Daj cynk
Reklama

Aktualności

Konkurencja dla PTW i CTW?

Świat, 04.11.2012, h. 15:30, dodał: Promant
37

Na stronie AA Shop dostępna jest replika G&D DTW mająca stanowić konkurencję dla replik Systema PTW oraz CTW



Ciekawa informacja dla wszystkich fanów PTWW ofercie sklepu AA Shop dostępna jest replika G&D DTW mająca stanowić konkurencję dla replik Systema PTW oraz CTW

W pewnych aspektach replika jest nawet kompatybilna z Systema PTW, mimo, że np. akumulatory Systema nie pasują. Cena podstawowej wersji repliki G&D DTW (AR15 carbine): 499.90 CHF.

 

 

 

aarea-02-11-2012-00.jpg

aarea-02-11-2012-01.jpg

aarea-02-11-2012-02.jpg

aarea-02-11-2012-03.jpg

 




Parametry repliki: 

Długość - 805-902 mm. Waga - 2850 g. Długość lufy wewnętrznej - 374 mm. 

Gearbox - DTW Planetary Gearbox (semi i full-auto), silnik - DTW Compact Motor, materiał - metal, pojemność magazynka - 120 BB.





aarea-02-11-2012-04.jpgaarea-02-11-2012-07.jpgaarea-02-11-2012-08.jpg 



Informacje na temat cech repliki:


Oryginalne akumulatory Systema 9.6 V i 12 V nie pasują. Zastosowano wtyk mini. Pasuje akumulator G&P LiPo 11.1 V. Replika posiada kolbę rozsuwaną, pięcio pozycyjną. Po wystrzeleniu wszystkich BB żadne kuki nie pozostają w podajniku/komorze. Magazynek bardzo dobrze pasuje do gniazda, nie ma luzów, jest lżejszy niż magazynki SystemaOryginalny magazynek Systema pasuje, ale wchodzi do gniazda bardzo ciasno. Natomiast magazynki FCC / Rampo 's PMAGs pasują idealnie.

Oznaczenia Knight’s Armament z jednej i Marines z drugiej strony korpusu. Do repliki pasują bez modyfikacji wszelkie zestawy szyn, również airsoftowe kolby i tłumiki płomienia 14 mm "-". 

 

 

aarea-02-11-2012-06.jpg

aarea-02-11-2012-12.jpg

aarea-02-11-2012-14.jpg

aarea-02-11-2012-16.jpg

aarea-02-11-2012-17.jpg

 

 

Negatywny efekt zaobserwowany podczas strzelania full auto: dysza uszkodziła kilka kulek.

 

 

aarea-02-11-2012-11.jpg

 

 

Uzyskane wartości prędkości początkowej pocisku:

390-400 FPS z pudełka, z niebieskim cylindrem (11.1 V akumulator 1200 mAh, Bioval BB 0,20 g)
290-300 FPS z oryginalnym cylindrem Systema M90 (11.1 V akumulator 1200 mAh, Bioval BB 0,20 g)
490-500 FPS z oryginalnym cylindrem Systema M150 (11.1 V akumulator 1200 mAh, Bioval BB 0,20 g)

 



aarea-02-11-2012-10.jpg

 

 

 

 

Źródła: 

