Daj cynk
Reklama

Aktualności

Zza granicy: Viva Armaments - Sten MkII

Świat, 11.03.2009, h. 18:33, dodał: Promant
57

Firma Viva Armaments zaprezentowała swój najnowszy produkt: replikę ASG AEG brytyjskiego pistoletu maszynowego Sten MkII.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Viva Armaments przedstawiła prezentację video oraz fotografie swojego najnowszyego produktu: repliki AEG brytyjskiego pistoletu maszynowego Sten MkII. Wprawdzie umundurowanie osoby z materiału promocyjnego niewiele ma wspólnego z kamuflażem lub mundurem brytyjskim, z okresu II Wojny Światowej - ale w końcu: liczy się replika. :)

 

 

 

 

Sten MkII wykonany został w całości ze stali. W komplecie z repliką znajduje się akumulator 7.4V 1500mAh Li-Po oraz ładowarka. Innych szczegółów technicznych na razie nie podano.

 

 

 

Miejmy nadzieję, że replika Stena szybko trafi na rynek i nie będzie kolejnym "mitycznym" produktem firmy Viva, jak, zapowiadany już dawno, MG34.

 

 

Poniższy film prezentuje replikę Sten MkII. Widoczny na filmie magazynek repliki wygląda nieco inaczej jak magazynki ostrej wersji Stena. Jest on najwyraźniej identyczny z, produkowanymi przez AGM, magazynkami do repliki MP40 - typu low cap, o pojemności 50BB.  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Źródło: 

