Daj cynk
Reklama

Aktualności

Garść informacji c.d.

Aktualności, 10.02.2009, h. 23:34, dodał: Promant
35

ASG Shop: Systema RGB. Airsoft Surgeon: adjustable front gas block. Magpul ASG PTS Open CTR Stock. Nowe produkty Laylax. Gunner Airsoft: BI-5581M M16A4. Capri ASG: zamek do Glock34 KSC. GFC: nowe oporządzenie w ofercie.



  

 

 

 

 

 

 

 

 

W ofercie ASG Shop są już dostępne dwie wersje nowego gearbox'a firmy Systema: Revolution, do replik M16. Wersja M130 kosztuje 1860PLN, a wersja M160 kosztuje 1921PLN.

 

 

Ciekawy produkt dla osób lubiących realizm - Airsoft Surgeon oferuje: adjustable front gas block. Komplet zawiera blok gazowy, z regulacją, do replik M4/M16, wykonany w technologii CNC. Wykorzystane materiały: aluminium lotnicze i stal stainless. Powierzchnie anodyzowane. W zestawie imitacje rur gazowych różnej długości - pasujące do frontów 7", 9" oraz 12". Produkt dostępny w ofercie RedWolf Airsoft. Cena: 50USD.

 

 

W ofercie Airsoft Global można znaleźć airsoftową wersję kolby Magpul PTS Open CTR Stock. Kolba wyposażona jest w cheekpad i mieści akumulator 9.6V 1600mah, który znajduje się w zestawie. Cena: 122USD. 

 

 

Firma Laylax zapowiedziała kolejne, drobne, akcesoria. Przeznaczony do SOPMOD M4 Trigger Lock Pin [800 YEN, 6.73 EUR] oraz gadżet: dźwignia magazynka - Quick Wide Magazine Lever do M3 Super90 [3400 YEN, 28.62 EUR].

 

 

Opisywana w jednym z ostatnich newsów nowa replika BI-5581M czyli M16A4, firmy Dboys, jest już dostępna także w ofercie sklepu Gunner Airsoft, w trochę niższej cenie: 103USD.

 

 

Według opisu, korpus z oznaczeniami FN jest kopią body typu VFC, a zamek można zablokować w tylnym położeniu. Prędkość początkowa: 355fps. 

 

 

Capri ASG oferuje zestaw konwersyjny do repliki Glock34 KSC.

 

 

Komplet, produkcji G&G, zawiera zamek, lufę zewnętrzną oraz przejściówkę do zainstalowania tłumika. Cena: 370PLN. 

 

 

GFC włączyło do oferty nowe oporządzenie. Kamizelka CP Armor Chassis - multispeck. Cena: 399PLN. 

 

 

 

Kamizelka CP Armor Chassis - kolor coyote brown. Cena: 399PLN.

 

 

Obie kamizelki składają się z przedniego panelu, który posiada kieszeń na wkład balistyczny. Panel tylni także przeznaczony jest na ochronę balistyczną, aczkolwiek może także pełnić funkcję pokrowca na zbiornik z wodą. Wewnątrz kamizelki posiadają system miękkich poduszek, które można dowolnie ustawić, lub całkowicie zdjąć w celu zapewnienia odpowiedniego komfortu. Cechą charakterystyczną są usztywnione ramiona i szelki. Regulacja posiada dwa stopnie. Kamizelki posiadają także system quick release, ale nie są regulowane w obwodzie klatki piersiowej.

 

 

Kamizelka typu CIRAS MARITIME - coyote brown. Posiada trzy podwójne ładownice na magazynki oraz ładownicę na radio (otwarta, ściągana shock-cordem). Za ładownicami znajduje się "druga linia" ładownic (dwie podwójne), które nie posiadają jednak klap. Na wysokości klatki piersiowej znajdują się dwie ładownice pistoletowe oraz panel administracyjny.

