Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowa generacja CTW

Świat, 20.05.2009, h. 21:49, dodał: Regdorn
38

Chińskie kopie japońskich PTW jeszcze na dobre nie zagościły na naszym rynku, a już firma Celcius Technology wypuszcza kolejną, poprawioną generację zawierającą m.in. rewolucyjną lufę - Reformation.



 

 

 

Pierwsza generacja CTW dopiero się pojawiła na rynku (w Polsce już została wyprzedana w przedsprzedaży), a producent wypuszcza zestawy poprawiające pierwszą wersję. Poprawione zostały m.in. zespół lufy wewnętrznej, komory hop-up oraz Electronic Control Unit (ECU). Warto zaznaczyć, że producent z Hong Kongu postarał się, aby każdy sklep sprzedający ich produkty mógł wymienić bez ponoszenia kosztów udoskonalone elementy.

 

Od Coyote ASG otrzymaliśmy informację o nowej rewolucyjnej lufie o nazwie "Reformation", a także jej zdjęcia. Przedstawiciel firmy Celcius, pani Elizabeth Lee, przekazała polskiemu dystrybutorowi zdjęcia nowych luf precyzyjnych, które zostaną umieszczone w każdym CTW generacji pierwszej oraz które będą standardowo już montowane w CTW generacji drugiej. Lufa dysponuje średnicą wewnętrzną 6,01 mm oraz specjalnym trójkątnym zakończeniem ze szczelinami odpowiedzialnymi za wyrównywanie ciśnienia w lufie. Niestety lufa nie jest kompatybilna z PTW Systema (wymagana jest wymiana także komory HU).

 

 

 

Nowa lufa pasuje do nowego systemu Hop-Up CTW. Nowa komora dysponować będzie mniejszą przestrzenią, przez którą może wydostać się powietrze oraz charakteryzuje się dokładniejszym prowadzeniem kulki przez komorę do lufy. Wszystkie elementy są wykonywane z wytrzymałych metali w technologi CNC.

 

Według zapewnień producenta wzrost celności repliki można nazwać rewolucyjnym. W ciągu najbliższego czasu testy zostaną przeprowadzone w Polsce przez dystrybutora, ale również dzięki uprzejmości Coyote ASG u nas możecie się niebawem spodziewać rzetelnego testu tej nowej na rynku repliki.


Zostaliśmy również poinformowani, że Coyote ASG wymieni wszystkim klientom, którzy zamówili dotychczas CTW generacji pierwszej, lufy wraz z komorami hop-up, jak też i ECU na egzemplarze generacji drugiej, bez zmiany kosztu repliki. W sklepie internetowym sprzedawane będą jedynie CTW generacji drugiej.

 

Źródła:

http://www.casg.pl

http://www.celciustechnology.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Bojeq 20.05.2009, h. 22:11 Bojeq
ciekawe czy te lufy cokolwiek poprawiają a jeśli tak to w jakim stopniu trzeba czekać na testy
Gogin 20.05.2009, h. 22:23 Gogin
Wątpię by to była niewiadomo jaka rewolucja... Czyżby japońscy inżynierowie nigdy wcześniej o czymś takimś nie myśleli i dlatego firmy typu Prometheus, Systema czy KM Head takich luf nie produkują?
Kelly 20.05.2009, h. 22:27 Kelly
przeczytaj opis??
Gogin 20.05.2009, h. 22:33 Gogin
Sam może przeczytaj... O_O
Regdorn 20.05.2009, h. 22:37 Regdorn
Nie ma o co się kłócić. Testy wszystko wykażą. Póki co, wedle informacji, CTW to nie tylko kopia PTW, ale także próby poprawek.
cziman 20.05.2009, h. 22:44 cziman
Gogin: firmy typu Prometheus Systema czy KM Head takich luf nie produkują bo nie ma replik które takie modyfikacje byłyby w stanie zmieścić.

