Daj cynk
Reklama

Aktualności

Prototyp RPK74 firmy Cyma

Świat, 29.05.2009, h. 15:46, dodał: Promant
72

Firma Cyma przygotowuje, pod oznaczeniem CM052, replikę ASG AEG karabinu maszynowego RPK74.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CM052 to nowa replika full metal, firmy Cyma, karabinu maszynowego RPK74. Obecnie dostępne są na sieci pierwsze zdjęcia prototypu.

 

 

 

Replika ma posiadać korpus tłoczony ze stali. Stalowe będą również: rura gazowa, tłumik płomienia, wycior oraz dwójnóg. Lufa zewnętrzna wykonana z aluminium. Reszta części z "metalu".

 

 

 

 

Elementy frontu kołkowane na lufie. System rozkładania jak w replikach Boyi i ostatnich wersjach AK Cymy.

 

 

 

 

Replika posiada atrapę zamka. Suwadło, sprężyna i prowadnica sprężyny są, jak podano, identyczne ze stosowanymi w replikach RS. Części drewniane wykonane będą z drewna sklejkowego, podobnie jak w replice CM048. Prędkość początkowa repliki ma wynosić 450fps.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.taiwangun.com

www.acm-forum.fr

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
MatriX482 29.05.2009, h. 15:51 MatriX482
Znowu "pogoń za FPS'ami"- 450fps w rkm/pół szturmówce- trochę za dużo.
RuN_ 29.05.2009, h. 15:51 RuN_
Porządne wykonanie ale szkoda że Cyma robi tylko Kałachy i Mp5.
Dragunow 29.05.2009, h. 15:56 Dragunow
450 fps to jest dobra ilość zważywszy że ma to być broń wsparcia.
Pasti 29.05.2009, h. 16:09 Pasti
Mi się podoba atrapa zamka i suwadło .
Kamil 29.05.2009, h. 16:10 Kamil
Mam nadzieję że wymienią pokrywę na nieżebrowaną.
Amadem 29.05.2009, h. 16:22 Amadem
A kiedy doczekamy się PK?
Oshii9 29.05.2009, h. 16:26 Oshii9
A mi się podoba ta rdza
kazik_ 29.05.2009, h. 16:30 kazik_
Pewnie jej nie zmienią, ale pokrywa to jedna z tych części, które jednak da się jako tako załatwić (a raczej kupić, bo LCT je produkuje)

Wg mnie wygląda bardzo smakowicie.
Mormaeglin 29.05.2009, h. 16:40 Mormaeglin
Bliaaaa wreszcie!
Krystian_Ck 29.05.2009, h. 16:42 Krystian_Ck
Jeśli jest juz RPK to PK bedzie niedługo ;P
Hudler 29.05.2009, h. 17:00 Hudler
Fajne, RPK74. Może w końcu Cyma zrobi repliki Full Steel. Na korpusie jest nawet wzmocnienie. Suwadło super, pełne, z tłoczyskiem i urządzeniem powrotnym. Tylko, to normalne, że body takie zardzewiałe?
Konrad_BW 29.05.2009, h. 17:23 Konrad_BW
to chyba sen chińskie RPK 74
helgrind 29.05.2009, h. 17:41 helgrind
"Tylko, to normalne, że body takie zardzewiałe?"
Chyba chcieli pokazać że komora zamkowa ze stali jest
sasuHT 29.05.2009, h. 17:48 sasuHT
no proszę. Chińczycy ciągle się rozwijają i jak widać w dobrym kierunku. Z niecierpliwością czekam na recenzję....
Pierdek 29.05.2009, h. 18:18 Pierdek
Nooo:D Jak wyjdzie biorę
Beryl 29.05.2009, h. 18:35 Beryl
rdza na niezabezpieczonej stali to normalna rzecz wystarczy troche wilgoci i 24 godziny
Kreeg 29.05.2009, h. 18:49 Kreeg
Nie ma co, zapowiada się super. Oby tylko z ceną w polskich sklepach za mocno nie pojechali... Teraz tylko czekać aż Cyma zacznie robić kałaszki wykonane w całości ze stali, i VFC się chowa
kazik_ 29.05.2009, h. 18:56 kazik_
Cymie jeszcze trochę jednak brakuje do poziomu VFC. Nawet jak zaczną robić swoje AK w pełni ze stali (jeśli jeszcze tego nie robią).