 

 

Dodatkowo zamontowane jest już jednopunktowe zawieszenie na replikę broni. Na panelu tylnim znajduje się pokrowiec na zasobnik hydracyjny, doczepiany w systemie MOLLE. Kamizelka posiada miejsce na płyty balistyczne, jest także w całości regulowana w pionie i poziomie. Cena: 479PLN.

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.asgshop.pl

www.redwolfairsoft.com

www.airsoftglobal.com

www.airsoft-news.eu

www.gunnerairsoft.com

www.asg.com.pl

www.gunfire.pl

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Krabii 10.02.2009, h. 23:43 Krabii
Systema: Revolution - ała, co za ceny:(
sjzmisiek 10.02.2009, h. 23:49 sjzmisiek
systema tania nigdy nie była a swoją drogą za sam GB prawie 2 klocki dać ... tragedia
PawelN 10.02.2009, h. 23:57 PawelN
przesada z cenami za cirasa

lepiej sobie prosto z ebaybanned sciagnac
KWIA_TEK 10.02.2009, h. 23:57 KWIA_TEK
Tą Rewolucję opłaca się włożyć jedynie do "Oryginalnego BOY-a" W innym wypadku lepiej od razu kupić PTW.
I3ongo 11.02.2009, h. 00:42 I3ongo
albo nawet gaziaka z tuningiem części
graber89 11.02.2009, h. 11:25 graber89
Nowy chinol który ma tylko 355 fps? Zanim trafi do naszych sklepów to już pewnie będzie mieć ok. 420
poldeck 11.02.2009, h. 11:39 poldeck
Trzeba kupić najpierw replikę, tu dajemy jakieś 1000-1800 złotych zależnie od upodobań, a potem jeszcze Revolution...
PTW prędzej.
Według mnie Revolution sie nie przyjmie i jest chybionym pomysłem.
cassius 11.02.2009, h. 12:27 cassius
fajnie, zamek G&G za 370zl. Z czego jest zrobiony? Ze ZnAlu?
dude1 11.02.2009, h. 14:34 dude1
I bardzo dobrze, że nie ma 420 fps w stocku. Najpierw sie nauczyć grać a potem wymieniać sprężyny. Bo fpsami umiejętności sie nie nadrobi...

Chcesz zasięgu to wymieniaj komore i uszczelniaj bebechy, nie musisz zabijać fpsami. Airsoft to nie tylko FPSy

No offence
sieta 11.02.2009, h. 15:05 sieta
Prawie dwa tysiące za gearbox... uśmiałem się do łez... 2k za gearbox, 1,5k za przyzwoitą emkę... to już lepiej byłoby kupić PTW... albo w ogóle nic nie kupować, zanim kurs złotego się nie opanuje...
A Chińczycy się cieszą, małe rączki zacierają...
METEOR 11.02.2009, h. 17:15 METEOR
Wg mnie najlepsze jest to , że gb za który płacimy prawie 2k zł ma 3 miechy gwarancji <hahaha>
lopez 11.02.2009, h. 19:15 lopez
Drogi ten Ciras.
A ten GB Systemy to już wogóle... to już wole kupić za ta cenę nową replikę
miszon 11.02.2009, h. 21:13 miszon
multispeck? multisłonina????
cassius 11.02.2009, h. 21:34 cassius
On ma 3miechy gwarancji? Paranoja, takie rzeczy tylko w Polsce. Milo ze chociaz ladne wyglada
Dudi 12.02.2009, h. 02:35 Dudi
No tak, 'stal nierdzewna' pali oczy i palce, więc mamy $1.
MastaFoka 12.02.2009, h. 08:09 MastaFoka
Ciekawe z czego i jak wykonane są te kamizelki.
Offtime 12.02.2009, h. 09:00 Offtime
Rewolucja to jest, cenowa z pewnością
a te 3 miechy gwarancji to podejrzane, czyżby statystycznie po takim czasie miały się sypać na drobne i producent boi się masowych zwrotów ? nie miałem z tym nic do czynienia nigdy więc spekuluje, te 3 miesiące to coś podejrzanego....
W świadku komputerowym np, producenci dają wydłużone gwarancje, niekiedy dożywotnie jako argument faktycznej niezawodności produktu.
A spojrzałem jeszcze na warunki gwarancji w sklepie i jak ją można utracić, ciekawe...
Cytat ze stronki:
$1

