Daj cynk
Reklama

Aktualności

Różne informacje

Aktualności, 12.02.2009, h. 17:52, dodał: Promant
44

GHK: video promocyjne ASG GBB AK105. MadBull Airsoft: limitowana edycja AGX tan. Hooah Airsoft: M1 Garand AEG. WGC: mid capy P90 preorder oraz Marushin Mauser M712 silver. Plotki z Chin na temat STG44 AGM.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niedawno pisaliśmy w newsach o wspólnej promocji repliki AK105, prowadzonej przez firmę Boyi [wersja AEG] oraz firmę GHK [wersja GBB]. Firma GHK zaprezentowała video promocyjne przedstawiające replikę AK105.

 

 
 

Po sukcesie "filmowego" granatnika AGX, który można było obejrzeć, w wersji kolorystycznej czarnej, w najnowszym filmie Punisher, firma MadBull Airsoft wypuszcza limitowaną edycję AGX w kolorze piaskowym.

 

 

 

Hooah Airsoft [JDRobinson@Aol.com] 4 lata temu rozpoczęła prace nad kompletną konwersją, dedykowaną do replik AEG M14, na replikę karabinu WWII M1 Garand. W międzyczasie konwersja przechodziła liczne zmiany i sprzedano prawie 200 zestawów.

 

 

Dziś oferowana jest pełna konwersja na bazie repliki M14 Cyma [032]. Replika może mieć łoże imitujące drewno lub drewniane. Na życzenie klienta może być wybrana tonacja kolorystyczna: orzech lub ciemny orzech. Część elementów metalowych pozyskana jest z wersji ostrej i przystosowana do repliki. W ramach zmian zlikwidowano m.in. selektor ognia. Replika waży około 3500g i ma prędkość początkową w zakresie 350-360fps na 0.2BB.

 

 

W zestawie z każdą repliką znajdują się 3 magazynki o pojemności 15BB, szybkoładowarka do BB, akumulator, ładowarka, wycior oraz instrukcja stylizowana na 1942 Field Manual. Cena podstawowego zestawu to 560USD plus koszty przesyłki. Opcjonalnie można zamówić dodatkowo: właściwy skórzany pas nośny [28USD], pokrowiec w kolorze oliwkowym [29USD] oraz bandolier z sześcioma magazynkami [86USD]. 

 

 

 

W ofercie WGC pojawiły się, w opcji przedsprzedaży, wyczekiwane przez wielu magazynki mid cap do repliki P90, o pojemności 150BB. Producent: Silverback Airsoft. Cena: 26USD.

 

 

WGC oferuje także, dla miłośników broni "historycznej", replikę firmy Marushin pistoletu Mauser M712, w wersji srebrnej. Replika gazowa non blow back, czyli z nieruchomym zamkiem, wykonana jest z tworzywa i waży 750g. Prędkość początkowa wynosi 210fps na gazie HFC134a. W komplecie krótki magazynek o pojemności 12BB. Ciekawostka: replika posiada lufę wewnętrzną z "gwintowaniem". Prawdopodobnie system zbliżony do luf twisted firmy Tanio Koba. Cena: 144USD.

 

 

Na portalu Arnies Airsoft opublikowano informacje z Chin na temat STG44 AGM. Podano, że na liniach produkcyjnych AGM znajdują się obecnie dwie wersje repliki STG44: z kolbą drewnianą oraz z kolbą z tworzywa. W komplecie z repliką będzie magazynek typu hi cap. Według niepotwierdzonych danych sugerowana cena detaliczna, obu wersji, w Hong Kongu ma wynieść w granicach, odpowiednio: 133USD oraz 121USD.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.airsoft-news.eu

