Daj cynk
Reklama

Aktualności

SWD Classic Army

Świat, 25.05.2009, h. 18:33, dodał: Promant
39

Firma Classic Army dodała do swojej oferty, na stronie internetowej, replikę ASG AEG karabinu wyborowego Dragunow.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu dzisiejszym na stronie firmowej Classic Army pojawiła się, w ofercie producenta, replika AEG SWD [CA 038M].

 

 

Nie podano sugerowanej ceny rynkowej, jednak teraz można przynajmniej mieć nadzieję, że replika SWD CA szybko trafi do sprzedaży detalicznej. [Być może nawet szybciej niż wersja firmy Real Sword, która wciąż odwleka dostawy i nie odpowiada na maile dystrybutorów, przez co znacznie straciła, jako producent, w ocenie klientów.]

 

 

Replika produkcji CA to karabin, o którym pisaliśmy w relacji z targów IWA 2009. Mieliśmy wówczas okazję dokładnego obejrzenia prototypu podczas wizyty na stoiskach: duńskiej firmy Action Sport Games A/S oraz włoskiej firmy Evolution International. Obie firmy współpracują z Classic Army i mają prawo do wyłącznej dystrybucji replik tego producenta w różnych częściach Europy.

 

 

Replika SWD CA wykonana została na licencji firmy Izmash. Praw licencyjnych udzieliła producentowi firma Action Sport Games A/S, która jest ich właścicielem w branży airsoftowej. Tak więc to dzięki współpracy firm ASG A/S oraz CA ta piękna replika trafi na rynek.

 

 

 

Karabin jest repliką full metal, w czarnej wersji kolorystycznej, znanej z ostrego pierwowzoru oferowanego także na rynek cywilny. Okładziny i kolba repliki wykonane są z włókna szklanego. Gearbox posiada 7mm łożyskowanie. W komplecie magazynek o pojemności 40BB oraz baka [poduszka policzkowa do kolby].

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

army.com/">www.classicarmy.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Guest (ID:6452) 25.05.2009, h. 18:36 Guest (ID:6452)
Co wewnątrz? Jaki GB?
Cheatmaster 25.05.2009, h. 18:37 Cheatmaster
Kiedy oni się nauczą, że okładziny polimerowe mają inny kształt niż drewniane...

Pomijając to małe niedociągnięcie - ŁAAAAAAAAAAAAAAAAŁ!!!
rafcio21 25.05.2009, h. 18:38 rafcio21
Wreszcie ktoś wypuści ten świetny karabin
Jangi 25.05.2009, h. 18:38 Jangi
Coś te połówki frontgripu są kiepsko spasowane
men3L 25.05.2009, h. 18:39 men3L
Pewnie jakiś custom na standardowych częściach (V2/V3 itp.) ale strzelam.
Promant 25.05.2009, h. 18:41 Promant
Szczegółów na temat typu GB nie podali.