PS. Co oczywiście nie zmienia faktu, że CYMA ma na pewno lepszy stosunek jakości do ceny.
MwMichal 29.05.2009, h. 20:44 MwMichal
Jak na karabin wsparcia to troszkę mało tych FPSów ma, przyszli właściciele będą musieli jednak tuningować.
Fear Factor 29.05.2009, h. 20:51 Fear Factor
Mogliby wkońcu robic z porządnego materiału muszki, bo Cymiaste straszliwie się łamią.
Promant 29.05.2009, h. 21:06 Promant
Tak, powinien mieć miliard fps. Co najmniej jak snajpa.
zborekp 29.05.2009, h. 21:09 zborekp
450fps i ci mało? Akurat do broni w sparcia jest idealnie. Nie za mało, nie za dużo:]
Kreeg 29.05.2009, h. 21:19 Kreeg
@kazik_

Z tym "VFC się chowa " chodziło mi naturalnie o stosunek ceny do jakości, bo wiadomo, Chińczycy muszą jeszcze sporo popracować nad "wnętrznościami" swoich replik żeby chociażby równać się z markami takimi jak VFC, same super-hiper-fullstell body, lufa, i cała reszta części zewnętrznych nie uczyni z każdego chinola od razu repliki I Klasy...

kazik_ 29.05.2009, h. 21:52 kazik_
Kreeg - a ja dalej mówię o zewnętrzu Detale (liczne) jednak dalej lepiej są wykonane u VFC.

O wnętrzu wolę się nie wypowiadać bo się nie znam, na tyle by je osądzać (i zbyt mało replik tych 2 firm od środka widziałem, przynajmniej tej ostatniej serii).
Chmielu 29.05.2009, h. 22:00 Chmielu
Oby kosztował chociaż 8-9 stów, bo co drugi gnojek będzie z rpk biegal...
Borax 29.05.2009, h. 22:03 Borax
Mi się podoba magazynek, nie widziałem wcześniej żeby ktoś robił kopie 45-cio nabojowego. To spory plus.
johny13 29.05.2009, h. 22:06 johny13
jupi ! wrescie )
David051 29.05.2009, h. 22:14 David051
Chmiel żal mi cię, a co do rpk- jak na razie dziwnie wygląda.
MwMichal 29.05.2009, h. 22:45 MwMichal
Promant, zborekp: w czasach kiedy każdy chińczyk ma 420fps, a tuning repliki I klasy do 430fps to ok. 150zł replika karabinu wsparcia powinna posiadać 480-500fps. Przecież on nie wali z pierwszej linii, więc musi mieć te 50fps więcej.

Chmielu: tak samo mówiono jak wychodziło chińskie m249 i mimo niskiej ceny (kiedyś było u krakmanów za 700zł!) nadal jest sprzętem rzadko spotykanym
Zachar 29.05.2009, h. 22:57 Zachar
A ja chciałem kupić cymowskiego AKM do przeróbek. Chyba pójdę na łatwiznę

Borax, 45nb banany 5,45 można kupić u Krakmana

$3
$3
MrHK 29.05.2009, h. 23:29 MrHK
@David051 a mi żal ciebie. Jak niby ma wyglądać bez okładzin i bez malowania?
Jangi 29.05.2009, h. 23:44 Jangi
Taaaa jasne.... potem zwyczajne repliki zaczną być tuningowane do 500fpsów, więc repliki wsparcia będą podciągane do 650, bo muszą mieć więcej, bo muszą być silniejsze, bo sranie w banie i tak dalej.

Replikę broni wsparcia posiada się dla klimatu i zabawy, a nie po to by "ownić" bardziej/mocniej/dalej niż inni.
cassius 29.05.2009, h. 23:46 cassius
Mi sie on widzi z normalną kolbą od AK i bez "stojaczka". Oczywiście wtedy to nie będzie RPK i dobrze bo mi sie nie podoba ;p
Germ 30.05.2009, h. 00:56 Germ
A mnie ciekawi, czy suwadło będzie dostępne na sprzedaż w Polsce.
I kiedy będzie... Oj, będę miał ścisk w tej kolbie, bo i opatrunek, i batka 9,6V.
Promant 30.05.2009, h. 00:57 Promant
Wystarczy żeby repliki szturmowe miały do 400fps. 380 to optimum. Wówczas we wsparciu wystarczy 450, a snajpy 500-600. Jeszcze CQB 300-350. I jest ideał.

