Daj cynk
Reklama

Aktualności

ICS M1 Garand

Świat, 30.07.2012, h. 23:32, dodał: Promant
43

Firma ICS koncentruje się na przygotowaniu seryjnej produkcji repliki AEG M1 Garand. Producent prezentuje kolejne zdjęcia karabinu.



Czas mija i wszyscy zainteresowani z niecierpliwością oczekują pojawienia się na rynku repliki karabinu M1 Garand, którą opracowuje firma I Chih Shivan.

Karabin w wersji 6mm AEG jest repliką typu full metal z elementami łoża wykonanymi z drewna.

Póki co, producent prezentuje kolejne zdjęcia karabinu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.icsbb.com

www.baton.gunsmithbaton.com

Ocena wszystkich (5.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Dudusanio 30.07.2012, h. 23:59 Dudusanio
czekamy :D
wroobelchannel 30.07.2012, h. 23:59 wroobelchannel
No nareszcie, ktos pamieta jaka pojemnosc maga?
Gator 31.07.2012, h. 00:19 Gator
Wersji palnej 8 nabojowa łódka ;)
wroobelchannel 31.07.2012, h. 00:23 wroobelchannel
nie jestem laikiem, pytam o wersje ics'a :P
danesz 31.07.2012, h. 00:40 danesz
Jako GBB byłby perełką...
No, w tej kwestii to musisz napisać do WE, od M14 do Garanda mają już niedaleko. Zresztą wcale bym się nie zdziwił gdyby którymś z ich kolejnych projektów okazał się być właśnie M1.
Promant 31.07.2012, h. 00:47 Promant
Fakt, replika dla której przyodziałbym amerykańsku mundur z chęcią.
@Promant, wspomniałeś że niedaleko im do M1... Chodzi Ci o M1 Carabine, M1 Garand, M1 Abrams, M1 Bazooka, Miotacz Ognia M1, czy o coś zupełnie innego? Nie stosuj oznaczeń Mcośtam odnośnie amerykańskiej broni, bo często wiele odmiennych modeli ma tę część nazwy taką samą. Przykłady już napisałem, ale mogę w sumie wymieniać dalej... No to M3 Stuart - M3 Haftrack. WKM M2 - M2 Light Tank, M2 Medium Tank. Po to są całe nazwy, coby całe pisać, dla jasności rzecz jasna xD
kostekmenel 31.07.2012, h. 01:57 kostekmenel
Nie cwaniakuj pseudowiedzą bo wszyscy zainteresowani dokładnie wiedzą o jakie M1 chodzi. I masz tupet być takim zielonym i sie dla popisu przywalać o byle kupe.
Ukesu 31.07.2012, h. 02:23 Ukesu
@Up
Oceniłeś to, że jestem zieolny po tym, jak chciałem po prostu ukazać różnicę między M1 a innym M1? "Nie cwaniakuj pseudowiedzą" - ciekaw zaś jestem Twojej wiedzy, kurde, trafiłeś w mój cholernie czuły punkt, a wiedza związana z II Wojną Światową nie jest mi obca, zapewniam Cie że Twoja się do niej nawet nie umywa. "Masz tupet być takim zielonym" - internet to miejsce idealnej demokracji - każdy jest równy, ta wiem - są moderatorzy, no ale tego nikt nie przeskoczy. Pozdrawaim Cie serdecznie.
Koniec Offtopu
kostekmenel 31.07.2012, h. 02:39 kostekmenel
Jak gwóźdź stolarza kole, to ten go młotkiem dobija :D Kostek, menelu (sam sobie wybrałeś taki nick ;) ), sam jesteś czuły na punkcie Twojej wiedzy, ale już nie wstydzisz się stwierdzić że masz ją większą niż Ukesu. Pokory. Ukesu ocenił Cię jako zieleninę, bo żeś się zarejestrował niecały rok temu. Z wypowiedzi Promanta jasno wynikało że chodzi o Garanda. Zdanie wcześniej to napisał. Czepiałeś się. Internet to miejsce demokracji? Skoroś taki mocny w te klocki, to udzielaj się na forum w dziale odnośnie II Wojny Światowej(a nie w tematach o kałachach), na pewno obrytego dyskutanta nie pogonią. O ile nie będziesz szpanował wiedzą dostępną na byle wiki.
Po Twoich fotkach profilowych nie widać żeś miłośnik historii. Ot, Chłop w ruskim mundurze, szpeju z ChRL, a w łapie jakaś brytyjska Elka(wybaczcie brytole że nie podaję modelu, ale się w tych Waszych perwersjach nie wyznaję).
Pritcher 31.07.2012, h. 08:42 Pritcher
No, na bank Promantowi chodziło o replikę Abramsa...Ręce opadają.
Teo 31.07.2012, h. 10:37 Teo
Tak gwoli ścisłości to napisałem: od M14 do Garanda mają już niedaleko.
I jestem świadom tego jak wygląda system amerykańskich oznaczeń, wcześniejszy nawet jak WWII. Ale i tak dziękuję za cenną uwagę.
Wprawdzie pisałem "Garand" i "M1" zdanie po zdaniu, a ani news ani dyskusja w komentarzach nie dotyczą czołgów czy ręczych wyrzutni, a nawet innej broni palnej - jednak rozumiem, że mogłeś nie skojarzyć.
Nie rozumiem natomiast co mają do tego oznaczenia M2 i M3. No chyba, że w twoim rozumieniu to to samo co M1.
Promant 31.07.2012, h. 10:45 Promant
siloeamistad 31.07.2012, h. 03:55 siloeamistad
...co za shit wzięki na to łoże? Jeszcze farbnięte na jakąś wiśnie psu z gardła wyjętą. Heh pierwsze co, to trzeba się będzie drewnem zajmować. W produkcji to niewielka różnica, a tyle roboty by zaoszczędziło.
Cena klocka buku, czy tam orzecha(cholera, nie pamiętam z czego są łoża drugowojennych Garandów, nie bijcie), jest ze sześć czy siedem razy większa od chińskiej wiśni czy sosny na sterydach. Ceny desek nie są aż tak drastycznie różne, ale klocka owszem.
Czy łoże Garanda jest w którymkolwiek miejscu szersze niż 2 cale, lub wyższe niż 4 cale? Jeśli nie to o dobry materiał będzie łatwo. Ba, będzie nawet pochodzenia z USA.
Pritcher 31.07.2012, h. 08:47 Pritcher
Nawet takie drewienko się bez problemu postarzy. Będzie pan zadowolony :)
Zmorak 31.07.2012, h. 08:58 Zmorak
Orzech z tego co pamiętam.
wroobelchannel 31.07.2012, h. 13:38 wroobelchannel
Nie wiem jakie jest w oryginale - jest jedank dużo ciemniejsze i nie wiśniowe:) Nie znoszę tego koloru.

