Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości TOP Japan

Świat, 28.07.2012, h. 23:28, dodał: Promant
42

Japońska firma TOP zaprezentowała dwie najnowsze repliki AEG z serii shell ejection: M16 VN oraz MK18 MOD1.



Japońska firma TOP rozwija serię eplik AEG typu shell ejection. Producent zaprezentował na swojej stronie kolejne dwa modele electric blow back z mechanizmem wyrzucania łusek. 

Pierwsza replika to model M16 VN 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druga z zaprezentowanych replik: model MK18 MOD1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.top-airsoft.co.jp

www.airsoftnews.fr

Ocena wszystkich (3.75, głosów: 4)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Olasz993 28.07.2012, h. 23:43 Olasz993
M16 VN ... Powinien się zacinać jak oryginał :)
To raz, dwa nawet jako rusofil mówię - YEEESSSHH, to jest miodek, którym objadałbym się codziennie.
Goose 28.07.2012, h. 23:48 Goose
Czemu nie połączą tego z GBB? To była by best replika ever.
Oleander 29.07.2012, h. 13:56 Oleander
nie połaczą bo gdzie będzie gaz? zasilanie zewnętrzne?
grzesio93 29.07.2012, h. 15:32 grzesio93
Jakiś czas temu była replika CZ z blowbackiem i wyrzucanymi łuskami i jakoś się nie sprzedawała..
FLC 29.07.2012, h. 16:45 FLC
Bo nikt pokroju standardowego airsoftowca nie będzie miał wystarczająco dużo zbędnej kasy by dokupowywac sobie łuski, ani nie będzie miał ochoty szukać ich po lesie. Ja tu rozumuję bardziej w kontekście realizmu dla broni treningowej.
Oleander 29.07.2012, h. 18:18 Oleander
grzesio93 Gaz można dać do kolby :)
Olasz993 29.07.2012, h. 18:19 Olasz993
Olasz993 to powodzenia z dawaniem gazu do kolby w M4 :)
grzesio93 30.07.2012, h. 14:31 grzesio93
Malkior 28.07.2012, h. 23:56 Malkior
Tylko czekać na AK tego typu!
Mike007 29.07.2012, h. 01:11 Mike007
no i szczęśliwie doczekałem tych czasów. realizm level up!
Denis 29.07.2012, h. 01:32 Denis
tak łuski lecą odrzut jest dymek z lufy tez jeszcze tylko krew i dzióry w kamizelkach po kulkach i realizm level ultra hard
paintball jak sie nie podoba ^^
grzesio93 29.07.2012, h. 11:06 grzesio93
Tak. DziÓry.
Do książki nie do AS :)
danesz 29.07.2012, h. 17:16 danesz
MoreLike 29.07.2012, h. 08:07 MoreLike
I koszty strzelania pewnie też zbliżone do palnej jak pogubisz łuski na strzelance ;-)
Wg. mej skromnej opini repliki tego pokroju są dla kolekcjonerów lub smakoszy czy też jak to zazdrośnicy mówią "burżuli" czy jakoś tak.
Goose 30.07.2012, h. 21:59 Goose
djdawko 29.07.2012, h. 08:20 djdawko
Nie oszukujmy się. I tak żadnego z nas nie stać będzie na takie cudo...
Naprawdę myślisz że każdy wmasgowiec to gimnazjalista?
Pawelo 29.07.2012, h. 09:22 Pawelo
Nie jestem gimbusjalistą a i tak mnie nie stać ;). Nie zmienia to faktu, że nie ma sensu narzekać o cenie ;).
RED (Lone Wolf) 29.07.2012, h. 11:00 RED (Lone Wolf)
Poprawiasz sobie w ten sposób humor?
Tomaszek123 29.07.2012, h. 12:25 Tomaszek123
moim zdaniem oni robią coś takiego np pod filmy lub dla bogatych airsoftowców, a to czy ktoś płaczę po nocy czy nie bo nie może mieć tego cudeńka to już jego sprawa :)
duch225 30.07.2012, h. 15:08 duch225
wilkosz 29.07.2012, h. 08:20 wilkosz
Tylko pomyśleć co będzie za pare lat ;)
Deadmaster 29.07.2012, h. 08:31 Deadmaster
Nie ma szans na znalezienie wszystkich łusek na strzelaniu w lesie... Moim zdaniem na tym etapie przyjmie się co najwyżej do cqb.
siloeamistad 29.07.2012, h. 09:23 siloeamistad
...w ogóle się nie przyjmie w asg. Reko albo lans na ściane i do ogródka. W Asg nawet repki gazowe żadko idą do lasu bo są upierdliwe, a co dopiero repka z łuskami. Minuta strzelania 15min szukania, albo 1h jka ktos musial biegać. Moim zdaniel jest sporo rzeczy, które możnaby poprawić w obecnych konstrukcjach, a tu solidne firmy zajęły się wymyślaniem głupot.
speedor 29.07.2012, h. 09:54 speedor
Czy na prawdę nikt nie potrafi zrobić poprawnego body w VNce? Slab side z dosyłaczem? Ech, niby fajnie a i tak do d...
Ale skąd ty to bierzesz? VN, nazwa airsoftowa, ma oznaczać emkę z czasów wojny w Wietnamie. Emki w Wietnamie miały dosyłacz (M16 dla AF nie miała).

guns.ru:
Following the delays in introduction of the ill-fated 'next generation' SPIW system and production troubles with M14, in 1963 Colt receives contracts from US Government for 85 000 rifles for US Army (designated as XM16E1) and for further 19 000 rifles for US Air Forces (designated M16). The US AF M16 was no more than an AR-15 rifle with appropriate markings. The XM16E1 differed from AR-15/M16 by having an additional device, the so called "forward assist", which was used to manually push the bolt group in place in the case of jams. Next year US Air Forces officially adopted new rifle as M16. Same year US Army adopted the XM16E1 as a limited standard rifle, to fill the niche between discontinued 7.62mm M14 rifle and the forthcoming SPIW system (which newer got past the prototype and trial stages).
With rapidly growing presence of US troops in Vietnam, in 1966 US Government makes the first large purchase of the Ar-15 / M16 rifles, ordering 840 000 rifles for US Armed forces, worth almost $92 millions, and in 1967 US Army officially adopts the XM16E1 rifle as a standard "US Rifle, 5.56mm, M16A1".

