Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowatorski pomysł Hunting Engineering

Świat, 01.04.2009, h. 12:20, dodał: Regdorn
36

W ciągu ostatnich dni mogliśmy się przekonać, że airsoft staje się co raz bardziej rozpoznawany. Najpierw Reuters zainteresował się grą z wykorzystaniem replik, potwierdziły się informacje o nowatorskim historycznym serialu BBC, a teraz prezentujemy kolejną informację - tym razem ciekawostka z Afganistanu.



 

 

 

 

 

W związku z problemami, które wynikły w Afganistanie z obsługą i celnością strzelania z granatników LAW 80 firma Hunting Engineering przygotowała jego wersję ćwiczebną granatnika do nauki obsługi i wstrzeliwania się w cel. Zamiast pocisków kalibru 9 mm zintegrowanego karabinka do wstrzeliwania się w cel zastosowano AirSoftowe kulki 6mm, a zamiast przeciwpancernego pocisku rakietowego – piłkę tenisową.

 


Ciekawostką „części airsoftowej” jest to, że odwzorowanie oryginału wymusiło napęd gazowy, zastosowano zatem stalową lufę zamiast aluminiowej, jak w oryginale, urządzenie spustowe pozostało, tak jak oryginale wykonywane z tworzyw sztucznych, a najbardziej interesujący jest systemem zestrajania całości urządzenia.


Najpierw na amunicji docelowej zestrajane jest ciśnienie miotające kulkę o docelowej masie 0,34g na prędkość 680 +/- 5 fps przy wyzerowanym Hop-Up, następnie ładowane są kulki o masie 0,3g, które służą do regulacji Hop-Up. Po optymalnym zestrojeniu Hop-Up (jest to zestrojenie przy którym kulka ma maksymalny zasięg, ale nawet w końcówce toru lotu nie wznosi się ponad przedłużenie linii osi lufy), można ładować kulki 0,34g które są amunicją docelową, ale dzięki ustawieniu Hop-Up optymalnie do innej, mniejszej masy kulki balistyka kulki 0,34g jest porównywalna z balistyką prawdziwego miotanego pocisku i torem lotu miotanej, jako symulacja pocisku rakietowego piłki tenisowej.


Aby maksymalnie zbliżyć system celowania do oryginału zamiast celownika optycznego z tworzywa sztucznego bez powiększenia z podświetleniem trytowym źródłem światła, zastosowano celownik optyczny z pomniejszeniem czterokrotnym z podświetleniem trytowym źródłem światła. Ustalono, że operator powinien widzieć mniejszy cel by w ten sposób w sztuczny sposób „zwiększyć optycznie” zasięg wersji szkolnej.


Zasięg szkoleniowy całego urządzenia ustalony został na maksymalnie 75m. Szkolenie można prowadzić przy wietrze nie przekraczającym 5 m/s.

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Striker 01.04.2009, h. 12:28 Striker
muffasaSF 01.04.2009, h. 12:30 muffasaSF
O co chodzi z tymi Kulkami? 10-ty raz czytam i ni w ząb ni w oko xD
muffasaSF 01.04.2009, h. 12:31 muffasaSF
Achaaaa dzisiaj pierwszy.
Zachar 01.04.2009, h. 12:34 Zachar
Zrobili zestaw szkoleniowy na 75 metrów, bo Brytyjczycy mieli problemy z trafianiem w afgańskie czołgi na tym dystansie ?
Jangi 01.04.2009, h. 12:37 Jangi
E, jakiś dżołk.
Amfanatik 01.04.2009, h. 12:42 Amfanatik
Prima aprilis.. ahh... za dobrze by nam było xD
Cóż, może kiedyś
Sveter121 01.04.2009, h. 12:45 Sveter121
hm... niedługo się okaże czy to nie kawał z okazji 1 kwietnia
sjzmisiek 01.04.2009, h. 12:46 sjzmisiek
@Zachar

"W związku z problemami, które wynikły w Afganistanie z obsługą i celnością strzelania z granatników LAW 80.." nie na 75m mają problem a poprostu nie potrafią tego ustrojstwa obsługiwać a dlatego że tylko taki (75m) jest zasięg zabawki ->"... zastosowano celownik optyczny z pomniejszeniem czterokrotnym...Ustalono, że operator powinien widzieć mniejszy cel by w ten sposób w sztuczny sposób „zwiększyć optycznie” zasięg wersji szkolnej..."
Redrad 01.04.2009, h. 12:46 Redrad
hahahahahahaha, wyszło im, prawie łyknąłem.....
hasfa 01.04.2009, h. 12:49 hasfa
Jesli to nie jest żart to może się zapowiadac nawet nieźle...ciekawe jaka bedzie cena tego "cuda"
hasfa 01.04.2009, h. 12:50 hasfa
Czy to żart, czy nie... ja i tak chce takie cos :]
sniper_tarzan 01.04.2009, h. 12:52 sniper_tarzan
Bankowo żart. Konstrukcja full steel xD i zylion złotych za to coś
Cement 01.04.2009, h. 13:07 Cement
hehe niezle z tym HUem bzdura totalna ale nikt nie zauwazyl
mogli jeszcze HU dla tych pilek tenisowych opracowac

No droga redakcjo dzieki za poprawienie humoru

sorry za brak pl
Ravenkan 01.04.2009, h. 13:09 Ravenkan
Nawet jeśli to nie żart, na rynek cywilny raczej nie trafi. Poza tym przy mocy 680fps na 0.3 powinno mieć >100m zasięgu...
I skąd mają kulki 0.34? ^^

Co nie zmienia faktu że jak czytałem i nie było jeszcze komentarzy to dałem się nabrać.

