Daj cynk
Reklama

Aktualności

Tajemnicze G36 GBB

Świat, 16.07.2009, h. 22:56, dodał: Promant
22

W sieci pojawiły się zdjęcia repliki ASG karabinu G36 w wersji gas blow back.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu wczorajszym pojawiły się w sieci zdjęcia elementów repliki ASG karabinu G36 w wersji gas blow back, opartego najwyraźniej na systemie AWSS GBB firmy Wei tech. Informacja podawała, że jest to produkt WE, znajdujący się we wczesnej fazie produkcyjnej i ma, produkowany seryjnie, kosztować tyle co SCAR GBB WE. 

 

 

 

 

Informacja ta wydawała się tym bardziej prawdopodobna, że zamieszczono ją na, stowarzyszonym z WE, forum A.G.G.M.A. czyli klubu posiadaczy replik GBB produkcji WE. Niektóre zagraniczne serwisy informacyjne już podały, za A.G.G.M.A., informację o nowej replice GBB: G36 WE.

 

 

 

 

Niestety firma WE zdementowała plotki, twierdząc kategorycznie, że nie jest to jej produkt lecz czyjaś prywatna customowa konwersja lub też próba, jakiejś nieujawnionej firmy, nielegalnego wykorzystania opatentowanego systemu WE GBB AWSS. A to spotka się ze zdecydowaną reakcją prawną:  

 

by WETTI » 16 Jul 2009, 13:28 To ALL:

This is NOT, I repeat NOT, a WE project. Either this is a one-person DIY project (which I would somewhat... ), or it is an attempt by some companies to test our bottom line. And here I'll make a DEFINITE statement: ANY ATTEMPT TO INFRINGE ON OUR INTERNATIONALLY-PATENTED AWSS GAS BLOWBACK SYSTEM (REGISTERED & OWNED BY THE ARMED FORCES COMPANY OF HONG KONG) WILL BE MET WITH THE MOST SEVERE LEGAL RESOLVE.

WE-TECH/WE Tactical Training International/ARMED FORCES COMPANY

 

Cóż, szkoda, że info o nowym produkcie WE nie potwierdziło się, a mogło to stanowić prawdziwie przyjemną niespodziankę dla miłośników G36. Pozostaje jednak pytanie: czy jest to jednostkowy custom, czy też produkt/prototyp jakiejś firmy, najpewniej chińskiej? A jeśli tak jest w rzeczywistości, to czy, mimo ostrej reakcji WE, taka firma odważy się wprowadzić replikę na rynek? Być może zagadka jeszcze się wyjaśni. Czas pokaże. 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.arniesairsoft.co.uk

www.aggma.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
ocet 16.07.2009, h. 23:05 ocet
Ehhh... A ja się tak ucieszyłem! Może to zmobilizuje WE do działania.
uzi43 16.07.2009, h. 23:07 uzi43
Wiedziałem, że pojawi się G36 GBB
Ale szkoda, że plotka się nie potwierdziła. W końcu byłaby replika GBB która by mnie zainteresowała. Tylko ciekawe jak z magami. Czy w wersji gazowej (jeśli się pojawi) będą atrapy naboi. Bo bez nich to trochę lipa.
Azur 16.07.2009, h. 23:13 Azur
Już mi się wydawało, że śnię... a tu klops. Szkoda straszna, ale miejmy nadzieję, że to nie żaden custom.
Ziomek08 16.07.2009, h. 23:34 Ziomek08
Ciekawe jak będzie z odznaczeniami, przecież HK podjął stosowne kroki do zwalczenia producentów replik z odznaczeniami bez ich zgody, a zgodę na odznaczenia HK ma tylko i wyłącznie Cybergun ;/, może im się uda użyć odznaczeń na jakimś innym prawie albo lukach prawych , albo cybergun zacznie robić repliki GBB xD
Dread 16.07.2009, h. 23:37 Dread
"a zgodę na odznaczenia HK ma tylko i wyłącznie Cybergun ;/, "

