Daj cynk
Reklama

Aktualności

Gunfire.pl: SCAR-H ARES

Aktualności, 28.01.2009, h. 23:33, dodał: Promant
26

W ofercie sklepu Gunfire.pl jest już dostępna replika ASG AEG wersji H karabinu SCAR z granatnikiem EGLM. Replikę wyprodukowała firma ARES.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sklep Gunfire.pl włączył do oferty replikę AEG firmy ARES: karabin SCAR-Heavy z granatnikiem EGLM.

 

 

 

Podobnie jak w wersji SCAR-L ARES, także w wersji H górna część korpusu wykonana jest ze stali, w technologii CNC. Replika posiada także funkcjonujący bolt catch.

 

 

 

W gearbox'ie zastosowano łożyskowanie 8 mm. Szkielet GB jest wzmocniony, a sprężynę można zmienić bez konieczności wyciągania całego mechanizmu. Kable do silnika są lutowane, czyli brak konektorów. Komora HopUp jest mocowana do gearbox'a. System mocowania lufy pozwala na szybką wymianę lufy wraz gumką HU bez potrzeby rozkręcania całego karabinu. Replika posiada obustronny selektor ognia.

 

 

 

Prędkość początkowa: 350fps. Pojemność magazynka: 180BB. Waga: 5287g. Cena: 1959PLN.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.gunfire.pl

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
madjong 28.01.2009, h. 23:40 madjong
Czy GB jest standardową dwójką? a raczej zbliżoną do dwójki?

KIEDY WRESZCIE ZROBIĄ SCAR - H z LONG GB... ?
mastah 28.01.2009, h. 23:44 mastah
Wow, zaj*bisty, szkoda, że kasy akurat nie mam.
Ciekawe jak gb wygląda.
Pozdro
Promant 28.01.2009, h. 23:48 Promant
W opisie podany jest GB V2, więc raczej zwykła dwójka.
Mack the Knife 29.01.2009, h. 00:31 Mack the Knife
Hmm, czytając ten news stwierdzam, ze zakochalem sie w SCARze. No, morze nie w SCARze, a w opcjach jakie posiada... Czyżby wreszcie nadeszła tak upragniona era aegów dopracowanych, z jak najwierniejszym wykonaniem (bolt catch, obustronny selektor, stalowy korpus) i znalowe buble miały odejsć w niepamięć? Poza tym, jak by no to nie patrzeć, niedroga ta spluwa...
javelin 29.01.2009, h. 00:40 javelin
Ale możliwość "zmiany sprężyny bez konieczności wyciągania całego mechanizmu" sugeruje, ze to jednak nie taka zwykła V.2
Promant 29.01.2009, h. 00:51 Promant
Ale nie długi GB.
ZeeMike 29.01.2009, h. 00:55 ZeeMike
Wow, muszę przyznać, że sam SCAR jakoś mi w gusta nie wpadł ale w takiej konfiguracji wygląda iście bad-ass! Warte grzechu.
Krabii 29.01.2009, h. 01:05 Krabii
Chyba jednak poczekam na EGLM od VFC i dopiero się pomyśli.
Procent 29.01.2009, h. 01:15 Procent
Tylko dysza dłuższa pewnie.
Promant 29.01.2009, h. 01:16 Promant
Tak. Dyszę ma dłuższą.
EternalSniper 29.01.2009, h. 01:41 EternalSniper
tak wszędzie te granatniki wpychają bajer fajny, ale czy skuteczny ?
0L0 29.01.2009, h. 09:21 0L0
Wialką zaletą tego modelu jest kompatybilność z magazynkami do M14 (przynajmniej produkcji stara, nie wiem jak z resztą).

Small_Hunter 29.01.2009, h. 09:47 Small_Hunter
Stalowy korpus- info jest od producenta czy gunfire?
Przewody lutowane do silnika- będzie zabawa przy rozbieraniu
Uwielbiam granatniki- dodatkowe pare kg. które absolutnie do niczego poza lansem się nie przydają Ale na SCARze wygląda faktycznie imponująco.
Cyrek 29.01.2009, h. 10:44 Cyrek
Granatnik do CQB można zdjąć, a lutowane połączenia z silnikiem poprawiają wydajność baterii. Moim zdaniem jeżeli ktoś nie zmienia silnika co miesiąc jest to dobre rozwiązanie.
Ivo_Meleskevic 29.01.2009, h. 11:06 Ivo_Meleskevic
Mam Scara w wersji L Starowskiego. G jest "prawie" standardowy. I różnica, to zintegrowana komora z GBB. II różnica, to srua do szykiej wymiany spręzyny z tyłu GB znana juz z serii Elek Starowskich.
Pozdrawiam Ivo
Kamil 29.01.2009, h. 11:07 Kamil
"tak wszędzie te granatniki wpychają icon_razz3.gif bajer fajny, ale czy skuteczny ? "

