Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowe produkty w ofercie G&H

Polska, 19.07.2009, h. 00:16, dodał: Promant
45

Firma G&H włączyła do swojej oferty dwie nowe konwersje: HK 21 oraz M1 Garand. G&H oferuje także zestaw elementów drewnianych do repliki AEG pistoletu maszynowego Thompson.



 

 

 

 

 

 

 

 

Firma G&H włączyła do swojej oferty dwie nowe konwersje: HK 21 oraz M1 Garand. Konwersja HK 21 dedykowana jest do replik AEG SAR Taktik Rifle firmy Classic Army. [Widoczna na zdjęciach replika ma zainstalowaną konwersję wykonaną, na życzenie klienta, według wersji HK21-24E.]

 

 

 

Zestaw konwersyjny wykonany jest ze stali i obejmuje, w cenie 800PLN, front [na życzenie klienta: z szynami RIS lub bez nich], rączkę transportową, chwyt taktyczny oraz szybkowymienną lufę, która posiada nawet stożkowe przejście na komorze nabojowej.

 

 

Również na życzenie klienta, w cenie konwersji może być dokonana przeróbka kolby, aby upodobnić ją bardziej do wersji najczęściej stosowanej w serii karabinów HK21 [wycięcie w kolbie oraz zaślepienie wycięcia tworzywem]. Konwersja nie obejmuje dwójnogu.

 

 

Stalowa rączka transportowa pozwala na swobodne przenoszenie repliki, bez obaw, że się urwie. Firma G&H może wykonać tę konwersję do dowolnej repliki modelu SAR, nie tylko CA, pod warunkiem, że posiada ona metalowy korpus. Oczywiście w przypadku wersji krótszych niż SAR Taktik Rifle zmienią się koszta, a tym samym cena, ponieważ dojdzie potrzeba wymiany lufy wewnętrznej na dłuższą jak również trzeba będzie zmienić całe suwadło zamka (na dłuższe) i lufę zewnętrzną.

 

 

Druga z nowych ofert firmy G&H to konwersja M1 Garand, którą producent wykonuje do wszystkich replik M14 posiadających metalowe body. Cena konwersji wynosi 600PLN.

 

 

 

Zestaw konwersyjny obejmuje: łoże drewniane i nakładkę drewnianą [osłona lufy], końcówkę lufy, mocowanie lufy do łoża oraz stopkę kolby. Dodatkowo w ramach konwersji wykonywana jest przeróbka magazynka na krótki, który schowa się w gnieździe [ośmionabojowy lub  szesnasto- nabojowy] oraz przeróbka osłony [kabłąka] spustu.

 

 

 

Replika widoczna na zdjęciach posiada zamontowany zestaw prototypowy. Według informacji producenta: konwersja będzie miała jeszcze poprawiony front - końcówkę lufy oraz mocowanie, tak aby lepiej odwzorowywała pierwowzór.

 

 

G&H oferuje także zestaw elementów drewnianych do repliki AEG pistoletu maszynowego Thompson. [Widoczne na zdjęciu elementy nie są jeszcze bejcowane i lakierowane, co oczywiście wykonywane jest w cenie konwersji.]

 

 

 

Zestaw obejmuje kolbę [posiadającą wycięcie na akumulator], oksydowaną lub malowaną stopkę kolby oraz chwyt przedni. Cena: 200PLN.

 

 

Komplet drewien do Thompsona na razie nie zawiera chwytu pistoletowego. Za kilka dni ma być on również dostępny. Chwyt pistoletowy w zestawie będzie trochę grubszy niż oryginalny, ponieważ inaczej drewno miałoby tylko około 1mm grubości, a tym samym taki chwyt nie byłby dostatecznie wytrzymały.