Umarex, a nie CG. Było sprostowanie
Ziomek08 16.07.2009, h. 23:42 Ziomek08
A przepraszam za pomyłkę, przeczytałem newsa jak tylko się pojawił więc sprostowania nie widziałem
hasfa 16.07.2009, h. 23:49 hasfa
Ehhh....g36 GBB <3
Mam nadzieje ze to nie żaden custom tylko prototyp...
Syki 16.07.2009, h. 23:53 Syki
dobra broń ale droga i to chyba odstraszy niektórych
gas-can 16.07.2009, h. 23:55 gas-can
... a już chciałem krzyknąć "TAK KUR..." wiecie co...
_Arczi_ 16.07.2009, h. 23:59 _Arczi_
Czyżby moje modlitwy się spełniły? Mam już dwa G36 w wersji AEG. Brakuje mi tylko wersji GBB. Jak sie ukaże to zaraz zamawiam choćbym miał sie zadłużyć.
pidzejfat 17.07.2009, h. 00:20 pidzejfat
Warto poczytać:

$3

Chińczycy już skopiowali produkty WE, ale nie mają jak ich wprowadzić na rynek. Repliki te siedzą sobie teraz w magazynie...
(nie wprowadzą ze względu na patenty WE do systemu AWSS)
WolfHeart 17.07.2009, h. 00:52 WolfHeart
+100000000 do lansu.
G36 - do wyjścia Masady najbardziej niezawodny karabin szturmowy produkowany seryjnie.
Pure ownage.
Dezerter 17.07.2009, h. 09:17 Dezerter
Pure shitage
m16 ftw
MARINE GRUNT 17.07.2009, h. 10:20 MARINE GRUNT
Dokładnie m15 bez cocking device'ów FTW.
yugi 17.07.2009, h. 11:29 yugi
Bóg istnieje i mnie kocha....
Swoją drogą, może WE, by ominąć prawne konsekwencje produkowania G36 z oznaczeniami, wyprodukuje conversion-kit do sprzętu umarexa? mi się widzi, że to jedyna możliwość by ominąć te kłopoty. Choć pozostaje kwestia wytrzymałości tych gunów Umarexa.
H&K, you idiots!
MrHK 17.07.2009, h. 11:30 MrHK
Zróbcie! Zróbcie! Zróbcie, no dalej WE!
Jackall37 17.07.2009, h. 18:03 Jackall37
Albo ktoś zrobił najlepszego customa, jakiego dotąd widziałem, albo wykrakałem !
arend 17.07.2009, h. 21:09 arend
eeeeeeeeeeeeee poczekam na fala albo galila
Tony Halik 17.07.2009, h. 22:56 Tony Halik
Jak lubię G36, tak jej gazowa wersja to chyba byłaby najmniej ekscytująca replika, wśród tych "wymarzonych". Głównie dlatego, że trudno byłoby zobaczyć to, co najfajniejsze - pracę zamka...
AWR_Ronin 18.07.2009, h. 08:42 AWR_Ronin
Niby czemu? Podczas strzału ruchomy jest zamek tym samym:
- odsłania się okno wyrzutowe łusek;
- rączka zamkowa która jest na zewnątrz (pod rączką transportową) przesuwa się do tyłu.

Tak że byłoby duuużo ruchu .

Ronin
MrHK 18.07.2009, h. 18:19 MrHK
@Ronin: Ale jemu chodziło o to, że przy złożeniu się do strzału nie widać przesuwania się zamka, jak jest choćby w AK. Trzeba będzie składać petycje do WE żeby takie cudo zrobili. Do tego jeszcze HKV i wio.
choisen 18.07.2009, h. 19:03 choisen
Boże, żeby to nie był sen... Ech, no to już wiem, na co wydam moje przyszłe 4 tysiące XD. A uważałem, ze kamizelka z trzema płytami SAPI za 540zł to dużo