Daj cynk
Reklama

Aktualności

MASADA: ciąg dalszy epopei

Aktualności, 09.02.2009, h. 14:25, dodał: Promant
40

Najwyraźniej MASADA "jeszcze nie zginęła". Firma Waterloo z Hong Kongu rozpoczęła promocję karabinka ASG AEG MASADA. Japoński sklep Fortress wyprodukował i zaprezentował reklamowe video chińskiej repliki.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Survival Gear Shop FORTRESS, z Japonii, wyprodukował i zaprezentował reklamowe video chińskiej repliki ASG AEG Masada. Wszystko wskazuje na to, że Japończycy przymierzają się do dystrybucji feralnej repliki.

 

 

Czyżby nie bali się pozwów? A może dystrybutorzy, projektanci lub producent repliki - doszli do porozumienia z właścicielami praw do marki i wizerunku "Masada"? Nie ma jednoznacznych informacji na ten temat, ale niezależnie od faktów - pozostaje nadzieja, że replika w końcu trafi do sieci dystrybucyjnych. 

 

 
 

Za projekt repliki karabinu Masada odpowiedzialna jest firma Waterloo z Hong Kongu, która rozpoczęła już na swojej stronie internetowej promocję AEGa, w dwóch wersjach: czarnej i dark earth. Producentem repliki jest firma A&K. 

 

 

 

 

Podane info mówi o gearbox'ie V2 i prędkości początkowej sięgającej 470fps [?!]. Łożyskowanie 7 lub 8mm. Jednoczęściowy górny korpus jest wykonany z aluminium w technologii CNC. Według niepotwierdzonych informacji, z portali zagranicznych, replika jest już sprzedawana w sklepach na Filipinach, w cenie 200USD.

 

 

 

Szczegóły rozkładania, demontażu lufy, nastaw selektora, ustawień kolby itp. widoczne są w instrukcji użytkowania repliki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.waterloo.hk

www.fortress-web.com

www.airsoftnews.fr

 
 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Felga 09.02.2009, h. 14:33 Felga
470fps?!! Łat??! Wygląda estetycznie i ciekawie. Bardzo mi się podoba, ale już boję się 12-letnich dzieciaków, które nie wiedzą co to semi i będą strzelały z tego w budynkach ...
GunneR2oo6 09.02.2009, h. 14:44 GunneR2oo6
Ładnie wygląda, choć z taką prędkością wylotową kulki to tylko na bitwy na otwartym terenie
maxmal 09.02.2009, h. 14:50 maxmal
czyli mógłby też Magpul zrobić ochraniacze na zęby,bo ja coś nie bardzo widzę AS-owanie z tym.
dr17 09.02.2009, h. 14:55 dr17
Dla mnie to wygląda na połączenie giety i scara ;p
Promant 09.02.2009, h. 14:56 Promant
Trochę nie chce mi się wierzyć w te 470fps. Może im się pomyliło i chodzi raczej o 370fps.
Z drugiej strony jednak, znając Chińczyków, wszystko jest możliwe.
uzi43 09.02.2009, h. 14:57 uzi43
Ja chcę czarną Masadę w polskim sklepie! Kupuję od razu!
No i w końcu czytelne zdjęcia
Okota 09.02.2009, h. 15:03 Okota
jak myslicie czy wersja de bedzie pasowac mi do partizana?
vip3r 09.02.2009, h. 15:07 vip3r
na mnie zrobiła wrażenie szybkostrzelność - na filmie brzmi dość niesamowicie (może kant), ale jeżeli to ma mieć 470 to lekka przeginka... inna sprawa że 200$ to poziom cenowy TM i innych graczy więc jest szansa że "dzieciaki" tego nie kupią
Cykli 09.02.2009, h. 15:08 Cykli
Ładne toto...ale jeśli to prawda z tymi 470 fps to małe żółte ludziki mają nowy rekord...
Okota 09.02.2009, h. 15:11 Okota
chcecie kupic? tu wiecej info $3
470fps.....
Czozen 09.02.2009, h. 15:11 Czozen
Jeżeli filmik nie był przyspieszany i gun ma faktycznie mieć 470fps to replika chyba bardziej jest przenzczona do strzelania sportowego.
Okota 09.02.2009, h. 15:19 Okota
wiecej o masadzie A&K
$3
kacpi010 09.02.2009, h. 15:36 kacpi010
Coś zajefajnego, jak za takie pieniądze...
Tylko trochę nie trawię tej SCARowej kolby...
DennY85 09.02.2009, h. 15:48 DennY85
Coś mi się nie chce wierzyć w te 470 fps'ów, wg. mnie trochę ROF za duży na taką moc
KWIA_TEK 09.02.2009, h. 15:53 KWIA_TEK
Zbyt TANIE żeby było PRAWDZIWE
sharku17 09.02.2009, h. 15:56 sharku17
Masakra jaki to ma rof..... kosiarka z mikserem wymiękają;], ale replika trzeba przyznac ładna
cassius 09.02.2009, h. 15:58 cassius
Wyglada niezle a pruje jak minigun, jednak pozostane chyba przy uwielbieniu do SCARa ;p
Leo_111 09.02.2009, h. 16:14 Leo_111
do czego to "coś" się kwalfikuje w asg? połączenie kosiarki z 470 fps..36 strzałów na sekundę???chińczyków ktoś powinien zamknąć , owszem za te pieniądze powinniśmy się spodziewać dużo ale nie wbrew rozsądkowi , jak zaczną się kasować kto upcha większą sprężynę przy jeszcze większym rofie to asg zamieni się w grupowe koszenie lasu
Azur 09.02.2009, h. 16:54 Azur
To jakaś lipa z tymi 470-fpsami. Jaki to musi mieć silnik, zębatki i tłok żeby strzelało tak szybko,a jednocześnie nie wiązało się z 4 wizytami w serwisie miesięcznie. Jakiś bajer.
LogaN 09.02.2009, h. 17:05 LogaN
A&K, no no - szykuje się niezła replika, mam nadzieję, że pokażą co najmniej ten poziom, który pokazali w ich III generacji .

