Daj cynk
Reklama

Aktualności

Kraków: pierwsza w Polsce hala airsoftowa

Aktualności, 26.01.2009, h. 12:18, dodał: Regdorn
75

W Krakowie powstała hala dedykowana pod rozgrywki airsoftowe. Na powierzchni 3500 m2 rozmieszczone zostały liczne, wykonane z różnych materiałów przeszkody, jednak docelowo ma tam powstać ulica z domami, zaś rozgrywce, dzięki loży z oknami mogą się przyglądać zarówno osoby towarzyszące, jak i poległe w oczekiwaniu na wejście do gry.



 

 

 

Nowopowstała hala w Krakowie jest nowością w skali krajowej. Podobne obiekty, co prawda, istnieją już w niektórych częściach Polski - wiemy o halach w Warszawie, koło Zasiek (woj. Lubuskie), a także o powstającym obiekcie w Szczecinie, jednak są one dedykowane paintballowi, IPSC lub wręcz są nastawione na klientów zagranicznych. Pod Krakowem, wprawdzie, istnieje obiekt airsoftowy - Poligon Airsoft "Arena", znany w środowisku jako "Młyn" (z powodu pierwotnego przeznaczenia budynku) - jednak nowa hala to obiekt znacznie, znacznie większy. Jego powierzchnia wynosi aż 3500 m2.

 

 

W trakcie rozmowy z właścicielem i jednocześnie twórcą większości tamtejszych atrakcji, Michałem Korzeniakiem, dowiedzieliśmy się, że pomysł utworzenia hali powstał pół roku temu w Warszawie i pierwotnie miał to być teren do gry typowo paintballowej. Później jednak projekt zwrócił się bardziej w naszą stronę. Jak sam Michał przyznaje, wynika to z obserwacji, że środowisko airsoftowe jest bardziej wybredne niż paintballowe. 

 

 

Hala ruszyła z końcem grudnia ubiegłego roku i z powodzeniem odbyły się na niej pierwsze strzelania. Obecnie w jej głównej części na razie stoją improwizowane przeszkody z desek, szaf i metalowych beczek. Przypomina to jeszcze bardziej teren do speedballu, ale w niedługim czasie w centralnym punkcie hali ma stanąć domek (już zbudowany, po testach będzie gotowy do postawienia w hali), a w dalszej perspektywie czasu docelowo cała hala ma się zamienić w ulicę z domami i innymi zabudowaniami. Walczyć można nie tylko w głównej hali, ale także w jej przyległościach. Pomieszczenia gospodarcze, magazyny, galerie, kantorki i klatki schodowe zostały przygotowane tak, aby zminimalizować szansę na skuteczne "skampienie się" - ślepe pomieszczenie jest tylko jedno. W pozostałych jest zawsze więcej niż jedno wejście. 

 

 

Michał nawiązuje kontakty z lokalnymi grupami airsoftowymi i z uwagą słucha ich opinii. Oprócz tego w planach ma stworzenie optymalnych warunków treningowych dla służb mundurowych, co również dobrze świadczy o obranym przez niego kierunku rozwoju inwestycji. Jako, że hala dostępna jest zarówno dla nas, jak i "malarzy" po każdej rozgrywce paintballowej wszystkie przeszkody są starannie czyszczone z farby. Aby uniknąć skojarzenia z typowym polem paintballowym, twórca hali w minimalnym stopniu korzysta z opon.

 

 

Reguły gry dostosowują sobie, póki co sami uczestnicy. Dopuszczalna jest pirotechnika, ale zalecane jest ograniczenie fps do 350 czyli standard CQB przyjęty w dominujących ogniskach w Polsce.

 

Obecnie nie ma możliwości wynajmu na miejscu sprzętu airsoftowego, dostępny jest tylko sprzęt paintballowy. W czasie wolnym od strzelania i dla osób towarzyszących dostępna jest loża, z której okna (kolejne okna zostaną wykute w niedalekim czasie) można obserwować prowadzoną walkę, ale gdzie także można odpocząć, napić się czegoś lub coś zjeść. Dostępna jest tam także konsola do gier i telewizor. 

 

 

Do dyspozycji klientów dostępna jest również szatnia.

