Daj cynk
Reklama

Aktualności

Seria AK firmy King Arms

Świat, 15.07.2009, h. 18:29, dodał: Promant
26

Firma King Arms wprowadza na rynek pierwsze repliki ASG AEG z serii karabinów AK.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma King Arms wprowadza na rynek serię replik AEG z rodziny karabinów AK. Na plakacie promocyjnym widoczne są różne wersje typu tactical, łącznie z tzw. AK47S short, znanym dotąd głównie z konwersji oferowanych przez niektóre sklepy i firmy tworzące własne projekty customowe

 

 

Cztery pierwsze repliki AEG z serii karabinów AK są już dostępne w ofercie producenta, na stronie firmowej. AK47S, w wersji full metal z drewnem.

 

 

Replika posiada 7mm łożyskowanie gearbox'a, stalową kolbę i magazynek o pojemności 600BB w komplecie. Waga: 2720g. Długość: 640mm / 880mm.  

 

 

 

 

AK47, w wersji full metal z drewnem.

 

 

Replika posiada 7mm łożyskowanie gearbox'a i magazynek o pojemności 600BB w komplecie. Waga: 2700g. Długość: 890mm.

 

 

 

 

 

AK47, full metal, w wersji X47, z kolbą składaną na bok.

 

 

Replika posiada system szyn RAS X47 wykonany z aluminium, 7mm łożyskowanie gearbox'a i kolbę oraz chwyt pistoletowy wykonane z nylonu. Magazynek typu waffle, o pojemności 600BB w komplecie. W zestawie z repliką znajdują się gumowe osłony na szyny oraz składany chwyt taktyczny. Osłabiacz podrzutu typu AKM. Waga: 3040g. Długość: 710mm / 950mm.

 

 

 

 

AK47S, full metal, w wersji X47, z kolbą stalową.

 

 

Replika posiada system szyn RAS X47 wykonany z aluminium. Łożyskowanie gearbox'a: 7mm. Chwyt pistoletowy wykonany z nylonu. Magazynek typu waffle, o pojemności 600BB w komplecie. W zestawie z repliką znajdują się gumowe osłony na szyny oraz składany chwyt taktyczny. Osłabiacz podrzutu typu AKM. Waga: 3070g. Długość: 660mm / 900mm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.kingarms.com

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Capuchino 15.07.2009, h. 18:32 Capuchino
No wyglądają wprost SUPER .. , szczególnie ciekawi mnie ta wersja X47 ^^
Jackall37 15.07.2009, h. 18:42 Jackall37
Alien vs. Predator...

a mój wygląda, jakby trafił z Wietnamu wprost do Afganistanu i i tak mi się bardziej podoba - za bardzo "dopieszczone", chociaż nie powiem - do jakiś większych bydynków mógłby się nadać.

Takie wrażenie pewnie przez tą szyne nad pokrywą - bez tego by to tak kosmicznie nie wyglądało, a kolimatory i tak wszyscy na rurze montują

Podobnie z klasycznym AK i AKSem - zbyt nowe, trzeba "przeciorać"
Ajsquad 15.07.2009, h. 19:19 Ajsquad
Te kałasze z drewnem są całkiem całkiem, jednak jak to napisał już Jackall37 "trzeba przeciorać" , jednak te wersje z risami i innymi dziadostwami to jak dla mnie za dużo. Wszyscy znamy powiedzenie, że " Kałach jest jak kobieta, im mniej na nim tym lepszy"
vasilij91 15.07.2009, h. 19:29 vasilij91
wszystko ladnie pieknie aks-y wszyscy robia ale na zrobienie akms-a to nie ma pana oprocz 2 firm a to przeciez tez nie wymaga jakiegos wysilku. niekotrzy powiedza zapewne "co za roznica" lecz ci ktorzy by chcieli sie stylizowac na wp powiedza ze wielka
Dread 15.07.2009, h. 19:32 Dread
A mi się naprawdę podoba ten AK47S z plakatu. Szkoda, że nie można go jeszcze z bliska pooglądać.
Denard 15.07.2009, h. 19:44 Denard
Ale musicie przyznać że obie wersje X47 wyglądają ciekawie.

Nieprawdaż?
Promant 15.07.2009, h. 19:54 Promant
Pytanie jeszcze: jaka jest jakość wykonania szyn. W zestawach X47 innych producentów materiał był tak gówniany, że po prostu pękały w delikatnych punktach.
Gator 15.07.2009, h. 20:50 Gator
Zwykły Kałaszek ładny. X47 mi się osobiście nie podoba
goren 15.07.2009, h. 22:04 goren
Ech Ci narzekający wiecznie konserwatyści

