Daj cynk
Reklama

Aktualności

Fallout w Rosji

Świat, 07.07.2009, h. 14:29, dodał: Regdorn , autor: Kret
38

W Rosji, niecały miesiąc temu odbyła się gra przenosząca realia popularnej gry Fallout do rzeczywistości. Gracze wcielili się w postacie rozpoznawalne z gry i nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt wyjątkowego dopracowania gry zarówno od strony graczy, jak organizatorów.



 

 

 


Wielu graczy airsoftowych zna z pewnością serie gier Fallout. W dotkniętym atomową apokalipsą świecie tej gry odbył się już niejeden LARP (gra fabularna na żywo), także z wykorzystaniem ASG. Pojawiło się też bardzo wiele zlotów o podobnej fabule, nienawiązujących do gry bezpośrednio. Na kilka dni gracze wcielali się w kogoś zupełnie innego, by w odległych lokalizacjach rozgrywać przygotowane przez organizatorów zadania.

 

 

W Rosji, niecały miesiąc temu (19-21 czerwca 2009) taka gra została zorganizowana w opuszczonej bazie obrony przeciwlotniczej w obwodzie leningradzkim. Organizatorzy - grupa "Albion" - ściągnęli łącznie około 300 osób, w tym mistrzów gry, wsparcie techniczne, medyczne i ratunkowe - oraz oczywiście graczy, z których wielu przygotowywało się na tą grę od miesięcy.

 

 

 

Organizatorzy starannie przygotowali teren, nie tylko zamykając niektóre części bazy dla graczy tak, że dostanie się do nich wymagało skomplikowanych operacji i uprzedniego zdobycia sprzętu, ale także na bieżąco koordynując działania względem zmian fabularnych. Gracze przygotowali stroje, przerobili repliki airsoftowe (w Rosji określane jako strajkbolnoje, "strikeball" = "airsoft") tak, że trudno chwilami poznać z czego zostały zrobione.

 

 

 

Gra toczyła się w wyimaginowanym roku 2257 w Nowej Kalifornii, 180 lat po wojnie nuklearnej i 15 lat po wysadzeniu platformy wiertniczej "Posejdon" (czyli wydarzeniach z komputerowego Fallout'a 2) w New Reno i okolicach, w tym bazie Sierra i Maripozie.

 

 

 

Miasto żyło własnym życiem, nadając poprzez lokalną rozgłośnię "Galaxy News Radio" informacje o lokalnych wydarzeniach, w tym "dziwnym trzęsieniu ziemi" które wydarzyło się na kilka dni przed czasem gry. Nikt (?) z mieszkańców nie zdaje sobie sprawy, że to rzekome trzęsienie ziemi było w rzeczywistości uruchomieniem automatycznej broni odwetowej, która przetrwała wojnę w 2077 roku - automatycznych łodzi podwodnych, które odpalały rakiety na terytorium Nowej Kaliforni. Ich atak miał nastąpić 36 godzin po rozpoczęciu LARPa...

 

 

 

Zdjęcia i więcej informacji na temat gry (w jęz. rosyjskim) można znaleźć pod adresem: http://sdmobile.livejournal.com/18969.html

 

W maju miała się odbyć w Polsce gra również odgrywana w realiach Fallouta. Niestety z powodu problemów z terenem została odwołana. Wątek na forum WMASG poświęcony polskiej grze: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=62932

 

