Daj cynk
Reklama

Aktualności

Video prezentacje

Świat, 15.04.2009, h. 23:55, dodał: Promant
12

Madbull Airsoft: lufy wewnętrzne Crawler do replik ASG AEG. UNcompany: air seal chamber - porównanie. RA Tech: nowe video promujące system NPAS.



 

 

 

 

 

 

 

Osoby zastanawiające się nad sposobem szybkiej redukcji prędkości początkowej repliki AEG może zainteresować nowy produkt firmy Madbull Airsoft: lufy wewnętrzne Crawler. Lufy te, będące wynikiem wspólnych prac inżynierów firm Echo1 i Madbull, pozwalają na redukcję prędkości początkowej repliki, zależnie od jej mocy, w zakresie od 30 do 100 fps. Prosta wymiana lufy umożliwia szybkie przekształcenie repliki używanej w taktyce zielonej w replikę przydatną do akcji CQB - bez utraty celności czy zmiany skupienia trafień. Na razie dostępne są jedynie lufy o długości 300mm.

 

 
 
Sklep UNcompany przeprowadził: air seal chamber test - jest to porównanie produktów TM, King Arms i Nineball. W teście wykorzystano replikę Tokyo Marui Hi-CAPA 4.3 oraz gazy: M134A i Top gas na 0.2BB. W przypadku gazu Marui M134A oraz kulek 0.2BB prędkość początkowa wyniosła: dla oryginalnej komory TM 223-232fps, dla komory NINE BALL 228-233fps oraz dla komory King Arms (KA-PA-10) 224-230fps. Na Top gas i 0.2BB prędkość początkowa wyniosła: dla oryginalnej komory TM 277-284fps, dla komory NINE BALL 287-296fps oraz dla komory King Arms (KA-PA-10) 287-296fps.
Według wniosków z testu: komory KA i NB poprawiają szczelność układu, zwiększają efektywność i redukują utratę gazu oraz, w efekcie, utratę mocy repliki. Podnosząc jednocześnie wartość prędkości początkowej.

 
 
 
System regulacji zastosowany w replikach GBB przez firmę RA Tech okazał się hitem rynkowym. Obecnie producent zaprezentował nowe video promujące system NPAS.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
Źródło:

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
rucznoi 16.04.2009, h. 00:08 rucznoi
Zdziwiony jestem, ze jakiś nowy news o 24 się pojawił
Lufy zmniejszające prędkość - jakoś tego nie widzę, chociaż idea jest podobna do wymiennego box'a w ics
callidionis 16.04.2009, h. 12:22 callidionis
Lufy hamujące - pomysł sam w sobie niezły. Myślę jednak, że aby zmiana typu repliki z "leśnej" do cqb była wystarczająco szybka to lufy musiałby być sprzedawane w komplecie z zamontowaną komorą i gumką a to wiąże się z kosztami. Poza tym rozsądek każe mi sceptycznie patrzeć na użycie takich wynalazków w praktyce. Poczekamy, zobaczymy.
Prezes_____ 16.04.2009, h. 15:28 Prezes_____
genialny ten pomysł z lufą
LogaN 16.04.2009, h. 15:58 LogaN
Co do lufy to jestem bardzo sceptycznie nastawiony. Na jakiej zasadzie miałoby to działać? Nieszczelność? Dziury w lufie? Jeśli tak (wiem, wiem - to jest tylko gdybanie ), to nieszczelności można sobie zafundować również bez kupowania specjalnych luf do tego .

Druga wada według mnie - nadwyrężanie części w GB za pomocą sprężyny M120, żeby cieszyć się taką prędkością wylotową, jak na M100? O wiele lepszy jest patent z dwudzielnym GB..

Wymiana lufy w trakcie strzelanki? Raczej słabo to widzę. Według mnie (subiektywna opinia), dużo lepiej kupić broń boczną, lub drugą replikę (specjalnie do CQB), niż nosić przy sobie zapasowy zestaw lufy, gumki i komory, które w transporcie dość łatwo będzie zapewne uszkodzić.
hammer91 16.04.2009, h. 16:03 hammer91
Lufy hamujące są idealne dla Scara (szczególnie tego do Star'a/Ares'a). Fajny pomysł!
wija99 16.04.2009, h. 16:20 wija99
system NPAS- czyli o tym jak przestawić broń z 65m/s na 180m/s. ciekawy pomysł. Sam bym w takie coś zainwestował, gdybym był przy kasie (i to bardzo)
PvG 16.04.2009, h. 17:45 PvG
Ciekawy pomysł z tą lufą chociaż moim zdaniem jest to gadżet. Nie lepiej wymienić sprężynę przed strzelanką? Poza tym nie wyobrażam sobie aby ktoś biegł do budynku i przed wejściem dokonywał operacji zamiany lufy. No proszę...
MoniT 16.04.2009, h. 21:36 MoniT
rucznoi to ty nie wiesz ze Promant nie sypia ?
zborekp 17.04.2009, h. 14:17 zborekp
Mniejsza prędkośc wylotowa - lufa mogła by być ciaśniejsza, tak żeby ledwo co kulka przeleciała. Ale znowu w tedy taka lufa była by droższa.
MoniT 17.04.2009, h. 16:41 MoniT
zborekp jesli bedzie ciasniejsza to co ze wtedy mnie fps ? ... właśnie jesli taka jest to fps+ ( rosną)
zborekp 17.04.2009, h. 19:44 zborekp
No hcyba, że przesadnie ciasna - ale wtedy znowu sie zablokuje. MOgła by być luźniejsza, ale celność...?
kacpi010 17.04.2009, h. 22:00 kacpi010
$3
Tu macie dokładne fotki lufy... widać dokładnie otwory i to te cwaniaczki powodują zmianę prędkości wylotowej;D.