Ostatnie zdanie rozkłada mnie na łopatki, sprzęt za tyle złotówek i człowiek ma się ograniczać jeszcze? Za tyle kasy spodziewałbym się czegoś nie gniotsja nie łamiotsja...
W ogóle napisanie czegoś takiego na stronce sklepu to poważny błąd marketingowy, jedyny rozsądny powód aby popełnić taki błąd to poważny brak wiary w niezawodność tego sprzętu. Jak klient ma wierzyć że to dobry sprzęt jeśli sprzedawca nawet w to nie wierzy...
Besol 12.02.2009, h. 11:57 Besol
No racja w sumie. Gdyby to jeszcze miało np. moc 1056 fps to rozumiałbym te ostrzeżenia o semi, napięciu itp. itd. Ale to ma M130 między innymi... Systema musi kosztować. Po prostu musi. Szkoda że nie nanoszą loga w kolorze w miejscu gdzie by było widać z daleka. Of kors w lanserskim kolorze.
noah 12.02.2009, h. 12:33 noah
Bo pewnie Systema w ogóle nie daje gwarancji (!), tak samo jak w przypadku PTW. Te 3 miesiące, otrzymujemy tylko dzięki uprzejmości ASGShopu który na swoje barki bierze jakiekolwiek awarie.
PawelN 12.02.2009, h. 15:03 PawelN
"Ciekawe z czego i jak wykonane są te kamizelki. "

Tak samo jak inne chińskie kopie - poliester impregnowany, nie żaden nylon 600d i na pewno nie Cordura.
marzan 12.02.2009, h. 18:19 marzan
Offtime - Gratuluje porównania gwarancji sprzętu komputerowego do GB gdzie podczas kilkunastu godzin można oddać setki tysięcy strzałów na jednej z najmocniejszych sprężyn na rynku.

Zaiste idealne porównanie warunków użytkowania.

Zanim zaczniesz pisać o błędzie marketingowym i braku wiary w wytrzymałość proponował bym zapoznać się z realiami jakie panują nie tylko w świecie air soft.
Offtime 12.02.2009, h. 21:58 Offtime
Marzan, i po co ta agresja ukryta w sarkazmie ?

Jeśli coś jest niezawodne to można na to dać 100 lat gwarancji
a jeśli coś jest bardzo zawodne to nie można na to dać w ogóle gwarancji

Nie ignoruje realiów airsoftu, i nie zamierzam strzelać z procesorów czy kart pamięci
Porównanie miało na celu wykazać kierunek działania sprzedawców pewnych niezawodności produktu

Niezawodności której tu najwidoczniej (spekuluję) nie ma do tego stopnia że gwarancja ogranicza się do 3 miesięcy.

Gdybyś, chciał kupić samochód a sprzedawca powiedziałby że te auto ma większy silnik niż powinno, śmiga z prędkością dźwięku i pewnie się posypie za trzy miesiące a przy tym kosztuje kilka razy więcej niż inne, co byś zrobił ?
Ja bym się zaśmiał i poszukał innego. Takiego którego za chwilę nie będę musiał kupić jeszcze raz.

Sam znawcą od tuningów nie jestem, więc może się spece wypowiedzą, da się złożyć dobry gearbox za mniej niż 1900pln ? Taki który pochodzi dłużej niż 3 miesiące i będzie można strzelać nawet na full auto?

I jeszcze do kolegi Marzan
Obrażalski nie jestem, ale jeśli chcesz tu ze mną podyskutować to zmień ton, inaczej Cię zignoruję.
marzan 12.02.2009, h. 23:51 marzan
Offtime
Jeżeli zamierzasz odkrywać jakieś ukryte przekazy agresji w zadaniu, które po prosu neguje Twoje porównanie to cóż &#8211; Twoja sprawa...