Nawet bardzo, jak sobie jeden kupiłem to od razu dostałem +50 premii do lansu
alamakota 29.01.2009, h. 12:10 alamakota
Jak ktoś pisał wcześniej, HU zakotwiczone w GB (dużo zabawy w razie awarii HU bo trzeba cełe GB wymontowywać i rozbierać - awaria w polu = eliminacja repliki z zabawy), palec sprężyny przypomina metodą działania mocowanie bagnetowe z takich produktów jak tłumiki do mp5sdX czy g5 madbulla - obracasz i wysuwasz z GB razem ze sprężyną (ułatwia wszelkie prace przy GB i umożliwia w miarę szybkie dostosowanie repliki do rozgrywek) o tyle o ile w scarze ma to jakieś znaczenie o tyle w emce dostanie się do tego mechanizmu jest uciążliwe. Do tego parę otworków do mocowania mechanizmu bolt catcha i poza tym to standardowa v2. Do tego starowskie silniki padają średnio po 5-10k więc to jest pierwsza rzecz do wymiany. Komora o tyle o ile przypomina standardową od emki niewiele się od niej różni więc wymiana gumki wiąże się z wymianą całej komory na standardową albo kombinację z dyszą gdyż starowska gumka ma najwidoczniej dłuży kołnierz i po założeniu zwykłej gumki nieszczelniość pozwala na straty nawet do 100fps, a starowskie gumki są nie dostępne.

Podsumowując mimo paru ciekawych rozwiązań za wszystkie te niedopracowania nie dałbym prawie 2k - choćbym miał dostać +1k do lansu.
Small_Hunter 29.01.2009, h. 12:52 Small_Hunter
Rozumiem że podobnie jak w M4 aby wyjąć GB nalezy najpierw wyciągnąć silnik= w tym przypadku pobawić się lutownicą? Chyba jednak wybrałbym VFC
polskipolakpl 29.01.2009, h. 18:56 polskipolakpl
Dwie rzeczy mne irytują w tym SCARze:
Po 1. - magazynek - nie powiniej być ścięty na dole?
Po 2. - tłumik płomienia - o ile wiem w SCAR H jest sporo dłuższy
uzi43 29.01.2009, h. 20:00 uzi43
Faktycznie, mag powinien być ścięty... Ale jak napisał Olo, pasują magi od m14... A nie wiem, na ile to się trzyma rzeczywistości.
Narendil 29.01.2009, h. 21:52 Narendil
na tyle rzeczywistość na ile widać na zdjęciach... a to jeżeli moje oko M14usera nie myli to właśnie mag do M14...

Osobiście mało przekonany jestem do Scara... a co dopiero z tym granatnikiem i magami od M14... :/
cassius 29.01.2009, h. 22:21 cassius
E tam, scar bardzo fajny tylko nie tej firmy i nie w tej kolorystyce. Nie moge sie doczekac snajpy ktora ma wyjsc z tej "edycji". Bedzie to spory dylemat czy wlasnie kupic ta snajpe czy moze Duke Nukem for (n)ever SVD ;p
skorek 29.01.2009, h. 23:31 skorek
SCAR-L (Light) - 5.56x45 NATO
SCAR-H (Heavy) 7.62x51 NATO
M14 - 7.62x51 mm NATO

Z tąd te proste magi ...
Small_Hunter 29.01.2009, h. 23:43 Small_Hunter
Tylko że z tego co wiem (choć mogę się mylić) aktualne SCARy H maja magazynki zunifikowane z SR25. Poprzednia wersja miała je w standardzie G3- od razu wyjaśniam ze chodzi o system mocowania a nie wygląd. Żaden z tych standardów nie pokrywa się z M14.
To że Beryl i M4 chodzą na 5,56 x 45 nato wcale nie oznacza że magazynki między nimi można wymieniać
Ps- w jaki sposób w replice mają być zatrzaskiwane magazynki z M14 skoro zwalniacz jest zapożyczony z M4?
0L0 30.01.2009, h. 09:16 0L0
"w jaki sposób w replice mają być zatrzaskiwane magazynki z M14 skoro zwalniacz jest zapożyczony z M4?"

Za dziurkę z boku?
volf13 30.01.2009, h. 10:10 volf13
Nigdy nie lubiłem tejże serii ale czarny scar nie wygląda tak źle jak w pustynnym kolorze, a m203 chowa się przy tym granatniku