Daj cynk
Reklama

Aktualności

Airsoftowa sekcja Foki przy KMP w Gdyni

Polska, 29.05.2009, h. 15:19, dodał: Promant
34

Tym razem policjanci. Przy KMP w Gdyni utworzona została sekcja airsoftowa w ramach grupy Foki.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sekcja rekreacji ruchowej przy ZT NSZZP KMP w Gdyni, która sprawuje bezpośredni nadzór nad jej działalnością, dzieli się na dwie specjalności: Płetwonurkowanie oraz Air Soft Gun.

 

 

Koledzy policjanci już od roku biorą udział w grach trójmiejskich i sami też je organizują. Grają również z nami, w ramach pomorskiego środowiska WMasg, nie tylko w ramach typowych strzelanek i gier scenariuszowych, ale także biorą coraz częściej udział w pomorskich grach historycznych odtwarzających bitwy z okresu II Wojny Światowej.

 

 

Link do krótkiego artykułu informacyjnego na stronie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa pomorskiego:

http://www.zwnszzp-gdansk.pl/index.php?go=443

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.zwnszzp-gdansk.pl

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
hodscha 29.05.2009, h. 15:43 hodscha
Można?, Można!....pzdr dla mundurowych
MatriX482 29.05.2009, h. 15:45 MatriX482
Wreszcie...

A niech ktoś powie, że AS to sport dla dzieci i "snobów".
bobek28 29.05.2009, h. 15:47 bobek28
Bardzo pozytywnie. Pozdrawiam
Pasti 29.05.2009, h. 16:12 Pasti
Była niegłupia propozycja stworzenia czegoś podobnego w stylu systemu angielskiego . Ale dobrze, że maniacy zaczynają się organizować . Tak trzymać!
Grzesiek34232 29.05.2009, h. 16:24 Grzesiek34232
Bardzo dobrze, że służby mundurowe zaczynają popierać Airsoft Oby takich więcej!
Zelu 29.05.2009, h. 16:28 Zelu
Tak trzymać!
Foka 29.05.2009, h. 16:31 Foka
Grzesiek, coś Ci się pomyliło. To, że kilku policjantów bawi się w airsoft nie ma nic wspólnego ze "służbami mundurowymi". Służba zdrowia też popiera? Znam kilku lekarzy strzelających się z nami.
Grzesiek34232 29.05.2009, h. 16:37 Grzesiek34232
No też fakt. Moja pomyłka xD
J.K. 29.05.2009, h. 17:05 J.K.
Studenci, policjanci... Brakuje jeszcze tylko stoczniowców, pielęgniarek, górników i kelnerów.;p

Dobra robota.;]
Dale 29.05.2009, h. 17:42 Dale
Przynajmniej jak się zgłasza grę na policji, to nie robią wielkich oczu :]
Czubaka 29.05.2009, h. 18:13 Czubaka
super sprawa czekam na cos takiego na mazowszu
Dusza_44 29.05.2009, h. 18:56 Dusza_44
Good Job Gents...
Nanteris 29.05.2009, h. 19:02 Nanteris
O proszę nawet nie wiedziałem , że jesteście niebiescy chłopaki .
Duńczyk 29.05.2009, h. 19:21 Duńczyk
Jak widać można,tylko trzeba chcieć,pozdrowienia dla pasjonatów niezależnie od reprezentowanego zawodu,życzę powodzenia i do spotkania Duńczyk
Devito 29.05.2009, h. 19:55 Devito
Co się dzieje, airsoft w polsce szaleje.
DARKOM 29.05.2009, h. 21:52 DARKOM
popieram popieram takie działania może dzięki temu więcej mundurowych da sie przekonać
michalll 30.05.2009, h. 02:21 michalll
"airsoftowa sekcja Foki przy KMP w Gdyni"
No no, Foka nie dość że moderuje, to ma już swoją sekcję nawet

A tak na poważnie - tego typu newsy bardzo korzystnie wpływają na wizerunek ersoftu jako takiego w oczach ludzi z zewnątrz: "skoro policjanci się w to bawią, nie jest to 'zły' sposób spędzania czasu".
Spartan74 30.05.2009, h. 06:26 Spartan74
Popieram I tak trzymać
Jabol 30.05.2009, h. 09:58 Jabol
W Brzegu to chyba od 2 lat jest drużyna w której są policjanci...
marysia 30.05.2009, h. 10:59 marysia
Nie rozumiem skąd tak wielka euforia? Co z tego, że policjanci?
Promant 30.05.2009, h. 11:48 Promant
Jaka euforia? Zwykłe info.
J.K. 30.05.2009, h. 21:52 J.K.
@marysia:

Ano to z tego, że w wyobraźni wielu airsoftowców Policja jawi się jako ktoś po drugiej stronie barykady.