 

 

 




 

 

 

Źródło:

www.repliki-gh.home.pl

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Gogin 19.07.2009, h. 00:24 Gogin
Pięknie się prezentuje ta konwersja na HK21! Ogólnie fajnie, że coś większa parą G&H ruszyło .
Morn 19.07.2009, h. 00:31 Morn
bardzo ładne te konwersje, coś takiego to ja rozumiem.
choisen 19.07.2009, h. 00:37 choisen
Oho, coś dla rekonstruktorów KSK bodajże
Stalker 19.07.2009, h. 00:51 Stalker
Garand to strzał w dziesiątkę. Czegoś takiego od dawna oczekiwali fani rekonstrukcji 2WW
Cheatmaster 19.07.2009, h. 00:55 Cheatmaster
Nareszcie coś porządnego!
cassius 19.07.2009, h. 02:02 cassius
Fajnie by bylo moc kupic cala HK 21 jako replike a nie zestaw konwersyjny
Mack the Knife 19.07.2009, h. 09:41 Mack the Knife
Choisen - albo armii Meksyku. Ale naprawdę ładnie się zapowiada. Konwersje super...
grzechotnik 19.07.2009, h. 10:11 grzechotnik
Fajuchne to G3 MOD
Sledzikmaster 19.07.2009, h. 10:16 Sledzikmaster
Choisen albo spadochroniarze
Zachar 19.07.2009, h. 10:18 Zachar
Jest zasilany z magazynków, więc to HK 11, a nie 21.
$3
Dobrze, że w końcu się ktoś za to zabrał.

0L0 19.07.2009, h. 10:24 0L0
Rispekt za HK... jeszcze większy rispekt by był jak by wywalili gniazdo maga i zrobili wejście na taśmę

Garand nieco cierpi przez magazynek, ale wiadomo, w M14 inaczej się nie da.
Adi.K 19.07.2009, h. 10:49 Adi.K
@Zachar:
Też na to zwróciłem uwagę. Przyznam ,że wolał bym mieć zasilane taśmą. Do tego jeszcze oryginalną kolbę od 21E - tę mniej przypominającą G3.

$3

Ogółem wielki szacunek dla G&H.
uzi43 19.07.2009, h. 11:37 uzi43
Ale mogli zmienić kolbę w tym HK, ale tak to prezentuję się wspaniale
WolfHeart 19.07.2009, h. 12:55 WolfHeart
0L0 - ale jakiś czas temu pojawiła się znacznie słabsza konwersja do Garanda za 500 USD, więc...
Yelon 19.07.2009, h. 13:05 Yelon
M1 Garand z M14 fajny pomysł ale wydaje mi się że M1A1 Carabine chyba by bardziej pasowało.
ocet 19.07.2009, h. 13:56 ocet
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Hk21! Niech Bóg wam w dzieciach wynagrodzi!
Cheatmaster 19.07.2009, h. 14:18 Cheatmaster
To HK21 wygląda trochę jak karabin szturmowca z Gwiezdnych Wojen
WolfHeart 19.07.2009, h. 14:49 WolfHeart
Yelon, M14 to niewiele więcej jak ulepszony M1 Garand. Karabinek M1 z kolei to jest trochę inna broń, na pewno trudniej byłoby M14 przerobić na karabinek, niż Garanda. Rozumiem, że pewnie masz na myśli magazynek pudełkowy, ale przyjrzyj się uważnie - w karabinku M1 magi i tak są bardzo różne od tych z M14, inna amunicja.
happy666 19.07.2009, h. 15:11 happy666
Nie no, aż miło popatrzeć, że coś się rozwija wśród polskich producentów Ale nie ukrywam, że trochę się lepiej prezentował prawdziwy Garand, gdy miałem okazję mieć w łapie
Pritcher 19.07.2009, h. 16:46 Pritcher
Ale chyba w oryginale nie było pod magazynkiem drewna czy się mylę?
Promant 19.07.2009, h. 17:04 Promant
Skorek, a jakim cudem chciałbyś przerobić magazynek od 14 na jeszcze krótszy? Znasz techniczną możliwość? To nie jest produkcja nowej repliki z całkowicie nowym magazynkiem tylko konwersja i przeróbka istniejącego produktu.

HK21 czy 11, a może 23? Odmian było sporo, a niektóre strzelały z taśmy i miały możliwość przystosowania do maga - a przynajmniej raz taką fotkę widziałem.