Fotka, jedna z tysiecy w sieci:
http://www.history.army.mil/html/books/vietnam/tet_battles/images/soldiers_fire.jpg
Wukasz 29.07.2012, h. 10:04 Wukasz
Powiedz mi coś, czego nie wiem. Replika TOPa to M16 z dosyłaczem, który pewnie powstała gdzieś po drodze użytkowania tego modelu w wyniku wymiany i modernizacji części, ale nigdy nie była w produkcji fabrycznej. To, co jest na Twoim zdjęciu to XM16E1. Mogę się założyć o lewe jądro, że pod klapką wyrzutnika łusek jest belka, która daje w efekcie body partial fence.

FYI: Są 3 rodzaje "epokowych" body M16: slab side, czyli bez osłony przycisku zwalniania magazynka i belki pod wyrzutnikiem łusek, partial fence czyli bez osłony przycisku ale z belką pod wyrzutnikiem oraz full fence, czyli pełna osłona przycisku i belka. Tylko przy body slab side nie występuje dosyłacz.
speedor 29.07.2012, h. 10:13 speedor
OK, kumam. Sie człowiek uczy całe życie.
Wukasz 29.07.2012, h. 10:33 Wukasz
A jest gdzieś strona gdzie można zobaczyć wsystkie wersje receiverów 'historycznych'? Bo to ciekawy temat.
Pritcher 29.07.2012, h. 16:27 Pritcher
Model TOPa to teoretycznie Model 602.
Niestety, diabeł tkwi w szczegółach. Pomijając już dosyłacz, ta replika ma zły uchwyt paska na kolbie, złą rączkę przeładowania, nie mówiąc już o takiej kosmetyce jak piny spinające body i selektor ognia. Trochę się pewnie czepiam, ale jak już chcę kupić replikę za 3 tysie, to niech przynajmniej będzie taka jak powinna.
No, przynajmniej oznaczenia są prawidłowe :)
speedor 29.07.2012, h. 21:24 speedor
Wukasz 29.07.2012, h. 09:55 Wukasz
Kto obmyśli np. tekturowe, tanie, łuski zarobi duże pieniążki. Gdy koszt strzelania będzie zbliżony do markerów PB chętni się znajdą.
Albo z jakiegoś tworzywa biodegradalnego. Gotowe łuski z gazem i kulką już :D
DaLufuxa 29.07.2012, h. 10:22 DaLufuxa
Schabik 29.07.2012, h. 11:04 Schabik
Mam nowy cel w życiu - kupić to MK18. Po prostu cudo.
Toudy 29.07.2012, h. 11:31 Toudy
Piękne to M16 VN.
siloeamistad 29.07.2012, h. 11:46 siloeamistad
Mk18 wygląda identycznie jak mój G&P Defender. Przyznaje - piękne, choć wolę napakować kulki niż łuski :)
Promant 29.07.2012, h. 11:46 Promant
TOP produkuje łuskowe M4 już od dość długiego czasu i o pierwszym modelu pisaliśmy wielokrotnie w newsach.
Jeżeli ktoś chce użytkować ich M4 na grze - kupuje montowaną w gnieździe przejściówkę i może użytkować magazynki bezłuskowe, zatem niczego nie "zgubi w lesie". I koszt ma mniejszy.
A łuski ma do urealnienia treningów, strzelania tarczowego czy w pomieszczeniach, gdzie je sobie pozbiera.

Zanim się napisze, że coś jest "glupotą" producenta - warto najpierw trochę się w temacie rozeznać i dowiedzieć jakie produkt ma możliwości.
Pomijam fakt, że wystarczy zamówić sobie za parę groszy brass catcher :). Nie jest to rozwiązanie super wygodne, natomiast idzie się przyzwyczaić. Przynajmniej w ostrym :).
Nath 29.07.2012, h. 12:59 Nath
kosiarzPL 29.07.2012, h. 12:46 kosiarzPL
piękna M16 :D
Schabik 29.07.2012, h. 14:07 Schabik
Jakby to kogoś interesowało to na stronie producenta są ceny. Mk18 63800 jenów = ~2700 złotych :/
tyle co SR25 od CA z dobrym tunningiem... a ile łusek w zestawie ?
duch225 30.07.2012, h. 15:10 duch225
http://top-airsoft.co.jp/m4a1/mk18mod1.htm
niestety, ale chyba nie jest napisane ile łusek w zestawie. zakładam, że 30
Schabik 30.07.2012, h. 15:56 Schabik
Legion665 31.07.2012, h. 19:15 Legion665
Przecież już od ponad roku są takie na rynku, nie wiem czemu niektórzy tak się rajcują gunem wyrzucającym łuski. Wystarczy zamówić z Japonii :)

Tutaj prezentacja modelu z Marca 2011
http://www.youtube.com/watch?v=-pNIfRjHX2k&feature=related