Z resztą, nie wiem jaką zawodówkę kończyli japońscy inżynierowie z TMa skoro opracowali coś takiego jak GB v2. Zaprojektowany jest bardzo badziewnie, więc nie dziwi mnie że coś mogło umknąć ich uwadze.
happy666 20.05.2009, h. 22:51 happy666
Może coś w tym jest, ale ja to odbieram jako pic na wodę, szczególnie te otwory wyrównawcze. Rozumiem gdyby 2-ga kulka pojawiała się w lufie zanim 1-sza ją opuści to rozumiem, ale przecież tak nie jest.
wija99 20.05.2009, h. 22:52 wija99
E tam. Nie liczy się celność. Liczą się FPS, ROF oraz amunicja w Hi Capie:D
A tak na serio miło że idzie do przodu celność. Mimo potrzeby wymiany HU
cziman 20.05.2009, h. 23:00 cziman
Nie jestem specem od fizyki ale raczej powiedziałbym że chodzi o zmniejszenie różnicy ciśnień podczas wyjścia kulki - tak żeby w momencie wyjścia kulki z lufy powietrze wydostające się pod ciśnieniem z lufy do otoczenia nie mogło tak mocno zmienić pędu kulki nabranego przez początkowe 95% długości drogi wewnątrz lufy.
biper911 20.05.2009, h. 23:08 biper911
@ Gogin
<!--quoteo--><div class='quotetop'></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Czyżby japońscy inżynierowie nigdy wcześniej o czymś takimś nie myśleli i dlatego firmy typu Prometheus, Systema czy KM Head takich luf nie produkują?<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

Czyli zakładasz, że nikt już nigdy nic lepszego poza nimi nie wymyśli?

Gdyby tak wszyscy myśleli i nie znaleźliby się tacy, co próbują podważać autorytety i myśleć samodzielnie, to nadal byśmy rozpalali ogień krzemieniem, a w airsoft grali dmuchawkami na strzałki, za kamuflarz mając skóry zwierzęce
Small_Hunter 20.05.2009, h. 23:21 Small_Hunter
Nadmiar sprężonego powietrza u wylotu lufy może powodować zmniejszenie stabilności lotu kulki. W standardowych AEGach jest to rozwiązywane przez odpowiedni dobór cylindra (jego pojemności) do długości lufy. W PTW Zespoły cylindra są standardowe co powoduje że w M4 i CQBrach kulka jest nadal rozpędzana po opuszczeniu lufy co w pewnym stopniu negatywnie wpływa na jej loti. Dodatkowe otwory niwelują ten problem powodując że powietrze rozpręża się na boki nie destabilizując bb. Wg. mnie świetny pomysł szczególnie że firma montuje to w standardzie.
Jestem posiadaczem PTW i nie jest to wcale taki hi-end jak wielu promuje- nadal ma wiele wad i niedoróbek. Do CTW podchodzę na razie bardzo optymistycznie- nie tylko kopiują ale także wprowadzają własne ulepszenia.
cassius 20.05.2009, h. 23:31 cassius
Pamietam jak mowili ze PBB będzie rewolucyjny
Devito 20.05.2009, h. 23:49 Devito
Podchodzę do tego pomysłu dość sceptycznie. Trudno mi uwierzyć, aby z pozoru banalna modyfikacja zakończenia lufy wpłynęła rewolucyjnie lub znacząco na skupienie i powtarzalność strzałów. Jeżeli porównywać tę lufę to z PDI, aby średnice wewnętrzne się zgadzały. Wtedy będziemy wiedzieć dokładnie czy ma to sens.

Nie mniej jednak byłbym bardzo pozytywnie zaskoczony, gdyby ta lufa okazała się sukcesem.
marzan 21.05.2009, h. 01:07 marzan
Small_Hunter nie masz do końca racji.
W M4 i M16 PTW lufy wewnętrzne są takie same i do nich dostosowane są cylindry.

W CQBR stosowanie cylindra może mieć efekt zbyt dużej objętości cylindra, lecz nie ma to kompletnie znaczenia, biorąc pod uwagę do jakiego dystansu owy karabinek został stworzony.

Lufa 6,01 na pewno wpłynie na celność - tak jak widocznie poprawia się celność po zamontowaniu lufy 6,02 DF w PTW.