Kolba też względna - kilka odmian widziałem z tradycyjnymi kolbami G3, więc niekoniecznie trzeba zmieniać czy przerabiać. Kwestia gustu. Mnie akurat bardziej podoba się tradycyjna niż ta "kwadratowa"
Maza94 19.07.2009, h. 18:00 Maza94
a ja czekam na konwersje m40a1 albo m24 dla remingtona 700 bella albo co by było super przydatne replikę celownika unertl do m40a1 a zjednej strony się cieszę bo japońce nie mają garanda a my mamy!
Ahmed 19.07.2009, h. 18:44 Ahmed
Garand MIÓD, teraz dopiero nabiorą wdzieku manewry historyczne
pozdro Ahmed
Errhile 19.07.2009, h. 19:08 Errhile
Nic z tego nie kupię, ale... cud, miód i orzeszki. Śliczności. G&H pokazało lwi pazur
Jackall37 19.07.2009, h. 19:27 Jackall37
Do Garanda magazynka i tak się nie zrobi, a już na pewno nie w AEG, bo jest on ładowany nie od dołu, ale od góry i wyskakuje po oddaniu ostatniego strzału.

Jak ktoś chce mieć "idealną" replikę, to musi poszukać gazowego M1


Ale konwersje rzeczywiście świetne.
Ahmed 19.07.2009, h. 19:50 Ahmed
Jackall37 to chyba wszyscy wiedzą no może prawie wszyscy że po ostatnim strzale Garand robi ładne sztimpr.
Niestety nie da się zrobić wszystkiego i jak to mówią "coś kosztem czegoś"
pozdro Ahmed
Promant 19.07.2009, h. 20:30 Promant
Co tu jest niezrozumiałego?

To nie jest REPLIKA M1 GARAND.
To jest KONWERSJA UPODABNIAJĄCA M14 do M1 Garand.

Więc jakim cudem aeg miałby wyglądać w 100% jak M1 i spełniać wszystkie jego funkcje jak w oryginale?
Goose 19.07.2009, h. 22:00 Goose
Z innej beczki

Azjaci zrobili dawno temu konwersję G3 na HK 21, jest tez obrazkowe pokazanie (no wkoncu ilu z nas włada tymi językami ) pewnych etapów tworzenia pudła taśmy i dodatkowych elementów do konwersji

$3
Promant 19.07.2009, h. 22:23 Promant
Tak. Staaare. Jednostkowa robota i trochę braków jest. A to pudło też niedokładnie takie jak być powinno, ale jak ktoś będzie chciał się bawić to sobie pewnie takie wystruga
obcy 19.07.2009, h. 23:45 obcy
At last! 800 PLN co prawda ale może się połaszę
Yelon 20.07.2009, h. 02:44 Yelon
WolfHeart: uważam ze z technicznego punktu widzenia byłoby łatwiej bo nie dam rady w tym garandzie wsadzić maga od góry pyzatym magi nie musiałyby być modyfikowane (fajnie by było gdyby pomyśleli odrazu nad robieniem magów to ów repliki xD
wszystko to oczywiście nie zmienia faktu ze chce być szczęśliwym nabywcą tej konwersji
zastanawia mnie tylko ile będzie wynosiła przeróbka większej ilości magazynków
Moses 20.07.2009, h. 09:52 Moses
Gratulacje dla ekipy z G&H, bardzo ladne rzeczy:) Oby tak dalej
NFZ Miro 20.07.2009, h. 12:59 NFZ Miro
Nareszcie HK 21,ale czego na magi nie na boxa?
Coś takiego to można samemu zrobić
Co prawda była taka ostra wersja na magi ale:
- w Hk 21-23 jest inna kolba,jak w MSG 90 tylko bez poduszki i chyba bez regulacji długości stopki
- ma inne mechaniczne przyrządy mechaniczne(szczerbinka)

I jeszcze zrobiona na podzespołach z CA- porażka
Pewnie korpus złamie się na pól po pierwszym lekkim uderzeniu
Po co szyna RIS na końcu lufy? Powinna być gdzieś w połowie
Moim zdaniem, konwersja nie jest warta 800 zł
Zamiast HK21-23 mamy jakiś mutant asg

Trzeba jeszcze czekać na prawdziwe HK21-23 z innej firmy( VFC ,G&P),przynajmniej będzie porządnie zrobione- box plus otwierana górna pokrywa nabojowa
Lepiej dołożyć i kupić m60
NFZ Miro 20.07.2009, h. 13:06 NFZ Miro
W sumie jest tylko zrobiony front, kolba przerobiona z zwykłej G3(ucięty kawałek i zaklejony jakimś kawałkiem kompozytu) + dwójnóg przerobiony z zwykłej G3 (montaż)
W ostrej dwójnóg jest niższy i całkiem inaczej nóżki wyglądają)
W sumie to warte może z 300zł
G&H poszło na łatwiznę,mogli bardziej się postarać
Zrobić korpus taki jak ma być
k0much 20.07.2009, h. 14:52 k0much
Denerwują mnie komentarze typu:można se samemu zrobić. ....panie NFZ MIRO se weź struga i se wyhebluj będziesz miał swoja piękna HK-21.

