Daj cynk
Reklama

Aktualności

Garść informacji c.d.

Aktualności, 28.01.2009, h. 11:52, dodał: Promant
28

Madbull Airsoft: adapter do propanu. Freedom Art: szyna montażowa do ASG AKS74U. Milsim Labs: piankowe pociski moździerzowe.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Madbull Airsoft wprowadziła na rynek XG02 - nowy adapter do propanu.

 

 

Jest on podobny do pierwszej wersji, ale użyto lepszych materiałów: rdzeń jest ze stali, a obudowa z aluminium. Adapter posiada zbiornik na olej silikonowy, który miesza się z gazem poprzez naciśnięcie przycisku adaptera.

 

 

Coś dla mniej ortodoksyjnych fanów AK. Firma Freedom Art wprowadza na rynek szynę montażową do replik AKS74U.

 

 

Prosty montaż w miejscu przeziernika. Cena: 4800YEN.

 

 

Firma Milsim Labs zapowiedziała piankowe pociski moździerzowe [WWII German and French 50mm]. Są one przeznaczone do moździerzy ASG zasilanych Co2. W końcówce granatu mieści się 10g proszku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: 

www.airsoft-news.eu

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
berylpl 28.01.2009, h. 12:05 berylpl
Bardzo ładny ten AKSu. nie koszerny, ale na swój sposób ładnie wygląda z tłumikiem i kolimatorem
mastah 28.01.2009, h. 12:07 mastah
W miejscu szczerbinki, nie przeziernika.
Pozdro
kabel123 28.01.2009, h. 12:24 kabel123
aks z eotechem i tłumikiem jak do m4 sopmod nie za bardzo mi się podoba.
biper911 28.01.2009, h. 12:36 biper911
Hmm, do AKS-74U Boyia ta szyna chyba nie podejdzie, bo po pierwsze zespół szczerbinki jest przynitowany do pokrywy komory zamkowej (można sobie z tym jednak poradzić) ale co ważniejsze to właśnie przednia część owego zespołu stanowi zawias pokrywy.

Szkoda, że nie ma fotki bez przeziernika, z samą szyną..

Pomimo, że jak to ujął Promant, nieortodoksyjne rozwiązanie, to jednak interesujące, w końcu zawodowcy też dokupują prywatnie różne "przystawki" do swojej służbowej broni. A że nie ma takiej szyny (chyba) do wersji ostrej - no cóż.. środowisko airsoftowe choć raz może pokazać, że też potrafi stworzyć coś nowego i użytecznego od zera, a nie tylko papugować producentów akcesoriów do broni ostrej
kazik_ 28.01.2009, h. 12:52 kazik_
Zawodowcy jednak nie używają AKS-74U
HeadcrushCZ 28.01.2009, h. 13:03 HeadcrushCZ
a ja chce moździerz:) ciekawe czy pasują do RPG?
Cyrek 28.01.2009, h. 13:05 Cyrek
Kontraktor też zawodowiec, a używa i to nie jeden. Prawdą jest też, że wiele prywatnych firm produkuje akcesoria do AK, ale taka szyna chyba nie ma racji bytu gdyż jest montowana na pokrywie co wyklucza dokładną kalibrację celownika.
kazik_ 28.01.2009, h. 13:23 kazik_
Cyrek - pics or it didn't happen
Mack the Knife 28.01.2009, h. 13:51 Mack the Knife
tego typu szyny są dostępne na rynku broni ostrej - tylko najczęsciej nie zastępują szczerbinki, a są na nią nadbudowane.

Cyrek - z tego, co stoi w opisie, szyna nie jest montowana do pokrywy, tylko w miejscu przeziernika, więc montraz jest stabilny

Btw. kto wymyślił, zeby używać EOTechów do AK... przecież one sa takie wysokie, by pasować do emkowych celowników mechanicznych. AK ma celownik nisko, więc logicznie bybyło korzystać z aimpointów i pochodnych na niskim montażu...
Guest (ID:6452) 28.01.2009, h. 13:54 Guest (ID:6452)
Ludzie, czy to jakaś zaraza?!

W emkach są przezierniki, w kałaszu szczerbinki a większość pisze dokładnie odwrotnie...
biper911 28.01.2009, h. 17:42 biper911
@kazik

hmm a Rosyjska milicja i jej oddziały specjalne to nie zawodowcy? (pod tym pojęciem miałem na myśli ogólnie ludzi, których narzędziem pracy jest broń, nie tylko jednostki specjalne i kontyngenty wojskowe z pomocą "humanitarną"
kazik_ 28.01.2009, h. 17:56 kazik_
No w takim kontekście, to faktycznie "zawodowcy" używają tego subkarabinka. Ale to jest raczej kwestia braku alternatyw niż świadomy wybór. Podobnie ma się sprawa np. z kierowcami pojazdów.

Ale dalej czekam na zdjęcia jakiś PMC z AKS-74U.

edycja:
"jej oddziały specjalne" - które oddziały? Szeregowy OMONowiec może i dostanie AKS-74U, ale prawdziwe "oddziały specjalnie" go nie używają.
Dzwonek 28.01.2009, h. 18:52 Dzwonek
A Leon Zawodowiec ? Jakby takiego miał, to by używał. ^^
Ciekawe jak to jest dostać z nienacka taką pianką po głowie, może by mnie nie ogłuszyło, ale mocno dałoby mi do myślenia, gdzie ja kur** jestem.
Jackall37 28.01.2009, h. 19:15 Jackall37
@kazik

A kto to jest "zawodowiec" - bo jeśli przyjmowac pod taką definicją komandosa, to rzeczywiście rzadziej, ale też nie całkiem, ale zawodowy żołnierz z AKS74U to norma.

