Daj cynk
Reklama

Aktualności

Zza granicy: Socom Gear Barrett

Świat, 11.03.2009, h. 22:10, dodał: Promant
52

Ukazała się pierwsza recenzja prototypu repliki M82A1 produkcji firmy Socom Gear.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukazała się pierwsza recenzja prototypu repliki M82A1 produkcji firmy Socom Gear. Opis dotyczy, głównie, wrażeń odnośnie jakości wykonania oraz wyglądu zewnętrznego prototypu, na przykładzie wersji M82A1CQ z lufą długości 20".

 

 

Hamulec wylotowy repliki jest wkręcany na gwint, a następnie stabilizowany poprzez dokręcenie dwóch śrub - identycznie jak w odpowiedniku ostrym. Prototyp hamulca wykonano ze stali i waży aż 450g. Hamulce serii produkcyjnej będą wykonane z aluminium, dla zmniejszenia wagi, jednak nadal ma być opcjonalnie dostępny hamulec stalowy.

 

 

Uchwyt transportowy typu QD montowany jest w dowolnym miejscu szyny RIS MIL-STD-1913. Uchwyt wykonany jest w całości ze stali, z gumową rączką, i wytrzymuje bez problemu wagę przenoszonej, za jego pomocą, repliki.

 

 

Demontowalny dwójnóg 3 pozycyjny, również w całości stalowy, wykonano metodą produkcyjną identyczną jak dwójnóg wersji ostrej. Dwójnóg w replice składa się tak samo jak w wersji ostrej i może być błyskawicznie odłączany poprzez wyciągnięcie pinu mocującego. W opisie podano, że dwójnóg będzie dostępny równocześnie z wypuszczeniem na rynek repliki Barretta - można zatem wysnuć wniosek, że nie będzie on sprzedawany w zestawie z repliką lecz osobno. Zarówno rączka transportowa jak bipod mogą być używane z innymi replikami AEG, przy czym dwójnóg wymaga wówczas odpowiedniej przejściówki.

 

 

 

Replika M82A1 firmy Socom Gear będzie posiadać, w ramach licencji, oznaczenia identyczne z ostrą wersją karabinu Barrett. Oznaczenia prototypu wykonano dośc płytko, jednak producent zapewnia, że repliki seryjne będą posiadać dokładniej wykonane, głębsze i lepiej widoczne oznaczenia.

 

 

 

Tylny uchwyt oraz stopka kolby [bufor hamujący odrzut] wykonane zostały z gumy, ale o różnej twardości.

 

 

Replika posiada możliwość instalacji monopodu, unieruchamianego dokręcaną śrubą. Jest on wykonany ze stali, stopka z gumy. Monopod ma regulowaną wysokość.

 

 

 

Rozkładanie, bardzo zbliżone do wersji ostrej, polega na wyjęciu dwóch pinów ze stali nierdzewnej, odciągnięciu rączki zamkowej [której nie widać na zdjęciach prototypu], odsunięciu HU od gearboxa i rozdzieleniu połówek korpusu przez uniesienie w górę jego górnej części.

 

 

 

Wymiary górnego i dolnego korpusu oraz grubość płyt stalowych, użytych do ich wykonania, są zgodne z pierwowzorem repliki.

 

 

Prototyp posiada także odwzorowany zespół tłumienia odrzutu lufy, który jednak w seryjnych AEGach nie będzie montowany, ze względu na zbyt duży koszt jednostkowy takiego elementu, niepotrzebnego zresztą w replice elektrycznej. Jednak, dla osób ceniących realizm, będzie wkrótce dostępny w osobnej sprzedaży zestaw takich części, które każdy użytkownik będzie mógł zamontować w swojej replice.