A co do przykładu super samochodu z prędkością dźwięku to odpowiem może, na przykładzie również motoryzacyjnym. W F1 klocki hamulcowe i skrzynia biegów nie należą do najtańszych i nie są wykonane z tanich materiałów. Co nie zmienia faktu, że są wymieniane co chwila.

Prosta zasada - coś za coś.

Chcesz mieć grubo ponad 500fps z natychmiastową reakcja spustu? To musisz się liczyć z tym, że pomimo dobrych materiałów coś się zużyje.

RGB dzięki takim a nie innym rozwiązaniom oferuje większą żywotność od innych GB.

Standardowe GB SYSTEMA mają 3 dniową gwarancję rozruchową i nie oznacza to, że GB po 3 dniach się zepsuje. Są osoby, które cieszą się tymi zestawami po rok i wcale nie ograniczają się tylko do semi auto.

W kwestii Twojej spekulacji na temat niezawodność sprzętu na podstawie okresu gwarancji, to niestety muszę Cię poinformować, że w takim razie nie możesz ufać praktycznie żadnej azjatyckiej firmie na rynku, która produkuje cokolwiek związanego z air soft.

Patrz wypowiedz &#8222;noah&#8221; bo to odnosi do większości producentów na rynku.
Offtime 13.02.2009, h. 08:12 Offtime
Marzan...
Pominąłeś pytanie o to czy da się coś sensownego sklecić za mniej niż 1900 i teraz dodam, najlepiej tak żeby miało więcej gwarancji niż 3 miesiące?

Co do braku gwarancji, tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu że awaryjność musi być wysoka, skoro na buty w których się non stop chodzi można dostać nawet 2 lata gwarancji a na ten gearbox nie.
Dziwnym jest, że argumentujesz to powszechnością zjawiska. Nie rozumie takiego argumentowania, "to jest dziadostwo ale to nic bo wszystko inne to też dziadostwo"?

Na koniec w temacie F1, wyobraź sobie że nie klocki i tarcze, wyobraź sobie że lamnie Ci się w pół
Promant 13.02.2009, h. 10:14 Promant
A w jaki sposób chcesz uzyskać gwarancję na coś, co sklecisz?

Zapewne da się złożyć, nawet dużo taniej, gb równe mocą, ale wątpliwe, żeby było to wytrzymalsze.
I nie bronię GBR, bo nie znam produktu. Za to wiem z doświadczenia, że wszystkie ekstremalne tuningi kończą tak samo - prędzej czy później.

Jeżeli sami producenci nie dają gwarancji, a sklep bierze to na siebie - to Twoim zdaniem źle?
Czyli wolałbyś sytuację, żeby w ogóle nie było gwarancji?

Przykład z butami też nie jest trafiony. Wszystko zależy od użytkowania. Przykładowo: mam dwie pary górskich bw: jedne do chodzenia, drugie używane hardcorowo. Jedne i drugie tak samo konserwowane itp. A przeznaczone do użytkowania trochę bardziej ekstremalnego niż chodzenie po ulicach.
Pierwsze mają się świetnie, drugie nie wytrzymały nawet okresu gwarancji. Choć powinno być inaczej.

Poza tym zapominasz o czymś: w przypadku wiekszości produktów 2 lata gwarancji wynikają z ustawy i nałożonego obowiązku, a nie z chęci producenta.
Więc długość gwarancji, w tym wypadku, guzik znaczy - bo nijak się ma do faktycznej żywotności produktu.

Zabawki się kwalifikują na dwa lata; wiele produktów do asg - akurat nie. I tyle.
Offtime 13.02.2009, h. 11:08 Offtime
Promat

Rzecz w tym że jeśli Ci te buty nie wytrzymają chodzenia po górach to możesz je wymienić, produkt sprzedawany jako buty górskie musi spełnić swoją funkcję.
Bo to są buty górskie, a nie "miejskie"

Z punktu widzenia konsumenta niezawodność produktu to wielki czynnik determinujący to czy dany produkt kupimy czy nie. Zdarzają się egzemplarze które zawodzą ale wtedy pozostaje naprawa gwarancyjna lub wymiana na nie wadliwy nowy produkt.

