Daj cynk
Reklama

Aktualności

MEDIA: Airsoftowo-historyczny projekt BBC

Aktualności, 01.04.2009, h. 11:28, dodał: Regdorn
23

Od jakiegoś czasu w Zachodniej Europie krążyły pogłoski o nowym serialu BBC. Serial w szczególny sposób miał przedstawić AirSoft w kontekście poznawania historii. Tym razem otrzymaliśmy wiarygodne przesłanki na ten temat.



 

 

 

 

Serial, jeśli będzie miał oglądalność, ma być kręcony przez kilka sezonów i pokazywać jak wyglądałyby walki podczas ich odtworzenia przez pasjonatów bez trzymania się sztywnego scenariusza prawdziwych walk. Realia mają być jedynie punktem wyjścia.


Każdy odcinek serialu ma być podzielony na kilka „części”:
- historia prawdziwej bitwy/potyczki,
- odprawa przed imprezą,
- opowieść w skrócie o jakimś elemencie uzbrojenia/wyposażenia,
- przedstawienie stanu wyjściowego i topografii terenu wykorzystanego do rozgrywki,
- omówienie jednej części airsoftowego elementu uzbrojenia/wyposażenia (nawiązującego do wcześniej omówionego realnego, czyli np. omówienie Colta 1911 najpierw w wersji palnej, później jako replikę),
- przebieg rozgrywki.

 

 

Sam przebieg rozgrywki ma być kręcony przez operatorów z 4 kamer plus dodatkowo kilka kamer na hełmach kilkunastu wytypowanych uczestników.

Serial jak wszystkie podobne projekty ma być kręcony sezonami. W miesiącu kwietniu bieżącego roku mają powstać dwa piloty we Francji, jeśli spodobają się, kręcony będzie jeszcze w 2009 pierwszy sezon we Francji (planowane 10 odcinków) głównie bitwy z okresy IIWW od Omaha Beach do końca wojny. Jeśli serial będzie miał odpowiednią oglądalność planowany jest drugi sezon w 2010 roku (planowane 22 odcinki) walki frontu wschodniego IIWW, ewentualny trzeci sezon w 2011 roku (planowane 22 odcinki) walki na Pacyfiku IIWW oraz kilka rozgrywek nawiązujących do wojen w Korei i Wietnamie. Rozpatruje się możliwość rozwinięcia o jeszcze jeden sezon (w przypadku dużej oglądalności całości) obejmujący dwa konflikty Irackie oraz Afgański, ale na razie brak danych gdzie miałby być on realizowany.

Dzięki informacjom od jednego z Maniaków wiemy już, że wytypowano miejsce na sezon roku 2010 w Polsce. Decyzja padła na Ełk, gdzie producent podpisał list intencyjny w tym temacie z władzami miasta na wykorzystanie do rozgrywek terenu byłej Jednostki Wojskowej (operacje w terenie zabudowanym), dodatkowo ulokowanie miasta gdzie w okolicy do dyspozycji pozostaje wiele lasów, jezior i rzek predysponuje do odtwarzania praktycznie każdej akcji militarnej. Dodatkowymi atutami uwzględnionymi w projekcie są bliskość miejsc „górzystych” w okolicach Gołdapi oraz niemieckich kompleksów obronnych np. w Mammerkach czy w Gierłoży.

 

 

W serialu ma zostać wykorzystana profesjonalna pirotechnika, do nadzoru nad prawidłowością jej wykorzystania ma być zatrudnionych kilku pirotechników (minimum dwie osoby po jednej do każdej ze stron).

Oprócz osób przyjezdnych realizujących serial i w nim występujących ekipa poszukuje kontaktu z lokalnymi społecznościami airsoft i reneactingu, które pomogłyby w odgrywaniu zaplanowanych scenariuszy. Mile widziana ze strony uczestników jak największa stylizacja mundurowa i posiadanie własnych replik z epoki. Oczywiście będzie pewna ilość mundurów jak i replik do wykorzystania, ale im więcej każda osoba będzie miała własnego wkładu, tym łatwiej będzie się dostać do projektu.

O postępach projektu postaramy się na bieżąco informować wszystkich maniaków. Na razie jest za wcześnie by „powoływać pod broń” tym bardziej drugowojenną wszystkie środowiska militarystów polskich. Niemniej jednak sama idea przedstawienia naszego środowiska w prawdziwy sposób, może pomóc zaprezentowaniu nas w dobrym świetle.


W przypadku rozwoju projektu obiecujemy pomoc i wydzielenie tematycznego podforum, w którym będzie można wymienić się szczegółowymi informacjami, jak i przedstawić planowane przez producentów zamierzenia i oczekiwania w stosunku do polskich uczestników projektu.