www.arniesairsoft.co.uk

www.wgcshop.com

 
 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
MarineSlupsk 12.02.2009, h. 17:55 MarineSlupsk
Garand... mniam.
Noxagon 12.02.2009, h. 18:00 Noxagon
Hmmm m1 grand moje marzenie , szkoda że tylko cena taka wysoka
maeglin 12.02.2009, h. 18:21 maeglin
Hi-cap w Stg.. OmG mam nadzieję, że będzie można zakupić low-capy..
Wombat 12.02.2009, h. 18:25 Wombat
Hicap na z 2000 kulek
uzi43 12.02.2009, h. 18:41 uzi43
Tylko w tym Garandzie mogli by zwalniacz magazynka gdzieś indziej umieścić
Promant 12.02.2009, h. 18:43 Promant
Napisz proszę: jak Ty byś to rozwiązał?
uzi43 12.02.2009, h. 18:47 uzi43
Nigdy się na tym nie zastanawiałem ;p
Ale jakiś nawet mały guzik z boku jak w klamkach mógł by być wiem, że to już grubsza zmiana, ale jak zrobili gotowego customa to mogli zaszaleć
komora 12.02.2009, h. 19:06 komora
moim zdaniem już i tak zaszaleli, części z ostrego odpowiednika, dla mnie bomba, dobra alternatywa dla gazowego Garanda
Promant 12.02.2009, h. 19:15 Promant
Jakoś nie wiem czy guzik w boku drewnianego łoża wyglądąłby lepiej niż ta dźwignia. A musiałby być, jeśli jak w klamkach, na odpowiedniej wysokości.

Możnaby spróbować zmniejszyć dźwignię, choć chyba będzie to miało wpływ na wygodę użytkowania.

Co do części z ostrego; coś tam pisali o elementach frontu, zespole odprowadzenia gazów i osłonie spustu.
sjzmisiek 12.02.2009, h. 19:36 sjzmisiek
dlaczego nie wypuszczą granatnika AGX DŁUGIEGO pod risa ?!? :/
cassius 12.02.2009, h. 19:48 cassius
STG sliczny <33 Granatnik z kolei jest paskudny ;p
OC14Groza 12.02.2009, h. 20:06 OC14Groza
sjzmisiek napisz do marvela żeby zrobiło komiks/film/grę gdzie punisher ma taki
Phillip1944 12.02.2009, h. 20:24 Phillip1944
Garand, Mauser, no i Szturm.... coś się historycznie zrobiło Czekam na szturma AGM z niecierpliwością !! Tylko oby kryzys szybko minął (co jest wątpliwe...) bo coś podrożały ostatnio nawet o 150zł repliki !
Walter E. Kurtz 12.02.2009, h. 20:25 Walter E. Kurtz
Paranoja film o Punisherze poległ, ale "gadżety" sprzedają się świetnie :/
rucznoi 12.02.2009, h. 20:32 rucznoi
Wyobrażacie sobie Takiego Garanda z wystającym z łoża magpulem ;p Bo chyba trudno taki krótki magazynek się wyciąga
cassius 12.02.2009, h. 20:39 cassius
Śmiszne jest to ze jak ten caly kryzys minie to ceny replik w ogole nie spadna
maeglin 12.02.2009, h. 20:43 maeglin
Jeśli rączka przeładowania to atrapa, to tutaj można by "umieścić" dźwigienkę. Tylko gorzej jak podczas biegania zahaczysz i Ci wypadnie - ponieważ to miejsce jest bardziej wrażliwe na tego typu wypadki, jak przed spustem.

Teraz wszyscy Niemcy będą biegali z StG44, bo rzesza osiągnęła szczytową potęgę na przełomie 44/45 roku i każdemu soldatowi wydawali StG

Ja się pewnie wstrzymam i poczekam na Mg 34 lub 42
cezii 12.02.2009, h. 20:49 cezii
"Śmiszne jest to ze jak ten caly kryzys minie to ceny replik w ogole nie spadna "

???
Mohawk_PL 12.02.2009, h. 20:55 Mohawk_PL
Przychodzą czasy... gdzie CA, TM-y i inne chowają się za wszakże jak prostymi i super customami na bazie CHIŃSKIEJ... ;D Drogie nie znaczy dobre
alamakota 12.02.2009, h. 21:08 alamakota
sjzmisiek 12.02.2009, h. 21:39 sjzmisiek
@ OC14Groza
$3
bardziej prawdopodobne że ten granatni to pierwowzór tego agx a nie Marwel i komiksy/filmy o punisheze... z tym że te od jakiegoś czasu są niedostępne i na madbula właśnie licze że takie zrobi
@ alamakota
wiem wiem że jest taki granatnik tylko że nie chce wersji do g36 (takiej jak CA) tylko na ris właśnie taki jak tu ale długi
$3
docelowo coś takiego
Zielarz 12.02.2009, h. 21:50 Zielarz
Mauser Janka z czterech pancernych
alamakota 12.02.2009, h. 21:57 alamakota
Nie chciało mi się szukać edycji airsoftowej, ale wiedziałem, że jest więc walnąłem link do ostrej. Madbull chwali się $1 produktem, a podejzewam, że jedyne co zrobił to obciął AG36. To tak jakbym powiedział, że "Obrzyn W1" powstały z Baikał Izh-43EM-M-1C to prdukcja Ala&Makota Inc. a nie Baikał.
EternalSniper 12.02.2009, h. 23:17 EternalSniper
Piękne im wiecej historycznych replik - lepszy klimat.
Podoba mi się ten garand,
ale STG tez piekny tylko nie chcialbym tu Hi-cap'a ... Ale to nie jest super problem.