BTW
Jangi,
trzymałeś kiedyś ostrego w rękach, albo widziałeś jak to w nim wygląda? Bo akurat w ostrym jest taka sama "szpara". W wersji z drewnem też.
MrHK 25.05.2009, h. 19:00 MrHK
Nareszcie. A SWD RS dalej brak... Nie uważacie że te oznakowanie(CA 038M) jest nieco Cymowskie?
Wyborowiec 25.05.2009, h. 19:02 Wyborowiec
Nie wydaje wam się że suwadło powinno być srebrne? Przecież to SWD
pidzejfat 25.05.2009, h. 19:15 pidzejfat
gearbox wydaje się na ver 3 ze zmienionym koszykiem silnika, ale to tylko moje domysły...
Gogin 25.05.2009, h. 19:28 Gogin
Co wy gadacie, jakie v2/v3, od razu widać, że nie - bardziej mi tu modyfikowane V4 od PSG-1 pasuje...
johny13 25.05.2009, h. 19:32 johny13
Pojawil sie wrescie jakis przeciwbalast. Zaczyna robic sie ciekawie. Teraz wystarczy czekac na 2 rzeczy: swds oraz chinskie kopie
OC14Groza 25.05.2009, h. 20:15 OC14Groza
Ma złe okładziny porównajcie: $3
$3
Silver Hunter 25.05.2009, h. 20:54 Silver Hunter
Dragunowy RS z tego co zapewnia RedWolf Airsoft są już u nich na magazynie od kilku dni. Ciekawe jakie osiągi będzie miał ten z CA. Czas pokarze.
festungkrakau 25.05.2009, h. 21:06 festungkrakau
No to RS może spakować zabawki i iść do domu....nie upadną z tego powodu, ale już mają silną konkurencję ,zwłaszcza ze względu na możliwość tuningu CA. A drewno jest do dorobienia.
Uber_Soldat 25.05.2009, h. 21:09 Uber_Soldat
Niech tylko pojawi się na WGC czy gunnerze oj niech tylko się pojawi
penio151 25.05.2009, h. 21:12 penio151
RS przerąbało sprawę, CA wejdzie na rynek szybciej i przepełni go. RS sprzeda swoje repliki, ale na drugą serię nie wiem czy będą zamówienia.
Keltuzar 25.05.2009, h. 21:57 Keltuzar
Słabe te recki czy co to tam jest , nie napisana ani cena , ani czy to elektryk ,gaziak czy w ogóle spring !
pidzejfat 25.05.2009, h. 22:00 pidzejfat
Czytanie ze zrozumieniem się kłania niektórym... : "replikę ASG AEG karabinu wyborowego Dragunow"
HellCat 25.05.2009, h. 22:04 HellCat
TO NIE JEST SWD! TO JEST TIGR! Cywilna wersja tej broni! patrz "Strzał" 10/2007
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MARXY 25.05.2009, h. 22:06 MARXY
Keltuzar
A kabelki to ciekawe do czego byłyby Ci potrzebne w sprężynce lub gaziaku? Fotki warto także oglądać - one też są częścią recenzji.
Patrol23pk 25.05.2009, h. 22:08 Patrol23pk
Elektryk , widac kable na 6 i 7 zdjeciu od gory ;]
Uber_Soldat 25.05.2009, h. 22:34 Uber_Soldat
@HellCat, zakładasz drewno i masz SWD

Ciekawi mnie czy jakakolwiek bateria spasuje. Może CA wypuści swoją dedykowaną pod SWD. Body wypełnia po brzegi GB, chyba że w łożu, tam też mało miejsca, może LI-Pole...

Czekam z niecierpliwością na pierwsze info dot. parametrów.
HellCat 25.05.2009, h. 22:47 HellCat
Uber_Soldat, niech nie nazywają czegoś nie tak, jak trzeba. Jak pod M4A1 napiszą M16A3 to powiesz: "Zakładasz pełną kolbę, dłuższy frontgrip oraz lufę i masz M16"? Zastanów się!
Ps. inne okładziny to nie jest jedyna różnica między SWD a Tigrem.
Uber_Soldat 25.05.2009, h. 22:56 Uber_Soldat
Przyznaję rację. Więc skąd pomysł z czarnymi okładzinami? ja myślę, że w ten sposób dostali licencję. Przecież CA robi nienaganne drewno w swoich replikach. Nie mniej jednak, nawet w wersji czarnej replika robi wrażenie i chcę ją mieć.
Miałem ATOZa i od tego momentu zachorowałem na SWD ;]
Cement 25.05.2009, h. 23:10 Cement
Ale ten gość na dolnym zdjęciu jakiś smutny*

Promant jak już miałes To w ręce, powiedz jak to leży, jak spasowane,wyważone,jakość materiałów itd.
tzn tym razem niech nie będzie to recenzja a raczej subiektywna ocena osoby która miała możliwość sobie "pomacać"
Swoją drogą dziwne, że podali na jakich łożyskach ani nie podali wersji GB

*Promant taki żarcik :]
Promant 25.05.2009, h. 23:14 Promant
Tak samo mu blisko do SWD jak do Tigra, a bliżej do SWD. I prawdopodobnie czarne okładziny to właśnie wybieg licencyjny, żeby upodobnić go do wersji cywilnej. A kto kupi Tigra jeśli może mieć SWD?

Jeżeli właściwie odwzorowali okucia to będzie można dopasować okładziny od ostrego.
Widziałem trochę zdjęć SWD z czarną kolbą i okładzinami drewnianymi np. z frontu w Jugosławii. Może SWD nie jest tak rozpowszechniony jak kałach; ale po ingerencjach rusznikarskich w służbie - powstało wiele dziwnych wersji. Wystarczy się wysilić i poszukać fotek.

Cement:

smutny, bo nie mogłem go zabrać do domu .