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
cfaniak1 01.04.2009, h. 12:09 cfaniak1
johnyTS 01.04.2009, h. 12:15 johnyTS
buchacha
przemek10 01.04.2009, h. 12:22 przemek10
To już wiemy co jest wkrętem w tym roku ale miło pomarzyć
jos 01.04.2009, h. 12:25 jos
Dopiero teraz ten news?
Cztery tygodnie temu się skończył konkurs na wejściówki a info TERAZ? Coś wam wywiad siada ostatnio.
muffasaSF 01.04.2009, h. 12:26 muffasaSF
A, to dzisiaj pierwszy Kwietnia?!
QlimaX 01.04.2009, h. 12:28 QlimaX
Bawić się nie umiecie !
Poza tym kto wie czy to prawda, czy żart ?
Death_man 01.04.2009, h. 12:33 Death_man
Mam dwie wejściówki na drugi odcinek!
Jak ktoś chce mogę jedną odsprzedać
wija99 01.04.2009, h. 12:34 wija99
Ja bym sobie bardziej wyobraził Śląsk a nie Ełk.
Patrzeć na to będą: Kombatanci, Airsoftowcy, historycy, dzieci (po czym kupią sobie chińczyka 400fps) i bezrobotni.
DARKOM 01.04.2009, h. 12:39 DARKOM
niezły żarcik na 1 kwietnia
Cement 01.04.2009, h. 12:46 Cement
ok to ja sie zgłaszam

Niezłe a zastanawiałem się, że nikt w tym roku nie wkleił żadnego wkrętu.
dude1 01.04.2009, h. 12:47 dude1
EEE zapomniałem, że dzisiaj pierwszy i już się nakręciłem, że to prawda ;(

Ale dobry pomysł na wkręta :D
Medium 01.04.2009, h. 13:06 Medium
Trochę powagi Panowie!
Nie wszystko dzisiaj, to żarty. Jakoś nikogo nie dziwi, że nagle ni z stąd ni zowąd pojawiają się repliki broni drugowojennych. Dzisiejsze doniesienie o repeterach np. Lee Enfield’ach nikt jakoś nie krytykuje, a jak połączyć wszystko w całość (np. Stg 44) to żartem przestaje być.

Mimo, że nie miałem tego pisać.
Jednym z pirotechników ma być mój ojciec (emerytowany oficer - saper WP który służył w Jednostce Wojsk Inżynieryjnych JW2456 w Ełku), który realizował sceny pirotechniczne w filmie „Śpiewy po rosie”. To, że sprzeciwił się dublowi jednej ze scen reżyserowi, a czasie dubla wypadkowi uległ kaskader (najbardziej żałował nie tego, że się poparzył, ale, że nie może jechać do Polańskiego na kręcenie „Piratów”) rozniosło się w światku filmowców i myślę, że jest to jeden z filarów dlaczego wybrano Ełk (człowiek, który nie pozwoli na „wypadek przy pracy”).
Chciałem, by ludzie w Polsce byli na bieżąco informowani, a tutaj tylko „pierwszy kwietnia”. Jakeście takie niedowiarki podajcie dlaczego to jest nieprawda, a nie tylko, że nieprawda. Rozmawiałem z pomocnikiem reżysera prawie 1,5 godziny i wiem, o czym rozmawialiśmy.

Informacyjnie – to nie będzie impreza w której będą uczestniczyli widzowie. Będą kręcone materiały, które będą montowane i robiony z tego będzie program (przynajmniej w części „walk AirSoftowych”). Inne „działy” serialu będą powstawały z udziałem historyków, muzealików itp.

Pomocnik reżysera wręcz się ucieszył, że już nawiązał kontakt z lokalną społecznością AirSoftową i wie już trochę o Ełckim środowisku, liczebności, wieku uczestników itp. Bardzo go to interesowało.

Doszło do tego, że prawda pierwszego kwietnia nie może się obronić.

Mimo wszystko pozdrawiam

Medium.

PS. To ja wczoraj wieczorem wysłałem informację o całym przedsięwzięciu Redaktorowi Naczelnemu (wczoraj po południu była rozmowa, wczoraj też w Urzędzie Miasta podpisano list intencyjny), a za to, że bardzo szybko ją opublikował powinniście być mu wdzięczni, a nie „kręcić nosami”, że Wam się nie podoba data opublikowania news’a. Mi by było wstyd posądzać kogoś o nierzetelne informacje gdybym nie miał potwierdzenia.
Promil47 01.04.2009, h. 13:15 Promil47
Dajcie kontakt gdzie się można zgłosić do projektu
buehehehe ^^
Nanteris 01.04.2009, h. 13:29 Nanteris
Najdurniejszy pomysł jaki ostatnio słyszałem . Chyba , że to żart primaaprilisowy .
Fikus 01.04.2009, h. 15:55 Fikus
Pożyjemy - zobaczymy
HeadcrushCZ 01.04.2009, h. 17:03 HeadcrushCZ
hehe niezły joke xP
Tony Halik 01.04.2009, h. 17:15 Tony Halik
Dodatkowo będą ukazywać się odcinki specjalne, opatrzone komentarzami takich sław BBC jak Jeremy Clarkson. Na koniec pierwszego sezonu rolę dowódcy aliantów przejmie tajemniczy "The Stig" - w tym też odcinku zostanie ujawniona jego prawdziwa tożsamość.
HeadcrushCZ 01.04.2009, h. 17:39 HeadcrushCZ
haha xP Clarckson dobre xP