Daj cynk
Reklama

Aktualności

Pistolet maszynowy STEN Mk.II VIVA

Polska, 06.07.2009, h. 22:49, dodał: Promant
47

Sklep Taiwangun włączył do swojej oferty replikę ASG AEG firmy VIVA ARMS pistoletu maszynowego STEN Mk.II.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacja, która może zainteresować zarówno graczy airsoftowych jak oraz rekonstruktorów jednostek brytyjskich i Polskich Sił Zbrojnych z okresu II Wojny Światowej: w ofercie sklepu Taiwangun dostępna jest replika AEG, produkcji firmy VIVA ARMS, pistoletu maszynowego STEN Mk.II. Jest to replika typu full steel, w cenie: 1641,51PLN.

 

 

 

 

 

Długość repliki: 740mm. Waga: 2410g. Prędkość początkowa: 300 fps. Długość lufy wewnętrznej: 205mm. Hop up: stały. Tryb ognia: full auto.

 

 

 

 

 

Replika posiada zmodyfikowany gearbox v.7 w którym znajdują się stalowe zębatki osadzone na stalowych łożyskach ślizgowych. Replika wykorzystuje magazynek typu low cap, o pojemności 50BB, produkcji firmy AGM dedykowany do MP007 czyli repliki MP40.

 

 

 

W zestawie znajduję się replika z magazynkiem i akumulator Li-poly 7,4V 1100mAh wraz z ładowarką. Dołączony do repliki akumulator litowo-polimerowy należy ładować ładowarką dołączoną do zestawu, podłączając akumulator wtyczką na trzy wtyki.

 

 

 

Bez obaw o nie podawanie kulek można, podczas strzelania, trzymać replikę za magazynek. Cały korpus repliki został wykonany ze stali i obrobiony na maszynie numerycznej CNC.

 

 

 

 

 

Źródło:

www.taiwangun.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Cheatmaster 06.07.2009, h. 22:54 Cheatmaster
MNIAM!
Kamina 06.07.2009, h. 22:55 Kamina
tylko dlaczego taka cena .....
Wyborowiec 06.07.2009, h. 22:57 Wyborowiec
policzyli sobie za niego...
xasistis 06.07.2009, h. 22:57 xasistis
bo to fullmetal cnc, replika niszowa i lipo w komplecie.
Dziadek71 06.07.2009, h. 22:57 Dziadek71
VIVA + STAL + CNC + Podatek od nowości = cena.
Grzechu90 06.07.2009, h. 23:05 Grzechu90
żądza pieniądza
johny13 06.07.2009, h. 23:07 johny13
Nie no ich chyba totalnie porypalo... 1,6k za replike / oryginal ktora robi sie w drewutni u wunsatego Zdziska na Pradze czy na Powislu..... .... :/ sorry , ale to jest niezle przegiecie...
Sushi.50 06.07.2009, h. 23:15 Sushi.50
I tak to kupią
sokol93 06.07.2009, h. 23:15 sokol93
ja to mam swira na punkcie stena ;p ile razy juz probowalem go zrobic ;p ja odkladam kase i czekam az stanieje
Promant 06.07.2009, h. 23:17 Promant
Jak wejdzie AGM, to VIVA pewnie stanieje, bo inaczej się nie sprzeda.
Karol_K 06.07.2009, h. 23:20 Karol_K
heh 1600zl za broń która oryginalna kosztuje w granicach 500(w przeliczeniu) o konstrukcji "rurka w rurke" Co oni tu w ogóle na CNC robili to nie mam pojęcia...
dilando 06.07.2009, h. 23:29 dilando
heh, koszt prawdziwej wynosił ok 3 funtów na tamte czasy, jeśli dobrze pamiętam.
KWIA_TEK 06.07.2009, h. 23:39 KWIA_TEK
Byłem przypadkiem na forum modelarzy, którzy bawią się samolotami zdalnie sterowanymi. Tam też jest dział gdzie są opisywane nowości. Ceny za te "zabawki" również były niczego sobie (od 1000zł w górę). Zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Nikt na tamtym forum nie biadoli - jakie to WSZYSTKO drogie. Może to narzekanie to cecha tylko naszego środowiska?
Mikolaj_L 06.07.2009, h. 23:47 Mikolaj_L
Zdziwiło mnie jedno.
Hop-Up:nieregulowany
Przy 300fps'ach kulki będą lecieć na łeb,na szyje,o co z tym chodzi?
Promant 06.07.2009, h. 23:49 Promant
Po prostu nie ma dobrych chińskich modeli np RC, które naprawdę byłyby tanie. W modelarstwie nie ma czegoś takiego jak syndrom chińskich replik. Nawet całkiem niezłe czołgi RC Heng Long 1:16 są dość cienkie w porównaniu np z modelami Tamiya.
Modelarsto jest znacznie "starsze" niż airsoft i w środowisku modelarzy normą jest zasada, że jakość kosztuje. U nas wielu zadowoli się cienizną albo będzie płakać, że drogo.