 

 

Będą dostępne dwie lufy zewnętrzne: długości 29" oraz 20". Standardowo replika seryjna będzie dostępna z lufą 29". Lufa 20" będzie oferowana opcjonalnie, w osobnej sprzedaży, dla tych, którzy zechcą konwertować Barretta do wersji M82A1CQ. Lufy w replikach, dla zmniejszenia wagi, wykonane będą z aluminium. Osobno będą dostępne lufy wykonane ze stali.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.socomgear.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Wiewiór 11.03.2009, h. 22:20 Wiewiór
To dopiero gratka dla kolekcjonerów
Panocek 11.03.2009, h. 22:31 Panocek
Jestem ciekaw, ile narządów trzeba będzie sprzedać za "fullsteel".
Ziomek08 11.03.2009, h. 22:31 Ziomek08
chyba tylko dla kolekcjonerów xD, jak biegać z 10kg klocem xD
kalach 11.03.2009, h. 22:35 kalach
sama replika będzie kosztować z 1,000 $ jak nie lepiej i do tego trzeba doliczyć upgrade GB (zamiast zrobić springa/gaziaka) żeby była z tego sniperka.
monsta 11.03.2009, h. 22:44 monsta
$3 nie tak drogo 750$
johny13 11.03.2009, h. 22:49 johny13
Rozmiary to ma takie , ze mozna z powodzeniem wsadzic sprezyne od stara..
Pablo1986 11.03.2009, h. 22:50 Pablo1986
ten GB który jest na jednym ze zdjęć wygląda mi na longa ;D
MarineSlupsk 11.03.2009, h. 22:55 MarineSlupsk
A według mnie, jest to standardowy V2... chociaż, dokładnych zdjęć samego gearboxa nie ma, mogę się mylić.
Wszak Barrett jest bardzo koszerny i ładny. Czekamy aż wejdzie do sprzedaży.
Cement 11.03.2009, h. 23:12 Cement
i GB V2 czyli sryliona FPSów nie będzie a szkoda bo w takim potworku było by miło zobaczyć dobre 700 "stópek"

Pozdrawiam
Cement

PS dla wszystkich chcących mi tu zaraz napisać coś w stylu "700 fps jesteś *ebnięty itd" darujcie sobie.
Co innego szturmówka a co innego takie cacuszko....w końcu to .50tka
Cement 11.03.2009, h. 23:16 Cement
hehe jak zabrałem się za pisanie tego poniżej był tylko pierwszy komentarz.....
.....na przyszłość: pisać od razu bo później nie widać jak bardzo jest się zajebistym, że się gb v2 zauważyło
cassius 11.03.2009, h. 23:16 cassius
Ale i tak ograniczenie jest do 600fps wiec co najwyzej postrzelalbys sobie w ogrodku
Johann 11.03.2009, h. 23:42 Johann
Gdzie takie ograniczenie występuje?
mk29 12.03.2009, h. 00:08 mk29
A ja Cement bym z Tobą polemizował - Teraz już można dostać szkielety CNC v.2 z lepszego niż ZnAl materiału... Czego o V.3 nie można powiedzieć.

Naturalnie idealnym rozwiązaniem byłby V.2 Long - sądząc po długości dyszy na zdjęciach - przypuszczam ,że dało by się wcisnąć tutaj Long'a -

Albo bebechy AR-11 / innego Ram'a...


Dogtag 12.03.2009, h. 00:11 Dogtag
Fajnie by było jak by był na 8mm:)
xasistis 12.03.2009, h. 00:17 xasistis
Fajnie to gdyby było na HPA. nawet miejsca na wbudowany zbiornik jest wystarczająco..
Cement 12.03.2009, h. 03:34 Cement
cassius @

Ja nie wiem jakie są ograniczenia w Twoim "ogródku" bo u mnie takowych niema

mk29@

Poniekąd masz rację, jest też ten nowy "wynalazek" systemy.
Ale prawda jest taka, że pancernikiem wśród gearboxów jest ten z minimi. Nie widziałem jeszcze nic solidniejszego w dodatku na łożyskach 8mm. Musieli by tylko przerywacz zrobić.


