Daj cynk
Reklama

Aktualności

G&H: konwersja RPK47

Aktualności, 31.01.2009, h. 21:25, dodał: Promant
37

Firma G&H wprowadziła do swojej oferty kolejny ciekawy produkt: konwersję RPK47, przeznaczoną do replik AK47 systemu TM.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ofercie firmy G&H znalazła się kolejna konwersja RPK, tym razem przeznaczona do replik AK47 systemu Tokyo Marui: RPK47.

 

 

Do wykonania konwersji użyto stali i drewna. W zestawie nabywca otrzymuje: kolbę [przystosowaną do akumulatorów large], łoże i nakładkę rury gazowej, lufę zewnętrzną, dwójnóg, atrapę wyciora i pierścień podtrzymujący wycior. Możliwe jest także, w ramach konwersji, wykonanie wzmocnień w przedniej części korpusu.

 

 

Wymiary:
-długość lufy: 590mm
-długość całkowita: 1060mm.

 

 

 

W kwestii ceny należy kontaktować się bezpośrednio z firmą G&H.

 




 

 

 

 

Źródło:

www.repliki-gh.home.pl

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Dudek Javny 31.01.2009, h. 21:37 Dudek Javny
Fajnie, moja konwersja:D Generalnie jestem zadowolony z konwersji, wszelkie problemy były konsultowane na bieżąco.
cassius 31.01.2009, h. 21:38 cassius
Rany... gdyby nie ta kolba wygladajaca jak banalny kloc moze byloby fajne
Jackall37 31.01.2009, h. 21:46 Jackall37
A jakiej kolby spodziewałeś się w RPK ? od m4 ?
Wyborowiec 31.01.2009, h. 21:57 Wyborowiec
właśnie ta kolba to jeden z uroków RPK =)
Ravenkan 31.01.2009, h. 21:58 Ravenkan
Jak się jeszcze komuś kolba nie podoba:
$3
Ale chyba jednak trochę za bardzo wygięta w tej konwersji...
Panocek 31.01.2009, h. 22:02 Panocek
cassius-owi chyba bardziej chodzi o kanciastość kolby w tej konwersji. Po za tym, chyba kąt osadzenia jest zły.
Striker 31.01.2009, h. 22:10 Striker
A mnie się kolba podoba. Wygląda trochę jak dobra, ruska samoróbka Niezadowoleni mogą zawsze chwycić za pilnik...
SoP-PeL 31.01.2009, h. 22:16 SoP-PeL
Zła podstawa muszki, kolano gazowe, obsada łoża, korpus, kąt kolby, szczerbinka...
Reszty trudnow wyłapać przez jakość zdjęć...
Jangi 31.01.2009, h. 22:25 Jangi
Heh, ZAWSZE jest tak, że gdy pojawia się news o RPK, albo jakiejś innej konwersji/replice rosyjskiej broni, znawcy nie omieszkają wytknąć niedoróbek i nieścisłości względem ostrego odpowiednika. Zawsze.
javelin 31.01.2009, h. 22:35 javelin
A to źle? Mają siedzieć cicho i dziękować bogom i producentowi, ze raczył wypuścić niedoróbkę? Z takim podejściem, to pewnie zadowoliłoby Cię strzelanie z rurki osadzonej w sztachecie z płotu...
HeadcrushCZ 31.01.2009, h. 22:38 HeadcrushCZ
@youngee

niestety taka jest prawda ale to nie wina maniaków tylko niedoróbek ze strony producenta;) są lepsze kopie, są gorsze. ale bakielit i ciężkie drewno to podstawa w rodzinie AK. Nie kryjmy np prototyp VSS Vintorez pozostawia duuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo do życzenia, a polska wersja PKM najgorsza nie jest:)
a to RPK całkiem ładnie wygląda z daleka:)
w200i4 31.01.2009, h. 22:45 w200i4
ciekawe gdzie można nabyć taki dwójnóg a tak to replika super
Adi.K 31.01.2009, h. 22:47 Adi.K
No Dudek , możesz być dumny... tego się nie spodziewałem... twoja replika ^^
muffasaSF 31.01.2009, h. 22:47 muffasaSF
Jesteście żałośni wszyscy zamiast wspierać Polskiego producenta, to narzekacie, istne dno, inteligenckie Polskich maniaków ASG.
Beryl 31.01.2009, h. 22:49 Beryl
zawsze znajda sie chetni do narzekania
Beryl 31.01.2009, h. 23:07 Beryl
co do prototypow wintoreza prototyp nie wyglada, ale widzialem gotowe PK od HAG i widzialem prototyp to musze przyznac ze prototypami nie warto sie sugerowac.Mysle ze to RPK to pierwsza sztuka napewno bedzie ciagle dopracowywane.
Makaveli_89 31.01.2009, h. 23:12 Makaveli_89
"Fajnie, moja konwersja:D Generalnie jestem zadowolony z konwersji, wszelkie problemy były konsultowane na bieżąco. "