Jednakowoż ktoś wspomniał, że teraz wszyscy z stg beda biegac.
Przeciez ze nie ... Będzie pewnie mieszanie jak zawsze... Ja bede biegał z moim mp40, i szczerzył zęby na k98 a potem STG.
Pozdrawiam
darksoviet 13.02.2009, h. 11:20 darksoviet
Garand bardzo fajny tylko niestety magazynki się od dołu wkłada:(
WolfHeart 13.02.2009, h. 12:45 WolfHeart
Hmmm ale za 560 USD to zejdzie Marushin... albo i taniej. Lepiej odwzorowany, ogólnie chyba bardziej atrakcyjny... A jeśli ktoś twierdzi, że niepraktyczny, bo gazowy, to zapytam: po co kupować Garanda, jeśli priorytetem jest wykorzystanie repliki w normalnym meczu asg?
Może się mylę, ale nie wróżę tej konwersji świetlanej przyszłości. Chwali się wykorzystanie elementów z ostrej wersji, ale cena trochę odrzuca... z jednej strony mamy niby dbałość o detale, ale całość i tak niweczy gniazdo magazynka.
berylpl 13.02.2009, h. 14:57 berylpl
o co chodzi z tą gwintowaną lufę w mauserze? to jest rownolegle z HU czy zamiast? Daje to cos, czy tylko pic na wodę?
maciek92 13.02.2009, h. 15:35 maciek92
berylpl Ja mam w Glocku Marui założoną lufę Tanio Koba gwintowaną i powiem, że dzięki temu jest lepsza celność i skupienie.
OC14Groza 13.02.2009, h. 16:08 OC14Groza
@ sjzmisiek wiem że AGX jest inspirowany AG36 ale nie ma prawdziwego granatnika na risa
uzi43 13.02.2009, h. 16:22 uzi43
A ten granatnik do Hk416?
sjzmisiek 13.02.2009, h. 16:40 sjzmisiek
@uzi43
no na przykład coś takiego jak najbardziej tylko czy jest wersja asg gdzieś dostępna ?
Promant 13.02.2009, h. 22:28 Promant
$1

$1


Nie mylcie dwóch rzeczy.
To nie jest replika Garanda. To jest konwersja do AEG M14. Innymi słowy maksymalne upodobnienie repliki AEG do wyglądu Garanda.

Nie jest to zatem replika do rekonstrukcji tylko AEG do airsoftu. Jeśli ktoś zajmuję sie rekonstrukcją - powinien kupić Marushina. W rekonstrukcji nie strzela się BB.

Garand z newsa jest do airsoftu. Zainteresuje ludzi, którzy bawią się w historyczne gry asg, jeśli zechcą wydać tyle pieniędzy.
GunneR2oo6 14.02.2009, h. 00:09 GunneR2oo6
Niestety przy obecnym kursie dolara to dość sporo, 1USD = 3,5PLN więc wychodzi 1960 złotych, jak na teraz
Ahmed 14.02.2009, h. 00:35 Ahmed
moje trzy grosze odnośnie garanda:

1. Marushin jest zajebiaszczy ale tylko i wyłącznie do rekonstrukcji wiadomym jest wszem i wobec że do AS raczej się nie nadaje.

2. Konwersja na bazie cymy jest jak najbardziej wskazana dla maniaków którzy biorą udział w wzmaganiach ASH, może i cena przytłacza ale zawsze można pokusić się o zrobienie samemu. W polu i tak nie widać różnicy gdy wroga masz po drugiej stronie lufy a łódeczka nie zawsze musi robić sztimpr

3.ASH u nas raczkuje ale jest coraz więcej chętnych by zatapiać się w te klimaty i sława tym którzy coś robią w tym kierunku.

