Daj cynk
Reklama

Aktualności

Taiwangun: AKM CM.048M

Aktualności, 06.02.2009, h. 14:10, dodał: Promant
42

Sklep Taiwangun włączył do oferty najnowszą wersję repliki ASG AEG AKM firmy Cyma: CM.048M. Sklep oferuje również inne repliki firmy Cyma z nowej serii, wykonanej w tym samym systemie co Boyi czy VFC: CM.040, CM.040C, CM.045, CM.045A oraz CM.040D.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ofercie sklepu Taiwangun pojawiła się już najnowsza wersja repliki AEG AKM firmy Cyma: CM.048M. Waga: 2810g. Długość lufy wewnętrznej: 455mm. Prędkość początkowa: 430fps. Cena repliki: 719PLN.

 

 

 

Korpus, tłumik płomienia, pokrywa zamka, rura gazowa zostały wykonane ze stali. Pozostałe elementy, takie jak lufa zewnętrzna, podstawa muszki, kolanko gazowe, podstawa szczerbinki, obsada łoża, szyna boczna, wycior oraz przyrządy celownicze zostały wykonane również z metalu (ZnAl).

 

 

 

Chwyt pistoletowy wykonany jest z nylonu, magazynek wykonany jest z ABSu. Łoże oraz kolba wykonane są z drewna sklejkowego.

 

 

Wszystkie części które są kołkowane w ostrym AK, również w replice są osadzane na kołkach.

 

 

 

 

Komora hop up jest już metalowa, a sam mechanizm to nowy wzmocniony szkielet gb ze stalowymi łożyskami ślizgowymi 7mm, wzmocnione stalowe zębatki, kierunkowa głowica tłoka która podnosi wydajność całego mechanizmu. Sprężyna 125 m/s plus zamontowana w tłoku aluminiowa tuleja która powoduje większe naprężenie sprężyn co przenosi się na większą siłę wystrzału. Wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem, które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny.

 

 

W zestawie znajduję się replika wraz z magazynkiem typu hi-cap o pojemności 525BB oraz akumulator Ni-Mh 8,4V o pojemności 1200 mAh i ładowarka.

 

 

Sklep oferuje również inne repliki firmy Cyma z nowej serii, wykonanej w tym samym systemie co Boyi czy VFC: CM.040 [619PLN],

 

 

CM.040C [619PLN],

 

 

CM.045 [529PLN],

 

 

CM.045A [539PLN]

 

 

oraz CM.040D [619PLN].

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.taiwangun.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Bastil 06.02.2009, h. 14:14 Bastil
Ile? Ponad 7 stów za chinola? Czyż to nie rozbój w biały dzień?
Wyborowiec 06.02.2009, h. 14:16 Wyborowiec
Teraz jest kryzys... wszystko jest droższe...
KWIA_TEK 06.02.2009, h. 14:19 KWIA_TEK
Chińczycy potrafią zarobić nawet na globalnym kryzysie
Wyborowiec 06.02.2009, h. 14:22 Wyborowiec
nie tylko Chińczycy bo jednak nic w przyrodzie nie ginie ktoś jak traci to ktoś inny zarabia
Grzela93 06.02.2009, h. 14:24 Grzela93
te pomarańczowe magazynki... porażka
kostek123 06.02.2009, h. 14:29 kostek123
700 za chinola to normalka zobacz po ile dolar stoi i się nie dziw bo za co u chińczyków kupują
hilaran 06.02.2009, h. 14:32 hilaran
całość wygląda nie zgorzej, ale ten magazynek, co za imbecyl wymyśla taki kolor? i to już któraś seria tych AK....
melon 06.02.2009, h. 14:38 melon
co jak co, ale drewna w AKM są jak dla mnie śliczne... zmiana maga to nie problem.
Gator 06.02.2009, h. 14:39 Gator
@Grzela93

te pomarańczowe magazynki... porażka

Bo jak w rosyjskim orginale a nie jak w polskiej kopi. Orginalnie też są pomarańczowe magi
Jackall37 06.02.2009, h. 14:48 Jackall37
Tylko niestety pomiędzy "pomarańczowym" i pomarańczowym jest wyraźna różnica.

Poza tym magów z bakelitu 7.62 Ruscy mają tyle, co kot napłakał - w końcu po co produkować nowe, skoro stare są dobre.

W AK-74 to rozumiem, ale kolorek mogliby dopracować.
vip3r 06.02.2009, h. 14:58 vip3r
jakość chinoli się poprawia i cena też idzie w góre, oby i jakość mechanizmów wewnętrznych...

kto wie może zaraz chińczyki też będą wypuszczać wersje "szrotline" czy "plastusia"

trzeba przyznać że wykonanie zewnętrzne (przynajmniej ze zdjeć) wydaje się być naprawdę na wysokim poziomie.