heheh niezle Dudek to co oni dla ciebie specjalnie konwersje zrobili ? Fajna,fajnamuszadokladnie na stzrelaniu oblukac bo tylko z daleka widzialem ;]
SoP-PeL 31.01.2009, h. 23:17 SoP-PeL
Chłopcy chyba wam się coś pomieszało.
Jeśli ktoś nazywa swój model "repliką RPK" to list niezgodności pozwala waloryzować ów produkt w oczach kogoś kto nie do końca musi się znać na danych częściach ale chce mieć REPLIKĘ RPK.
Druga sprawa, nikt nie ocenia tutaj firmy ani tego skąd pochodzi. Skoro wypuszcza na rynek jakiś produkt to musi się liczyć z komentarzem ludzi którzy mają pojęcie o sprawie.
Co do waloryzowania firma polska- niepolska. Gdyby była firma z PL i firma "niePL" posiadająca ten sam produkt na sprzedaż, wtedy możemy mówić o wspieraniu rodzimej firmy.
Promant 31.01.2009, h. 23:38 Promant
Dobra Sop-Pel, ale trochę też przesadzasz.
Producent nie nazwał tego repliką RPK47, a jedynie konwersją do replik AK47.
G&H nie zrobiło "repliki", a konwersja nie obejmuje większości części, które wymieniasz.
To jest produkt dla kogoś, kto nie chce mieć zwykłego AK47, ale wystylizować go na RPK47.

Dla mnie przegięciem jest produkt CA czy SRC, które to firmy nazywaja go repliką RPK, a popełniły jeszcze więcej błędów - mimo, że mają środki i możliwości do zrobienia kompletnej repliki porządnie. Do tego możliwości znacznie większe niż mała polska firma.

Uważam, że to co wykonano jest ok, zawsze znajdą się jakieś błędy - a w końcu nic nie stoi na przeszkodzie żeby się rozwijać - może firma poszerzy w przyszłości konwersję o części do zastąpienia elementów z AK47. Nigdy nie wiadomo.

Fajnie, że coś się dzieje i że to produkt polski. Kupując taką konwersję frontu każdy moze się postarać o inne części, a nie przekładać ich po prostu z AK. Wszędzie można kupić kolanka gazowe i podstawy muszki.
muffasaSF 31.01.2009, h. 23:43 muffasaSF
Sopel Przemówienie teatralne. Zauważ jedno G&H, to świeża firma, nie ma potencjału firmy G&P, itp. Chłopaki (i może kobiety) Pokazują, że potrafią i zrobić produkt odpowiadający w 75% RPK i to powinno Was/Nas cieszyć. A, że skoro więcej niż 50% wygląda na RPK, to można powiedzieć, że jest to udana Kopia. Po za tym jak bym miał wybór między RPK SRC... a RPK G&H, (fakt, tylko konwersja, a nie cała replika) to wybrał bym produkt G&H
Po pierwsze Użyte w nim SOLIDNE Materiały
Po drugie Podoba Mi się.
Każdy ma prawo do krytyki, wolny kraj, ale bez przesady Panowie i panie?.
OC14Groza 31.01.2009, h. 23:54 OC14Groza
CA zrobiło dokładną replikę badziewia arsenala a to że mogli zrobić replikę oryginału a nie podróby to co innego
Promant 01.02.2009, h. 00:01 Promant
Ale nie nazwali jej repliką arsenala tylko repliką RPK.
javelin 01.02.2009, h. 00:18 javelin

"Jesteście żałośni wszyscy zamiast wspierać Polskiego producenta, to narzekacie, istne dno, inteligenckie Polskich maniaków ASG. "

Myślę że konstruktywna krytyka SoP-PeL'a jest bardziej wartościowym wsparciem dla producenta, niż poklepywanie po ramieniu i mówienie, jaka to konwersja jest wspaniała, skoro nie jest. Ma niedoróbki, SoP-PeL je wymienił. Może dzięki temu producent postara sie te wady wyeliminować i udoskonalić swój produkt?

Bo sorry, ale jeste kolejną osobą przedstawiającą tok myślenia "polski producent, łałłłł... cudownie och i ach, wspierajmy go". Oczywiście, fajnie, też się cieszę że coś się rusza na rynku, RPK jest ciekawą repliką. Ale w kwestii replik jestem perfekcjonistą i chcę aby kazdy możliwy szczegół był zgodny z oryginałem.