www.airsoft-news.eu

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
NastY 11.03.2009, h. 18:38 NastY
W Day Of Defeat nie ma chyba lepszego automatu niż ten .
Wukasz 11.03.2009, h. 18:38 Wukasz
No i się posikałem ...
Dragunow 11.03.2009, h. 18:43 Dragunow
Li pol in stock
Cheatmaster 11.03.2009, h. 18:48 Cheatmaster
Aż dziw że to można w miarę wygodnie trzymać Nie ma co - kultowa broń.
Baker2222 11.03.2009, h. 18:54 Baker2222
Hmmm napewno chodziło o batkę 7,4v? chyba 8,4v
Poprawcie jeśli sie mylę
sisi 11.03.2009, h. 18:54 sisi
No no Ciekawe.
human 11.03.2009, h. 18:58 human
Replik spod znaku WWII jest coraz więcej.
Moim zdaniem Ta replika będzie popularna ze względu na to ze jest bardzo praktyczna.
Pies 11.03.2009, h. 18:58 Pies
Jak może być li-po 8.4? Jest napsiane 7.4 bo miało być 7.4
siridar 11.03.2009, h. 19:00 siridar
"Hmmm napewno chodziło o batkę 7,4v? chyba 8,4v
Poprawcie jeśli sie mylę"
7,4V $1
Jangi 11.03.2009, h. 19:04 Jangi
@Baker
A co w tym dziwnego? Ogniwa LiPo mają po 3,7v na ogniwo, a nie tak jak NiCd i NiMh po 1,2v.
BeDnAr 11.03.2009, h. 19:06 BeDnAr
Cholera, kasa na p90 tm`a przepadnie na stena
radzio2k 11.03.2009, h. 19:07 radzio2k
A to wstretny Niemiec to zabrał!
jmsss 11.03.2009, h. 19:09 jmsss
Ciekawe ile będzie kosztować i czy wykonanie będzie jak w oryginale.
Koleś z filmika jakoś mało obeznany...
Ziomek08 11.03.2009, h. 19:17 Ziomek08
Znając takie repliki, to będzie nie bagatelnie drogie, a szkoda ;/, bo o stenie marze od pierwszego zagrania w Wolfensteina , Piękna broń, oraz replika ;]
AlamoHT 11.03.2009, h. 19:20 AlamoHT
NARESZCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz tylko czekac kiedy pojawi sie na polskim rybku.. ;p
Germ 11.03.2009, h. 19:23 Germ
Ten sposób trzymania za magazynek mnie dobija - w ostrym odpowiedniku może to doprowadzić do zacięć.
sobczaq 11.03.2009, h. 19:35 sobczaq
@Radzio2k - o ile mnie pamięć nie zmyla, Niemcy produkowali, bądź zamierzali produkować Sten`y dla oddziału dywersyjne Skorzennego... Ale mogę się mylić.
radzio2k 11.03.2009, h. 19:40 radzio2k
Chodziło mi o bluze tego 'prezentera'
monsta 11.03.2009, h. 20:05 monsta
jak dobrze pamietam niemcy wyprodukowali tych kopii stenow 10 tys jedyna roznica bylo to ze magazynek by z dolu
Karol_K 11.03.2009, h. 20:10 Karol_K
Nareszcie !! Jeszcze żeby tak był ViS i " Polska wskrzeszona "
uzi43 11.03.2009, h. 20:23 uzi43
A czemu on gniazdo magazynka obraca? W ostrym też tak jest?
radzio2k 11.03.2009, h. 20:24 radzio2k
Może to ten wybór między Niemcem a Brytyjczykiem? ^^
Kajor 11.03.2009, h. 20:28 Kajor
Moja ukochana giwera...
Promant 11.03.2009, h. 20:29 Promant
Obraca się tylko przy składaniu - widać, że koleś je blokuje w odpowiednim położeniu.
KWIA_TEK 11.03.2009, h. 20:33 KWIA_TEK
Elektryczny Sten!!! Aż się prosi żeby taka replika była GBB. Taki sprzęt musi kopać! Ale i tak piękna to rzecz. Ja niezmiennie czekam na PM wz. 63. Ale pewnie to płonne nadzieje.
kier 11.03.2009, h. 20:37 kier
Niemcy produkowali kopie Stena pod nazwą Potsdam Gerat. Tej broni używali nie tylko komandosi Skorzennego ale również m. in. Fallschirmjager w końcowym okresie wojny. Dla Volkssturmu była przeznaczona zmodyfikowana wersja Stena oznaczona nazwą MP 3008, w której to używano takich samych magazynków jak w MP 40. Gniazdo magazynka znajdowało się u dołu broni, a nie jak w Stenie po lewej stronie.
obcy 11.03.2009, h. 20:37 obcy
Albo Mors , a tak na serio to fajnie by było gdyby stworzyli MP18, lub Suomi, albo PPSz... a najlepiej by wypuścili w końcu MG42
Wukasz 11.03.2009, h. 20:54 Wukasz
uzi 43 - tak, w ostrym tez tak jest.
Tony Halik 11.03.2009, h. 21:02 Tony Halik
Czyżby producenci replik "obudzili się" po nagłym sukcesie StG44? (mimo kryzysu!) Ale to akurat dobrze, niech się skurkobańce wezmą za repliki jakichś ciekawszych modeli, zamiast trzaskać kolejne gadżety do M-ki... A sten zacny, acz pewnie cena - o ile zabaweczka powstanie - będzie cholernie nieadekwatna do stopnia skomplikowania konstrukcji. Poza tym jak już nieraz pisałem: czekamy na MG-42 i FG-42.
ocet 11.03.2009, h. 21:10 ocet
Mało w gacie nie narobiłem jak zobaczyłem tego newsa! :D:D

Już odkładam kasę.
radzio2k 11.03.2009, h. 21:22 radzio2k
Tony Halik
Tak napewno w niecały miesiąc tak szybko by to stworzyli bo zobaczyli że stg się sprzedało bardzo dobrze
lopez 11.03.2009, h. 21:25 lopez
Masakrycznie piękna chwila...uaaah
Panocek 11.03.2009, h. 21:53 Panocek
Wszystko fajnie pięknie, ale gdzie jest ichnie MG34, tak szumnie zapowiadane?
kubek22 11.03.2009, h. 22:07 kubek22
no trzeba kase odkładać ;D ale mogli by też wypuścic na rynek M60
Ziomek08 11.03.2009, h. 22:27 Ziomek08
@kubek22 - co ty gadasz, możesz już od dawna sobie kupić m60 od TOP, a sten był tylko w określonej ilości egzemplarzy wyprodukowany, i cena była zniechęcająca, o ile nie poprzestawiało mi sie coś we łbie xD
Teo 11.03.2009, h. 22:54 Teo