Swoje buty możesz reklamować, a gearboxu już nie.

Inna sprawa to to że im większa cena tym większej niezawodności i jakości oczekujemy. Lub chociaż zabezpieczenia w postaci gwarancji.

Systema nie oferuje żadnych gwarancji, a cena przekracza koszt pełnej dobrej klasy repliki. Tak więc "opłacalność" takiego zakupu z punktu widzenia konsumenta staram się tu zakwestionować.

To że Systema nie daje żadnej gwarancji a sklep chociaż te 3 miesiące to super, dobry sklep że chociaż tyle, ale marketingowo to leży, i tak jak już mi wyjaśniliście, nie z braku profesjonalizmu sklepu a raczej przeciwnie. Tu przyznaję rację.
Tak więc problemem jest tu firma Systema, sprzedająca coś za sporą kasę i nie dająca żadnej gwarancji na to że pochodzi to dłużej.

Kupiłbyś nowe auto bez żadnej gwarancji? Na dodatek drogie jak Rolls Roys? (a czekaj... oni dają dożywotnią gwarancję )
Kupiłbyś nowy komputer bez żadnej gwarancji? Na dodatek droższy od innych?

Nie ważne jaki produkt, brak lub bardzo ograniczona gwarancja sprawia że narażamy się na to że wyrzucimy pieniądze w błoto, nie ma gwarancji że to zrobimy ale też i nie ma gwarancji że nie.
Po prostu jej brak to jak sygnał od producenta że sam nie jest pewien tego co sprzedaje.

Więc jeśli mam mieć coś mocnego bez żadnej gwarancji, to złożę to sobie sam o ileś tam taniej.

Kolejny przykład sklep Rap4
Rezygnacja z gwarancji oznacza niższą cenę produktu, w trakcie zakupu jest taka opcja. To rozumie, jeśli nie dostanę gwarancji to kupię taniej.
Z Systema nie masz taniej i nie masz gwarancji.

A tak na koniec, nie wiem czy to się opłaca czy nie, już w pierwszym poście napisałem że nie miałem z Systema nic do czynienia i tylko spekuluję (jestem fanem gazówek). Ale to co widzę zniechęca mnie bardzo. I jako konsument, na dzień dzisiejszy z pewnością Systemy bym nie zakupił...
Tak samo jak i bym nie kupił butów górskich bez gwarancji, komputera, samochodu, nawet z usługi hydraulika bym nie skorzystał gdyby nie obowiązywała gwarancja na pracę przez niego wykonaną.

Kota w worku kupować to trochę przesada...
Offtime 13.02.2009, h. 11:19 Offtime
szybkie szukanie i
$3

Prawie 500 i 6 miesięcy gwarancji. No i mamy całą broń a nie tylko gearbox.
Nie wiem czy to dobry przykład, nie znam sklepu ani produktu "osobiście"
Ale pół roku gwarancji dają, nawet jeśli są "kiepscy" to mam przynajmniej prawne podstawy do ubiegania się o to co mi się należy


Promant 13.02.2009, h. 22:49 Promant
No, ten ostatni przykład to chyba żart, biorąc pod uwagę producenta repliki.
I nie "Promat" tylko "Promant".

Każdy konsument ma wolną wolę i nie musi niczego kupować.

Z punktu widzenia żywotności i ryzyka - wszystko co ekstremalnie tuningowane nie ma sensu.
Dlatego stock ma normalną gwarancję, a przy maksymalnych podkrętkach - nie ma takiej opcji.

Dla mnie gwarancja to w ogóle utopia. Po kupnie wybebeszam replikę dla sprawdzenia, później pewnie i tak sporo zmieniam. Mnóstwo ludzi kupuje też zza granicy byle taniej - rezygnując z gwarancji.