 

 

Nie ulega wątpliwości, że hala nadaje się w pierwszej kolejności dla osób gustujących w bardzo dynamicznych strzelaniach. Trzeba jednak zauważyć, że w czasach, gdy w dużych miastach bezpiecznych miejsc do strzelań ciągle ubywa (zwłaszcza w Krakowie), tego typu inicjatywy z pewnością będą co raz cenniejsze i... częstsze. Już teraz hala może stać się dobrą opcją do atrakcyjnego postrzelania dla osób strzelających "amatorsko" i z doskoku w przypadkowych miejscach, do tego wybitnie nie nadających się, jak blokowiska, ogródki działkowe, itp. Ale nie tylko. Jest to z pewnością miejsce, które osobom lubiącym dynamiczne scenariusze przypadnie do gustu, ale także do którego może być raz na jakiś czas warto wpaść z ekipą niezależnie od upodobań.

 

Dowiedzieliśmy, że w przyszłości planowana jest większa impreza airsoftowa z wykorzystaniem nowej hali, sąsiednich dwóch dużych hal oraz ich okolicy. Teren zapowiada trudne walki w warunkach industrialnych. Czyżby szykowała się impreza dzięki której Kraków ponownie zagości na ogólnopolskiej arenie spotkań airsoftowych, jak to było przed laty? Z kolei w planach imprez w ramach hali są także rozgrywki z limitami amunicji i innymi szczególnymi zasadami.

 

 

Hala mieści się przy ulicy Centralnej 53, zaraz przy ul. Nowohuckiej, na przeciwko centrum handlowego M1. Trzeba przyznać, że za pierwszym razem bardzo łatwo trafić tam nie jest (znalezienie adresu to dopiero początek) i dlatego w niedługim czasie pojawi się widoczny z daleka wywieszony duży szyld. Jako, że hala jest ciągle w rozbudowie, przed przybyciem warto jest się wcześniej umówić z właścicielem pod numerem telefonu: +48 668 626 388 lub pisząc na maila rywalizacja@rywalizacja.com.pl. Cena wstępu wynosi 15 zł od osoby.

 

Dojazd komunikacją zbiorową:
- tramwaj: przystanek M1 al. Pokoju: 1, 14, 22;
- autobus: przystanek M1 ul. Nowohucka: 113, 148, 163, 174, 178.

 

Na koniec, pragniemy przypomnieć, że tak naprawdę, to Wy, Maniacy jesteście naszymi najlepszymi oczami i uszami. Gdy tylko pojawia się coś nowego, dowiedzieliście się o czymś, co Waszym zdaniem może być ciekawe dla społeczności airsoftowej w Polsce, lub z innego powodu jest warte opublikowania, piszcie na adres: wmasg.pl">info@wmasg.pl, lub bezpośrednio do zajmującego się newsami Promanta na mail: wmasg.pl">promant@wmasg.pl!