Obecnie PTW cierpi przede wszystkim na 2 rzeczy:

1) Wybredność kulek z powodu systemu wpuszczania ich do komory. Oczywiście dotyczy to jedynie kulek cięższych niż 0,20g. Bo w zasadzie PTW zostało stworzone pod kulki 0,20g i z nimi nie ma problemów.

W strzelankach warunki są inne niż w treningu CQB i dlatego liczy się większy zasięg, a to wymaga używania cięższych kulek.

2) Dość szybkiemu zużywaniu się szczotek na silniku przy używaniu czerwonego cylindra.

Biorąc pod uwagę, że CTW to kopia PTW z 2007 (aczkolwiek teraz po ulepszeniu układu optycznego może być to już kopia 2008) jestem ciekaw jak Celcius sobie z tym poradzi.
KWIA_TEK 21.05.2009, h. 02:26 KWIA_TEK
Co do dziurek w lufie, dodatkowych ząbków na cylindrze, platynowych styków, tytanowych łożysk itp. powiem tak. Bawi mnie niesamowicie ulepszanie replik. Czasem przynosi to oczekiwane, czasem zaskakujące efekty. Jedno jest najważniejsze - czy z dziurkami w lufie czy bez - ZABAWA WCIĄŻ JEST PRZEDNIA! Dobranoc
happy666 21.05.2009, h. 15:13 happy666
Hehe, dokładnie

@czimana i Small Huntera. Faktycznie, nie pomyślałem jakoś o tym, że nadmiar powietrza może zaburzyć lot kulki.
Marcinek83 21.05.2009, h. 16:39 Marcinek83
Kwiatek rzekł dobrze. I tak nie zrobią lepiej niż TM
cardamon 21.05.2009, h. 16:57 cardamon
a kiedy to co: $3 wreszcie zacznie działać i bedzie mozna zobaczyc asortyment ? news był juz szmat czasu temu a stronka www jaka była taka jest, znaczy nie ma jej 8|
Guest (ID:6452) 21.05.2009, h. 18:38 Guest (ID:6452)
Dziurki w lufie... ciekawe co jeszcze wymyslą licząc na to że ktoś uwierzy że to pomaga cokolwiek...
cziman 21.05.2009, h. 19:30 cziman
Właśnie kolego dexter, też mnie zastanawiało jacy debile wierzą w to że robienie rowków w lufie daje broni ostrej większe accuracy.
Sputnik_ASG 21.05.2009, h. 23:13 Sputnik_ASG
Może te dziurki mają powstrzymać/pochłonąć szalone wiatry/sztormy/huragany na końcu lufy, które dezorientują kuleczkę i bidula leci nie wiadomo gdzie
happy666 21.05.2009, h. 23:34 happy666
Cziman, akurat te rowki pokazane na zdjęciu chyba służą zaciśnięciu tego wewnętrznego elementu Kurcze, ale czy równie dobrze roli tych otworów nie pełni tłumik płomienia (w replikach ma się rozumieć)?
Wolf.Tns 21.05.2009, h. 23:58 Wolf.Tns
Stronka CASG najprawdopodobniej "otwiera się" w następnym tygodniu, ale podobno CTW już nie mają, się rozeszły
lemonzawodowiec 22.05.2009, h. 10:52 lemonzawodowiec
happy666

Nie. Bo tłumiki płomieni to nie rewolucja
Keltuzar 22.05.2009, h. 15:01 Keltuzar
Ale średnica to chyba jednak 6,1mm a nie 6,01 :l ?
grzesio93 22.05.2009, h. 16:26 grzesio93
Keltuzar
22-05-2009, 15:01

Ale średnica to chyba jednak 6,1mm a nie 6,01 :l ?

a dlaczego niby ma nie być 6,01?
kulki mają chyba 5,95+/-0,01mm jeśli wierzyć temu co piszą na opakowaniu...
Dread 22.05.2009, h. 16:56 Dread
Te "dziurki" to nic innego jak tzw. separator gazów, znany od dawna w wyczynowych pneumatykach. Poprawia to celność i to znacznie, ze względu na wyeliminowanie zawirowań powietrza za pociskiem, który już wyleciał z lufy. W przypadku airsoftu poprawi to celność i to znacznie, bo na lot lekkiej kuleczki byle podmuch ma wpływ.