Czasy produktów typu life time dawno już minęły, dzis wszystko jest produkowane tak, żeby szybko sie zużyło i konsument musiał kupić nowe - bo to daje kasę wytwórcom.
I gwarancja guzik daje. Nie ma nic wspólnego z jakością. Prędzej już cena.
No ale jak ktos chce, może się łudzić.
Offtime 14.02.2009, h. 12:01 Offtime
Przepraszam za przekręcenie ksywki, mój błąd.

Nie, to nie był żart
Zważywszy właśnie na producenta repliki. Systema o tysiąc razy lepsza firma w Twoim mniemaniu a gwarancji na to co robią nie dadzą ?

Proszę nie zapominaj o kasie, kasa jaką trzeba zapłacić za Systema to jest to co moim zdaniem powinno dać Ci jakąś gwarancję.

Inaczej po co płacić za to tyle kasy, sam jak przyznałeś zbudujesz sobie coś taniej i tak samo bez żadnej gwarancji. A pewnie tak samo żywotne i mocne. Bo z tego co słyszałem żadnych kosmicznych materiałów Systema nie użyła. Nie zrobili tego ze statku kosmicznego obcych więc na tej sprężynie ma takie same szanse rozlecieć się jak i inne wzmacniane gearboxy...

No i niestety bez czegoś o czym starałem się wcześniej nie wspominać, bez lansu...
Promant 14.02.2009, h. 13:17 Promant
Ale czy ktoś Ci każe wydawać tę kasę?

Ja nie bronię systemy ani produktu. A w Twoim przykładzie gwarancja też raczej jest ze strony sklepu, a nie producenta.

Jedyne na co wskazuję, to fakt, że Twoja wiara w gwarancję i jej związek z jakością czy wytrzymałością produktu - jest, sorry, ciut naiwna. Lepiej mieć gwarancję niż nie mieć, ok, zresztą sam to podkreśliłem - nawet 3 miesiące to już coś przy takim tuningu.

Ale Ty udowadniasz, że gdy coś ma długą gwarancję to jednoczesnie ma na pewno jakość i wytrzymałość. A to nie musi być prawdą i bardzo często niestety nie jest.
Offtime 14.02.2009, h. 13:50 Offtime
Oczywiście, cała ta dyskusja to spekulacje, ani ja ani Ty, jak sam przyznałeś nie mieliśmy nic do czynienia z tym produktem.

Jednak nauczony tym że gwarancja daje trochę spokoju ducha, i pozwala nie martwić się o to czy się produkt rozsypie czy nie bo jakby co to jest gwarancja, zadaję pytanie. Dlaczego ten produkt tak drogi nie posiada gwarancji?

Gdyby produkt był niezawodny to co by szkodziło dać na niego gwarancję powiedzmy roczną, lub chociaż pół roczną ? Brak gwarancji, sugeruje że nie jest niezawodny.

Wyjaśniłeś mi że ekstremalne tuningi zawsze kończą się tak samo, zakładam że "tak samo" oznacza krótką żywotność. Więc stąd ten brak gwarancji.

A skoro nie ma niezawodności, jest krótka żywotność, to skąd ta cena?
Jak wspomniałem, nie zrobili tego gearboxu z kosmicznego materiału, kryptonitu czy innego cudactwa, więc skąd ta cena? Można przecież kupić tak samo mocny gearbox i w razie czego objęty gwarancją....

Pytasz się też czy ktoś mi każe wydawać tę kasę. Nie, nikt mi nie każe, wolny świat w którym konsument może kupić lub nie, może przejść obok a może skomentować.
I to chciałem w swoim poście zrobić, mając do tego pełne prawo. Zamiast skomentować to w myślach, napisałem tu, licząc na dyskusję za którą Tobie i Marzanowi dziękuję. Była wydaje mi się na dużo wyższym poziomie aniżeli te które się tu często zdarzają

pozdrawiam.
Off.