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
barnaba 26.01.2009, h. 14:09 barnaba
Ciekawe komu bedzie sie chciało kulki sprzątać. Po kilku strzelankach gracze będą się ślizgać na nich. Ale spoko przedsięwzięcie.
Kondor220V 26.01.2009, h. 14:10 Kondor220V
Coś pięknego! Mogło by być otoczone lasem, ale i tak należy sie cieszyć że coś takiego powstało;) Szkoda tylko że nie w Poznaniu...
Pasti 26.01.2009, h. 14:11 Pasti
No nareszcie nie myślałem, że doczekam się czegoś takiego w PL .
TomajSwarzedz 26.01.2009, h. 14:12 TomajSwarzedz
Imo mega słabo, psuje klimat airsoftowych rozgrywek ;((((( Takie hale z "przeszkodami" kojarzą mi sie tylko z PB.
kamera 26.01.2009, h. 14:20 kamera
Marna jest ta hala. Takich miejsc jest masa w Polsce, tyle, ze sa to nielegalne miejscowki, co nie zmienia faktu, ze wielokrotnie obiekty te sa znacznie ciekawsze. Zdjecia wg mnie ukazuja poprostu wielka pusta hale bez klimatu, na dodatek bardzo cienko "zaaranzowana". Nie wiem, czy ta hala jest wzieta w dzierzawe, czy jest wlasnoscia prywatna firmy oferujacej owe uslugi, ale uwazam, ze jezeli juz cos robic, to robic to dobrze. Nie da sie pogodzic klimatu ASG z PB, ale mozna PB wposcic w klimaty AS i nie powinni narzekac Bo nie widze przyjemnosci, ani miejsca na symulacje prawdziwego pola walki w hali, w ktorej co po ustawiane opony i kawalki sklejki, ewnetyalnie stare drzwi. Bo takie zagospodarowanie terenu bedzie wymuszac na graczach siekanie hicapami (a co ciekawsi gracze mowia nie hicapom i motnuja boxy )na lewo i prawo byle kogos koniec, koncow wyeliminowac z gry, fuuuuuu.
Biper 26.01.2009, h. 14:25 Biper
Super pomysł, w artykule zaznaczone jest w jakim kierunku będzie się rozwijać hala wiec chyba nie ma co się martwić o klimat miejsca.
Chyba przy najbliższej wizycie w Krakowie trzeba będzie odwiedzić to miejsce.
zavisza 26.01.2009, h. 14:28 zavisza
Jak to lepiej zabudują będzie super, teraz.. Hm..
Mogłoby być lepiej, ale trzymam kciuki
cysi3k 26.01.2009, h. 14:29 cysi3k
Jak miło... bywam regularnie w krk więc może uda mi się załapać na jakąś grę z tamtejszym środowiskiem
uzi43 26.01.2009, h. 14:30 uzi43
Wolę jednak las, ale w takiej hali raz na jakiś czas bardzo chętnie bym się postrzelał super pomysł, realizacja też (loża, tv...).
Naprawdę gratulacje!!
Foka 26.01.2009, h. 14:32 Foka
Fajny projekt, szkoda, że czegoś takiego nie ma bliżej mnie
HW_Lisu 26.01.2009, h. 14:39 HW_Lisu
kamera - jak sam pięknie napisałeś "takich miejsc jest masa w Polsce, tyle, że są to nielegalne miejscówki". Właśnie, a pomyśl, że chcesz urządzić świetną weekendową imprezę dla znajomych/rodziny/pracowników - cokolwiek - i co ? Będziesz ich ciągał po nielegalnych miejscówkach, które nie dość, że grożą mandatem za wejście to jeszcze straszą niewiadomym stanem technicznym ? Nie bardzo - o ile masz rozum.
Wtedy przydałaby Ci się hala, która raz że jest sprawdzona i bezpieczna (bo i odpowiednio przygotowana), a dwa że całkowicie legalna.

Oczywiście pojawią się głosy - nie róbmy paintballa z asg - ale przecież są ludzie, którzy lubią dynamiczny airsoft i mają do tego prawo. I dla nich taka hala jest świetnym rozwiązaniem. A ilu jest przecież graczy airsoftowych wywodzących się z CS ?

Nie naskakujmy od razu na ludzi i inicjatywy mające na celu poprawę, bądź urozmaicenie naszego hobby.

Wg mnie bardzo fajna sprawa, chętnie bym się w takiej hali postrzelał.
kamera 26.01.2009, h. 14:47 kamera
Lisu, alez ja specjalnie podalem w swoje wypowiedzi kontrargumenty, po to, zeby po pierwsze nie zabrzmiala ona jako atak na pomyslodawcow, a po 2 zeby pokazac tez plusy jakie plyna z tego rozwiazania. Twoj pomysl jest doskonalym przykladem jak mozna wykorzystac to miejsce, co nie zmienia faktu, ze dla mnie to zdecydowanie nie jest to czego szukam, co nie znaczy, ze nie popieram, acz kolwiek uwazam, ze pokazuje to nie ta strone AS, ktora powinna propogowana
javelin 26.01.2009, h. 14:52 javelin
Kamera widać tylko obejrzał fotki a nie zadał sobie trudu przeczytania opisu Jeżeli miejscówka rozwinie się tak, jak zapowiada właściciel - to będzie miód Pomysł jest świetny.
kamera 26.01.2009, h. 14:56 kamera
Jav, przeczytalem, ale nie nawyklem do komentowania tego co ma byc, w przeciwienstwie do tego co jest. Byc to juz mialo wiele rzeczy wlacznie z Polskim cudem gospodarczym lol.
Foka 26.01.2009, h. 14:59 Foka
Nie nawykłeś też do stosowania polskich liter? Nawyknij
KWIA_TEK 26.01.2009, h. 15:14 KWIA_TEK
Pomysł Przedni! Tak jak napisał Lisu - w takie miejsce można zabrać dzieciaki Moja starsza córka jest strasznie ciekawa jak to wygląda kiedy "tata z kolegami biega po lesie, pif-paf". Zabrał bym ją i wreszcie bez obawy o przypadkowy postrzał - pokazał. Patrz córuś tata jak pradziadziuś walczył na wojnie... Takie rodzinne spotkania airsoftowe widziałem kiedyś w necie. Chłopaki strzelają i ganiają a dzieciaki z żonami pod parasolkami grillują... dla mnie marzenie. Z tymi budynkami można by wykombinować coby były "mobilne". Może postawić je na jakiś rolkach by można je było łatwo przesunąć. Miejscówka zmieniała by się i tak szybko nie nudziła. Powodzenia dla twórców.
radzio2k 26.01.2009, h. 15:16 radzio2k
Konsola do gier i TV?
A kulk iraczej beda sprzatac skoro nawet przeszkody maja byc czyszczoe z farby
Zamiast takich przeszkod jak teraz sa to jakies duze drewniane skrzynie albo cos przykryte plandeka i juz by bylo lepiej- jakas 'potyczka' w jakims magazynie
Zobaczymy jak to się rozwinie (mam nadzieje przynajmniej ze zobaczymy ) a 'symulacja ulicy' w hali jakos mi sie nie widzi
Mark99 26.01.2009, h. 15:28 Mark99
Fajnie by było, gdyby ten projekt z ulicą wypalił.
Jeszcze gdzieś na "chodniku" rzucić rdzewiejącego Poloneza czy Fiacika 125 bez silnika, to by był klimat! i jeszcze takie "mrugające" latarnie
wedrowiec39 26.01.2009, h. 15:29 wedrowiec39
Bravo Kraków! Dla mnie jest to przejaw pozytywnego działania służącemu ,,ogranięciu'' polskiego airsoftu.
Pokażmy światu (mediom szczególnie), że nie jesteśmy jakąś podmiejską partyzantką będącą przybudówką jakiejś ,,organizacji'', ale grupą pasjonatów z olejem w głowie. Wystarczy zajrzeć do archiwum newsów i odszukać posta XIE i jej relację ze strzelnicy asg w Danii bodajże. Wszystko tam było jak należy: od bezpieczeństwa przez zaplecze po sklepiki z jedzeniem.
Należy kopiować dobre rozwiązania. I przykład z Krakowa jest moim zdaniem warty pochwały. I naśladowania.