A ja poczekam bo może będzie tak jak z m249. na początku wielu to pokupowało a później sprzedawali "bo mi za ciężko"

ehhhh....pomarzyć można .....tu nie ta cena zeby dzieciaki to nabywały .... a szkoda
cysi3k 12.03.2009, h. 08:11 cysi3k
No i szkoda bo z v2 szału nie będzie... no i cena ;o
W zasadzie mógł by być to spring jak już ktoś to powiedział... i moc można by uzyskać należytą i pewnie cena by znacznie spadła
0utsider 12.03.2009, h. 08:25 0utsider
Ja bym chciał takiego ale gaziaka z porządnym blow-backiem i na kulki 8mm
maxmal 12.03.2009, h. 10:03 maxmal
Chyba się zakochałem.
Kosa30 12.03.2009, h. 10:23 Kosa30
Mogli by w końcu PKM'a zrobić Ale replika jest niezła
cziman 12.03.2009, h. 14:51 cziman
400 fps :D

Już widzę jak potencjalny właściciel stawia ten kloc pod kątem 45 i desperacko próbuje dosięgnąć lobem właściciela chińczyka, obficie obsypującego go stockowym rozpylaczem marki GFC47.
grzesio93 12.03.2009, h. 15:06 grzesio93
cziman
jak by to powiedzieć, FPS'y to nie wszystko

a wiadomo coś na temat tego "chinskiego" bareta?
Bo pewnie by był tańszy od tego ;p
kalach 12.03.2009, h. 15:26 kalach
Chiński Barret wyglądał by tak jak SWD z JG w porównaniu do normalnego ... :E
Na 400fps będzie to miało zasięg jak chiński Mp5 z precką :E

... haha może niech jeszcze udostępnią tryb full auto i z magazynku zrobią Hi-Cap na 600kulek :E
Panocek 12.03.2009, h. 15:29 Panocek
I do tego niech zrobią C-Maga do Barreta w rozmiarze zwykłego (jak do G36, M4) z "półcalowym" gniazdem.
wija99 12.03.2009, h. 16:12 wija99
To co? Czekamy na JG version. która ma milion pięćset sto dziewięćset FPS i jest 5 razy lżejsza i strzela full auto z magazynku 500 bb ? hmm ja osobiście bym poczekał
Draq 12.03.2009, h. 16:15 Draq
a tam...jak się bawić to się bawić- żadne 8mm- walnijmy od razu kaliber .50 i dopiero się zacznie zabawa a wracając do repliki to ta na zdjęciach jakoś mnie nie porywa z tą krótką lufą.
cziman 12.03.2009, h. 16:26 cziman
Draq: czyli 13mm

Nie, wolałbym 8mm airfinki 0.4g @ 600 fps. Wtedy to by miało sens.

Jak myślisz, czy gdyby barret używał tego samego kalibru, miał taką samą prędkość wylotową, taką samą celność a kilkukrotnie większy ciężar i długość jak M4, to czy jakikolwiek zdrowy na umyśle żołnierz wybrałby te pierwsze? Zastanów się dlaczego.


Majster' 12.03.2009, h. 19:24 Majster'
Jak dla mnie to jest PIĘKNE! ach szkoda że portfel pusty kurde ale bym chciał mieć takie cacuszko na ścianie DAJCIE MI! xD
dexter125 12.03.2009, h. 23:12 dexter125
Ale kicha.
cassius 13.03.2009, h. 00:46 cassius
No ja czytalem 450fps i wyzej az do 600 strzelamy tylko na semi, ale moze mi sie cos pomylilo?
monsta 13.03.2009, h. 15:18 monsta
$3 daje jeszcze raz ! bo widze ze nie otworzyliscie!
Filu 13.03.2009, h. 15:40 Filu
Nie wszystko co duze jest piekne.
a jak juz duze to wolalbym mala armatke 20mm...
fint 14.03.2009, h. 12:56 fint
Moim zdaniem jesli ma być to baret z prawdziwego zdazenia powinien miec "moc".
Jesli m24 uzyska po max tuningu ok. 800fps to baret pownien miec przynajmniej dwa razy tyle. Zasieg prawdziwego m24 to ok. 800-1000m a bareta ok. 2km.
Do bareta zeby miec moc porownywalna z m24 (repliki) trzeba by włożyć na czesci min. 5k biorąc pod uwage ze to aeg...
Co do wyglądu jest ok. 10kg to wogole z tym bysmy nie biegali tylko siedzieli w krzakach.
1500fps przy 0.43g to ok. 45J, 450m/s i zasięg 200m asg to by napewno nie bylo;]
Do porownania takiej mocy mozna wziasc glocka ;]