www.airsoftnews.eu

www.store.airsoftarea.ch

Ocena wszystkich (4.00, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
=Vincent= 04.11.2012, h. 16:34 =Vincent=
ten system jest bardzo wybredny jeśli chodzi o kulasy
Arturro1 04.11.2012, h. 16:49 Arturro1
Czemu nie zrobią coś z serii AK tylko wciąż te emki i emko podobne
Moim skromnym zdaniem, przyczyną jest to, że to repliki TRENINGOWE, wykorzystywane głównie przez, np. policję czy inne organy. Zapewne nie są to służby z krajów wschodnich, tylko zachodnich gdzie jest używane emkopodobne coś a nie kałachopodobne coś. :)
Jeśli się mylę to proszę o poprawienie :)
pozdrawiam.
Zieluch13PBP 04.11.2012, h. 17:11 Zieluch13PBP
Jeżeli pisząc o krajach zachodnich, masz na myśli obie ameryki i garstkę krajów europejskich to masz rację.
korobov 04.11.2012, h. 17:15 korobov
Obawiam się, że nie masz racji Zieluch. Jak na razie brak wiarygodnych informacji, żeby ktokolwiek (czyt. jakakolwiek armia) używał ASG do treningów. Nawet w tak biednym kraju jak nasz używa sie systemy FX.
Przykład?
Proszę bardzo:
http://i62.photobucket.com/albums/h90/REMOV/MSPO2006/_BRS_FX01.jpg
1beduin 04.11.2012, h. 18:30 1beduin
1beduin - może teraz nie są używane ale były. Informacje z pierwszej ręki.
miller44 04.11.2012, h. 18:48 miller44
System FX występuje w Polsce ale tylko w postaci jednostek broni przeznaczonych do tego w wyniku "prezentów" od producentów broni w momencie wcielania nowych jednostek broni do służby w postaci przetargów. Tak było w przypadku SW gdy to Glock dał dla COSSW kilkadziesiąt szt. broni przystosowanej do amunicji FX. Ostatecznie wybrano P99999999, bo produkowane jest w Radomiu. Amunicja FX kosztuje około 1 zł za szt. a więc Polskich ośrodków szkolenia nie stać na jej użycie w treningach. Co najwyżej instruktor wystrzeli kilka sztuk amunicji. Ciekawostką jest że COSSW w Kaliszu zakupiło kilkadziesiąt markerów paintbalowych w celach treningowych oraz ewentualnego wykorzystania jako ŚPB.FX jest dla naszych służb za drogi w eksploatacji.
walekval 04.11.2012, h. 20:05 walekval
Miller gdzie i jak długo? Oficjalnie nikt się nie szkoli na replikach ASG. Na markerach paintball a i owszem, nawet poważne formacje. I co więcej nikt tego nie ukrywa. Ale jeżeli posiadasz informacje z pierwszej reki, to podziel się wiedzą, bo to bardzo ciekawe.
1beduin 04.11.2012, h. 20:46 1beduin
Parę lat temu miałem przyjemność korzystać z markerów będących na wyposażeniu 2PR z Hrubieszowa. A repliki airsoftowe - również parę lat temu. Jak chcesz wyjaśnie Ci w PW.
miller44 04.11.2012, h. 21:17 miller44
Z tego co wiem, to armia usa używa replik GBB od we, bo te całe systemy to jedna wielka kupa. Jedyne co tam jest realistyczne to środek ciężkości i boltcatch. A przewaga replik systemu GBB jest taka, że strzelają i funkcjonują tak samo jak prawdziwa broń(nawet może się zaciąć na polu walki, i trzeba naprawić, a nie sikać do zębatek smarem). Co do system kałachów: problem jest natury konstrukcyjnej. Jest sprawdzony sposób, każdy wie gdzie co pasuje itd. A w kałachu to tak to średnio wygląda i nie wiem czy trzeba by wtedy wykombinować inny sposób z tymi cylindrami czy coś innego. Zresztą pewnie wagowo by się nie zgadzało bo trzeba by zrobić jakiś wkład metalowy do korpusu i była by kupa.

Podsumowując:
Jarajcie się dalej tymi systemami, srami i innymi bajerami, ale ja tego repliką treningową nie nazwę. Dla firmy ochroniarskiej spoko, ale dla wojska musi być coś co strzela jak prawdziwa broń, zachowuje się jak prawdziwa broń, obsługuje się ją jak prawdziwą broń i jest zbudowana jak prawdziwa. Do asg spoczko, ale cena tego jest z kosmosu więc nikt tego w większych ilościach nie kupi.

Btw
Owiele taniej jest inwestować s systemy symulacji pola walki wykorzystujące lasery. Więcej realizmu, zasięg normalny a cena kurde niewiele większa od takiej systemy MAX z 2010.
Oleander 04.11.2012, h. 21:51 Oleander
po prostu emki woli większość, są bardziej unowocześnione i kompatybilne z tymi wszystkimi pierdołami na ris, są też trochę bardziej praktyczne niż kałachy/poręczne (ale nie dla każdego) poza tym jeżeli to miał być konkurent dla ptw i ctw to musiała być emka, bo tamte to też emki ;p a jak ściągać z kogoś to najlepiej z najlepszych ;p
Mike007 05.11.2012, h. 16:52 Mike007
Miller nadal czekam na info na priv.
1beduin 06.11.2012, h. 22:02 1beduin
dybo 04.11.2012, h. 17:11 dybo
Cena naprawdę godna uwagi, ciekawe tylko jak z wytrzymałością tych elementów i kompatybilnością z częściami od PTW.
dybo 04.11.2012, h. 17:17 dybo
A tu jeszcze taniej: http://www.px-airsoft.com/showroom/model/T0002/templateProductDetails.do?ParentId=1214828437836&currentPage=1&editCurrentLanguage=1213907847692&webId=1213907847691&productId=1351072686102001988