Na zdjęciach wszystkie repliki wyglądają świetnie. Wersje z RISami bardzo dobre. Widać rękę porządnego projektanta.
Stalker 15.07.2009, h. 22:27 Stalker
Wykonane lepiej niz oryginal
Promant 15.07.2009, h. 22:27 Promant
Tu akurat nie ma żadnych udziwnień, ten system RAS jest używany w realu, choćby produkcji TDI Arms. A że niektórzy nie przeszli przez fazę klasyczną to już każdego osobisty gust.
kondziox 15.07.2009, h. 23:44 kondziox
Bardzo ładnie wykonane kałachy ! Chyba lepiej niż orginał
Thorulf 16.07.2009, h. 00:07 Thorulf
W tej wersji x47 z kolbą składaną na bok dali kolbę łamana na prawą stronę, nie będzie ograniczać przypadkiem ona dostępu do dźwigni selektora ognia?
Promant 16.07.2009, h. 10:42 Promant
Jeżeli koniecznie musisz strzelać z kolbą złożoną, to trochę będzie ograniczać dostęp do selektora.
Ale bez przesady. Np. Galil ma kolbę składaną podobnie i wystarczy miejsca między nią a korpusem żeby przesunąć selektor palcem.
WeRT 16.07.2009, h. 10:45 WeRT
@Thorulf - też tego za bardzo nie pojmuję... Uzasadnione jest to w przypadku AIMS i lewostronnego montażu pod optykę. Tutaj gdy RIS idzie od frontu na pokrywę komory zamkowej wydaje mi się dość abstrakcyjne więc są 2 możliwości:

1) design - jak każdy wie, musi być
2) w przypadku transportu utrudnia nieumyślne przestawienie selektora.

Z czego zastrzegam że wiedzy na ten temat dlaczego/co/jak/po co - nie mam żadnej, i są to jedynie czyste spekulacje.

ps. Swoją drogą - czy ktoś się nie natknął w naszym pięknym kraju na szyny RIS to AKS74U. Zarówno te aluminiowe jak i wtopione w plastik/polimer (gotowa część) ? Jestem mocno nie na bieżąco co się pojawiło / jest przez ostatni rok w światku ASG.
Hudler 16.07.2009, h. 12:05 Hudler
Ładne, szczególnie drewno. Ale (nie jestem pewny - nie znam się) czy suwadło nie powinno być srebrne, a kolba w AKS pod innym kątem?
kondziox 16.07.2009, h. 13:13 kondziox
Ciekawe ile będzie kosztować ? Musze zacząć zbierać
puncerny 16.07.2009, h. 14:58 puncerny
1.miejsce kolimatora to sprawa osobista(z doswiadzczenia bojowego wiem ze blizej jak dla mnie jest lepiej)wiec szyna na pokrywie sie przydaje np do noktowizorow i lunet(patrz kbs beryl z pcs5)mysle ze w aks tez sie sprawdza.
2.suwadla w roznych latach roznie byly robione(w wojsku mialem obie wersje z czarnym suwadlem ale byly one z lat 80tych wczesniejsze byly stalowe bez malowania)
3.kolba?jesli dobrze pamietam to troche inny kat pochylenia(ale moge sie nie znac przyzwyczailem sie do beryla:D)
WeRT 16.07.2009, h. 16:11 WeRT
Nokto to się na łoczętach nosi, na szynę się montuje ale celownik noktowizyjny
Promant 16.07.2009, h. 21:31 Promant
King Arms robił już wcześniej zestawy konwersyjne na AKS z kolbą składaną, na prawą stronę.
Były one przeznaczone do replik z szyną boczną, więc tutaj zastosowali po prostu to co produkowali wcześniej.
puncerny 16.07.2009, h. 21:33 puncerny
kolego cos takiego jak pcs5 celownik nokto do karabinka kbs beryl,kmpk , ukm itd...my montujemy w polskiej armi ale moge sie nie znac bo jestem zolnierzem tylko kilka lat:) $3 oto link potwierdzajacy:>
WeRT 17.07.2009, h. 10:51 WeRT
@puncerny - tu raczej chodził o taką różnicę jak "jeść barana" czy "jeść baraninę" .
Dread 17.07.2009, h. 17:36 Dread
"Nokto to się na łoczętach nosi, na szynę się montuje ale celownik noktowizyjny"

Bzdura. Kilka razy przyczepiłem na szynę ten produkt:
$3
i wcale nie był to celownik noktowizyjny. Durne czepianie się słówek.
puncerny 17.07.2009, h. 21:56 puncerny
MY wojsko polskie i inne armie swiata mamy 2 rodzaje moktowizji pierwszy do noszenia na chelmie glowie,ktory tez ma szyny do montowania na karabinkach wraz z eotechem np,to akurat jest noktowizor MU3, nastepne to celowniki noktowizyjne takie jak NSPU(starego typu) i PCS 5lub6 (nowszego typu).Ale tu chodzilo akurat o ta dluga szyne nad pokrywa zamkowa,po to wlasnie ona jest bo np PCS ma motaz 2punktowy i krutka szyna nie da rady tego utrzymac i tylko o to mi chodzilo.A jezeli ktos ma jakies szczegolowe pytania i rozwiazania techiczne i praktyczne to prosze pisac na PW lub maila puncerny@wp.pl dziekuje
WeRT 21.07.2009, h. 13:47 WeRT
@Dread - a i owszem - nawet latarkę dziadka może taśmą izolacyjną przypiąć. Czekaj czekaj ... a flamastrem narysowałeś krzyż celowniczy na tym nokto?

@Puncerny:

"moktowizji" = noktowizji
"chelmie" = hełm - miasto Chełm a to co nosisz na głowie to hełm

Boże... świat dla trolli od czasów początku kryzysu (którego według niektórych polityków nie było a teraz jest) stał się cięższy niż zazwyczaj.
Kardus 26.05.2017, h. 12:14 Kardus
gdzie można kupić tą wersje z drewnianą kolbą?