Daj cynk
Reklama

Aktualności

G&P AK Tactical Combat

Świat, 13.02.2013, h. 17:47, dodał: Promant
32

Firma G&P oferuje replikę AEG AK Tactical Combat. Kolejny przykład utaktyczniania airsoftowego kałasznikowa.



Ciekawostka z kategorii replik. Taktyczne wersje AK mają zapewne tyle samo zwolenników co przeciwników. Wiele osób nie wyobraża sobie innego AK, jak tylko w klasycznej formie. Pozostawiając kwestie gustów czy wyglądu na boku, trzeba jednak stwierdzić, że tzw. taktyczne modele karabinów z rodziny AK - dzięki podwyższonej ergonomii - często znacznie ułatwiają życie swoim użytkownikom. 

Firma G&P oferuje replikę AEG AK Tactical Combat. Jest to kolejny przykład utaktyczniania airsoftowego kałasznikowa

 

 

 

 

 

 

 

 

Replika typu full metal, ze stalową pokrywą i dźwignią selektora. Front RAS długości 220 mm. Stalowy tłumik płomienia M16 Voltex. Magazynek AK47 typu Waffle, o pojemności 150 BB. Kolba 5 pozycyjna PTS CTR. Długość: 865mm / 945 mm. Waga: 3340 g. Lufa wewnętrzna długości 480 mm. Gearbox z łożyskowaniem 8 mm.

W ofercie eHobby Asia replika kosztuje 278 USD.

 

 

 

Ocena wszystkich (5.00, głosów: 6)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
yuri629 13.02.2013, h. 17:55 yuri629
I like your horn!
Reegz 13.02.2013, h. 18:01 Reegz
Kupiłbym tego kałasza tylko dla frontu.
Mogliby do nas sprowadzić takie łoże RAS, bo rurę gazową z szyną można w sklepach dostać, a dołu już nie. Tak samo blok gazowy. Choć blok gazowy da się dopasować podobny, nawet na zwykłej lufie od AK. Trzeba będzie podłubać z jakimś blokiem samemu. ;)
Promant 13.02.2013, h. 18:07 Promant
Promat jesteś pewien że żadnego łoża z m4 nie da się dopasowac ?
oskrb 13.02.2013, h. 19:16 oskrb
Chodzi Ci o dolna połowę frontu? Kiepsko. Zwykle zbyt szerokie albo nie pasuje do obejm risowej rury gazowej, a podstawowy problem to mocowanie tego w korpusie i na lufie. Trzeba by wykonać od podstaw takie elementy metalowe.
Promant 14.02.2013, h. 23:54 Promant
Frontal 13.02.2013, h. 18:01 Frontal
Beta Project ładniejsze.
Deadmaster 13.02.2013, h. 18:01 Deadmaster
Hmm... Bywało gorzej.... Ale jedna rzecz mnie zastanawia. Po co zostawili szczerbinkę skoro nie ma muszki?
Chyba dlatego, że łatwiej dobrać niską muszkę na szynę, niż inny typ szczerbiny. Do szczerbiny lub przeziernika musieliby dodać szynę grzbietową na pokrywie, a tak jest dla producenta taniej. :)
Promant 13.02.2013, h. 18:06 Promant
zbyt 13.02.2013, h. 18:16 zbyt
tylko front fajny, reszta coś jak cm028 tactical
Attero 13.02.2013, h. 18:21 Attero
System TM, nie tykam tego nawet kijem.
rodzynson 13.02.2013, h. 19:04 rodzynson
Ten tactical i tak ma wady każdego AK. Łoże i rurę gazową można wymienić ale czemu nie zrobią obustronnego selektora, demontowanej szczerbinki i muszki, i szyny ris na pokrywie zamka?
A po co obustronny selektor? Do kałacha wystarczy dać skrzydełko selektora niżej, już można korzystać z niego oba dłońmi.
SirHawk 13.02.2013, h. 19:13 SirHawk
szpiegh 13.02.2013, h. 19:04 szpiegh
GP cofnęło się do ery Airsoftu łupanego kiedy to dawno dawno temu w odległej Japoni panowie z TM wypuścili pierwszą wersję ak47 ... za tą kasę nawet się nie pofatygowali żeby coś nowego wprowadzić na rynek ... JG połączone z Cymą ... ogólnie kupa ...
Aż mi się smutno zrobiło ...
Obi-Wan 13.02.2013, h. 19:51 Obi-Wan
Śmieszna jest ta moda na wciskanie emkowych kolb gdzie się da
Ta moda na wciskanie eMkowych kolb gdzie się da, jest dobra dla kałachów. Sam użytkuję kałacha (74) z kolbą MODSTOCK, wcześniej była kolba drewniana. Różnica w ergonomii to jak niebo a ziemia. Miałem w łapach jeszcze repliki wersji S i AKMS, ergonomia też na lepsza w eMowkskich kolbach.
SirHawk 13.02.2013, h. 22:30 SirHawk
Cinek_AK-47 13.02.2013, h. 21:03 Cinek_AK-47
He zwiększona ergonomia mi w tym brakuje ,,ergonomicznego,, zatrzasku magazynka i ,,ergonomicznego,, przełącznika ognia
sebolek 13.02.2013, h. 21:16 sebolek
Najgorsze jest to że... nie ma jaskółki i co ? LIPA :D nie jest Taktycool :D
Grizzly-Slupsk 13.02.2013, h. 22:23 Grizzly-Slupsk
I tak ten kałach jest najbardziej ergonomiczny: http://2.bp.blogspot.com/-yYKje1LXyBQ/TswFgbWJQ7I/AAAAAAAAAKA/Xz_bsrZC29E/s1600/albums-mm118-magpuldynamics08-img-2-1.jpg Obustronna rączka przeładowania to jest to czego w oryginale brakuje mi najbardziej.
tak trudno przekręcić broń w lewo aby "rączka przeładowania" była w dogodnej pozycji? :D
sebolek 13.02.2013, h. 22:35 sebolek
Czasem to przekręcenie kosztuje cenne ułamki sekund, i wtedy życie weryfikuje celowość takiej modyfikacji. Ale oczywiście mówię tu o broni ostrej. :)
Frontal 13.02.2013, h. 23:38 Frontal
Fakt faktem, metoda szybkiego przeładowania z obracaniem pierwotnego AK-47 wygląda cudownie :D
WszystkoZajęte 14.02.2013, h. 18:40 WszystkoZajęte
Co nie zmienia faktu, że wygodne to nie jest. Obojętnie na którą stronę obracasz.
Promant 14.02.2013, h. 22:31 Promant
KnightMoritz 13.02.2013, h. 22:40 KnightMoritz
Ja wychodze z założenia, że jak chcę coś ergonomicznego- kupuje emke, a jak chce kałacha to widziały gały co brały.