Komandosi używają np. OC-14 Grozy, jest jeszcze krótszy i ma taki sam wysoki kaliber (akurat ruskim to, że "kopie" nie przeszkadza)- wszyscy popularnie myślą, że AKS74U jest bronią do CQB, a wcale taką bronią nie jest :!: - do CQB powstały właśnie takie bullpup-y jak OC-14.

AKS74U jest bronią załóg zmotoryzowanych :!: To oznacza, że moze mieć go np. kierowca pojazdu, albo załoga czołgu i takie jest jego przeznaczenie.

Będzie więcej czołgów w ASG, to AKS74U też przybędzie

p.s.
Ja tam wolę Mini-Beryla - najlepiej jakby był GBB
lemonzawodowiec 28.01.2009, h. 19:40 lemonzawodowiec
Ja też jestem zawodowiec. I mam AKSU.
kazik_ 28.01.2009, h. 19:46 kazik_
Pierwszy raz słyszę o Grozie na 5.45

No dobra, moje niedopatrzenie z tym zwrotem "zawodowy". Piję jedynie do zdania:
"Pomimo, że jak to ujął Promant, nieortodoksyjne rozwiązanie, to jednak interesujące, w końcu zawodowcy też dokupują prywatnie różne "przystawki" do swojej służbowej broni.", które sugeruje, że osoby biegające z AKS-74U je "customizują" co jest bzdurą (a jeśli ktoś się z tym nie zgadza, to poproszę o zdjęcie takowej broni).
OC14Groza 28.01.2009, h. 20:11 OC14Groza
ortodoksyjny fan AK nawet nie dotyka risa
co do grozy też nie słyszałem o wersji na 5,45 ale bardzo możliwe że istnieje czy muszą o wszystkim informować świat?
Promant 28.01.2009, h. 21:22 Promant
W AKSU pokrywa komory jest na zawiasie i w porównaniu do innych AK jest dużo bardziej stabilniejsza. Co nie oznacza, że nadaje się pod cięższą optykę. Ale jakiś lekki kolimatorek może się sprawdzić.

Ja niczego bym nie przyczepił na pokrywie, niezależnie czy tak ktoś zrobił w realu, czy nie. Jak już optyka w AK, to tylko szyna na jaskółczy ogon.
.
Cyrek 29.01.2009, h. 11:21 Cyrek
kazik_ miałem przyjemność rozmawiać z kilkoma pracownikami Armor Group, chciałem się dowiedzieć czy AKSU są przez nich używane gdyż sam jestem posiadaczem repliki.
kazik_ 29.01.2009, h. 12:13 kazik_
I dowiedziałeś się?

Poza tym "zdjęcia, nie słowa"!
Germ 29.01.2009, h. 12:27 Germ
Ta szyna będzie pasować na 100% na nowego Marujca. Bo jest na nim zamontowana...
biper911 29.01.2009, h. 13:53 biper911
@ kazik
nie chodziło mi "customowanie" ściśle AKS-74U ale ogólnie służbowej broni.
Zresztą pewnie trudno spotkać takie customowe AKS-74U w służbie, bo i na rynku niewiele ofert, a zwłaszcza tam gdzie AKS-74U mają zastosowanie

Choć z drugiej strony są zdjęcia AKS-74U z długimi magami (a'la takie jak w RPK) lub drumami, co też takie częste nie jest

BTW ja także swojej "suczki" nie zamierzam tak przystrajać. Jeśli już to tradycyjnie montaż boczny, choć jak na razie ciśnienia nie mam.

@Cyrek
przyłączam się do pytania Kazika, jakąś odpowiedź uzyskałeś?
kazik_ 29.01.2009, h. 14:34 kazik_
Zmiana magazynka to jednak, mimo wszystko, jeszcze nie "custom".

No i nie ma bębnów na 5.45x39mm, przynajmniej w użyciu.
biper911 29.01.2009, h. 20:35 biper911
Na $3 co prawda jest fotka AKS-74U z drumem, ale raczej masz rację, bo na 99.9% jest to wersja cywilna produkowana w US w kalibrze 7.62x39mm.

Natomiast ciekawe jest zdjęcie ostatnie, na samym dole... czy to zwykłe AKMS-y, czy AKS-U, ale z kolbą jak AKMS (bo jakieś takie krótkie mi się wydają) ?
Promant 29.01.2009, h. 23:30 Promant
To wygląda na krótką wersję irackiego Tabuka.
Cyrek 31.01.2009, h. 16:31 Cyrek
kazik_, biper911 są używane, szczególne wśród załóg samochodów. Pytałem ich właśnie o to gdyż nie mogłem znaleźć zdjęć jednoznacznie pokazujących AKS-74U. Na niektórych widać korpus z body i magazynkiem, czasem cały front, ale z magiem pasującym raczej do 7.62.
kazik_ 31.01.2009, h. 16:38 kazik_
No to super, ale jeśli jest to broń na 7.62, to masz gwarancję, że nie jest to AKS-74U.
Cyrek 31.01.2009, h. 17:59 Cyrek
Zdaje sobie z tego sprawę.