pozdr
w

KWIA_TEK 26.01.2009, h. 15:30 KWIA_TEK
... i stroboskopy i czerwone światła i dźwięk syren z głośników i komunikat "za-5-minut-obiekt-ulegnie-autodestrukcji" i oczywiście ciężka gitarowa muza w tle.
lokaz 26.01.2009, h. 15:37 lokaz
czuję, że niektórzy będą wiecej czasu w loży spędzać niż się strzelać
Timonek 26.01.2009, h. 15:39 Timonek
Kamera ma troche racji, jak kazdy owszem..ale każdy lubi grac inaczej..jedni wolą milsimy a inny typowe szybkie napierniczanki w takich halach.

Dla mnie bomba, mam nadzieje że w wakacje już to bedzie jakoś wyglądało bo sie tam z ekipą przejedziemy xD
WolfHeart 26.01.2009, h. 15:40 WolfHeart
To jest bardzo dobra inicjatywa i jestem przekonany, że projekt będzie się rozwijał. Że niby hala "wygląda biednie"? Nie od razu Kraków (nomen omen) zbudowano. Z tego może w przyszłości być doskonały obiekt do walk na bliski dystans... A poza tym, czasem miło jest zrobić sobie jakąś odmianę dla kilkugodzinnych manewrów, w czasie których jak się wystrzeli 50 kulek, to już jest sporo.
PRESTON 26.01.2009, h. 16:26 PRESTON
Widzę, że jestem pierwszym który coś pisze w temacie i strzelał się w tej hali. Na chwilę obecną przeszkód jest chyba więcej niż na zdjęciach. A tak naprawdę większośc walki toczy się w pomieszceniach równoległych do głownej hali, znajdujących się po obu jej stronach.
Hala jest starannie wysprzątana po strzelankach i cały czas przybywa przeszkód. Właściciel wprowadza zmiany sugerowne przez środowisko.