Zawsze można zrobić downgrade w szturmie zamiast ciągle pierniczyć żeby było więcej.
No ale do tego trzeba rozumu i chęci, czego większości, zwłaszcza nielatów, brakuje.

BTW
tak, suwadło mogliby osobno sprzedawać, chętnie bym założył w kilku replikach
Cement 30.05.2009, h. 01:10 Cement
Kazik nie spodziewałem się takich słów od takiego rusofila jak Ty nt. "czajnika"
Ja tam ortodoksem nie jestem ale jak ktoś o Twoich wymaganiach pisze że jest dobrze odwzorowany to ja wierzę

Zastanawia mnie tylko na jakim są etapie produkcyjnym(nie pokazali na żadnej fotce np.Komory HU) Może to szczegół a może muszą jeszcze to wszystko "po doszczelniać"
zordrak 30.05.2009, h. 01:50 zordrak
450.. mniam mniam
Germ 30.05.2009, h. 02:26 Germ
Przyglądam się teraz zdjęciom... Montaż do Boyi będzie wymagać zapewne użycia pilnika i pożegnania się z numerami seryjnymi na korpusie. Na zdjęciach wygląda na dość niskie położenie tego elementu, ale tam są jeszcze wzmocnienia komory zamkowej, więc pewności nie mam.
Promant 30.05.2009, h. 08:37 Promant
To wyjdzie dopiero w praniu. Ale biorąc pod uwagę, że ściągali wszystko z Boya i VFC, to chyba nie powinno być różnic. Zobaczymy.
pidzejfat 30.05.2009, h. 08:56 pidzejfat
No i dupa czas lansowania się moim suwadłem powoli zbliża się ku końcowi...
Ale!
Jest zbudowane inaczej niż wersja od VFC.
Suwadło jest kopią pomysłu z G&G. Sprężyna nie jest zamocowana tak jak w oryginale (czyli tak jak ja mam).

Co do rpk to bardzo ładne, z pewnością sobie 1 takie zakupię...
Marius7 30.05.2009, h. 10:24 Marius7
uuuh jak wyjdzie to nasz teamowy erkaemista sie na to chyba rzuci
Cincin 30.05.2009, h. 10:55 Cincin
A dlaczego nie może mieć takiego samego zasięgu jak karabinki szturmowe, skoro jest zasilany takim samym nabojem - pośrednim?
"Przecież on NIE WALI Z PIERWSZEJ LINI, więc musi mieć te 50fps więcej. "
Ktoś chyba nie rozumie przeznaczenia rkmu
A czy suwadło nie powinno być podobne do tego z AK-74/AKM? (obecnie przypomina te z kbk AK)
pidzejfat 30.05.2009, h. 11:40 pidzejfat
Powinno mieć to zgrubienie...
Po tym można poznać, że to kopia suwadła z G&G.
Prezes_____ 30.05.2009, h. 14:16 Prezes_____
Jakby cenka była do 800zł to napewno dużo osób się zaopatrzy w to cacko. 450fpc to w sam raz.
Morn 30.05.2009, h. 14:24 Morn
no świetnie... 2 miechy temu skończyłem swoje RPK na bazie G&G - miał być lans - suwadło i w ogóle RPK74, a tu masz chińczyk za (prawdopodobnie) 900zł ze stalową komorą, suwadłem takim jak w G&G.
Pięknie... ;/
Gelayev 30.05.2009, h. 14:38 Gelayev
RPK i lans ? Lans to PKM ;D
Morn 30.05.2009, h. 16:20 Morn
zborek no co ty nie powiesz? serio?
chodzi o to że takie suwadło w ASG jest pomysłem G&G bo inne firmy mają po prostu blaszkę pod komorą...
Adikos2050 30.05.2009, h. 18:17 Adikos2050
Jeśli panowie z Cymy zrobią tą replikę w miarę szczelną, celną i nie samorozkręcającą się to może to być niezła alternatywa dla M249. Szczególnie dla początkujących kmistów rusofili
450 fps to w sam raz bo daje lekką przewagę nad większością stocków.
Suwadło to fajny bajer, ale osobiście wolałbym RPKS (wygodniejszy transport) i 2 baterię stick.

