Daj cynk
Reklama

Aktualności

AEG ICS M1 Garand

Świat, 28.11.2012, h. 22:31, dodał: Promant
36

Japoński blog militarny opublikował zdjęcia repliki AEG ICS M1 Garand.



Na jednej z japońskich stron, poświęconych tematyce militarnej, opublikowano zdjęcia repliki AEG ICS M1 Garand.

Replika posiada łoże drewniane, a jak podał producent: "produkcja seryjna i premiera rynkowa opóźniła się ze względu na konieczność poszukiwania odpowiedniej jakości drewna, odpowiadającego wykorzystywanemu w pierwowzorze". Elementy metalowe wykonano z aluminium i stali.

W kolbie Garanda mieści się akumulator 9.6 V, czyli tym bardziej nie będzie problemu z wykorzystaniem LiPo. Rolę przycisku zwalniacza magazynka ma pełnić przycisk bolt catch. Magazynek wykonany jest z tworzywa. Bezpiecznik działa identycznie jak w pierwowzorze. Dostęp do regulacji HU uzyskuje się po odciągnięciu atrapy zamka. Hop up regulowany jest masywnym pokrętłem.

Celownik przeziernikowy jest regulowany w dwóch płaszczyznach. Replika posiada oznaczenia Springfield Armory. Według podanych informacji - gearbox jest specjalny, bazujący na V.7.

Długość repliki: 1100 mm. Długość lufy 610 mm. Waga: 3800 g.

Premiera rynkowa repliki planowana jest na pierwszy kwartał 2013. Dwa z sześciu wyprodukowanych prototypów prezentowane będą na targach Shot Show oraz IWA, na początku 2013 roku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.militaryblog.jp

Ocena wszystkich (4.50, głosów: 4)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
kjujiczek 28.11.2012, h. 22:40 kjujiczek
Jejciu,jakie to piękne...
O TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK!
YumMmyy 30.11.2012, h. 21:18 YumMmyy
The-Naturat 28.11.2012, h. 22:42 The-Naturat
Ładny, ciekawe jaka cena tylko... ?
teutonic 28.11.2012, h. 22:50 teutonic
Kolor drewna mi się nie podoba. Oryginale Garandy były ciemniejsze. Ale to nie zmienia faktu, że z chęcią bym go chciał mieć.
Jaki problem przebejcować?
FanatykAK 28.11.2012, h. 23:13 FanatykAK
W sumie też prawdę prawisz :)
teutonic 28.11.2012, h. 23:36 teutonic
Oryginalne drzewo było od jaśniutkiego aż po ciemny kasztan. Zależy która firma i co miałą pod ręką..