Takie czasy

BTW
podobno MkII AGM ma HU regulowany.
elgeniusz 06.07.2009, h. 23:50 elgeniusz
@KWIA_TEK

Tu nie chodzi o cene sama w sobie, bo wielu z nas wydaje znacznie wieksze pieniadze na repliki, a o kontrast pomiedzy real stealem a replika. Oryginal byl tanim pm'em klepanym prostymi technologiami. Za to replika jest unikatowa, wykonana w technologi CNC i nie dla mas...

P.S. 1 Dziwi mnie, ze akurat taiwangun odwazyl sie sprowadzic Vive, kiedy na horyzoncie jest chinczyk.

P.S. 2 Zaczyna mi byc zal troche producentow repliki. Co nowego wprowadza to juz chinczykow maja na karku:/
lopez 07.07.2009, h. 01:11 lopez
Umarłem na zawał cenowy xO
By się pomyślało że to replika najprostsza z najprostszych jakieś 2 rurki i prostokącik..ŁoŁ

Oraz powstałem z popiołów widząc w końcu taka gratkę na rynku mmmm, prosto za szkło! I codziennie ściereczką z kurzu x)
Dread 07.07.2009, h. 01:30 Dread
Nie wiem o co Wam chodzi z tą ceną. Jak mówicie, że to takie proste, to zróbcie sobie sami
Kurde, Sten to nie kałach, emka, czy gietka, żeby każdy to kupował. Towar ekskluzywny zawsze będzie kosztować, bo niewielu to kupi. Zwykłe prawa rynku.

A i tak to nie zmienia faktu, że brzydki jak mało co.
Oshii9 07.07.2009, h. 07:07 Oshii9
No cena spora... ale kusi, oj kusi
Trochę za ładny jest jak na stena, taki...nowy.
W internecie można znaleźć oryginalne blueprint'y, jakby ktoś chciał to może powalczyć z wykonaniem go na własną rękę (prawie jak w podziemiu podczas powstania warszawskiego )
dropsu 07.07.2009, h. 07:52 dropsu
biadolicie z tą ceną panowie... a ile kosztuje replika porządnego kałacha? a orginał można kupic na rynku za 300 pln z wiadrem 7,62ek... AIRSOFT nie jest tanim hobby...
Guest (ID:6452) 07.07.2009, h. 08:23 Guest (ID:6452)
No baaa, pewnie . Tylko wiesz, potem się z tych bajek wyrasta.
SHOGUN_YAMATO 07.07.2009, h. 08:38 SHOGUN_YAMATO
Ładne, cena odpowiednia. Może doczekam się PPS-43
volf13 07.07.2009, h. 09:05 volf13
wiem, że jak to trzymałem po defiladzie to było bardo bardzo nieggodne
Wint 07.07.2009, h. 09:19 Wint
Fajny, tylko cena strasznie przesadzona ;/
MiesoPL 07.07.2009, h. 10:11 MiesoPL
cena dosyć wysoka... Pewnie też niewygodna ta replika, jak i oryginał.
lemonzawodowiec 07.07.2009, h. 10:28 lemonzawodowiec
Nie wiem dlaczego, ale wolałbym stena z gbb, w którym cały czas robią się syfony, a kiedy trzyma się go za magazynek, zacina się oraz, co równie ważne , wygląda jakby był wyklepany w garażu (HAG nadawałby się do jego produkcji ) i kosztuje max 300 zł. Sten marzeń.
Blitz_IM 07.07.2009, h. 10:33 Blitz_IM
"a orginał można kupic na rynku za 300 pln z wiadrem 7,62ek..