(a jak komuś się nie podobają magi w ORGINALNYM kolorze to w czym problem, kupić jaki się lubi, zamiast truć w komentarzach? )


z drugiej strony to już praktycznie poziom cenowy TM... a jeżlei jakość będzie na poziomie nowego mp5 cymy to robi się dylemat...
Zaczynam 06.02.2009, h. 15:06 Zaczynam
Faceci rozmawiają o kolorach
A ogólnie to kałachy ładne, tylko to górne łoże w tym AKM wygląda jakoś dziwnie.
Germ 06.02.2009, h. 15:11 Germ
Bakelitowe magazynki widziałem podczas tej ostatniej akcji w Indiach...
A te cymowskie są źle zrobione - nie powinny być żebrowane.
Promant 06.02.2009, h. 15:15 Promant
"górne łoże"? hmm
men3L 06.02.2009, h. 15:23 men3L
Pewnie chodzi mu o nakładkę rury gazowej
Wyborowiec 06.02.2009, h. 15:23 Wyborowiec
nakładka na rurę gazową
Karol_K 06.02.2009, h. 15:23 Karol_K
No i chińczycy podbili świat, co teraz tokio ma do zaoferowania ?
uzi43 06.02.2009, h. 15:29 uzi43
Super AKM xD teraz pozostaje mi tylko czekać na AKMS, i na "spadek" dolara
Tuksiak 06.02.2009, h. 16:19 Tuksiak
I 430 na pokładzie.... Przed inteligencją uzyszkodników zachowaj Nas Panie...
ecnal 06.02.2009, h. 17:07 ecnal
"Testowaliśmy cały mechanizm na sprężynie 130 m/s która dała nam 455 FPS, po 30 tysiącach kulek otwarliśmy ponownie mechanizm i nie było prawie śladu zużycia!
"-Taiwangun.pl
Czy to aby nie chwyt reklamowy??
WolfHeart 06.02.2009, h. 18:03 WolfHeart
Uzi, niestety na spadek dolara to chyba wszyscy sobie poczekamy. Nie wzrost cen dolara jest problemem, tylko spadek złotówki... I mnie też to strasznie boli, bo odkładam na gitarę, psiakrew.
A odnośnie AK... hmmm jak nie trawię zupełnie rezultatów radzieckiej myśli technicznej, to ta replika ogólnie kusi. Dopracowana jest po prostu, wygląda solidnie, a ponoć wnętrzności są niczego sobie.
Prezes_____ 06.02.2009, h. 19:38 Prezes_____
Nie wiem z kąd te narzekania, w moim zespole nie jeden ma cyme i jak ja włożyłem do swojej emki komore i precke to i tak kulki lecą gorzej od kałacha. Stosunek ceny do jakości jest idealny mimo że cena toć wyższa z powodu kryzysu.
Pozdrawiam
Prezes
OC14Groza 06.02.2009, h. 20:41 OC14Groza
zatkało mnie Chińczycy potrafią obrobić drewno żeby wyglądało jak drewno!
Wyborowiec 06.02.2009, h. 20:56 Wyborowiec
"Taiwangun.pl" - hmmm co to za strona? końcówka to com a tak wracając do tematu to wątpię żeby Taiwan kłamał...
lokaz 07.02.2009, h. 09:49 lokaz
Na moje to trzeba pamiętać że Cyma wypuściła już bardzo dobre repliki za małe pieniądze (CM028) i skoro w niskich cenach mają mocny produkt to czemu nie mogą iść w jakość i droższych, ale perfekcyjnych replik nie produkować?

Nie masz kasy na CM048, kup 028. Proste.
kazik_ 07.02.2009, h. 11:55 kazik_
>>bardzo dobre repliki za małe pieniądze (CM028)
tekst miesiąca
melon 07.02.2009, h. 16:02 melon
kazik, nie widze w tym nic śmiesznego. cm.028 są pancerne i nie do zajechania jak sie w nich nie grzebie i nie rzuca o ściany.
Wyborowiec 07.02.2009, h. 16:27 Wyborowiec
potwierdzam bo kiedyś miałem cymke już dawno skończyła dwa latka i chodzi nadal u człowieka któremu sprzedałem
Adi.K 07.02.2009, h. 17:20 Adi.K
Czemu w AKM są magazynki od AK74 a nie od AK47? ^^
Wyborowiec 07.02.2009, h. 17:33 Wyborowiec
To nie magi od AK74 tylko właśnie oryginalne od AKM bo do AK miałeś stalowy do AKM bakelitowy a do AK74 też bakelitowy tyle że mniej zaokrąglony z powodu mniejszego pocisku. A że w AK był ten sam kaliber co w AKM to po co produkować nowe magi skoro stare są dobre
Adi.K 07.02.2009, h. 17:48 Adi.K
I dowiedziałem się kolejnej ciekawostki. Nigdy (chyba) nie widziałem AKM z takimi magami... zawsze coś nowego ^^
Grzela93 07.02.2009, h. 19:42 Grzela93
Gator