Ale już wyszły :) Widzę idą jak ciepłe bułeczki he he

Oby tylko brzuszek nie rozbolał...
goren 04.11.2012, h. 20:21 goren
walekval 04.11.2012, h. 17:25 walekval
Nie ma wątpliwości że system Kałasznikowa jest bardziej powszechny na świecie. Pytanie brzmi. Czy państwa posiadające na wyposażeniu broń w tym systemie chce wydawać pieniądze na zabawki do treningu? Można przedstawiać wiele argumentów za stosowaniem tych replik w treningu armii i służb lecz przekonanie decydentów na pewno nie jest już takie łatwe. Wystarczy spojrzeć na historię Beryla i WP. Znam przykład jednostki rozpoznania gdzie żołnierze przedstawili pomysł zakupu replik asg do treningu. Odpowiedź dowództwa brzmiała: "Po$%^#ło was".
Tomaszek123 04.11.2012, h. 17:29 Tomaszek123
Hmm, właściwie to kolejna kopia systemy. Cena naprawdę jest ciekawa, ale obawiam się że będzie to kolejna giwera która leży dłużej na serwisie niż strzela... Wszystko wyjdzie w praniu, jeśli okaże się w połowie tak dobra jak Systema to warto będzie tym zainteresować bardziej.
miller44 04.11.2012, h. 17:32 miller44
CTW miało być konkurencją dla PTW. Takim tańszym odpowiednikiem stanowiącym podobny system oraz jakość. I co się stało? Dlaczego tak mało się już słyszy o CTW?
kosteQ86 04.11.2012, h. 17:52 kosteQ86
Powiem tak, skoro CTW kosztuje 2,5k i jest to wielkie G, to ten wynalazek dopiero, szczególnie patrząc na zdjecie komory, wyglada jak z plasteliny ulepiona :P
Wojtasasg 04.11.2012, h. 18:20 Wojtasasg
1700 zł za replikę o właściwych wymiarach i planetarnym gearbox-ie.
Toż to niemożliwe !
Przecież dobry chińczyk tyle kosztuje.
Hm. Jestem szczerze ciekaw rozwoju sytuacji.
Czekam na reckę !
tomekpl 04.11.2012, h. 18:32 tomekpl
Jeśli DTW ma stanowić taką samą konkurencję co CTW to Systema może spać spokojnie ;)
dybo 04.11.2012, h. 18:48 dybo
Ech ale może warto przeprowadzić testy, które części najszybciej padną i jak będzie się replika sprawowała po małej wymianie na niektóre części systemy:) Przydała by się taka recka
goren 04.11.2012, h. 18:50 goren
Może silnik będzie lepszy niż ten szajs od Systemy :)
A racja. Silnik mam chyba z CTW ;-)
miller44 04.11.2012, h. 18:59 miller44
To sie nie ciesz bo CTW skopiowało silnik od PTW z wszystkimi błedami w konstrukcji, padnie predzej czy pozniej
kosteQ86 04.11.2012, h. 19:12 kosteQ86
O dziwo trzyma. Pomimo zerowej konserwacji/obsługi z mojej strony. A jak padnie to się wymieni i po sprawie.
miller44 04.11.2012, h. 19:14 miller44
PlanB 04.11.2012, h. 19:09 PlanB
Lud domaga się recenzji : )
Re-cen-zja! Re-cen-zja! Re-cen-zja!
Zeus_ 04.11.2012, h. 19:42 Zeus_
PRESTON 04.11.2012, h. 20:39 PRESTON
Dużo ludzi ma repliki, które w warunkach gry asg są lepsze od PTW i CTW. Kolega z środowiska krakowskiego, który ma PTW z najmocniejszym cylindrem, strzelił raz z emki ICS-a z mojego teamu, akurat nie mojej, i szczena mu opadła. Celność, skupienie, zasięg, powtarzalność strzału z pewnością lepsze niż w PTW. Rozumiem i doceniam walory PTW jako repliki treningowej ale nie ma podstaw aby traktować je i podobne, jak 8 cud świata.
Jaki to ma zwiazek z newsem?
Wiśnia 04.11.2012, h. 21:32 Wiśnia
Chyba taki abyśmy się nie podniecali PTW i pochodnymi bo to, że drogie to nie znaczy, że najlepsze. Kolega podał przykład że za niewielkie pieniądze można mieć sprzęt mniej realistyczny od np PTW czy GBB ale za to b.skuteczny w rozgrywce. Fakt faktem, związek żaden z ciekawym newsem ale zawsze da to bardziej trzeźwe spojrzenie na nowinki tego typu:)
dybo 04.11.2012, h. 21:49 dybo
Tyle, że trzeba się trochę postarać, żeby takie parametry osiągnąć w "zwykłym" AEGu, choć nie jest to niewykonalne. Natomiast w PTW/CTW dochodzi różnica w reakcji spustu, wyważeniu i gabarytach (m.in. chwytu pistoletowego i "body"), co w efekcie daje niemal dokładnie to samo wrażenie/odczucie, co w przypadku trzymania "ostrej" M-ki. Nie wspominając o gabarytach i wadze magazynków. Co oczywiście dla jednych będzie wystarczającym argumentem, dla innych nie :)
Regdorn 05.11.2012, h. 09:53 Regdorn
Dla mnie sam fakt braku suchych strzałów (jakoś nie mogę słów znaleźć, żeby lepiej opisać - zatrzymania zamka, gdy brakuje kulek?) jest bardzo atrakcyjny.
Mixon 05.11.2012, h. 16:31 Mixon
@Mixon

W PTW zamek się nie zatrzymuje.