Dziękujemy Maniakowi ZeeMike za poinformowanie nas o imprezie w Rosji.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Unreal 07.07.2009, h. 15:56 Unreal
Podziwiam tych ludzi za zamiłowanie z jakim robili swoje stroje
Pozdrawiam.
OSKi-SNITF 07.07.2009, h. 15:57 OSKi-SNITF
ostatecznie strzelanie w klimacie Fallout'a odbyło się ale organizowane na innych zasadach i na innej miejscówce i nie na taką skalę link: $3
ireabe 07.07.2009, h. 16:00 ireabe
Gratuluję rosjanom zaangażowania w LARPy postapokaliptyczne. Może doczekamy się czasów, gdzie airsoft odbierany będzie nie tylko w konwencji realnej armii.
lewku 07.07.2009, h. 16:03 lewku
u nas bedzie S.T.A.L.K.E.R.
cassius 07.07.2009, h. 16:07 cassius
widze ktoś tu wchodzi na wykop.pl ;P
Darg 07.07.2009, h. 16:44 Darg
Ostatnia linjka "Wątek na fortum" zamiast na "forum", opcja zgłoś błąd nie działa.
Bienia 07.07.2009, h. 16:58 Bienia
Nie lubię takich klimatów ale świetnie to wygląda na ffoto podziwiam ich chęci i wykonanie
Regdorn 07.07.2009, h. 17:00 Regdorn
@Darq: dzięki, poprawione.
GrimPilgrim 07.07.2009, h. 17:08 GrimPilgrim
War. War never changes... Ah... good old Fallout. Aż się łezka w oku kręci. STALKER pod względem klimatu nie sięga do stóp obu falloutom. Poza tym denerwuje mnie jak zniszczył on reputacje znakomitemu filmowi Tarkowskiego No ale cóż, takie czasy że wszystko co odrobinkę się wybije ponad przeciętność to już kultowe i wszyscy się tym podniecają ehh... Btw Świetne zdjęcia z imprezy na oryginalnej stronce.
Brenten 07.07.2009, h. 17:36 Brenten
Raczej jak zniszczył klimat książki Strugackich "Piknik na skraju drogi"
Mati13k 07.07.2009, h. 17:38 Mati13k
Widać, że ludzie to kochają. Tyle pracy i zapewne kasy w te stroje i repliki... Wiele aktorskich dusz, które docenia tylko Pan Airsoft Podziw i gratulacje. Pozdrawiam.
ZeeMike 07.07.2009, h. 17:40 ZeeMike
Impreza musiała być niesamowita - niech będzie wzorem dla naszych rodzimych LARPów w klimacie postapo. Obym miał szansę kiedyś w czymś takim uczestniczyć. Dziękuję Redakcji za upublicznienie z mojej inicjatywy .
Oshii9 07.07.2009, h. 18:18 Oshii9
To co? Kiedy roimy coś takiego i siebie?
Super, gratuluję pomysłu i wykonania. Oby kiedyś zaskoczyła mnie informacja, że coś takiego i na taką skalę robimy u nas w Polsce!
szmerglu 07.07.2009, h. 18:40 szmerglu
"To co? Kiedy roimy coś takiego i siebie?" Jest za tydzień
$3
Maza94 07.07.2009, h. 18:43 Maza94
teraz tylko brakuje star wars
Armand 07.07.2009, h. 18:59 Armand
Beka z tych ludzi
Shafa 07.07.2009, h. 19:06 Shafa
Nie żebym reklamował ale coś podobnego jest za parę dni. cirka 300 osób. Stroje obowiązkowe. Teren starego poradziecko-niemieckiego lotniska. Trwa to 3 dni non stop. Dla zainteresowanych www.oldtown.larp.pl. Zerknijcie sobie na zdjęcia!
jurrrus 07.07.2009, h. 19:11 jurrrus
Jaaa, suuuper! Aż mnie nakręciło na postapo
Dread 07.07.2009, h. 19:19 Dread
U nas Oldtown jest, ale problemem są właśnie airsoftowcy, którzy przyłażą z czyściutkimi G36 i w mundurach w moro, przez co nie ma aż takiego klimatu. Rosjanie nie boją się przerobić kałacha na jakiegoś "pulse guna", a u nas jest wielki problem, bo przyłażą ludzie, którzy pomylili LARPa ze zwykłą strzelanką. Nie mówiąc o przypadkach, w których scenariusz przewiduje pojmanie, przesłuchanie, publiczny sąd i takie tam, a kończy się na "shoot on sight".

Ech, brakuje mi porządnego LARPa.
Shafa 07.07.2009, h. 19:36 Shafa
Na OldTown nie ma "czyściutkich airsoftowców w mudnurkach". Zresztą w regulaminie jak byk stoi napisane że by mieć wstęp trzeba mieć strój w klimacie. Kiedyś "czyściutcy" próbowali ale sie wykruszyli i teraz są to pojedyncze przypadki na 300 osób.

A co do strachu w przerabianiu gnata to bez przesady. Sam na OldTown zrobiłem z prawie nowego SA58 z CA coś takiego (fotka z wczesnego postępu prac ) : $3
Sensu militarnego w tym nie ma ale jaki klimacik
Konwersa całkowicie odwracalna czyli w godzinkę wraca do normalnego stockowego wyglądu.

No a jak Ci brakuje porządnego larpa to się zainteresuj OldTown. Tam trwa 3dni non stop. Masz jasne zasady pojamań, porwań, przesłuchań. Żadnego rzucania kostką czy coś takiego.
Denton 07.07.2009, h. 19:43 Denton
dla zainteresowanych więcej zdjęc: $3
Dread 07.07.2009, h. 19:46 Dread
Sam Shafa kiedyś biegałeś z G36, a potem się tłumaczyłeś, że "znalazłeś zakonserwowanego w beczce"
Terkov 07.07.2009, h. 19:58 Terkov
wow aż się przypomniały stare dobre czasy... nie spodziewałem się że coś takiego istnieje, chyba czas sklejać własną zbroje wspomaganą
LiuKas 07.07.2009, h. 20:12 LiuKas
Świetne stroje, widać że ludzie czują klimat, ciekawe jak się ludzie u nas na OT postarają
Shafa 07.07.2009, h. 20:15 Shafa
@Dread. Bo głupi byłem a i wtedy szkoda mi było mojej giety. Teraz to jest jazda w stylu " kto lepiej odpicuje klimatyczny strój/giwerę".