EDIT
PS.
Zapomniałem dopisać, tak zgadzam się z Twoim ostatnim twierdzeniem, gwarancja to nie dowód jakości, to tylko zabezpieczenie na wypadek jej braku.
Brak gwarancji jednak, to podejrzenie braku jakości i ryzyko wyrzucenia kasy w błoto.
Kubaforge 14.02.2009, h. 16:08 Kubaforge
Uważam, że systema ma prawo do sprzedawania tego dzirboksa nawet za 30 000 euro Sklep, może sobie tą cenę podwyższyć i a nawet obniżyć wg. własnego widzimisię. Sklep daje gwarancję, to bardzo miło. Konsument ma prawo jednak nabijać się sposobami wszelakimi z tego produktu.

Przydatność tego RGB jest względna, cena wręcz zabawna ale na 100% znajdzie się ktoś kto kupi tą rzecz i będzie miał z tego kupę frajdy

Wątpię, żeby RGB ustanawiało nowy standard niestety.

PS. Można by część postów o RGB przenieść do jakiegoś odpowiedniego tematu, jeśli go jeszcze nie ma bo robi się ciekawie
Promant 14.02.2009, h. 21:03 Promant
No i właśnie o to chodzi, że jak ktoś chce i go stać - to i tak kupi. Choćby dla samej frajdy.

Jeśli będzie temat na forum, to pewnie pojawią się jeszcze lepsze teksty o GBR.

Offtime:

Twoja wiara w gwarancję jest krzepiąca.
Niestety mamy najwyraźniej różne doświadczenia - stąd mój sceptycyzm, a nawet cynizm w odniesieniu do instytucji gwarancji na współczesnym rynku. Kilka razy przekonałem się, że niewiele daje.

Oczywiście w pełni się zgadzam, że jest ona dla "spokoju" i w teorii zabezpiecza przed brakiem jakości. Niestety coraz częściej, nawet w przypadku bardzo znanych firm i marek, dających świetne gwarancje i szczycących się jakością - to tylko teoria.

Ja przekonałem się o tym na przykładzie produktu, już nawet nie hi fi lecz hi end. Niestety hi end z wadliwym procesorem. Żeby wyegzekwować gwarancję, bo naprawa okazała się niemożliwa, w firmowym serwisie bardzo znanej i renomowanej firmy - musiałem odczekać czas ustawowy, następnie straszyć serwis sądem, następnie pisać podanie o wymianę sprzętu, który nie pochodził nawet godziny po zakupie bo od razu padł.

Po długich bólach i wieelu tygodniach wymieniono mi ten produkt na nowy, ale jakoś mi to nie pasuje do wizerunku dobrze funkcjonującej gwarancji.

Oczywiście wszystkim i sobie - życzę żebyśmy mieli coraz więcej coraz dłuższych i wspanialszych gwarancji na produkty asg, które na dodatek będzie można wyegzekwować jak już coś nam szlag trafi.


Offtime 15.02.2009, h. 00:56 Offtime
Kosztowało Cię to czasu i nerwów ale w końcu dostałeś co Ci się należało. Z GB Systema nic byś nie dostał. Byłbyś o 2k chudszy i bez działającego GB.
Dlatego lepiej mieć gwarancję niż jej nie mieć, zwłaszcza kiedy produkt kosztuje więcej niż podobne na rynku.

Tak więc nadal będę się upierał że jeśli producent nie daje gwarancji żadnej to najwidoczniej sam ma świadomość tego że jego produkt do zbyt żywotnych nie należy.
Ale też zgadzam się z twierdzeniem że gwarancja nie jest gwarancją jakości.
To tylko prawne okienko aby w bólach i pocie czoła wyegzekwować to co się człowiekowi należy...

Ludzie kupią RGB, ale pewnie tacy którym 2k mniej w portfelu nie zrobią różnicy. Inaczej będą bardzo niepocieszeni jeśli trafią na egzemplarz który im się sypnie po upływie gwarancji sklepowej...

pozdrawiam.
Promant 15.02.2009, h. 11:00 Promant
Przy takich naprężeniach, czy RGB czy własny tuning - nic nie wytrzyma tyle co stock.
A jeśli gwarancja ma być egzekwowana za pomocą wezwań sądowych to shit nie gwarancja.