nie ma sensu tworzyć takich taktycznych potworków, bo ani to ładne, ani to taktyczne, ani to ergonomiczne.
chcesz mieć risy i inne lasery bajery dyskoteki? :D bierz M16 z risami :D chcesz prostoty bierz AK :D a nie jakieś taktykał :D
sebolek 13.02.2013, h. 22:42 sebolek
Tak sebolek, dokładnie o to mi chodzi.
KnightMoritz 13.02.2013, h. 22:49 KnightMoritz
Hiena_Echo 1 14.02.2013, h. 01:40 Hiena_Echo 1
W wyglądzie ujdzie ...
Ulner 14.02.2013, h. 09:10 Ulner
Szczerze wciskanie kitu że miliard szyn podnosi ergonomie... jak podepnę z przodu pół kilo sprzętu choinkowego (lasery, lampy i inne duperele) to ergonomia pójdzie w pi...du. A jaskółki nie ma. Chwyt taktyczny? Kałachy też taki miały połączony z łożem, albo montowany na malutkiej szynie. Ergonomiczna kolba? No może mi ktoś powie, że składane kolby z kałachów nie są ergonomiczne. Wiem że jestem ortodoksem co do AK, ale IMO nie wszystko jest sens utaktyczniać.
l_isek 14.02.2013, h. 09:32 l_isek
Utaktycznienie polega ana próbie zrobienia eMki z kałacha....
Nieprawda, chwyt jak z Siga.
14100715 14.02.2013, h. 14:23 14100715
Raczej jak z m249.
korobov 14.02.2013, h. 18:59 korobov
kabel123 15.02.2013, h. 01:52 kabel123
Jak zawsze to samo... Najbardziej krytykują ci, których kontakt z bronią zaczyna się na grach a kończy na asg. Nigdy nie mieli okazji strzelać ze zwykłego ak ani z żadnego innego, ale w sprawie ergonomii i wygody użytkowania mają do powiedzenia najwięcej. Podejście moim zdaniem trochę ignoranckie.
pidzejfat 15.02.2013, h. 19:04 pidzejfat
Mnie dziwi fakt że replika ta tania nie jest a dziura w body po zaczepie pasa (tak jak w AK z TM) nawet zaślepiona nie jest...