A rok temu 1 kwietnia był news że zbanowali Fokę ;D
Promil47 01.04.2009, h. 13:23 Promil47
Słabiutko, nikt tego nie łyknie
Medium 01.04.2009, h. 13:32 Medium
Nie wiem na ile to nowość wydaje mi się, że ten projekt ma sporą historię.

Chyba w ubiegłym roku jakoś koniec października, początek listopada na pewnym anglojęzycznym zamkniętym forum militarnym w dziale techniczne czytałem o problemie zgodności krzywych balistycznych dwóch różnych gabarytowo i masowo obiektów miotanych z taką prędkością by pewną, z góry określoną, krzywą balistyczną można było zobaczyć gołym okiem (autorowi chodziło bardziej o dostosowanie głównie masy, prędkości i rotacji (ale tej z lufy gwintowanej – skok gwintu)do kalibru pocisku, ewentualnie miała być różna powierzchnia pocisku miotanego). Zabrałem nawet udział w dyskusji i podpowiadałem zastosowanie Hop-Up jak w AirSofcie tylko, że niedkoręconego na maksymalnie płaski tor lotu, ale trochę słabiej. Z tym, że upierano się wtedy, że miotanie „pocisków” kulistych jest wykluczone, a mają być normalne pociski z gwintowanej lufy - może się coś zmieniło.

Nikt tego nie kupi, bo jak znam życie będzie to wykorzystane tylko do szkoleń wojska i wypuszczone w bardzo ograniczonej liczbie – przypuszczam, że mniej niż 30 egzemplarzy.

News ciekawy, ale dla nas zastosowanie żadne.

Widocznie ktoś skończył projekt zaczęły się szkolenia i żołnierze zaczęli opowiadać kuplom i w rodzinach jakie „wynalazki” stosują do szkoleń no i wyciekło „gdzie trzeba”.

Brytyjczycy zawsze mieli niestandardowe rozwiązania problemów za co ich lubię i szanuję.

Dla niedowiarków pamiętających, że dziś pierwszy kwietnia powtórzę to, co pisałem już jednym komentarzu: Mi by było wstyd posądzać kogoś o nierzetelne informacje gdybym nie miał potwierdzenia.

Pozdrawiam

Medium
Cement 01.04.2009, h. 13:39 Cement
Medium @

Wielki pozytyw za wyobraźnie i poczucie humoru
0utsider 01.04.2009, h. 13:53 0utsider
...a zamiast piłeczek do tenisa można używać pomarańczy?
xasistis 01.04.2009, h. 14:51 xasistis
Info tak samo dobre jak wznowienie poboru do wojska:
$3
Foka 01.04.2009, h. 15:12 Foka
> bo Brytyjczycy mieli problemy z trafianiem w afgańskie czołgi na tym dystansie ?

Granatniki rakietowe (głowice mogą być różne, nie tylko przeciwpancerne) są skuteczną bronią przeciwko umocnionym punktom ogniowym i bunkrom. Już w czasie ii wś tak używano bazook.

@xasistis
Nie, to jest lepsze: $3
Fikus 01.04.2009, h. 15:58 Fikus
Hahahahahahaha

Kolo z tego art ma świetną nogę
MetalSlug 01.04.2009, h. 16:07 MetalSlug
Wyborne
Kamil 01.04.2009, h. 16:26 Kamil
My już taki mamy. Nawet dwa.
Mavie 01.04.2009, h. 17:04 Mavie
Potato gun tańszy i skuteczniejszy do airsoftu
sasuHT 01.04.2009, h. 18:03 sasuHT
taaa z potato guna to jak sie dobrze wymierzy, dobry ziemniol będzie i jeszcze dobra mieszanka paliwowa, to może ziemniaczek przelecieć dobre 100m
dth 01.04.2009, h. 18:07 dth
Nie ma to jak Prima Aprilis :]
lemonzawodowiec 01.04.2009, h. 18:09 lemonzawodowiec
Prima aprilisowe newsy byłyby znacznie bardziej wiarygodne, gdyby zamiast napisu "zamieścił: Regdorn" było "zamieścił: Promant" . Weźcie to pod uwagę za rok .
kacpi010 01.04.2009, h. 18:57 kacpi010
Dobre trochę przegięliście pałkę ale i tak się nabrałem;P
LaY 01.04.2009, h. 20:14 LaY
Nie no, co wy, to przecież wszystko prawda jest
swiatek 01.04.2009, h. 20:35 swiatek
Kurde, nabrałem się:( Nie ma to jak Prima Aprilis:D
homik666 01.04.2009, h. 21:26 homik666
Muahah mihaha hau bhujhajhsahs u spadłem z krzesła
Promant 01.04.2009, h. 21:30 Promant
Lemonzawodowiec:

a nie przyszło Ci do głowy, że to celowy zabieg?
cooler404 01.04.2009, h. 21:49 cooler404
ha... ha... ha...