Jak dla mnie super odmiana po monotonnych CQBach w fortach i bieganiu po lesie.
Moses 26.01.2009, h. 16:29 Moses
W warszawie kiedys bylo cos na podobna modle. Stara fabryka Philipsa im Rozy Luxemburg. Pomimo tego ze nie bylo tyle przeszkod i powierchnia byla mniejsza (bylo to na 1 pietrze + cos a'la poddasze) bardzo swietnie sie gralo, i nikomu nie przeszkadzalo to ze dzielilismy miejsce z PB. Niestety miejsca juz nie ma, a szkoda. Fajnie ze ludzie zaczynaja inwestycje w tym kieunku, nawet jezeli nie sa zwiazani w zaden sposob z ASG, tylko licza na pieniadze. I wg mnie dobrze. Jezeli jest to z glowa przemyslane nie szkoda wydac tyh 15-20 zl za to ze moge bezpiecznie sie postrzelac. A wszystkim malkontentom jedyne co powiem to ze moze cos byscie sprobowali sami zrobic, dac cos swaitkowi, jezeli uwazacie ze wiele rzeczy mozna zrobic lepiej, ciekawiej. Macie pole do popisu.
MałyCF 26.01.2009, h. 16:42 MałyCF
Ja jestem ciekaw czy właściciel z czasem nie pójdzie w stronę PB i po pewnym czasie przestanie zauważać ASGowe środowisko.

W Wawie jest kilka miejsc w których są malarskie imprezy ale dla grupy ASG też można wynająć teren. jednak jest z tym bardzo trudno bo:
- na malarzach się zarabia na wyporzyczaniu kulek, "odkurzaczy" i ciuchów.
- ASG jest przeważnie samowystarczalne i się z własnym sprzętem przychodzi.
Jeśli na tej hali będzie też wypożyczalnia replik i możliwość kupienia kulek, to będzie to miejsce na imprezy dla "rodzin" czy kolegów z pracy.
Jeśli rzeczywiście będzie to tez sprzątane po żelatynie to zapowiada się bardzo przyjazne miejsce dla graczy ASG czego o innych "poligonach" paintowo-asgowych powiedzieć nie można
Regdorn 26.01.2009, h. 16:46 Regdorn
Zdjęcia są z tej soboty. Właściciel wywodzi się ze środowiska paintballowego.
Daxtar 26.01.2009, h. 16:46 Daxtar
Bardzo dobry pomysł oby jak najwięcej takich miejsc w Polsce.
Jak na razie bardzo mnie to przekonuje ale że u mnie nie ma takich Hal to pozostanę przy poligonie.
zientek106 26.01.2009, h. 16:51 zientek106
Fajnie że coś się dzieje w Polsce. Ja niestety muszę czekać aż zrobią coś takiego we Wrocławiu
michalll 26.01.2009, h. 16:57 michalll
Chociaż osobiście gustuję głównie w grach o nastawieniu milsimowym, to bardzo się cieszę że mamy tę halę.
Dużym problemem w związku z zabawą w cqb jest brak odpowiednich miejscówek w Krakowie - forty są jakie są, jest parę miejsc na "nielegalu", ale ciągle to nie to.
Śledzę pomysł od pierwszych informacji na krakowskich forach i trzymam kciuki za rozwój w stronę kill house'u z prawdziwego zdarzenia.

Edit: na miejscu można kupić kulki.