Wrażenia opisywałem już w newsie z IWA. Jest dość ciężki, nic się nie ruszało ani nie luzowało, tworzywo chwytu i kolby nie trzeszczało. Ogólnie moje wrażenie było bardzo pozytywne. Powierzchnia metalu ładna, plastik miał w dotyku delikatną fakturę. Magazynek był jeszcze atrapą - tzn. taki jak ma być ale bez bebechów.

Bateria; z tego co widziałem na IWA to najprawdopodobniej wejdzie tam stick 8.4/9.6 może nawet dziesiątka ale to już problematyczne, jednak teraz - w dobie lipo - aku to nie problem.
kiler88 25.05.2009, h. 23:21 kiler88
Jeśłi nie zrobili wersji z drewnem ze względu na rodzaj licencji to fajnie by było jakby zrobili drewienka osobno ewentualnie można polować na okładziny od ostrego. Generalnie replika piękna ciekawy jestem jaka będzie cena i osiągi.
HellCat 25.05.2009, h. 23:24 HellCat
Promant, ja bym napisał raczej że wyglądasz na (...) niż smutnego Te spojrzenie spode łba, dziki błysk w oku, ten ciężar ciała przeniesiony na jedną nogę i prawa dłoń gotowa do dobycia scyzoryka z kieszeni... "A spróbujcie mi ją odebrać!"
Pozdrawiam,
HellCat
Promant 26.05.2009, h. 01:00 Promant
Tu są zdjęcia z innymi okładzinami, ale kolba drewniana:
$3

A jak ktoś nie widzi różnicy z tigrem to tu ma tigra:
$3

W galerii na tej stronce jest sporo ciekawych zdjęć z frontu i służby.
Terkov 26.05.2009, h. 08:31 Terkov
Ciekawe czy magazynki od niego będą pasowały do ATOZa ^^ jeśli tak to oby zrobili metalowe w końcu.
Mavie 26.05.2009, h. 10:49 Mavie
Ja bym chciał żeby zrobili SVU, bo cholernie mi się podobają bullpupy
xsnailx 26.05.2009, h. 12:18 xsnailx
Tyle ze nawet w tigrze nie wystepuje taka kolba i takie okladziny co zastosowal CA, popelnili ten sam blad co atoz zrobil - poprostu kupa do kwadratu, bo w atozie byla opcja drewienek a tu nie ma

jesli chodzi o te plastikowo - drewniane SWD w jugoslawii to na 995 byly to produkty zastawy, a nie rosyjskie

oczywiscie normalna praktyka jest wymiana okladzin w miare zuzycia i nawet w rosji wystepuja takie dziwaki

Tankist 26.05.2009, h. 15:53 Tankist
widać że dbają o szczegóły
Promant 26.05.2009, h. 17:19 Promant
Zastawa znacznie różni się od SWD.
xsnailx 27.05.2009, h. 12:10 xsnailx
pytanie ktora zastawa

$3

$3

Edit: macie racje oba to klony ak
Promant 27.05.2009, h. 12:58 Promant
Chyba żartujesz. Porównaj sobie wymiary i kształt komory zamkowej oraz jej pokrywy.
Porównaj sobie ilość i kształt dźwigni . Inne okładziny, inny system rury gazowej, inny tłumik płomienia. Inna podstawa szczerbiny. itd.itd.
Nie chce mi się wszystkiego wymieniać.
Zastawy są klonami na bazie AK i w 91 nie ma nic z SWD.
Jeżeli swoje zdanie opierasz na podobieństwie samej kolby... to gratulacje spostrzegawczości.
Uber_Soldat 28.05.2009, h. 01:00 Uber_Soldat
W życiu nie przyszłoby mi do głowy, że Zastava może być podobna do SWD, chyba że tak jak Promant pisze - w kolbie
xsnailx 28.05.2009, h. 10:28 xsnailx
ehh napisalem tak bo bylem leniwy i nie chcialo mi sie dokladnie sprawdzic (moj blad) a ze oni tam klonuja co sie da - np plamie (http://www.zastava-arms.co.rs/images/vojni/bga/bga_engleski.htm) [zastava-arms.co.rs] to zastosowalem bezmyslne uproszczenie

macie racje ze to mutacje ak

ale to nie zmienia faktu ze SWD z CA rewelacja imo nie jest (poza faktem ze to aeg)
CichyRangerRegiment 18.07.2010, h. 19:41 CichyRangerRegiment
Mam pytanie czy magazynek z swd CA wejdzie do SWD A&K???