Cena klocka drzewa orzechowego do obróbki nawet jeśli kilkukrotnie wyższa - nadal nie jest tak znowu wysoka i przy niewielkim wzroście ceny - nie powinna wydatnie wpłynąć na marżę.

Ostatecznie nawet zmiana bejcy byłaby już błogosławieństwem. Szczęśliwie każdy z odrobiną papieru ściernego i bejcy jakoś się z tą wiśnią upora... ale mogło być pięknie bez tego porania się.
siloeamistad 31.07.2012, h. 16:57 siloeamistad
Oj, zdziwiłbyś się jaka jest różnica ceny zakupu dobrego, suszonego, sezonowanego orzecha w porównaniu do chińskich czereśni na sterydach, suszonych na hurra w mikrofali, i sezonowanych chyba w transporcie, o ile w ogóle. A potem jest jeszcze obróbka, chińskie drewno jest lekkie, szybko się tnie, narzędzia się nie zużywają tak jak przy prawdziwym drewnie.
Pritcher 02.08.2012, h. 11:26 Pritcher
SterylizatorPL 31.07.2012, h. 09:47 SterylizatorPL
Ja będzie toto strzelać tak pięknie, jak wygląda....to aż nogi miękną. Ciekaw jestem co za GB tam wymyślą. Czy wsadzą v.7 jak w podobnym M14, czy wymyślą coś własnego.
To jest ICS, tu części nie mogą być kompatybilne z innymi :D
chociaż fajnie by było gdyby siedział tam w środku V7, bo jednak dostępność części będzie fajna...ale tak jak wspomniałem to jest ICS...
kajtoo5 31.07.2012, h. 11:18 kajtoo5
Z tego co mowili ma targach IWA wynika, ze wsadzili tam coś własnego pomysłu, albo przynajmniej mocno zmodyfikowane; podobnie jak zrobili tworząc olejarkę.