Rewolucją to nie jest, bo znane było od paru dobrych lat, ale z marketingowego punktu widzenia jest to rozwiązanie świetne.
michalll 22.05.2009, h. 17:01 michalll
"ale podobno CTW już nie mają, się rozeszły"
dziękujemy za ten szokujący news. Który możemy odnaleźć w artykule powyżej.

Gdzie można znaleźć ceny CTW?
Guest (ID:6452) 23.05.2009, h. 08:06 Guest (ID:6452)
Tylko że to nie jest wyczynowe strzelectwo. Nota bene separatory wcale nie są regułą i nie są jakoś strasznie powswzechnie stosowane w karabinkach sportowych. A w ASG idę o zakład o skrzynkę browarów że celności nie poprawią.
pumbishon 23.05.2009, h. 12:05 pumbishon
Jakby nic nie robiły to by za darmo nie wymieniali.....
pidzejfat 23.05.2009, h. 12:08 pidzejfat
Co do ceny CTW to z tego co pamiętam to 2999zł...
Guest (ID:6452) 23.05.2009, h. 12:47 Guest (ID:6452)
Chodzi mi o sema otworki. A że lufa lepsza i komora to wiadomo że poprawi.
laciupakabra 23.05.2009, h. 14:11 laciupakabra
Dread zgadzam sie z toba w pelni. To czysta fizyka. Mozna ten efekt zauwazyc w nie wystarczajaco dobrze dopasowanych elementach miedzy gb a lufa wew. Np Krotka lufa i za duze cisnienie. Mozna sie pokusic o wprowadzenie specjalnie profilowanego tlumika ognia lub dzwieku ktory bedzie kompensowal ten efekt (pozwoli cisnieniu rozchodzic sie rownomiernie na boki ewentualnie jednostronnie). Cos takiego zauwazylem w moim Sig'u 552. Skupienie jest tutaj naprawde dobre jak na mozliwosci mojego sprzetu ale jakiez bylo moje zdziwienie kiedy zalozylem specjalnie perforowany tlumik dzwieku! skutecznosc w skupieniu zwiekszyla sie jeszcze bardziej oraz poprawila sie znacznie powtarzalnosc przy strzale z dlugiej serii. Trzeba rowniez pamietac o gramaturze stosowanych kulek. Nowosci nie wprowadze ale wiadomo ze im ciezsza, tym tor lotu bardziej stabilny.
Przepraszam za brak polskich liter, nie mam w komputerze polskich bibliotek.

I na marginesie.. to juz ktos kiedys zauwazyl - dlaczego pilki tenisowe , golfowe , baseball'owe nie sa zwyczajnie okragle? i co mozna by osiagnac stosujac podobne profile w asg... pozdr
lemonzawodowiec 23.05.2009, h. 16:58 lemonzawodowiec
Ludzie, przecież dexterkrak wie lepiej...
happy666 24.05.2009, h. 02:31 happy666
Dex, to chyba jesteś już kratę browców w plecy
Guest (ID:6452) 24.05.2009, h. 12:38 Guest (ID:6452)
"zalozylem specjalnie perforowany tlumik dzwieku!"

Nie widzę tego jakoś... Perforowany tłumik? I do tego poprawiający skupienie? To może po prostu tłumik robi jako separator. Nie ważne, nie jest to perforowana lufa. Trza będzie sprawdzić.
laciupakabra 03.06.2009, h. 17:20 laciupakabra
Slusznie, ciezko jest teoretyzowac. Napisalem jedynie o spostrzeniach po dolaczeniu tlumika. Mozliwe ze faktycznie bedzie dzialal jako separator. Przypuszczam ze akurat pod moja replika sig 552 i LR300 (przy probie tlumika obie w stocku) cisnienie dzieki tlumikowi znalazo lepsze ujscie w sensie rozeszlo sie rownomiernie (lufa wew nie przechodzi przez cala dlugosc tlumika) dalo to spore zmiany. Mysle ze prezentowane lufy moga poprawic skupienie i powtarzalnosc strzalu.
senkuPH 27.09.2011, h. 22:49 senkuPH
Dex, nieważne to jedno słowo, piszemy je razem.