Dlatego - bezsensowne wychwalanie producenta pod niebiosa - NIE
Bezsensowna krytyka dla samej krytyki - NIE
Konstruktywna krytyka (jak np. w wykonaiu SoP-PeL'a) - TAK


Tyle ode mnie
Promant 01.02.2009, h. 00:40 Promant
No właśnie: chodzi o to żeby krytyka była konstruktywna.
I ja się nie czepiam krytykowania.

Problem w tym, że Sop-Pel skrytykował to co nie należy do produktu G&H.
Masz wymienione elementy zestawu - nie ma tam np kolanka gazowego czy podstawy muszki, a już w ogóle całego korpusu - to są części z AK47.

Gdyby G&H sprzedawało takie części jako konwersję RPK47 - pierwszy bym to skrytykował. Ale tu widzimy fotki poglądowe repliki AK47, w której zastosowano produkt G&H: kolbę, drewna, lufę, dwójnóg, wycior i pierścień wyciora.
A że właściciel repliki nie postarał się o właściwy korpus, kolanko czy podstawę muszki - to inna sprawa.
Widać różnicę?

Bo w świetle tego - jedyna konstruktywna krytyka produktu G&H - jak dotąd, dotyczyła zbyt kanciastej kolby
cassius 01.02.2009, h. 00:40 cassius
Jack nie chodzilo mi o to ze ma byc kobla nie od RPK omg... Chodzilo o to, że w broni tej nie podoba mi sie jej stylistyka. Moglaby byc mniej surowa no, ale coz... taka jest ta bron i tyle. nie musi mi sie chyba podobac
SoP-PeL 01.02.2009, h. 00:44 SoP-PeL
To tylko moje zdanie, i mam do niego prawo. Wiadomo, że każdemu chodzi o kasę. Wiadomo, że kasę zdobywa się przez umniejszanie jakości ( normalna sprawa - produkuje się "tak źle żeby było jeszcze dobrze" ) - ale czy trzeba od razu przechodzić do bylejakości? Wg. mnie replika jest wykonana niechlujnie. Pomijając fakt nieodpowiednich części. Spójrzcie na "dopasowanie" drewna, sposób wykonania charakterystycznego wzmocnienia body RPK, albo chociażby otwór po uchu zawieszenia w tylnego ( tak trudno jakąś zatyczkę wymyślić).
Poza tym, ja nie mówię tu o jakichś gigantycznych nakładach - odlewniach, cnc ect. . Dla przykładu przerobienie podstawy muszki na prawidłową to 10min pilnikiem lub 3min na frezarce. No ale coś takiego trzeba wiedzieć i chcieć zrobić.
Wiadomo, że można powiedzieć, że się "czepiam" - ale skoro jest czego to warto o tym napisać i spróbować zmienić. Zwłaszcza, że to Polska firma i zapewne chętnie przyjmie takie informacje aby stawać się lepszą.
Wyznaję zasadę, że krytyka pozwala w doskonaleniu się.

EDIT: Od razu dopowiem, że to jest konwersja- ja zrozumiałem to tak - że kolega oddał replikę AK47 do G&H i dostał RPK... oceniam to jako usługę dostosowania a nie zestaw.
_majster_ 01.02.2009, h. 00:49 _majster_
a wg mnie bardzo fajna rzecz. Znając życie w większości przypadków kupią to zapaleni rusofile (czy tam inni pasjonaci AK), którzy w pewnym momencie swojej zabawy w rekonstrukcje i najmniejsze elementy będą przekładać żeby było bardziej realistycznie, nawet jak ich z 1m nie widać... Myślę, że jak na pierwszą wersje tego cuda i tak jest bardzo dobrze.
Promant 01.02.2009, h. 01:27 Promant
Dokładnie. Każdy ma prawo do swojego zdania.
Dlatego tylko opisałem swoje: skoro kupuję taki zestaw to wstawiam do swojej repliki i jak reszta będzie wyglądać - to już moja broszka. Jak oddaje replikę do montażu też dostaję to co dałem + produkt. Chyba, że uzgodnię z producentem zrobienie jeszcze jakichś części.

Nawet "kompletna" konwersja Inokatsu ma błędy, więc o czym tu mówić.
Jangi 01.02.2009, h. 02:29 Jangi
No właśnie, wiedziałem, że tak będzie Tego typu dyskusje wracają z różnym natężeniem przy okazji kolejnych nowości od G&H czy HAG (pamięta ktoś M79?) i pewnie się jeszcze nie raz pojawią. Dla jednych będzie to ciekawstka, dla innych "śmiech na sali" (pod względem odwzorowania szczegółów), a jedni i drudzy będą się przerzucać argumentem polskości firmy i propozycjami, aby G&H zrobiło Beryla.