Ale Garand miodny ah... must have.
kacxd 29.11.2012, h. 00:06 kacxd
Spokojnie Andrzeju to się wyklepie
oskrb 29.11.2012, h. 01:35 oskrb
Melite1337 28.11.2012, h. 23:03 Melite1337
Zapowiada się ciekawie
you-dash 28.11.2012, h. 23:37 you-dash
Cuuuudo
HunterKiller 29.11.2012, h. 00:09 HunterKiller
Piękności...dla takiej repliki można zostać hamburgerem. :D
prędzej sucharem, bo pewnie będzie słono kosztować i uszczupli nie tylko po kieszeni ;d
vicoss 29.11.2012, h. 01:44 vicoss
historian1970 29.11.2012, h. 02:45 historian1970
Pierwszy kwartał 2013... to już za miesiąc :) Być może skończą się czasy biegania spadaków z Thompsonami?
Kwartał ma 3 miesiące.
Promant 29.11.2012, h. 10:56 Promant
Ale zaczyna się za miesiąc... Promant, nie gaś nadziei :)
historian1970 29.11.2012, h. 23:26 historian1970
Nic z tych rzeczy. Ale realistycznie patrząc, na spóźnienia przy wprowadzaniu replik, jestem raczej sceptykiem. W tym wypadku pytanie brzmi, czy chcą wprowadzić replikę i promować na targach, czy raczej pokazać prototypy i zrobić premierę po targach.
IWA jest w marcu, a to znaczy, że jeśli druga opcja - będzie koniec 1 kwartału, albo nawet 2 kwartał.
Promant 30.11.2012, h. 21:19 Promant
KnightMoritz 29.11.2012, h. 03:45 KnightMoritz
Garandzik miód.
Chętnie sobie sprawie, kiedyś. O ICS'ach różne opinie krążą, wiec chyba lepiej poczekać na jakąś porządną reckę.
0L0 29.11.2012, h. 08:33 0L0
Znając ICSa to zapewne niebawem pojawi się wersja w polimerowym łożu z RISami ;)
A do M3 jeszcze takiej nie zrobili. :)
Promant 29.11.2012, h. 10:57 Promant
shamoth 29.11.2012, h. 08:58 shamoth
Heh ale GB nie dość że v7 to jeszcze nietypowy i wygląda na znal, albo odlanego alu nie piaskowali...
Shamoth nie demonizuj, to ma w zasadzie głownie wyglądać, stokowe bebechy powinny dać radę, nikt chyba normalny nie będzie w tym 500-600 fps wykręcał.
Mendi 30.11.2012, h. 09:42 Mendi
Dziećka 29.11.2012, h. 12:14 Dziećka
Może kiedyś przyjdzie wreszcie czas na G43 :)
Trochę jeszcze poczekamy, bo g43 nie jest tak popularny.
Brootalny 30.11.2012, h. 22:00 Brootalny
wroobelchannel 29.11.2012, h. 14:36 wroobelchannel
Dobre wieści, i wygląda ta to, że magazynki zmieszczą się do ładownic :P
tak... garściami...
Mendi 30.11.2012, h. 09:43 Mendi
Mike007 29.11.2012, h. 18:24 Mike007
no no ładny, ale drewno wolałbym ciemniejsze
zmora 29.11.2012, h. 18:59 zmora
Ładny, bez wątpienia kupię. Szkoda, że ma kabłąk spustu od M14 i dziwną stopkę kolby.
maciorec 29.11.2012, h. 19:01 maciorec
piękna :D
wrkdb 29.11.2012, h. 19:07 wrkdb
Zaskakująco ładny. Spodziewałem się brzydszego drewna.
Naprawdę ci się podoba? Fajne to jest drewno w Veteranie G&G a to jakoś mnie nie zachwyca, ale da pewnie się wybejcować i powinno być OK.
historian1970 29.11.2012, h. 23:38 historian1970
Tu masz DREWNO pobejcowane i polakierowane, bez zbędnych udziwnień, zwłaszcza w gnieździe maga widać niedociągnięcia. A drewna w broni ostrej zabezpieczane i konserwowane były i są w delikatnie inny sposób - stąd różnica w wyglądzie. Ale - jak już koledzy zauważyli słusznie - dla chcącego nic trudnego ;p
Mendi 30.11.2012, h. 09:46 Mendi
To jeszcze prototyp, wątpię żeby ics tak dał ciała z tymi niedoróbkami gniazda magazynka w wersji taśmowej.
wroobelchannel 30.11.2012, h. 15:31 wroobelchannel
Kazman 30.11.2012, h. 14:16 Kazman
Coś ślicznego :)
Marzenie każdego spadochroniarza :)
tred211 30.11.2012, h. 15:14 tred211
Są takie rodzaje drewna, które pod wpływem światła ciemnieją, jak np. dąb. To drewno wygląda mi na olche ale pewien nie jestem.
siloeamistad 30.11.2012, h. 23:08 siloeamistad
Haaa... czyżby przeczytali moja żale na WMASGu na temat kiczowatego drewienka?, a może to Bóg mnie w końcu wysłuchał... szkoda, że słucha tylko w sprawie takich pierdół :)
Morgoth 06.12.2012, h. 20:21 Morgoth
Ładne to to. :)