@monsta
jak dobrze pamietam niemcy wyprodukowali tych kopii stenow 10 tys jedyna roznica bylo to ze magazynek by z dolu

Może chodzi Ci o pm Austen - australijską hybrydę Stena i MP40,wyprodukowaną w ilości 20.000 egzmeplaży.Składana kolba,trzon zamkowy i teleskopowa sprężyna pochodziła z MP40,reszta zaś ze Stena.Rewelacyjna broń,ale nie zyskała takiej popularności jak np. pm Owen.
stalker190 12.03.2009, h. 00:49 stalker190
No Teofilec ! czapki z głów panowie!
zborekp 12.03.2009, h. 13:41 zborekp
Magazynek od dołu? Chodzi Ci o Mp3008?
A co z Potsdam Gerat?
Tak w ogóle twórcy o przełączniku ognia zapomnieli? Chociaż by atrapie!?
Blokada zamka dziwnie daleko...
Ma jeszcze kilka innych błędów
Mg34 niema, to chociaż niech ten "sten" będzie...
Tony Halik 12.03.2009, h. 15:13 Tony Halik
Radzio2k -> Nie chodzi o to że stworzyli w krótkim czasie. Po prostu tego typu repliki już dłuższy czas były zapowiadane, jednak koniec końców na zapowiedziach się kończyło. Teraz - po nieoczekiwanym sukcesie StG44 producenci stwierdzili, że warto by się wybić na fali popularności tego typu klimatów...
Depesz 12.03.2009, h. 18:15 Depesz
masakra....tyle mogę powiedzieć...piękna rzecz. jednak mimo wszystko czekam na MG42
cardamon 12.03.2009, h. 18:21 cardamon
ten typ z filmiku jest jakims zamulonym anemicznym muflonem, wszystko mu z rąk leci i ledwo czesci do siebie spasowuje, ta reklamówka to jakis dramat albo thriller wojenny co do giwerki to I-sza klasa

Dawidzik1 12.03.2009, h. 19:51 Dawidzik1
To już lepiej by było jakby ten koleś z filmu już w teraźniejszych ciuchach wystąpił a nie robić taki MIX sprzętu ;]
ZenonZenon 13.03.2009, h. 01:48 ZenonZenon
ciekaw jestem, czemu konstruktorzy nie zrobili gripa np z drewna, tylko zostawili taką blache..
Czozen 13.03.2009, h. 11:09 Czozen
@ZenonZenon bo to jest replikoa czyli coś co ma wyglądać jak oryginał z przynajmniej 5 metrów.

Ciekaw jestem jak i czy zrobili przełącznik ognia.
fuko 13.03.2009, h. 12:30 fuko
A może dlatego że to MkII a nie MkV?
KWIA_TEK 13.03.2009, h. 16:54 KWIA_TEK
Kilku w mundurach wermachtu z MP40, kilku w prochowcach ze Stenami i można zrobić rekonstrukcję "Zamach na Kutscherę".
OGorki 13.03.2009, h. 17:28 OGorki
Orginal z gaz-rurki szlo zrobic w gararzu podobnosz
Moze przy okazji wskrzesic stara tradycje czyli zaczac produkowac je w konspirze. BTW to byl jedyny przyklad w historii gdy bron produkowana byla calkowicie w warunkach konspiracyjnych. Wiec doswiadczenie jest, a wydaje mi sie niestety, ze moglo by sie to przydac...
Jedyny problem, ze srednio pasuje do wz.93...
men3L 14.03.2009, h. 12:15 men3L
Oliwiarka
happy666 14.03.2009, h. 14:16 happy666
Ogorki, wydaje mi się, że STEN był jednak w pełni produkowany w konspiracji w realiach PW. Bo etymologia nazwy tego karabinu wskazuje na to, że nie był on produkowany tylko w konspiracji. Przyszpanuję wiedzą że litery S i T pochodzą od pierwszych liter imion (a może nazwisk, nie pamiętam) konstruktorów, a EN to zakłady Enfielda.

