Daj cynk
Reklama

Aktualności

KONKURS: Kalendarz Maniaka ASG 2010

Aktualności, 15.07.2009, h. 21:15, dodał: Regdorn
36

Ruszamy z nowym konkursem. Dużym konkursem z atrakcyjnymi nagrodami. Choć dopiero minęła połowa roku, rok 2009 pędzi jak szalony i wypada pomyśleć o następnym. Jak pamiętacie, w ubiegłym roku podjęliśmy wspólnie z Gunfire inicjatywę stworzenia kalendarza Maniaków. Pomysł kontynuujemy w tym roku i startujemy ponownie z konkursem na najlepsze zdjęcia airsoftowe, które zostaną wykorzystane w nowym kalendarzu.



 

 

 

 

 

Pamiętając przeróżne opinie na temat zdjęć wybranych przez nas w zeszłym roku, doszliśmy do wniosku, że tym razem, zanim dokonamy ostatecznego wyboru, poprosimy Was o wyrażenie swojego zdania. W końcu kalendarze mają zawisnąć przede wszystkim na Waszych ścianach.

 

W tym roku do konkursu udało nam się zaprosić wszystkie polskie sklepy wspierające nasz portal. Konkurs zatem sponsorują: Capri ASG (sponsor nagrody głównej), Gunfire, ASG Shop, Zbrojownia, a także Ranger Shop i Specops. Ufundowanymi nagrodami są przede wszystkim bony towarowe do wykorzystania w sklepach sponsorów.

 

GunfireASG ShopZbrojownia ASG
RangershopSpecops

 

Za pierwsze miejsce laureat otrzyma bon o wartości 1200 zł do wykorzystania w sklepie Capri ASG. Laureaci kolejnych miejsc otrzymają bony o wartości 300 zł do wykorzystania w wybranych dla nich drogą losowania sklepach pozostałych sponsorów. Wszyscy otrzymają również po 3 sztuki nowego Kalendarza Maniaka ASG na rok 2010. Pula kalendarzy została również przewidziana dla prac wyróżnionych. Pozostali Maniacy będą mogli nabyć kalendarz w naszych sklepach partnerskich. Wyciągając wnioski, tym razem dołożymy wszelkich starań, aby nastąpiło to przed nadejściem nowego roku...

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i... do nadsyłania Waszych prac!

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Promant 15.07.2009, h. 21:46 Promant
No i pięknie. Najwyższy czas żeby to ruszyło.
Johann 15.07.2009, h. 21:57 Johann
Zipo na zdjęciu, proszę, proszę.
Foka 15.07.2009, h. 22:05 Foka
My promujemy zdrowy sposób życia
Chociaż Zippo przy odpalaniu piro mogło by być
wija99 15.07.2009, h. 22:05 wija99
Pora zaprząc drużynę do myślenia. Niech niech za wzór służy stary kalendarz.
Cappuccio 15.07.2009, h. 22:07 Cappuccio
Stary to stary Nowy musi być lepszy
Ukesu 15.07.2009, h. 22:17 Ukesu
Foka - Zipo to maniak na focie xD
Foka 15.07.2009, h. 22:21 Foka
Łe, to po co se wybrał taką ksywę?
Germ 15.07.2009, h. 22:30 Germ
Dla zmyłki?
Wiem, że moja fota będzie powodem do ogólnoforumowej fali śmiechu... ale wrzucę.
Mati13k 15.07.2009, h. 22:32 Mati13k
Co tak admini mają dobry humor? Konkursy robią swoje. Wypowiadajcie się w temacie w Po godzinach nt. konkursu. Może wyjść coś ciekawego na ścianę
Johann 15.07.2009, h. 23:03 Johann
Ksywy z wojska nie są nigdy do końca jasne.
Regdorn 15.07.2009, h. 23:14 Regdorn
Uh... może nie wnikajmy
rostal 16.07.2009, h. 00:20 rostal
hmmmm, może tym razem będzie cos więcej jak wyróżnienie ^^
AirBorne 16.07.2009, h. 08:30 AirBorne
Zipo na pierwszym planie
VITREUS 16.07.2009, h. 09:56 VITREUS
To było tak: "Zippo first"
3:20 $3
Anka 16.07.2009, h. 09:59 Anka
Mam nadzieje, że w tym roku kalendarz będzie dostępny przed 2010 (np. grudzie`09), a nie w marcu.
Regdorn 16.07.2009, h. 10:02 Regdorn
@Anka: w zeszłym roku nie było to bardzo od nas zależne. W tym roku postaramy się, aby było tak jak piszesz