Ja bym tego napewno nie kupił.
Wybrał bym m24 i tuning do ok. 600fps
fint 14.03.2009, h. 12:57 fint
sorki z glockiem mi sie pomylilo ;] wziolem m/s za joule ;p
firefox4 14.03.2009, h. 14:36 firefox4
Brzydka stylistyka Nie podoba mi się
happy666 14.03.2009, h. 14:59 happy666
Hmm, no nie wiem, ja takiego Barreta raczej postrzegam jako replikę scenariuszową. Dajmy na to: objąć (oczywiście bronione) stanowisko i oddać np. 5 starzałów do puszki/kartki/kartonu czy czegoś w tym stylu. Przecież to też jest broń do niszczenia opancerzonego sprzętu
Cheatmaster 14.03.2009, h. 20:30 Cheatmaster
$3 nie lepiej to? xD
kozaq 14.03.2009, h. 22:25 kozaq
Barret i v.2? WTF?!
Marcinek83 14.03.2009, h. 23:10 Marcinek83
Niech tylko pokaże sie w naszych sklepach Biorę pierwszy egzemplarz.
W końcu Barrett
xDaMiAnx 15.03.2009, h. 08:46 xDaMiAnx
co to za problem GEarbox v.2 w takim czymś..przecież tam w środku pełno miejsca.....włozyć zębatki do m210 bore up i spręzyne bez oznaczeń ..obic gearbox blacha...i coś koło 750 może troche wiecej będzie ..jeszcze przy takiej lufie ..... tylko chciałem zauważyc że jak bym kogoś trafił z 30 metrów z tego co napisałem to by sie przewrócił i wydłubywał by kulke z nogi.....ale jak dla mne to może być...chyba sobie kupie

co do gearboxa z minimini to to czy aż tak pancerny jest to nie wiem ale przy m170 rozciąga się jak by był z gumy.....
scynek 15.03.2009, h. 14:01 scynek
Dobry airsoftowy machinegunner + TO = stylowe i śmiercionośne działo samobieżne...
A poza tym: broń niezła, jak już napisałem stylowa. Waga napewno nie jest wadą, prędzej zaletą. Monopod jest ciekawym rozwiązaniem. Realizmu dodaje jakiś tam napis, nie mogę przeczytać co tam nabazgrali, wierzę jedynie na słowo że to jakieś oznaczenia producenta. Pozostaje jedynie nam wierzyć że w seryjnej produkcji to będzie trochę wyraźniejsze.
Side 15.03.2009, h. 16:21 Side
Gb. v2... Trochę lipa
ORGI32 15.03.2009, h. 22:46 ORGI32
Hmm a może to nie jest V2 tylko V3 jak tutaj
$3
assassinRPG 16.03.2009, h. 01:35 assassinRPG
Tak naprawde to my potrzebujemy kalkulatorów BBalistycznych a nie prwwdziwi strzelcy
ireabe 16.03.2009, h. 12:34 ireabe
Powyżej pewnej granicy energii kinetycznej pocisku w naszym wspaniałym AS trzeba postępować z 'repliką' jak z bronią palną. W innym wypadku grozi to trwałymi uszkodzeniami ciała, albowiem nie każde okulary wytrzymają punktowe 17J.

Jak już widzę wzmianki o tuningu 800 fps i rozważania o tym że replika baretta powinna mieć 2x tyle (bo PALNIAK MA!) to popadam w niemiłą konsternację.
woma 16.03.2009, h. 13:38 woma
Co ma?
dexter125 16.03.2009, h. 21:26 dexter125
Proponuję nagwintować lufę i walić śrutem, tak dla odmiany ... 800 fps... szaleńcy !
cziman 17.03.2009, h. 15:06 cziman
Kolego dexter, już są sporty gdzie się wali do ludzi śrutem z nagwintowanych luf, tylko nie wiesz o nich. To że jesteś za miękki na takie rozrywki jak boks, hardball czy harpagan nie znaczy że ludzie którzy w tym biorą udział nie istnieją, albo są nienormalni.