daj mi namiary to chętnie kupię chociażby dla samej amunicji

A mówiąc poważnie w stenie najtrudniej wykonać gniazdo magazynka i sam magazynek (chyba że ktoś jest lakiem i kupuje gotowca )
Blitz_IM 07.07.2009, h. 10:33 Blitz_IM
"a orginał można kupic na rynku za 300 pln z wiadrem 7,62ek..

daj mi namiary to chętnie kupię chociażby dla samej amunicji

A mówiąc poważnie w stenie najtrudniej wykonać gniazdo magazynka i sam magazynek (chyba że ktoś jest lakiem i kupuje gotowca )
Dzwonek 07.07.2009, h. 10:45 Dzwonek
A ja słyszałem, że najtrudniej to jest wykonać lufę ... Nawet podczas Powstania lufy były najczęściej zrzucane przez aliantów, bo jest to (bez specjalistycznych narzędzi) bardzo praco-/czasochłonne.
STEN ładny i widać, że trochę nad nim pracowali, żeby upchać w niego baterię i cały ten gearbox.

I kto zajumał zamek w tej replice - biała dziura jest
fuko 07.07.2009, h. 11:17 fuko
To nie dziura - on jest po prostu "srebrny" (nie pomalowany)
ocet 07.07.2009, h. 11:34 ocet
Wszyscy narzekają... Ja się cieszę że wreszcie chiniole będą mieli co kopiować.

A Ci którzy mówią że to takie proste itd. , że taką broń robiło się w drewutni itp. to śmiało: Do dzieła. Podzielcie się efektami.
Cheatmaster 07.07.2009, h. 12:34 Cheatmaster
We want SWT !

Przynajmniej ja
Altair94 07.07.2009, h. 13:10 Altair94
dilando.Koszt produkcji oryginału wynosił 5$ ale nie wiem ile w przeliczeniu na funty

Dlaczego drogo?Pokażcie mi drugą taką replikę stena.
Gdybyście wyprodukowali coś jako pierwsi to sprzedawalibyście to bardzo tanio?Wątpię.
maeglin 07.07.2009, h. 14:21 maeglin
Taka cena i precyzja wykonania wynika z faktu, że to replika Potsdam Geräta, a nie Stena (PG to niemiecka kopia Stena). Koszt produkcji tego wynosił chyba 450 ówczesnych dolarów (Stena około 15$, ale nie jestem pewien).
Ładna replika, ale zbyt "staranna". Nie wygląda na piwniczną robotę. No i brak reg.hopsiupa i 300fps'ów to jak na dzisiejsze czasy mało, kiedy normą jest 400-450...
Czekam na chińskiego, mam nadzieję, że będzie mniej starannie wykonany
mastah 07.07.2009, h. 14:33 mastah
"a orginał można kupic na rynku za 300 pln z wiadrem 7,62ek..."
Taaaa, a może jeszcze od chińczyka który pomylił automasz kałasznikowa z automatem pralką? Dawaj namiary na priva lepiej. Widać dzieci neo są wszędzie.
Co do stena- zróbcie go samemu. Cena produktu to nie tylko marża, koszta produkcji i materiałów ale też i PROJEKT. Zróbcie samemu go w takiej jakości i sprzedawajcie za 500 zł.
Pozdro
Ahmed 07.07.2009, h. 15:56 Ahmed
Hm Sten jak sten całkiem ładniusi, choć już słychać głosy nocy, które mówią, że coś nie tak i jak widać nie wszystkich da się zaspokoić.
Faktem jest, że cena jest powalająca i za to można mieć parę ładniusich, stenów po 300zł, które często latają na alledrogo. Może jednak lepiej poczekać na steny z AGM czy innego wybryku Chińskiej myśli technicznej
Jedno jest pewne, pojawia się coraz więcej replik z okresu IIww a co za tym idzie manewry historyczne nabiorą jeszcze większego smaku .
Pozdrawiam Ahmed
MrHK 07.07.2009, h. 17:23 MrHK
Piękny. Można w końcu się w końcu w partyzantów pobawić.
zborekp 07.07.2009, h. 19:52 zborekp
"Taka cena i precyzja wykonania wynika z faktu, że to replika Potsdam Geräta, a nie Stena (PG to niemiecka kopia Stena). Koszt produkcji tego wynosił chyba 450 ówczesnych dolarów (Stena około 15$, ale nie jestem pewien)."