Widzę, że Zipo gwiazdą
FragleS 16.07.2009, h. 13:43 FragleS
A może zróbcie konkurs dodatkowo na opracowanie graficzne layout'u, bo ten z 2009 był średni ... bardzo chętnie zaprojektowałbym coś takiego.
Cappuccio 16.07.2009, h. 14:25 Cappuccio
Mnie się tamten podobał I wielu ludziom też. Nigdy nie dogodzi się wszystkim. Jeśli chodzi o sugestie to zapraszam na forum, z chęcią ich wysłuchamy.
yaro 16.07.2009, h. 14:53 yaro
Poprzedni kalendarz miał swoje zalety a więc był duży, co jest ważne jeśli ma wisieć na ścianie. Wykonany z dobrego papieru i kolorowy. I na tym zalety można by skończyć, bo, fotki, które na nich prezentowane były nieproporcjonalnie małe jak na założenie kalendarza. Ot fotka na dużym tle i to jest z mojej strony najpoważniejsza wada, bo oceniać zdjęć nie zamierzam, dokonało tego jury i chyba sponsor skoro i jego fotki też się znalazły. Wydawało mi się, że promocja fotografii airsoftowej ma na celu promocję tejże i zdjęcia będą w pełnym formacie lub prawie pełnym tak jak sam kalendarz... Wtedy się rzuca w oko. A tak ginie fotka w tle samego kalendarza... Ale to takie moje marudzenie
VITREUS 16.07.2009, h. 15:26 VITREUS
Przecież kalendarz miał promować wydawcę/sponsora - a nie twórców zdjęć.
yaro 16.07.2009, h. 16:37 yaro
A ja naiwny myślałem, że airsoft;-p
FragleS 16.07.2009, h. 16:41 FragleS
@Cappuccio

Może i się podobał, ale to co zrobiliście było największym koszmarem dla drukarni. Proporcjonalnośc koloru czarnego sprawiła, że fotki były ... jakby to ująć - dośc ponure i "szare". Nie wynika to z samego projektu, tylko z wad technologicznych druku offsetowego.

Zastosowany papier był nieco za gruby - przez co kalendarz był dość ciężki, a co za tym idzie po powieszeniu na ścianie z czasem zaczął się wyginać. Dodatkowo zastosowanie takiego papieru spowodowało spore problemy z logistyką - sam dostawałem od GF 2x po 5 kalendarzy, bo z pierwszej przesyłki nadawał się tylko jeden kalendarz, w drugiej paczce nie było lepiej .

No i ostatnie - tempo druku przy takim zabarwieniu stron spowodowało, że fraba odciągneła na druga stronę każdej z kart... a wszystko przez klimatyczny czarny kolor.

Poza wadami, które spowodowały spore problemy w druku podstawową wadą było to, że zdjęcia w poprzednim projekcie były baaaaaardzo malutkie względem powierzchni karty kalendarza. Dodatkowo typ i rozkład kalendarium z punktu widzenia użytkowego spowodowały małą przydatność w zastosowaniu tego "kalendarza" zgodnie z jego przeznaczeniem - czyli jako kalendarz

Jeśli dotychczasowy projekt miał pełnić funkcję np. promującą sponsora, a nie być kalendarzem, to trzeba było poinformować o tym uczestników konkursu i ewentualnych nabywców, a w sklepach i na Waszej stronie widniało dumnie "KALENDARZ".

Powiem szczerze - jak zobaczyłem zeszłoroczny kalendarz, to poczułem się zawiedziony.

Co do wielkości zdjęć, może po prostu lepiej nieco zmienić regulamin i ustanowić minimalny rozmiar zdjęcia na 7-8 Mpix. Teraz większość "małpek" ma 8 Mpix, więc chyba nie stanowiłoby to aż takiego problemu. Do ostatniego konkursu przesłałem Wam fotki w rozmiarze 12 Mpix i śmieszne było to, że fota, która znalazła się na kalendarzu miała rozmiar kartki A4... przy odrobinie ambicji można było spokojnie wyciągnąć z niej dobre B3+ bez straty jakości .