"Bo jak w rosyjskim orginale a nie jak w polskiej kopi. Orginalnie też są pomarańczowe magi "

pierwsze słysze żeby w ostrym AK47 były pomarańczowe magi jak tutaj. Nie wiem jak ty ale wszystkie ostre egzemplarze jakie widziałem miały czarne, więc nie wiem dlaczego chińczycy uparli się przy tych pomarańczowych.

Ktoś napisał, że można kupic mag w kolorze, który się podoba, tylko po co marnowac kase na magazynek skoro mógłby byc w zestawie normalny (czarny) ?

Pzdr
Kenny 07.02.2009, h. 20:10 Kenny
Grzela93 - źle wnioskujesz

W pierwszym Kałasznikowie magi były faktycznie stalowe na amunicję 7.62 i nie było od tego odstępstw.

AKM był zmodernizowaną wersją AK, przy czym nadal w użyciu była amunicja tego samego kalibru. Jako, iż ktoś puknął się w główkę / dostał natchnienia wskutek dużej liczby procentów, powstały magazynki z bakielitu powszechnie używane w AKM'ach, tak samo, jak i zastąpiono drewniany chwyt na bakielitowy. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim odczuwalnie zmniejszona waga magazynków. Zagadką pozostaje tylko, czemu pomarańczowe...

Drewna w AKM'ie Cymy ładne, tylko...czy one czasem nie są od 74'ki? Miałem oryginalne drewno od AKM'a na moim Kałaszku przez jakiś czas i nie pamiętam, aby nad wypustkami były wgłębienia...to jest raczej charakterystyczne dla AK-74, jeśli się nie mylę...
Grimm 07.02.2009, h. 20:17 Grimm
znowu kałach
Grzela93 07.02.2009, h. 20:49 Grzela93
Kenny1

Ale właśnie wszystko się rozchodzi o ten kolor...
uzi43 07.02.2009, h. 23:56 uzi43
Fakt faktem drewna ładne, ale chyba od AK74
A dyskusję o magach skończcie już Do AKMu wprowadzili bakielitowe magazynki, ale fakt faktem, że mieli mnóstwo magów od AK to częściej tamte można spotkać. A że bakielitowe magi do airsoftu są pomarańczowe to trudno...
Oryginalne bakielitowe magi trochę inaczej wyglądają
Trist 08.02.2009, h. 00:05 Trist
ołmajgasz

Jest to replika AKM'u . Ostra wersja ma bakelitowe magi koloru pomarańczowego ,dlatego nie rozumiem dlaczego nie podoba Ci się ten kolor?
melon 08.02.2009, h. 00:10 melon
Trist porównaj sobie zdjęcia magów od ostrego AKM z tym czymś to bedziesz wiedział o co chodzi Nie zmienia to faktu że zmiana magazynka na normalny blaszany to chyba najmniejszy problem...
Adi.K 08.02.2009, h. 00:20 Adi.K
Ja i tak dalej żałuje ,że to nie AKMS... tak czy siak - lepiej wygląda z starymi magami na 7.62 ^^

A drewna i tak do wymiany na oryginały.
kazik_ 08.02.2009, h. 11:22 kazik_
>>W pierwszym Kałasznikowie magi były faktycznie stalowe na amunicję 7.62 i nie było od tego odstępstw.
Wcześniej były też jakieś magazynki z aluminium.

>>Zagadką pozostaje tylko, czemu pomarańczowe...
W tamtych czasach (lata 60te?) były problemy z wyprodukowaniem bakelitu w innym kolorze o wysokiej wytrzymałości.
Szmitt 09.02.2009, h. 15:20 Szmitt
Ja go osobiście kupiłem za 550pln w zeszłym roku !!! cena podskoczyła do 700 dziwne to trochę no ale nie powiem replika mi się ani razu nie zapchała i nie maiłem żadnej awarii ;] Co do magazynka to:
Czarna farba i rozpylacz załatwi sprawę ale lepiej się opłaca już dokupić metalowy ;F