PRECZ Z HI-CAPAMI!!!
(Proszę tego nie cenzurować )
Promant 30.05.2009, h. 18:20 Promant
Morn, ja swojego skończyłem miesiąc temu, ale nadal coś dopracowuję. I tak wole go od seryjnej repliki.
Morn 30.05.2009, h. 19:37 Morn
A włąśnie, wiadomo może w jakim standardzie będzie body, skoro suwadło jest zerżnięte z G&G? fajnie by było mieć stal zamiast gównolitu
wojskowy27 30.05.2009, h. 20:12 wojskowy27
Standard to Boyi/VFC, ''Replika ma posiadać korpus tłoczony ze stali. Stalowe będą również: rura gazowa, tłumik płomienia, wycior oraz dwójnóg. Lufa zewnętrzna wykonana z aluminium. Reszta części z "metalu". ''
ues 30.05.2009, h. 21:04 ues
Nie żebym lansił ale miałem w tym projekcie swój skromny udział. Nikt nie połasił się na moje RPK na bazie stalucha CA więc poszło do "make copy" z kilogramami innych części i materiałów. To co widzicie jest niemalże efektem końcowym.
Według informacji jakie posiadam smakosze ryżu nie chcieli podjąć wyzwania robienia całości w stali ponieważ bali się zbyt dużej wagi repliki?!? i ceny produkcji, która w stali wzrasta z niewiadomych dla mnie przyczyn. Cóż nie mają bicha ponad 40 cm więc im się nie dziwię

Spostrzegawczych pragnę poinformować, że jest to projekt i detale jeszcze będą dopracowywane. Na potrzeby foto założono pokrywę od 048.

Niecierpliwym powiem tyle że wyjdzie cała rodzina RPK /RPK74, czyli kilka modeli. S-y tez. Oraz PKM. Ale na to ostatnie trzeba czekać jeszcze z 1,5 wiosny.


PS. Pragnę podziękować w tym miejscu Yakaremu za udostępnienie realnych części do kopiowania.

MrHK 30.05.2009, h. 21:15 MrHK
O_O No no no. Więc dla Cymy pracują także Polacy? Dobrze przeczytałem?
Adi.K 30.05.2009, h. 21:37 Adi.K
Ciekawie się zapowiada czytając wypowiedz Ues'a.
Aż mnie zastanawia jak będzie wyglądać ta rodzinka RPK.
Może się skuszę na jedno takie cudo.
MAR 31.05.2009, h. 11:12 MAR
skoro tych fpsów jest tak mało dla coponiektóych to proponuje sie postrzelac na ostrą amunicje.wyscig FPS jak dla mnie jest poprostu chory. Pozdrawiam
Gelayev 31.05.2009, h. 12:38 Gelayev
To ja w takim razie czekam na PKMa za 1199 pln ;D
GunneR2oo6 31.05.2009, h. 14:59 GunneR2oo6
Taki PKM byłby boski Widzę, że Cyma zaczyna się rozwijać w dobrym kierunku
johny13 31.05.2009, h. 15:59 johny13
ues- na czyms zawsze trzeba zaoszczedzic. to jest podstawa value engineering ktora ma miejsce juz w fazie projektu.
anyway-, ye've done grand job ! czapki z glow
yakarov 31.05.2009, h. 17:09 yakarov
No! I ten RPK-74 mi się podoba...w przeciwieństwie do ostatnio prezentowanego tutaj produktu.
Fajny, ładny.
I nie przejmował bym się zbytnio napaleńcami na reksa...pobiegają to zobaczą. Nie ma co ukrywać jest to kawał wiosła, nie do końca poręcznego. Długie magazynki nie zawsze nam pomagają w prowadzeniu ognia, dwójnóg też nie zawsze na pomaga. Ogólnie trzeba mieć trochę siły i samozaparcia, żeby z tym biegać.

Pozdrowienia dla fanów RPK

Jakby tylko tej szyny bocznej nie było...ale zawsze można wyrwać.
Borysone AK-74 31.05.2009, h. 22:29 Borysone AK-74
yakarov ta szyne sie odkreca...
yakarov 31.05.2009, h. 22:39 yakarov
@ Borysone AK-74
ech no wiem, ale narzekam
Przynitowana jest.
SHOGUN_YAMATO 01.06.2009, h. 09:13 SHOGUN_YAMATO
yakarov
"No! I ten RPK-74 mi się podoba...w przeciwieństwie do ostatnio prezentowanego tutaj produktu.
Fajny, ładny.
I nie przejmował bym się zbytnio napaleńcami na reksa...pobiegają to zobaczą. Nie ma co ukrywać jest to kawał wiosła, nie do końca poręcznego. Długie magazynki nie zawsze nam pomagają w prowadzeniu ognia, dwójnóg też nie zawsze na pomaga. Ogólnie trzeba mieć trochę siły i samozaparcia, żeby z tym biegać. "