Tu HK 21:http://www.tscmachine.com/images/HK-21E-23Elarge012.jpg [tscmachine.com]

szyna ris jest na początku lufy a nie jak twierdzi NFZ MIRO na środku....napisz DO HK to możne specjalnie dla ciebie zmienia .ha.ha.

Tak tak-pewnie czekajmy na pewno niedługo Hk 21E zrobi chiński Double Eagle albo WELL to dopiero będą mocne i porządne repliki..ha.ha.ha.
Ahmed 20.07.2009, h. 16:35 Ahmed
Odnośnie Garanda nie wszyscy zapewne doczytali i zrozumieli słowo konwersja
A jak ktoś chce by garand garandem był to niechaj sięgnie po marushina który może jest i odwzorowany i gazo żerny tak więc jak już mówiłem coś kosztem czegoś .........
pozdrawiam Ahmed
Marcinek83 20.07.2009, h. 16:51 Marcinek83
Bez obrazy ale na "konwersja" do M1 Garand jest trochę... jak stary segment.
Promant 20.07.2009, h. 21:17 Promant
@NFZ Miro

Napisałeś w zasadzie stek andronów. Popatrzyłeś na kilka fotek i już jesteś ekspertem? Więc przypatrz się dokładniej.

Może to nie jest genialna konwersja, ale jest bardzo dobra. Co do kolby i montażu dwójnogu - wersje były różne, a stopki dwójnogu jeśli się chce - można przerobić.

Do tej wersji można sobie łatwo zrobić fałszywego drummaga na magazynku G3 i mieć bardziej realny wygląd, jeśli kogoś tak strasznie razi magazynek zwykły pudełkowy.

Co do bazy; zapewne wolałbyś to założyć na plastikowym korpusie TM lub JG?
Ile masz alternatyw poza CA?
Metalowy korpus G&G - bez oznaczeń; i w tym przypadku jakościowo porównywalny z CA.
jason.jerusalem 21.07.2009, h. 13:11 jason.jerusalem
No Promant jest jeszcze dostępny metalowy korpus Both Elephant. xD
gross 21.07.2009, h. 13:54 gross
Heh, a jakieś pół roku temu pytałem ich, czy by mi zrobili HK21

Ogólnie można przyjąć, że jest to HK11 (Czyli HK21 z adapterem do zwykłych magazynków), a kolbę można kupić a'la MSG90 (od G&G) i będzie jeszcze bardziej koszernie, tak czy owak, BRAWO!
dasep 21.07.2009, h. 20:32 dasep
Heh,
Ja ich zapytałem miesiąc temu i się zgodzili. Tak jak napisałem już na forum w wątku poświęconym tej broni: jestem zadowolony. Zawsze będą jakieś ale czy nawet drastyczne różnice w stosunku do oryginału i tu znów się powtórzę: mało "popularna" broń zawęża liczbę odbiorców i przez to zniechęca producentów (M4 ponad wszystko itd.) Dlatego cieszę się z tego co im wyszło innych możliwości posiadania nawet czegoś zbliżonego do oryginału nie widać. Chodź od razu przestrzegę potencjalne osoby myślące o tej konwersji. SAR jako baza ok. Kolba od SARa zdecydowanie nie. Niezależnie od działań konwersyjnych po prostu się rozsypuje.
Promant 21.07.2009, h. 21:07 Promant
$1

Taaa
jj94 24.07.2009, h. 22:03 jj94
Piękne.
Wyglądowo naprawde wspaniałe. Ciekawe tylko jak by sie sprawdziły w wygodzie użytkowania.
g-rock 07.02.2013, h. 00:10 g-rock
jak można sie z nimi skontaktować?
g-rock 07.02.2013, h. 00:11 g-rock
żeby zrobili klientowi takie bajery