A wszystko przez historie w stylu 'jechałem samochodem na strzelankę, a skończyłem z twarzą na glebie i z rękami skutymi na plecach', czy chociażby niedawną opowieść gościa, któremu zarekwirowano replikę, bo nie chciało mu się pakować jej do pokrowca 'od bagażnika do klatki'.
Ghandi2 30.05.2009, h. 23:09 Ghandi2
Oswajanie ze sobą środowisk to w Polsce raczej trudny proces, więc inicjatywa wbrew pozorom jednak może być czymś znaczącym i po prostu użytecznym dla wszystkich. Zwłaszcza przy uznaniowym charakterze polskiego prawa.

Tylko jedno "ale" - skoro to oficjalna, pokazowa działalność - obce flagi na rękawach nie powinny się pojawiać. Obciach. I dla Policji Państwowej i dla pozostałych. Ale łatwo go naprawić. Powodzenia.
adison 31.05.2009, h. 17:03 adison
Witam co do wypowiedzi Ghandi2 jesteśmy formacją zrzeszającą również wojskowych,strażników granicznych a także cywilów ,nie jest to formacja reprezentująca typową Policję.Po drugie organizujemy się poza pracą. i każdy ma wybór co do sprzętu i umundurowania,jak i oznaczenia.Główny wątek dotyczy informacji iż sami policjanci i inne osoby służb mundurowych także uczestniczą czynnie w środowisku Airsoftu , wmasgu i potrafią się zorganizować.A cała zabaw odbywa się poza służbą w czasie wolnym,nie mając nic wspólnego z naszymi obowiązkami.
kubek22 31.05.2009, h. 23:13 kubek22
na pierwszym zdjęciu pierwszy koleś od prawej ma tak samo zakamuflowana emke jak ja
kupolud231 01.06.2009, h. 10:12 kupolud231
Fascynujące...
kokonesko 01.06.2009, h. 11:56 kokonesko
tylko nie milicjanci
Ghandi2 01.06.2009, h. 15:27 Ghandi2
To sprawa techniczna, więc bardzo proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako wyrazu jakichś niechęci. Wprost przeciwnie.

<!--quoteo--><div class='quotetop'></div><div class='quotemain'><!--quotec-->$1<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

Nie jest to takie proste, cytuję z samego nagłówka artykułu:

<!--quoteo--><div class='quotetop'></div><div class='quotemain'><!--quotec-->$1<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->.
KMP To Komenda Miejska Policj. Skoro tak, to jest to jednak jest to dzialalność pod egidą dość poważnej instytucji, nie ma znaczenia, że "po fajrancie".

Zaangażowany został tu autorytet naszego państwa i jego służb mundurowych. Może po prostu byłoby dobrze pościągać obce flagi z rękawów i ustalić jak to właściwie jest na prawdę z patronatem Komendy w Gdyni? .

Póki co, to całość stanowi smakowity kąsek na ironiczny artykuł na pierwszą stronę. Warto unikać takich wpadek a na prawdę niewiele wysiłku potrzeba by naprawić problem (a potem usunąć te wpisy, oraz problematyczne zdjęcia).

Pozdrawiam!
SZARY 01.06.2009, h. 20:24 SZARY
Nie jest to odosobniona grupa jest wiele takich w Kraju choc mniej oficjalnych jest nawet kilka powiedzmy grup opartych na autentycznych komandosach i oni robia to też poza slużbą tak dla zabawy...
orlos52 04.06.2009, h. 07:22 orlos52
Ja osobiście jako "mundurowy" biegam w mundurze: sowieckim, amerykańskim, francuskim, niemieckim na imprezach historycznych. Czy to jest jakiś dyshonor. Nie wyobrażam sobie zabawy ASG w moim mundurze Służby Celnej RP, bo to by było naprawdę przegięcie.
jmax 04.06.2009, h. 09:21 jmax
pozdrowienia dla chłopaków z Gdyni, pozytywnie, i tak trzymać, u nas w drużynie mamy przedstawicieli 3 służb mundurowych i jakoś nikomu to nie przeszkadza.
Ghandi2 05.06.2009, h. 03:35 Ghandi2
>>$1<<

Nie chodzi tu o stylizacje historyczne, czy o wzory kamuflażu.
Nie jest też problemem to czy gracz ASG należy do służb mundurowych czy nie.

Chodziło o coś innego, co najwyraźniej sobie już odeszło w niebyt i nie ma co ciągnąć tematu (z mojej strony).

Pozdrawiam
Duńczyk 13.09.2009, h. 07:51 Duńczyk
ASG to sport i forma spędzania czasu wolnego dla wszystkich,i nie ma tu nic do tego kto gdzie pracuje,mogą być pielęgniarki,sekretarki,stoczniowcy,hutnicy,lekarze,wojskowi,listonosze,policjan
ci, pozdrawiam wszystkich airsoftowców Duńczyk