Fajny artykuł btw
xxDuchuxx 26.01.2009, h. 17:33 xxDuchuxx
Wielkie gratulacje dla założyciela. Oby więcej takich inicjatyw w naszym kraju, oraz takich z news'a wcześniej, dzięki temu kreujemy pozytywny wizerunek naszego sportu.
Naprawdę wielkie gratulacje. W Łodzi też by coś takiego się przydało.
Stalker 26.01.2009, h. 17:37 Stalker
Byłem, strzelałem, ma potencjał, ale jeszcze jest trochę do zrobienia. Jak staną domki, to będzie naprawdę świetne miejsce. Cieszę się, że szefostwo podejmuje decyzje po konsultacji z grupami asg. Życzę powodzenia
Black_SLAAD 26.01.2009, h. 17:47 Black_SLAAD
Kapitalna inicjatywa. Bardzo bym chciał żeby coś takiego powstało we Wrocławiu. Życzę powodzenia w dalszym funkcjonowaniu, bawcie się dobrze
KicpA 26.01.2009, h. 17:56 KicpA
Hm 2 kroki tam mam pójdę i zobaczę co i jak
Filq 26.01.2009, h. 18:05 Filq
Jesli uda sie im zrobic ulice to paintballowycy zmeinia ja w getto NY zamalowane graffiti z lekka nutka expresjonizmu ; /
Novy 26.01.2009, h. 18:10 Novy
wypas tylko szkoda że tak daleko odemnie
Yngoth 26.01.2009, h. 18:19 Yngoth
Pierwsze skojarzenie - arena w Barze z gry S.T.A.L.K.E.R.
Się normalnie rozmarzyłem, bo jakby tak rzeczywiście zrobić coś na wzór owej areny... Ach! Walki 1 na 1, kilku na kilku, czy 1 na kilku; ograniczenia w broniach i amunicji; możliwość prowadzenia zakładów, turnieje, nagrody etc.
Aaaa! Ja chcę coś takiego!
przemek10 26.01.2009, h. 18:29 przemek10
Z doświadczenia wiem że na takim terenie wystarczy wprowadzić limit ammo/ tylko single/albo tylko klamki i gra zupełnie zmienia oblicze .
Saw87 26.01.2009, h. 18:30 Saw87
Zacna inicjatywa Mam tylko pytania w jaki sposób ta hala została wynajęta w mojej okolicy jest podobna i jestem ciekaw jak tą sprawę załatwiliście z władzami ??
Oshii9 26.01.2009, h. 18:31 Oshii9
Tylko pogratulować (pomysłodawcy) i pozazdrościć (okolicznym team'om).
Szkoda, że "malarze" wszystko tam zapaskudzą, nie lubię tego cholernie...mam nadzieję że kiedyś będzie mi dane przejechać się tam i zobaczyć to na żywo. Ciągle brakuje w Polsce takich miejsc...
Ciekawe kiedy ktoś w Wawie na taki pomysł wpadnie (może zakłady Ursusa tak przerobić )
Marius7 26.01.2009, h. 18:32 Marius7
Yngoth... Myślimy podobnie , jakby było coś takiego może by nawet narodziły sie olimpiady między teamami. Widzowie płatne za wejście, zakłady... wygrany np. dostaje po stówie czy dwóch Cód Miód
Nemu 26.01.2009, h. 19:01 Nemu
powiem to tak byłem na tej hali jestem naprawdę zadowolony, szybka dynamiczna akcja, oby więcej takich pomysłów
michalll 26.01.2009, h. 19:11 michalll
"Mam tylko pytania w jaki sposób ta hala została wynajęta w mojej okolicy jest podobna i jestem ciekaw jak tą sprawę załatwiliście z władzami ?? "

Jakie "władze" i co mają do rzeczy?
Halę się wynajmuje/kupuje jak każdą inną nieruchomość.
cardamon 26.01.2009, h. 19:24 cardamon
niedługo wszystko tam bedzie spływać w farbie a podłoga bedzie śliska od wypełnienia z kulek paintballowych, w gdyni jest hala 3townpaintball, po roku czasu wszystko spływa jednym wielkim kolorowym "glutem", sciany, przeszkody dosłownie wszystko, a na podłodze wysypali trociny, żeby wchłaniały wilgoć, bo mozna było mega wślizgi robić, także szczerze powiem pomysł chyba nietrafiony, na tym samym "poletku" maja brudzic kombinezony rentale z pb, a potem wyświechtać sobie czyste mundury fani asg... nie wydaje mnie sie, albo jedno albo drugie...
rywal 26.01.2009, h. 19:35 rywal
Witam wszystkich, jestem pomysłodawcą Hali. Wyjaśnię kilka rzeczy, które zostały poruszone. Co do przeszkód widocznych na zdjęciu: są to elementy przejściowe które pozwoliły nam już przyjmować grupy na strzelanie. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał nie od razu Kraków zbudowano. Jako że nie wywodzę się ze środowiska ASG zbieram wszystkie cenne informacje jak powinno wyglądać sceneria hali. Już od soboty będzie 1 domek z pokojami, a jeśli się sprawdzi zaraz po nim powstaną następne. Nie dościgniętym celem który chcielibyśmy osiągnąć jest tu: $3. Domki będą na przenośnych słupach (mój patent, choć podpowiedź Borysa). Będziemy je dowolnie modyfikować i zmieniać ich położenie. Co do farby i kulek po paintballu, zapraszam na halę na strzelanie. Nie mówię że 100% jest wysprzątane ale staram się aby było czysto. Co do "zarzutów" o pójście w stronę paintballa, to mogę powiedzieć, że właśnie idę w stronę ASG, powodem jest to że sam jestem na kupnie repliki oraz branie pod uwagę sugestii ludzi związanych z ASG i wprowadzanie ich do realizacji. pozdrawiam i zapraszam
Yanooo 26.01.2009, h. 19:45 Yanooo
Tylko pogratulować pomysłu i życzę, aby za kilka lat hala wyglądała jak na tym linku od właściciela. Prawdziwe MOUT McKenna Na pewno wpadnę na halę, choć wolę las, to przyda się małe urozmaicenie.
przemek10 26.01.2009, h. 19:48 przemek10
Jak tak byś odstawił teran jak na podanym linku to masz sukces murowany .
zientek106 26.01.2009, h. 19:50 zientek106
Jest jakiś limit wieku?
Bohen 26.01.2009, h. 20:00 Bohen
Nie wyobrażam sobie nic piękniejszego od miejscówki z tego linka . Pogratulować pomysłu, szkoda że tak daleko od Olsztyna
muffasaSF 26.01.2009, h. 20:05 muffasaSF
No, w końcu coś dla NAS ersoftowców, A w przyszłości by się takie miasto, miasto np. coś podobnego do Black Hawk Down, albo jakaś rasowa wiocha, coś pod klimat z filmu Tears of te sun.
Striker 26.01.2009, h. 20:06 Striker
Tak, 3500 to duża liczba...
Ale to przecież tylko 30m x 115 m... Jak na mój gust, zdecydowanie za mało miejsca (zwłaszcza przy zasięgu snajpera), chyba że w planach są wyłącznie pojedynki jeden na jednego, albo tylko na pistolety-springi.
Sam pomysł bardzo pochwalam.
Germ 26.01.2009, h. 20:13 Germ
No cóż - trzeba zrobić sunię z AKS-74... I downgrade.
Czekam na podobną halę w okolicach Wrocławia.
Edit: To do mnie? (odnośnie tekstu wytłuszczonym drukiem) xD
Mormaeglin 26.01.2009, h. 20:24 Mormaeglin
Kłass, chylę czoła i marzę by i u Nas w Prusach takowe cudo powstało
jason.jerusalem 26.01.2009, h. 20:28 jason.jerusalem
Oczywiście to co pokazujesz Rywal jest piękne, ale chyba faktycznie niedoścignione. Gdyby zrobić tam na dole takie miasteczko z ścian z płyt OSB, bez dachów żeby ludzie z loży widzieli o co kaman. Byłoby pięknie. Takie do treningów MOUT. Zawsze sam chciałem postawić takie kilka budynków ale OSB trochę kosztuje. Sam bym chętnie wpadł z ekipą do Krakowa na taki range.
Raks 26.01.2009, h. 20:45 Raks
Marius7
26-01-2009, 18:32