Replika nie strzela dzieki specjalnemu układowi elektronicznemu. Wymiana magazynka i wciśnięcie zwalniacza zamka (niestety jest to tylko zwykły guziczek) umożliwia dalsze strzelanie.
Jednak można, trzymając wciśnięty zwalniacz, kontynuować strzelanie nawet na pustym magazynku.


Jak dla mnie PTW ma zbyt wiele wad, aby ją kupić (chociaż kiedyś bardzo mi się podobała...). Wolę poczekać na Airsoft Systems ASAR. Może on będzie ciekawszą propozycją (na pewno tańszą i mniej skomplikowaną pod względem elektroniki - bardzo duży plus).
Haptacz 05.11.2012, h. 19:46 Haptacz
No Stary to ciekawe: "Dużo ludzi ma repliki, które w warunkach gry asg są lepsze od PTW". Jestem użytkownikiem PTW M4 CQBR MAX2, mam ją jakieś siedem miesięcy, oprócz tego w swojej kolekcji mam jakieś 20 AEG'ów różnych firm są to eM4, AK, Sigi i długo by jeszcze wymieniać dalej mam też dwie M4 na gaz Jedną od WA drugą od KJW. WA jest bardzo dobra. Dalej zajmuję się serwisowaniem, naprawami i upgreade'm replik. Co do ics to posiadam dwie M4A1 Tactical jedna jest po modyfikacjach druga stock'owa (bardzo dobry karabin). Lecz nie widziałem jeszcze AEG'a, który choć w połowie byłby tak dobry jak M4 od Systemy. Tak samo jak nie widziałem AEG'a nawet najlepszej firmy czy w którym zostały najdroższe upgreade'y używanego regularnie dwa razy w tygodniu przez pół roku, który by się nie popsuł. M4 PTW działa cały czas. Więc pozdrawiam wszystkich, którzy mają lepsze AEGi od PTW Sytemy.
krzyfu 06.11.2012, h. 13:26 krzyfu
Ja nie zajmuję się zarobkowym serwisowaniem replik. O swoją i kilka z teamu, właśnie ICS-ów, dbam jak potrafię. Co do awaryjności AEG-ów: moją emkę mam od 2008 roku, prawie od samego początku z tuningiem własnoręcznie składanym na 500 fps, przerobiła w tym czasie około 100 tyś kulek (głównie full auto). Nigdy nie zawiodła mnie w polu, nigdy nie miałem awarii powodującej wyłączenie jej z użytkowania. Mało tego od samego początku chodzi na tych samych częściach tj. tłoku, głowicach, dyszy. lufie, komorze itd. Wymieniłem jedynie springa z wiadomych powodów. Skuteczny zasięg 75m, pod czym rozumiem trafienie w korpus raz za razem.
Tak więc moim skromnym zdaniem istnieją repliki, kóre w warunkach asg są conajmniej tak dobre jak PWT.
Odniosę się jeszcze do tej konktretnej repliki, której porównanie z PTW przytoczyłem w pierwszym poście. Jak to identyczny karabinek jak mój, kupiony w tym samym dniu, z takim samym tuningiem, z wyraźnie mniejszym przebiegiem. I tak mozliwości tej repliki oceniam na 10 punktów, mojej na 9, a opisywanej PTW na 7.
Pisałem też, że doceniam walory PTW jako repliki treningowej i w tym duchu dodam tylko tyle, że sam chciałbym aby cały asg opierał się na prawdziwych kopiach ostrych odpowiedników. Ale tak nie jest i w istniejących okolicznościach ponownie stwierdzam, że nie ma powodu aby wydać tyle kasy na replikę, która niekoniecznie jest naj.
PRESTON 06.11.2012, h. 14:12 PRESTON
Mike007 05.11.2012, h. 17:03 Mike007
btw: nie za bardzo mi się chce w to wierzyć żeby teraz wszystkie armie świata zaczęły kupować repliki ptw różnych maści, jak na wojsko to i tak zabawka, oni mają wiele lepszych i bardziej sprawdzonych sposobów symulacji pola walki niż asg i takie pisanie o tym że "z replik ptw mogą korzystać wojska i armie jako replika treningowa" jest dla mnie troche smieszne, nawet w wp mają te lesery i inne pierdoły na hełm i korpus (co prawda we flecktarnie ale jest;p)