Hm... czy ja wiem. Mam tego z SRC od ponad 2 lat. Jako RKM jest zdecydowanie wygodniejszy od M249. Długie magi można zastąpić krótkimi albo bębnem, który jest decydowanie najwygodniejszy. A dla jednego z moich kolegów jest to ulubiona broń do CQB żeby było śmieszniej

Szkoda, że jeszcze nie jest znana cena. Może kupię bo BG w SRC padł w końcu a nie wiem czy chce mi się w tym grzebać.

Pozdrowienia dla fanów RPK

Jakby tylko tej szyny bocznej nie było...ale zawsze można wyrwać.
Mohawk_PL 01.06.2009, h. 09:53 Mohawk_PL
Wyśmieje wprost w oczy każdego kto dziś mi powie, że markowe repliki są lepsze ;D
Już nawet Promant pisze
"Elementy frontu kołkowane na lufie. System rozkładania jak w replikach Boyi i ostatnich wersjach AK Cymy." A jak wiadomo BOYI to kopia VFC, tak więc powinno być "System rozkładania jak w replikach VFC". Zapominamy o markowych replikach i czule się żegnamy
Denton 01.06.2009, h. 10:29 Denton
@Mohawk_PL
Za dużo awarii Boyów i JG itp widziałem na strzelankach żeby mówić że markowym replikom mówimy papa... Fakt one też się psują ale z mojego doświadczenia psują sie o wiele rzadziej
SHOGUN_YAMATO 01.06.2009, h. 10:54 SHOGUN_YAMATO
Ja mam dokładnie odwrotne doświadczenie z tańszymi replikami. Niegrzebane działają aż miło. Fakt jest taki - niezależnie kto to zrobi liczy się kontrola jakości.
Tankist 01.06.2009, h. 14:12 Tankist
napiszcie coś o CM042s
Kamil 01.06.2009, h. 16:20 Kamil
"Długie magi można zastąpić krótkimi albo bębnem, który jest decydowanie najwygodniejszy. "

Wygoda wygodą, ale nie śmiałbym zamontować do RPK-74 bębna
yakarov 01.06.2009, h. 18:16 yakarov
No właśnie. A sam pobieguje ostatnio z całym stalowym RPK-74M. Ciężka stalowa lufa daje w kość. Długie magazynki też, bo nie zawsze są wygodne (chyba że strzelasz z biodra ) Dwójnóg to lepiej złożony trzymać, jak są szybsze akcje, a lata na boki wyśmienicie.
Ale co tam. Klimat jest pierwszoklaśny. Jak napisałem, trzeba to lubić.
SHOGUN_YAMATO 01.06.2009, h. 21:18 SHOGUN_YAMATO
"Długie magi można zastąpić krótkimi albo bębnem, który jest decydowanie najwygodniejszy. "

"Wygoda wygodą, ale nie śmiałbym zamontować do RPK-74 bębna"

A ja tak bo dla mnie przede wszystkim broń ASG ma byś skuteczna a nie wyglądać I najwyżej będę miał model "eksperymentalny" - Various large capacity magazines (drums and flat pans, holding up to 100 rounds and made of plastic) were experimentally developed for RPK-74, but never achieved production status. ( $3 )
Germ 01.06.2009, h. 21:32 Germ
SHOGUN_YAMATO - a ty wiesz czym się yakarov zajmuje? Pewnie nie wiesz, bo nie rozumiesz jego toku rozumowania.
kazik_ 01.06.2009, h. 21:41 kazik_
SHOGUN_YAMATO - bębny (eksperymentalne) były, ale wyglądały kompletnie inaczej.

PS. Poza tym jak komuś zależy na używaniu bębna to równie dobrze może odkręcić tłumik płomienia i twierdzić, że to "zwykły" RPK.
head-shot 01.06.2009, h. 21:53 head-shot
tutaj macie Wszystkie magi do kałachów na samym dole jest experymentalny mag (pan drum) do rpk74 o którym mówił Kazik

$3