GB z M14 ma mieć Garand opracowywany przez G&G. Niestety G&G mial wyjść w czerwcu i już mają obsuwę.
Promant 31.07.2012, h. 11:40 Promant
To tylko się modlić, żeby te ich własne części były dość wytrzymałe i wzmocnienie repliki do tych 450fps było tylko kwestią wymiany sprężyny (bez strachu o resztę części).
Poczekamy, zobaczymy. Kaski na razie brak, ale jakby miała się okazać czymś na prawdę wartym kupienia, to sprzedam nerkę, a kupię Garanda.
SterylizatorPL 31.07.2012, h. 15:02 SterylizatorPL
hehe

W sumie warto człowiek ma dwie nerki :)
Ghost_pl 01.08.2012, h. 07:59 Ghost_pl
S.A.S 31.07.2012, h. 11:03 S.A.S
coś pięknego :D
Piotrek_SG3 31.07.2012, h. 13:00 Piotrek_SG3
wygląda pieknie, szkoda że nikt sie nie zabrał jeszcze za MG42 lub 34 o rozsądnej cenie i osiagach ;>
A&K cos w tym stylu myślało, widziałem kiedyś w newsach o ile sie nie myle.
grzesio93 31.07.2012, h. 13:38 grzesio93
To buduj customa :P
wroobelchannel 31.07.2012, h. 13:39 wroobelchannel
Ja sie zabralem :P :) A tak serio to zolci zrobili dokladnie to samo co ja z oryginalu wywalili bebechy i zmontowali pile. (sorry za brak polskich kresek)
mg schutze 31.07.2012, h. 18:30 mg schutze
tylko koszt oryginalu spory, i trudno dosyc dostac.
wroobelchannel 03.08.2012, h. 15:01 wroobelchannel
morf420 31.07.2012, h. 14:48 morf420
zajebisty *.*
hokager 31.07.2012, h. 15:01 hokager
Oj zdjęciami się za bardzo nie nacieszymy ;) Czekamy na premiere
ZenonZenon 31.07.2012, h. 17:42 ZenonZenon
menelu, chciałes zabłysnąć.. nie wyszło.

Co do repliki, wigląda świetnie, wersja gbb byłaby równie fajna. szkoda tylko że tak mało pojemne magi:)
Jaka pojemność magów ???

Watpie żeby dali wam Hi-capa na 350 kulek jak w typowycj eMkach lub AK.

Moim zdniem powinno być jak w orginale 8 kulek które da lepszą zabawa.

Jak dla mnie replika w sumie ładna ale dla osób z rekonstrukcji lub tylko imprezy z danego okresu.

Szkoda tylko że nie będzie jednej rzeczy :( brzdęku wyskakującej łódki :)
Ghost_pl 01.08.2012, h. 08:03 Ghost_pl
PlanB 31.07.2012, h. 22:35 PlanB
Cudoooo.
Shuad 31.07.2012, h. 23:38 Shuad
Prezentuje się dobrze, ale interesuje mnie pojemność magazynka. Nie wygląda na pojemny.
Nastepny co chciał by mieć 350 kulek w magu przy takiej replice...
Ghost_pl 01.08.2012, h. 08:04 Ghost_pl
Nie chodzi mi o to, żeby wpakowali tam hi-capa. To nie jest sprężynówka, więc kulki będą schodzić dość szybko, a ten magazynek wygląda na ok. 10 kulek. Może to dobrze, bo do reko będzie na +, ale trzeba będzie mieć conajmniej kilka magazynków, które zresztą będzie się kiepsko przenosić ze względu na kształt. Takie moje przemyślenia, nie wiem jak to będzie wyglądać, nie miałem tej repliki w rękach, więc jak na razie to tylko moje przypuszczenia.
Shuad 01.08.2012, h. 11:51 Shuad
Gotik04 01.08.2012, h. 15:45 Gotik04
Semi-auto tylko AEGPojemność magazynka wynosi od 8-11Kulki 8mmSilnika: 3000 (krótko-pinowe)Bateria: 9.6V 1500mAh
Więcej na stronie http://www.airsoft2day.com/news/673-ics-m1-garand-aeg.html

zaraz zaraz,8mm kulki? To chyba marushin.
kjujiczek 06.08.2012, h. 15:10 kjujiczek
Matt Baker 01.08.2012, h. 17:05 Matt Baker
Nawet dobrze, że nie będzie wyskakującej 'łódki', bo człowiek musiałby się skupić na łapaniu albo szukaniu w krzaciorach. Pytanie czy magazynki będą ogólnodostępne i czy będzie można je przenosić w pasie nabojowym M-1923, bo jak nie, to klapa.
Matison 03.08.2012, h. 10:43 Matison
Może nie ma Blow-backu, może nie ma łódki. Ale to jest M1 Garand i sam widok powala :)
Co do magów to mi się wydaje że znajdą się tacy pasjonaci którzy zrobią długiego maga jak do M1A1 Carabine, ale to wtedy zniszczy klimat.

@Gotik04
Podałeś złe dane bo ten Garand ma być na kulki 6mm a nie 8mm chyba że redaktorzy się pomylili.
morf420 05.08.2012, h. 23:57 morf420
Mam sentyment do tej broni...