Yngoth... Myślimy podobnie icon_biggrin.gif , jakby było coś takiego może by nawet narodziły sie olimpiady między teamami. icon_biggrin.gif Widzowie płatne za wejście, zakłady... wygrany np. dostaje po stówie czy dwóch icon_biggrin.gif Cód Miód icon_biggrin.gif



To był by wtedy hazard a hazard jest w Polsce nie legalny (procz kasyn) wiec Twoja wizje upada.
Dale 26.01.2009, h. 20:55 Dale
Hazard to najmniejszy problem. Nikt nie postawi na coś, gdzie jedyne głosy wojny to "ała ała nie dostałem", bo każdy chce zgarnąć kasę za wygraną.

Trochę fantazja ponosi.
Szarak 26.01.2009, h. 20:58 Szarak
Czyli szykuje nam się miejsce do urządzenia "naszej" operacji Irene (po powstaniu ulicy z domkami )
dexter125 26.01.2009, h. 22:02 dexter125
Tak jak pisał mój przedmówca cardamon, jeszcze trochę "malowania" i ściany spłyną glutem. Pomysł trafiony jak najbardziej, pochwalam i czoło chylę. Należy jednak rozdzielić mejsce a zwłaszcza budynek do paintballa i ASG. Kleksy są zaraźliwe i lubią przywierać Co do wystroju rozumiem że to przejściowe. Polecam rozłożenie wraków samochodów , przeszkód bardziej naturalnych niż opony i dykta np, szafy, biórka, krzesła, może sterty skrzynek. Stworzony klimat wnętrza pozwoli na organizowanie większych scenariuszy. Do tego odpowiednie oświetlenie (czerwień, niebieski, zaciemnine lekko okna) i na pewno w przyszłości można myśleć o organizacji sporych zlotów. Jeśli oczywście jest odpowiednie zewnętrzne otoczenie. Z chęcią zabiorę team na tą halę. Jeszcze raz gratuluję pomysłu i odwagi. Oby plan rozwinął się pomyślnie. Oby tylko hala nie została pomalowana na amen.....
Stalker 26.01.2009, h. 22:56 Stalker
Otoczenie hali jest rewelacyjne: stary, nieużywany pofabryczny teren z kilkoma budynkami hal, naprawdę duży (taki trochę mały poligon) - wygląda jak ze Stalkera (kto czytał, oglądał lub grał, wie o czym mówię). Gdyby się dogadać z zarządcą terenu, można robić wszystko - od zlotów po larpy.
Foka 26.01.2009, h. 23:53 Foka
Rywal, z tego co widzę z tej grafiki jest tam wiele domków z pomostami i drabinami itd ale... domki są małe i jednoizbowe. Pomyśl też o miejscu, domku czy czymkolwiek do gier czy wręcz treningów strikte walki w pomieszczeniach. Jeden budynek z dużą ilością pomieszczeń, czy nawet nie budynek a na podłodze hali przesuwane ściany i drzwi jak w normalnym killing housie