Ech, ten karabin pobudza moją wyobraźnie. Scenariusze rodem z Hidden & Dangerous ;]
firefox4 14.03.2009, h. 14:44 firefox4
To z takim w partyzantkę by się trzeba było bawic. Albo w Brytyjczyków z okresu II Wojny Swiatowej. Ale gdzie brytyjski mundur w tych czasach z tamtego okresu?
happy666 14.03.2009, h. 15:20 happy666
Heh, mógłby być gazowy, przynajmniej awaryjność byłaby zbliżona. Gorki, z tej gaz-rurki to by chyba wyglądał jak karabin Kapitana Bomby

Ten terkot traktora na filmiku klimatycznie brzmi, jakby karabinów z oddali, albo ciężkiego sprzętu

Z jakiego to filmy były kadry:?:
hammer91 14.03.2009, h. 16:15 hammer91
Kadry gł. z The Longest Day oraz A Bridge To Far
Sten przepiękny, ale wolę Stg 44
scynek 15.03.2009, h. 14:17 scynek
A ja się tk wczoraj zastanawiałem kiedy będzie jakaś nowa odmiana stena. To znaczy nie odmiana, prędzej replika.
Ahmed 15.03.2009, h. 18:29 Ahmed
no panowie mam nadzieję że nadejdą dla nas złote czasy i nie będziemy musieli czytać tylko o emeczkach czy ak
pozdrwiam Ahmed
scynek 16.03.2009, h. 18:43 scynek
Oj tak Ahmedzie, moja skromna osoba wyczekuje takich casów niczym błogiego zbawienia... Nie twierdzę co prawda że emki i kałachy są rzeczą złą, po prostu mi się już trochę "przejadły", bo ile można patrzeć na to samo... Poza tym jakby tak wpadł ktoś na imprezę ze stenem, wprowadziłby może coś świeżego do tej zabawy. Może inni by to pochwycili i by też zaczęli sprowadzać jakieś "wynalazki".
Według mnie powinna się w tej grze pewna proporcja. Chodzi mi o to że źle by też było jakby orientacja graczy przerzuciła się wyłącznie na moziny, steny, PPSZe, Czy tam nie wiem jeszcze na jakie inne diabelskie nasienia, Ale żeby utrzymywała się między emkowokałachowym a stenowomozinowym pewna proporcja, niekoniechnie 1:1, ale żeby jednych nie było dużo więcej niż drugich.
A poza tym: dlaczego sten ma magazynek skierowany w bok? Jest to daki dezign czy "anatomia" podzespołów wymagała takiego rozwiązania?
happy666 16.03.2009, h. 22:43 happy666
Scynek, myślę, że takich replik chyba nigdy nie zobaczysz na strzelankach (no może poza Tommy'm). Jeśli już to wśród stylizujący/rekonstruujących WŚII itp. Hmm, zdaje mi się, że z prostoty produkcji produkcji, bo wtedy otwór okna łusek znajduje się na przeciw gniazda, dzięki czemu może to wykonać jedna maszyna. Może są jeszcze jakieś inne przyczyny.
OGorki 17.03.2009, h. 21:44 OGorki
Zgadza się happy666. Konstruktorzy to R. V. Sheppard i H. J. Turpin i do tego oczywiście Enfield, a ta od arsenału rządowego UK (Enfiedl Loch) jeszcze z początków XIXw. A w konspiracji produkowali go oczywiście tylko nasi AKowcy...
Tak na marginesie, to im dłuzej na niego patrze, tym bardziej mi się podoba...