Snajperką jest coś, co wali znacznie dalej niż karabin szturmowy. Coś co wali jak karabin szturmowy, waży 10kg i jest niewygodne jest po prostu wyjątkowo badziewnym karabinem szturmowym.
fint 18.03.2009, h. 07:19 fint
Widze że coś nie wierzysz ze m24 moze miec 800fps ;]
Zamontuj sprezyne m210, zestaw cylindra lv 3hd za 720zł hop up za 199zł, stalowa raczke przeladowania, precke 6.03 i uzyskasz spokojnie 800fps ;]
po przeliczeniu wychodzi ok. 240m/s i 110m zasiegu max. ;] i jest to mozliwe.
Co do bareta moim zdaniem powienien miec wiekszy zasieg, wiec nalezalo by w niego wsadzić niezłe pieniądze...
Człowieku powiedz mi po co go kupowac jezeli na stocku ma 400fps... a po tuningu zalózmy te 600...? to samo masz w m24 lub innych za ok. 500-600zł
Jak dla mnie nie ma znaczenia z czym bedziecie biegali lub sie ukrywali, mam nadzieje ze nie bedziecie swirowac na strzelankach i walic z 800fps z 20m ;]

dexter125 dlaczego szaleńcy? wcale że nie...
Moim zdaniem do lasu na karabin szturmowy powinno przypadac ok. 400-450fps
A do taktyki czarnej +/-350

Co do snajperek nie powinno być ograniczen, tu i tam liczy sie rozsadek.
fint 18.03.2009, h. 07:24 fint
ireabe to jest asg a nie paintball ;] tu liczy sie odwzorowanie pola walki ;]
A imitacja broni ma tu duze znaczenie. Teraz myślisz ze liczy sie odwzorownie wyglada... jak dla mnie to tez ale są tez parametry broni ktor w pomniejszonej skali mozna by przeniesc na asg ;/ (chyba mnie rozumiecie?)
ireabe 18.03.2009, h. 19:01 ireabe
Starasz się odwzorowywać pole walki parametrami swojej repliki?

Dla przykładu: przeglądając fotki większości teamów AS widzę na zbiorowych zdjęciach paluszek na spuście i lufę skierowaną w kolegę. Większość z nas nie ma przeszkolenia wojskowego i nie wie jak postępować z repliką, nie mówiąc już o broni.

Baret z XXXX fps? Przypadkowy wystrzał, pocisk który utknął pod skórą, wizyta w szpitalu, szpital wzywa policje, policja zainteresuje sie AS.
fint 23.03.2009, h. 07:36 fint
Po co produkuja repliki typu PTW?
Po pierwsze repliki asg powstaly po to aby szkolić służby mundurowe, więc odzwierciedlenie ich parametrów, wyglądu i działania sa cecha najwazniejsza.
Po drugie sami mówicie: aby mieć prawdziwy karabin parawyborowy musi miec kopa to po co komu barett który ma zaledwie 400fps, (rozumiem że nie bedziesz z tym szturmował ;])
Prawdziwy karabin parawyborowy powinien miec ok. 600fps, bo przewaznie ok. tyle mają zwykłe spręzynówki po niezłym tuningu.
To co za idiota (za przeproszeniem) bedzie go kupował, i pojdzie na strzelanke gdzie wszyscy maja aegi (szturmówki) z załóżmy tez 400fps, i bedzie snajperem? Ma to jaki kolwieg sens?
Moim zdaniem albo na sciane, albo solidny tuning który bedzie przewyższał wszystkie dotychczasowe repliki z max. tuningiem.

Jeśli chodzi Ci o to że bedzie sie policja czepiać to wątpie... Każdy gra na własną odpowiedzialnosc, podpisuje papierek i nikt za niego nie odpowiada.
Pozatym chyba wszystkie wieksze strzelanki sa konsultowane z wadzami miasta.

Zdażają sie takie wypadki ale watpie żeby kogo kolwiek wpuscili z taka iloscia fps ;] a już napewno nie jakies małe dziecko ktore juz z 20m by do ciebie strzelalo ;p
Troche przesadzasz, trzeba miec zaufanie do ludzi, nie kazdy jest downem, i troche rozsądku żeby nie walić z takiej odleglosci.

"Starasz się odwzorowywać pole walki parametrami swojej repliki?"
Tak. Nie mow mi ze pistolet jest moca porownywalny z karabinem wyborowym... n.c

Ja osobiscie posiadam m4a1 PJ 400fps i do budynku i na las mi to spokojnie wystarcza.