Striker, tylko 30x115? Ale to nie jest odkryta przestrzeń, nie masz widoczności nawet na 20 m, więc nie ma znaczenia czy to jest 50 czy 100 m. Przejście bezpiecznie takiego labiryntu wymaga zgrania zespołu i taktyki.
Oczywiście, nie będzie tam gier na 100 osób, ale to jest możliwe tylko na odkrytym terenie.
rucznoi 27.01.2009, h. 02:05 rucznoi
Świetny pomyśł. A stworzenie ulicy to miejsce, w którym nie możemy sięstrzelać normalnie.

PS. O jakim obiekcie szczecińskim była wzmianka w artukule?
dzanas 27.01.2009, h. 09:13 dzanas
bardzo dobry pomysł,oby więcej takich przedsięwzięć w Polsce -Brawa
Songo_ 27.01.2009, h. 16:36 Songo_
No nareszczie ktos wpadł na super pomysł... co prawda kraków blisko ale w olkuszu tez mogło by coś takiego powstać. Ale brawa za ten sukces
Moonred 27.01.2009, h. 20:57 Moonred
No cóż...sprawy idą w dobrym kierunku..prawda?
Teraz pozostaje czekać na więcej takich inwestycji ;D
Moonred 27.01.2009, h. 20:57 Moonred
No cóż...sprawy idą w dobrym kierunku..prawda?
Teraz pozostaje czekać na więcej takich inwestycji ;D
Mustache 27.01.2009, h. 22:09 Mustache
kurde, mieszkam 3 przystanki tramwajem od tej hali, chyba wreszcie się przekonam żeby zakupić replikę i zacząć bawić w asg ;]
yogurt 27.01.2009, h. 23:38 yogurt
Ciekawe czy mają tam jakieś chrono?
przemek10 28.01.2009, h. 00:01 przemek10
Raczej tak , w jednym z wątków o strzelaniu na hali pisali że szybko idzie przestrzelanie 20 replik .
Karczownik ZW 28.01.2009, h. 13:36 Karczownik ZW
W Warszawie też takich miejsc nie brakuje, weźmy taki ursus np.
Marcinek83 28.01.2009, h. 14:15 Marcinek83
Jaka hala airsoftowa jak tam tylko walą z farby.
volf13 29.01.2009, h. 12:52 volf13
Pomysł świetny i uważam, że powinno byc więcej takich pomysłów ponieważ w wielu miastach jest dużo starych obiektów- i co należyte miasta powinny zadbac o takie miejsca a nie kase pakowac sobie gacie i kupowac piątego jaguara. Powinni jeszcze dac możliwośc założenia każdemu uczestnikowi kamerki i w loży byłby możliwy podgąd xD Klimatycznie miejsce jest średnie NA RAZIE, ale zobaczymy co z tego zrobią i jak wszystko wyjdzie. Co do sklepu to powinno się zrobic gorącą czekoladę oraz stanowisko z kulkami.
scynek 29.01.2009, h. 16:39 scynek
Super pomysł. Tylko trochę ubogie na razie... Ale mnie tam i tak obojętnie, bo mieszkam za daleko. Nie wiecie czy w Prusach Wschodnich coś takiego powstanie?
Miedziany 29.01.2009, h. 21:39 Miedziany
Kurde ten Krakowiaczek troche daleko i w dodatku mało czasu sie ma by zrobić wypad. Ale skoro piszą co niektórzy że "kierownik" chętnie słucha porad maniaków i w jakimś stopniu się do nich przychyla to niedługo może to być warte uwagi tych co teraz powiedzą "Nie dzięki". Dałbym i 30 dyszki jak by było coś takiego w Wawie.
Lineusz 29.01.2009, h. 23:53 Lineusz
Na stronie właściciela obiektu jest galeria fotek z imprez ASG. Gdyby kogoś interesowało: $3