I pewnie kiedyś zrobi, tylko po to, by znowu mogła rozgorzeć dyskusja nt. niewłaściwego kolanka

PS. A kto będzie chciał kupić, to i tak kupi i tyle.
Gator 01.02.2009, h. 05:58 Gator
Niech nie robią konwersji beryla tylko samą replike wyglądają jak beryl
Czozen 01.02.2009, h. 09:44 Czozen
@Gator. Musiałbyś mieć przynajmniej jedną sztukę oryginału Beryla. Zapewniam Cię że po pierwsze nie zdobędziesz takowej a po drugie, nawet jak staniesz na rzęsach i zdobędziesz, to wartość REPLIKI będzie w granicach 4000-6000 PLN (samych części w środku i na zewnątrz, nie licząc robocizny i ewentualnego zarobku dla producenta). Zastanów się logicznie, czemu nikt nie ma Beryla odpowiadającego w 100% oryginałowi z wyglądu(?) Czemu nikt jeszcze nie ugryzł tego tematu(?)
Gapis 01.02.2009, h. 11:03 Gapis
Dobrze, nie da rady zrobić 100% beryla to mogą zrobić 80%, kolba i okładziny przednie jak i tłumik płomienia milionów nie kosztują i byłby to dobry "temat" na konwersję no niestety, gearboxa vBeryl robić nie będą ale "lepszy rydz niż nic!"

bardzo ładne drewienko w tej konwersji
Promant 01.02.2009, h. 11:58 Promant
A, to jest news o berylu?
Nie zauważyłem.
Na marginesie:
Zapominacie, że żeby "zrobić beryla", oczywiście legalnie, to jeszcze trzeba zgody producenta wersji ostrej. Tu nie Chiny. A producent oryginału wcale nie musi być zainteresowany w spełnieniu zachcianek polskich airsoftowców.

BTW
to pierniczenie o berylu w każdym newsie zaczyna być irytujące, kilka osób już dostało ostrzeżenia za OT w komentarzach.
Jackall37 01.02.2009, h. 13:47 Jackall37
Chcecie Beryla, to zróbcie go sami - w GBB mogłoby się nawet udać selektor przenieść na lewą stronę.

Części jest do kupienia w internecie dość.

Ja buduję AKM GBB i w załozeniu to, co się da (nawet mechanizm spustowy) ma być z ostrego - już mnie to kosztowało 2000zł i 2 miesiące pracy, a do końca daleko.

Dlatego właśnie podziwiam polskich producentów replik, bo wiem jaka to jest cholernie ciężka robota.


Czy naprawdę każdą replikę RPK rzeba porównać do Beryla ? I co z tego, że to nie jest w 100% RPK - ta konwersja wcale się nie nazywa RPK, tylko RPK47 - a taka broń nie istnieje.

Ja jestem wyjątkowym sceptykiem jeśli chodzi o rodzinkę AK - 3/4 replik cenionych producentów nie spełnia moich oczekiwań - VFC ma marne drewna, Inokatsu się śmiesznie rozkłada, CA i SRC to porażka w amerykańskim wydaniu - tak można wyliczać bez końca, ale jest własnie taka różnica - oni robią GOTOWĄ W 100% REPLIKĘ I NAZYWAJĄ JĄ NAZWA OSTREGO ODPOWIEDNIKA, a tutaj tego nie widzę - widzę ciekawą konwersję do AK TM'a.
Dudek Javny 01.02.2009, h. 15:31 Dudek Javny
Jako posiadacz omawianej repliki może się wypowiem. Otóż nie zależało mi na dużej zgodności z oryginalnym rpk, gdyż bazą do konwersji był stary ak47 TM. Z owego ak47, w konwersji znalało się: chwyt pistoletowy, muszka,pokrywa zamka, komora hopka no i gb.

Jestem zadowolony z efektu końcowego, gdyż replika jest unikatowa i, jak czytam, kontrowersyjna...i dobrze.

Może z czasem zechce mi się kombinować z przerobieniem mojego rpk na bardziej zbliżoną do oryginały wersję, może...

Pozdrawiam i dziękuję za takie przylansowanie mojej repliki!
Gator 01.02.2009, h. 16:52 Gator
Czozen mniejsza o robienie tej repliki Beryla miałem w rękach ostry odpowiednik to można określić jednym słowem porażka. Bezpiecznik spustu szwankuje selektor ognia jak się ustawi na 3 strzałowej serii albo nie strzela w ogule kub ciągłym ogniem lub pojedyńczym
volf13 05.02.2009, h. 00:38 volf13
panowie i panie, czemu nikt nie narzeka na niedoróbki do M4? Bo jest ich tyle, że się połapac nie można? Owszem, jest trochę niedorobiona, ale w porównaniu do ostrego odpowiednika i ilości tejże repliki wykonywanej przez różne firmy, są to błache nieliczne błedy chyba, że macie mikroskopy i będziecie patrzec 24/7 na wasze repliki.