Ale co ja się tam znam ...
yaro 16.07.2009, h. 17:02 yaro
Dobre FragleS
Ja tam mam taki aparacik, co nie za bardzo chce robić fotki większe niż 1,5mb. Mi to nie przeszkadza, bo akurat po zrobieniu baneru 1x1m zdjęcie dalej było przyzwoitej jakości mimo że robione na jakimś plastikopodobnej mterii
goren 16.07.2009, h. 20:42 goren
Tymi kiepskimi aparcikami co to mają 8 Mpix to zdecydowanie lepiej robić na 5 Mpix bo większa rozdziałka i tak nie poprawia jakości. 8 Mpix to w 99% przypadków marketingowa ściema.
AirBorne 16.07.2009, h. 22:18 AirBorne
@Regdorn jakbyś był na takim zdjęciu, to też byś był gwiazdą
crogool 16.07.2009, h. 22:27 crogool
oooo tak ...!
Ulubiony wątek pt. "Dolna granica Mpix gwarantem jakości zdjęcia" - zapoczątkowany. Fantastycznie, to gwarancja fachowej dyskusji
FragleS 16.07.2009, h. 23:51 FragleS
@crogool

Ja akurat nie upieram się przy tym, ale zawsze łatwiej skadrować poprawnie fotkę z 8Mpix niż z 3 i jeszcze uzyskać super jakość. Poza tym 3 Mpix z lustrzanki z niezłym szkłem, to jak 8 Mpix z "małpki"
yaro 17.07.2009, h. 00:07 yaro
W rzeczy samej
Cappuccio 17.07.2009, h. 07:37 Cappuccio
Dzięki za sugestie Staramy się brać je pod uwagę.
goren 17.07.2009, h. 09:08 goren
@crogool

Gwarantem dobrej jakości to jest dobry obiektyw + dobre body + dobry fotograf.
Nie chodzi o dolną granicę Mpix a o to, że górna nic nie daje. Zapoznaj się z budową takich aparatów a będziesz wiedział dlaczego te wydumane przez marketingowców megapixele to lipa.

A co do kadrowania to jak się nie potrafi skadrować dobrze zdjęcia to fakt, lepiej zrobić w czterokrotnie większej rozdziałce
Cappuccio 17.07.2009, h. 10:11 Cappuccio
cytat z regulaminu:
----
Pod uwagę brane będą:
(...)
* jakość wykonania
----
chyba oczywistym jest jak ma się zdjęcie w super jakości to się takie wysyła (lub o tym informuje), ale jeśli ktoś będzie miał 3 Mpx zdjęcie którego jakość pozwoli nam je wykorzystać to dlaczego mamy zabraniać wziąć mu udziału w konkursie ?

Nie rozumiem tematu dyskusji.
FragleS 17.07.2009, h. 11:57 FragleS
@Cappuccio
Chodziło tylko o to, że format zdjęć jakie zamieściliście na tegorocznym kalendarzu był mocno niezachwycający dla zdecydowanej rzeszy oglądających.

Jestem z zawodu grafikiem, mam za sobą dość szeroką praktykę jeśli chodzi o druk offsetowy, a dodatkowo bardzo czynnie interesuje się fotografią... więc włączyłem się do dyskusji tylko dla tego, że mam o tym niejako spore pojęcie i chciałbym, żeby przyszłoroczny kalendarz był "zaje*y", a nie tylko "OK"
Cappuccio 17.07.2009, h. 12:42 Cappuccio
rozumiem i weźmiemy Twoje uwagi pod uwagę jak i każde inne
Graber 20.07.2009, h. 12:16 Graber
Czy tym razem działo plot. także będzie stanowić o klimacie airsoftowym? Wspaniałe były zdjęcia reloadowanego kałacha lub snajpera w śniegu, ba! ochroniarz z kobietą też pomysłowe...jednak I nagroda na moje odczucie było marna. Czy będą wyznaczone jakieś konkretne wymagania, czy byle machina podniesie szanse wygranej?
Case84 21.07.2009, h. 11:43 Case84
Czy gdzieś można zobaczyć poprzedni kalendarz...?

A propo wymagań technicznych: sugeruję zastosowanie fotek tylko w formacie RAW z rozdzielczości nie mniejszej niż 4 mpix
Ravenkan 16.09.2009, h. 20:49 Ravenkan
Zeszłoroczne wyniki:
$3
Branie pod uwagę tylko RAWów po nadesłaniu zdjęć wykluczyłoby pewnie 90% prac...