Ale bzdury...Podstam gerat był robiony tak jak sten czyli części toczone i spawane. Może niektóre frezowane. Koszty produkcji nie były wiele większe.



"biadolicie z tą ceną panowie... a ile kosztuje replika porządnego kałacha? a
orginał można kupic na rynku za 300 pln z wiadrem 7,62ek... AIRSOFT nie jest tanim hobby..."

Oczywiście, że można ale nie u nas...Można w Rosji, Białorusi, Kazachstanie itp.
W czechach już broń kupi. Tylko trzeba wiedzieć gdzie.
Don Drzewuu 07.07.2009, h. 20:44 Don Drzewuu
Kałachy (ak-47) w różnych państwach np. bałkańskich, afrykańskich chodziły nawet po 15$ po demobilizacji tej broni w Rosji gdzie było jej multum.
Stalker 07.07.2009, h. 22:20 Stalker
Cena kasuje.
greg0ry 08.07.2009, h. 12:15 greg0ry
Cieszy moje oko tem Sten. Mam do tej broni sentyment, ponieważ mój dziadek w czasie II wojny, w warunkach wiejskiej kuźni, takie automaty produkował.
Oshii9 08.07.2009, h. 14:01 Oshii9
Cena produkcji Stena w szczytowym okresie produkcji wynosiła około 3 funtów, co odpowiadało 1/3 wartości "smarownicy". Magazynki zrobione były z tak cienkiej blachy, że filmowe trzymanie Stena za magazynek powodowało zacięcie broni.
zborekp 08.07.2009, h. 14:39 zborekp
Grubość blachy niema nic wspólnego z zacięciami. Mam oryginał magazynek do stena i wcale taka cienka blacha nie jest (ok. 1mm - jak na magazynek to dużo)
zborekp 08.07.2009, h. 14:39 zborekp
Grubość blachy niema nic wspólnego z zacięciami. Mam oryginał magazynek do stena i wcale taka cienka blacha nie jest (ok. 1mm - jak na magazynek to dużo)
greg0ry 09.07.2009, h. 12:36 greg0ry
Zacinanie stenów na skutek trzymania za magazynek spowodowane było mało precyzyjnym i dość płytkim gniazdem magazynka.
Pik 10.07.2009, h. 01:41 Pik
Sten był chyba najtańszą bronią palną. Kosztował bodajże 5 funciaków. Prymityw na masową skalę. Dlatego nazwano go bronią partyzantów tak jak czeskiego Skorpiona bronią terrorystów.

Był tani, łatwy do wykonania nawet przy pomocy narzędzi kuchennych. Sprężyny do niego wykonywano ze strun do fortepianów i pianin. Częstokroć z gitar. Lufy w warunkach polowych często były wykonywane ze zwykłych rur. Żadnego gwintowania. Celność żadna, ale wywalenie na dystansie 10-15m magazynka bez celowania zdawało egzamin. Po takim użyciu lufy były oczywiście do wyrzucenia lub wybuchały w trakcie takiego eksperymentu, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Ale do tematu. Sprzęt ASG jest znacznie droższy do ostrego odpowiednika. Przynajmniej w produkcji.

Jeśli z naprzeciwka będzie walił MG42 z całą ekipą go obsługującą, to klimat marzenie i chyba warto takie cosik sobie kupić. Tak jak warto sobie kupić MG42 .
zborekp 10.07.2009, h. 12:39 zborekp
Już musicie takie beznadziejne głupoty pisać? Aż się popłakałem ze śmiechu.:}
Jak myślisz zrobić gwint nożem i widelcem? Tokarka musi być. Sten był prostą i tanią bronią ale nie przesadzaj. Celność żadna? Lufa była gwintowana, i na 50m jakoś serią w cel się trafiało. Jakby sprężyna była z fortepianu to po kilku strzałach by się skurczyła. Jak lufa może wybuchnąć?! Wcale nie była do wyrzucenia bo to normalna lufa.