PS. Nie w beczce tylko w Army Depot
GrimPilgrim 07.07.2009, h. 20:51 GrimPilgrim
@Brenten ty się już nie mądrzyj "Stalker" był praktycznie autorskim projektem Tarkowskiego lekko tylko opartym o pomysły z "Pikniku...". Czytałem książkę i to zupełnie inne dzieło. Niemniej film do mnie bardziej przemówił. A gra to zupełnie inna BAJKA w dosłownym tego słowa znaczeniu . Sorry za OT.
Dread 07.07.2009, h. 21:18 Dread
"PS. Nie w beczce tylko w Army Depot"

No jakoś tak to szło
A na OT trzeba zabronić noszenia moro i tyle - popatrz na te zdjęcia z Rosji - jedna panna w kiecce i jeden facet, ale jakiś organizator chyba mieli kamuflaże, reszta w strojach klimaciarskich. A popatrz na OT - ciapy wszędzie. Fallouty i Madmaxy to klimat kurtki skórzanej, obcisłych dżinsów z dziurami, dresików i czasem garniturka. Bojówki moro nie pasują zwyczajnie.
birk 07.07.2009, h. 21:35 birk
Nie rozumiem skąd tyle podniety, że niby u nas się nic nie robi? Na razie składamy galerie z Neuro ale wątpię czy stroje odstają od tych :
$3 - Neuro II edycja
I co ważniejsze był to prawdziwy larp gdzie rpg-owcy i ludzie związani z ASG dobrze i pospołu się bawili, bez nieporozumień.
Mati13k 07.07.2009, h. 22:13 Mati13k
Birk: Trochę Wam brakuje do tamtego LARP'a
Stalker 07.07.2009, h. 22:22 Stalker
Ruscy to mają humor.
kosmi 07.07.2009, h. 22:24 kosmi
Jaaa pieeerdzieele. Że też nie jestem Rosjaninem. Zawsze mi się marzył larp w realiach fallouta na taką skalę. Może ktoś w Polsce podejdzie do sprawy profesjonalny sposób.
birk 07.07.2009, h. 22:29 birk
Może i tak... Ale tylko pod warunkiem że larp to same gadżety. Nie zapominajmy, że Neuroshima to nie Fallout i klimat jest odmienny, stroje również, ale właściwie nie widzę sensu aby się spierać - każdy wybiera co mu pasuje, bo na razie to jeszcze wolny kraj;) Ja chciałem zaakcentować, że podobne imprezy odbywają się w Polsce i jest ich trochę. No i nie zabłysnę zdjęciami z samego larpa ponieważ nikt nie miał czasu ich robić.
sjzmisiek 07.07.2009, h. 22:51 sjzmisiek
hehe klimacik gdzie ja zostawiłem mój power armour
Shafa 08.07.2009, h. 03:21 Shafa
@Dread

Gdzie Ty na OT widziałeś te ciapy i moro? po od 2 edycji sa pojedyncze przypadki. większość jest w klimacie.

PS. Znam Cię pod inna ksywką?
j23 08.07.2009, h. 09:19 j23
Hm... na fotkach widać ciągle te same osoby (ok 10) na "ogólnej fotce" naliczyłem ok 40 osób razem z "obsługą tech." , coś tych 300 ludków nie widzę a jako organizator raczej chciałbym pokazać "rozmach" akcji , czyżby stare lata "socjalistycznej statystyki" były nadal żywe w Rosji?
Regdorn 08.07.2009, h. 09:22 Regdorn
@j23: a może po prostu pokazane są fotki jednego fotografa podążającego za jedną ekipą? Inna sprawa, że nie zdecydowaliśmy się na zamieszczenie tego newsa z powodu podanej frekwencji, a staranności wykonania strojów i gadżetów.
j23 08.07.2009, h. 09:37 j23
ok , to też nie wypowiadałem się o stronie "wizualno-klimatycznej" imprezy bo byłby to kolejny głos zachwytu w naszych komentarzach:) tyle że od razu "zapaliła mi się lampka" gdy porównałem info (300 osób) z fotami (mizerna ilość "graczy") i "that is all" jeżeli było ich tylu to tylko dodam że larp ok - ale fotograf dupa