Pozdrawiam Ahmed
ps. Jeszcze chwila i czeka nas wysyp STG
Promant 14.02.2009, h. 13:10 Promant
No, gdzie raczkuje, tam raczkuje. Na pomorskim ASH od kilku lat ma się całkiem dobrze i nadal rozwija.
Ahmed 14.02.2009, h. 18:39 Ahmed
wiem, wiem śledzę z zapałem wasze poczynania
Mieliśmy u was wylądować na d-day w czerwcu tamtego roku ale niestety wyszło inaczej.
A tak wyglądał nasz pierwszy raz
$3
pozdrawiam Ahmed
kier 14.02.2009, h. 20:04 kier
Myślę, że niejednego ucieszy to że coraz więcej pokazuje się replik z okresu II WŚ. Sam jestem posiadaczem MP 40 od AGM . STG zapowiada się bardzo obiecująco ale jako człowiek zagłębiony w temacie fallschirmjager bardziej chciałbym aby jakaś firma zrobiła FG 42 (może kiedyś się pojawi).
Garand też świetna sprawa! Teraz wiele osób robi customy na własną rękę na bazie M14, a tu proszę, gotowa konwersja i nie trzeba będzie się męczyć samemu
Promant 14.02.2009, h. 20:21 Promant
No ładnie, ładnie na tym Bastogne. Fajnie, że i u Was coś takiego się rozwija.
Ahmed 15.02.2009, h. 00:32 Ahmed
Kto wie może za jakiś czas doczekamy się Polskiego zlotu ASH wszystkich zapaleńców.
Phillip1944 15.02.2009, h. 14:17 Phillip1944
Czyli ASH to taki airsoft w historycznej oprawie tak jakby ? Chętnie bym wziął udział w czym takim hehe
maeglin 15.02.2009, h. 17:29 maeglin
Taak.. ASH z historią to ma najczęściej wspólną tylko nazwę. Najczęściej widzi się ludzi biegających w "hytlerowskych mundurach, a zwłaszcza eses było fajne" - tzn poobszywane bluzy BW lub szwajcary, najczęściej właśnie na "kultowe" SS. Ludzi biegających w zgodnych z historia mundurach widziałem dosłownie kilku. Może na pomorzu to inaczej wygląda, nie byłem, więc nie powiem.
Ahmed 15.02.2009, h. 18:14 Ahmed
maeglin nie wiem czy nie spostrzegłeś tez również że była to pierwsza impreza tego typu na Śląsku, a co za tym idzie nie oczekiwało się zaraz od wszystkich że będą pięknie odziani i uzbrojeni - na wszystko trzeba czasu jak i nakładów mamony.
Najprościej jest coś ocenić gorzej zrobić samemu.
Mówią że pierwszy raz boli ale nie do końca gdyż na wszystko przychodzi czas a najciekawsze że zazwyczaj to Orły zapominają jak pisklakami byli !!!
pozdrawiam Ahmed
ps. więcej zrozumienia i optymizmu na przyszłość a zajdzie się dalej.
Łódzkie szykuje Ardeny
Dawidzik1 15.02.2009, h. 19:12 Dawidzik1
A ja wciąż MG oczekuję
Promant 15.02.2009, h. 21:25 Promant
maeglin:

Tak. Na Pomorzu wygląda to inaczej. Nie byłeś, nie wiesz. Owszem trafiają się osoby np we flecku; ale muszą się wysilić i wystylizować bo dopuszczona jest stylizacja - i najczęściej są to osoby nowe, które dopiero zaczynają. Nie bawimy się w stricte rekonstrukcję, dlatego są pewne ulgi; ale bez przesady. Nikt sobie nie przyjdzie we współczesnym mundurze.

Zdarzało się nawet, że jeden z kolegów załatwiał wypożyczenie mundurów z Hero, dla tych co nie mieli. W naszych grach bierze udział sporo osób z GRH, więc poziom wyglądu nie jest niski.
Owszem, gorzej jest z replikami, ale jest tego coraz więcej na rynku, więc będzie lepiej. A nawet jak ktos używa repliki współczesnej broni, to są określone obostrzenia i ograniczenia. I stylizacja broni też jest mile widziana.
Początki bywały trudne, ale z imprezy na imprezę jest coraz lepiej ze stroną wizualną.

Tu jest trochę fotek:

$3