się orientuję to ma być jak najwierniejsza replika .
xasistis 02.08.2009, h. 00:33 xasistis
Promant - potatogun jest na gaz..

Edit: Jak to co z tego? Nie kasowałeś mojego poprzedniego postu?
"Tematy pirotechniczne proszę sobie odpuścić. To nie to forum. "
Promant 02.08.2009, h. 08:47 Promant
I co z tego?
NFZ Miro 02.08.2009, h. 11:26 NFZ Miro
Wypas ,nareszcie Mp7 GBB,jakby było trochę tańsze
lemonzawodowiec 02.08.2009, h. 15:57 lemonzawodowiec
Rozumiem, że ten moździerz działa na zasadzie takiej jak większość domowych moździerzy - wrzucony do lufy granat "nadziewa się" na spłonkę i strzela - tylko jak działa "automatyczny wyrzutnik granatu"? Jakaś sprężyna wyrzuca pusty granat przez lufę, czy co? Mogliby to jakoś sprecyzować.
Kaszub 02.08.2009, h. 19:06 Kaszub
rpk ;* dajce tylko cene i mogli by zrobic RPD bo nikt sie jeszcze nie zial a szkoda.
volf13 02.08.2009, h. 23:49 volf13
Ee tam od razu robić DP powinni

Moździerz powinien mieć zastosowanie pseudo rekonstrukcyjne lub do larpów proszę państwa. Jak dla mnie to powinny być specjalne granaty gazowe (coś na wzór treningowych madbulla z gumową zaślepką) które wyrzucają głowicę i ona po upadnięciu/zderzeniu/kolizji z ziemią eksploduje np. gazem i wywala wokół siebie kulki lub jednorazowa która wywala małe kulki 0.12g
Promant 03.08.2009, h. 00:43 Promant
xasistis

cała dyskusja dotyczyła możdzierzy i ich odpalania oraz granatów do nich na zasadzie spłonki/petardy, a nie potato gun jako takiego; a na wmasg dyskusje o piro są sprzeczne z regulaminem. Kropka.
Jarmen Kell 03.08.2009, h. 11:18 Jarmen Kell
MP7 fajna sprawa... = )

Co do moździerza zgadzam się z kolegą poniżej,

volf13 zastanawiałeś się co byłoby, gdyby ktoś dostał w banię takim granatem?
volf13 03.08.2009, h. 12:32 volf13
No jak to co by było, trafiony zatopiony
xasistis 03.08.2009, h. 13:13 xasistis
Tyle, że ja właśnie pisałem o mechanizmie gazowym a nie pirotechnicznym i również opisałem dlaczego nikt nie stosuje granatów wyrzucanych w całości ze względu na zbyt wysoką energię kinetyczną.