Swoją drogą.. 470 FPS i 36 k/s? Silnik w tej generacji już jest świetny, ale wygląda, że będzie jeszcze lepszy . No i ciekawe jakiej baterii użyli..
Germ 09.02.2009, h. 17:31 Germ
200 dolców? Toż tyle kosztuje w promocji AK-74M na Redwolfie!
yugi 09.02.2009, h. 17:37 yugi
I kolejny must-buy a prędkość to wiecie... wsadzi się precę i m110 i mozna włazic do budynku i ROF się zwiększy zabójcze...
Prezes_____ 09.02.2009, h. 18:34 Prezes_____
Cena nawet nawet, nie marudźcie. On jest taki slim, a ta kolba, miodzio.
Okota 09.02.2009, h. 18:44 Okota
Najwyrazniej ta masada z wideo to wersja tuningowana przez sklep japonski!
Polecam zaglebic sie w strone (tlumaczona-marnie ale jednak)
$3
lemonzawodowiec 09.02.2009, h. 18:55 lemonzawodowiec
470 fps I 36 RPM?! Coś tu nie gra... Niemniej to jest TEN karabinek Gdyby była wersja gbb miałbym nowy cel w życiu .
Okota 09.02.2009, h. 19:10 Okota
Masada - w/g tych co zakupili ma okolo 450 fps (info forum Filipinskiego ASG).
natomiast to wideo nagral sklep w japoni - gdzie z tego co wyczytalem jest ograniczenie prawne do 0.9J i tamta wersja jest tuningowana do 36 strzalow na sek (jest tez tansza z szybkostrzelnoscia 24/s).
ronnie223 09.02.2009, h. 19:49 ronnie223
Zakochałem się w Masadzie juz po obejrzeniu "Future Weapons" na Discovery, gdzie była testowana ostra wersja, jak tylko fundusze pozwolą to go kupie....
Jak dla mnie za szybki rof, dźwięk nie jest podobny do dzwięku karabinu. Ciekawe jaka bateria zasila ten mikser...10,8V?
GunneR2oo6 09.02.2009, h. 20:04 GunneR2oo6
Dodać tylko C-Maga i mamy idealną broń wsparcia
Krabii 09.02.2009, h. 22:06 Krabii
Wszystko ładnie pięknie, tylko czemu bareti nie wpakowali w kolbe???? Wielka szkoda. Mogli brać przykład z SCARów.
Okota 09.02.2009, h. 22:11 Okota
dzieki bogu ze nie w kolbie, bo bys tylko mini tam wlozyl...
Tofikos 09.02.2009, h. 23:15 Tofikos
Cudo, po prostu cudo Jak dla mnie to jest bronią o wiele ładniejszą niż większość popularnych na rynku asg replik. O ile SCAR nie podoba mi się aż tak bardzo, to MASADA jest piękna i ma "to coś"
Krabii 10.02.2009, h. 10:20 Krabii
Okota

Mi mini baterie nie przeszkadzają, a karabinek by był lepiej wyważony i rąk by tak nie męczył. Ale każdy woli coś innego. Coś za coś.
Krabii 10.02.2009, h. 10:24 Krabii
Bajeczny1990


Swoją drogą.. 470 FPS i 36 k/s? Silnik w tej generacji już jest świetny, ale wygląda, że będzie jeszcze lepszy . No i ciekawe jakiej baterii użyli..

Pewnie z kontaktu z 220V:P
Okota 10.02.2009, h. 11:01 Okota
Krabi...
wkladasz Li-Po i po problemie!
I czytaj wypowiedzi... piaslem ze te 36strzalow/s to po tuningu zrobionym przez japoncow a nie w stocku.
Krabii 10.02.2009, h. 11:20 Krabii
Okota

Krabi...
wkladasz Li-Po i po problemie!
I czytaj wypowiedzi... piaslem ze te 36strzalow/s to po tuningu zrobionym przez japoncow a nie w stocku.

To z tym 220V to joke:] Po za tym nie czepiałem się szybkostrzelności, tylko polemizowałem z Toba o umiejscowieniu baterii:] A propozycja Li-Po w kolbie działa na korzyśc moich argumentów. Pozdrawiam
Okota 10.02.2009, h. 11:22 Okota
Nie przemawia do mnie idea ciagniecia kabli do kolby (ale pewnie sie da to zrobic ) nawet rozwiazanie VFC w scarze, jest to poprostu dodatkowy element ktory moze sie popsuc.
Wolo_ 10.02.2009, h. 11:58 Wolo_
Już nie przesadzajcie, że te 470 fps to taka niewyobrażalna wartość.
dropsu 10.02.2009, h. 12:32 dropsu
"Okota