Daj cynk
Reklama

Aktualności

Colt Inokatsu 100th Anniversary

Polska, 19.07.2012, h. 22:48, dodał: Promant
51

Asortyment sklepu Gunfire.pl wzbogacił się o replikę, produkcji Inokatsu, pistoletu Colt M1911 Military 100th Anniversary



O replice, produkcji Inokatsu, pistoletu Colt M1911 Military 100th Anniversary pisaliśmy w newsach wielokrotnie. Wykonana ze stali (poza magazynkiem i okładzinami chwytu) replika gas blow back stanowi, jak do tej pory, najbardziej realistyczne odwzorowanie tego modelu broni.

Pistolet jest dostępny w Polsce, w ofercie sklepu Gunfire.pl. Cena: 2999PLN (w HK ok. 860USD). 

W opisie sklepu czytamy:

Magazynek mieści 26 kulek. Umieszczona w nim jest również kapsuła CO2. Mimo zasilania CO2, prędkość wylotowa oscyluje w granicach 300fps. Większość mocy przekazywana jest bowiem na odrzut zamka. W połączeniu z silną spreżyną powrotną oraz ciężkim, stalowym zamkiem sprawia to, że podczas strzelania doświadczamy czegoś nieprawdopodobnego. Niewiarygodnie silny jak na replikę odrzut i podrzut to jeden z największych atutów tej repliki.

Na zamku wytłoczone są oznaczenia wersji palnej oraz numery patentowe. Replika zaopatrzona jest zarówno w bezpiecznik motylkowy jak i wciskowy. Oddanie strzału jest możliwe dopiero po odblokowaniu bezpiecznika motylkowego i wciśnięciu bezpiecznika wciskowego. Pomimo zasilania repliki za pomocą CO2 replika zachowała rzeczywiste wymiary - chwyt pistoletowy nie został poszerzony, jak to często ma miejsce w modelach innych producentów.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.gunfire.pl

Ocena wszystkich (4.00, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Jankus 19.07.2012, h. 23:08 Jankus
Nie podoba mi się tylko magazynek jak z Hi-Capy. Ta bulwa/grucha jest paskudna.
Jestem tego samego zdania. Sam Colt ladny, ale ten magazynem szpeci.Mam 1911 z TM i magazynki normalne bez tej gruchy i jest ok. Ktos sie orientuje z kompatybilnoscia magow innych firm ??:>
jamaican 20.07.2012, h. 02:58 jamaican
Z tego co widzę to magi tm powinny pasować, ale mogę się mylić.
Traker 20.07.2012, h. 08:51 Traker
Co z tego że pasujo, ale mocy nie ma żeby naciągnąć 4x mocniejszą sprężyne z stalowym zamkiem... wystarcza gazu na 3 strzały.
grzesio93 20.07.2012, h. 09:35 grzesio93
czolgista1986 19.07.2012, h. 23:10 czolgista1986
Chyba ich pogieło z tą ceną .
Raaany znowu zaczyna się że cena jest nie taka... Nie stać Cię kup se KJW/WE/ARMY...
Tomaszek123 19.07.2012, h. 23:12 Tomaszek123
minus25 19.07.2012, h. 23:12 minus25
Cena niech i będzie, kto chce to kupi, ale ... MAGAZYNEK? Kogoś tutaj chyba bardzo głowa boli. Do takiej klamki dać tak obrzydliwy magazynek, jak z sigmy czy innego taniego badziewia na CO2?
Smutas 19.07.2012, h. 23:21 Smutas
replika piękna... ale magazynek jakby chińszczyzna prosto z bazaru :P
grzesio93 19.07.2012, h. 23:49 grzesio93
Yhh, mam nadzieje że wypuszczą dedykowany, bez tej "ozdoby" na dole. W którejś replice, o ile sie nie myle rebrandowanej przez cybergun widziałęm magazynek bez tego. Ale niestety pewnie nie da się dostać, a jak da to nie podpasuje...
Nitro 19.07.2012, h. 23:54 Nitro
Ta ozdoba służy pewnie tylko do ochrony w razie upadku,i pewnie można ją zdemontować(patrz śrubka z boku).
w m9-tce wersji brigadier (z ciezkim zamkiem) magazynki tez mialy takie cos tylko z gumy (np w wersji ksc), jesli np lewa reka podtrzymujesz replike pod magazynkiem z tym magiem jest imo troszke wygodniej
sjzmisiek 22.07.2012, h. 14:46 sjzmisiek
Czeczot 20.07.2012, h. 00:41 Czeczot
Dla mnie ten mag wygląda jak żywcem wzięty z 1911 KJW na co2. W KJW z racji ceny jest to do przełknięcia tutaj, za taką cenę jest poniżej krytyki.
Bo to jest mag z KJW. Na początku ja wszedł colt pare miechów temu to sprzedawali bez magazynka i pisało że pasuje właśnie od KJW
kosteQ86 20.07.2012, h. 08:35 kosteQ86
Niedzielny Gracz 20.07.2012, h. 00:50 Niedzielny Gracz
Replika może i ładnie odwzorowana i wogóle ale 3000 zl, bez jaj.
3k zł to pikuś chyba nie widziałeś tych race gunów za $1,5-2,5k :P
kosteQ86 20.07.2012, h. 08:37 kosteQ86
1beduin 20.07.2012, h. 01:46 1beduin
No szkoda, cena jest zaporowa. Trzeba dużej determinacji, żeby tą replikę kupić, w końcu to tylko zabawka. No cóż tak została skalkulowana cena. Szkoda, bo gdyby kosztował połowę tego, to pewno znaleźli by się amatorzy. Przynajmniej jeden ;)
jamaican 20.07.2012, h. 03:02 jamaican
3000 zl ?????????? powodzenie w sprzedazy ;/ wiekszosc ludzi co nie maja dochodow 10.000 na miesiac to za 3.000 kupi replike mundur i troche szpeju. Cena to przesada zdrowa
Bożysz, cena akurat sklepowa jest dobra. To jest inokatsu a nie bell...
grzesio93 20.07.2012, h. 08:36 grzesio93
Skoro ktoś kupił miniguna, to i na to się znajdzie nabywca.
Yfronus 20.07.2012, h. 19:08 Yfronus
walekval 20.07.2012, h. 04:57 walekval
Za taki magazynek powinni za darmo oddawać tą replikę. Wtedy bym wziął.
Dziadek71 20.07.2012, h. 08:05 Dziadek71
ALE SZCZELAŁBYM!:D Pięknie wykonany, chciałbym poczuć ten "hiper-odrzut/podrzut".
jadefire 20.07.2012, h. 08:46 jadefire
ładna replika dla ludzi z porfelem i pasją. Osobiście, aż takiej pasji w kierunku ASG nie mam.
volf13 20.07.2012, h. 09:47 volf13
Dawno nie wchodziłem na wmasg ale widzę, że nic się nie zmieniło. Do ludzi dalej niedociera, że pistolet na CO2 musi mieć większy magazynek, bo w zamyśle było zachowanie oryginalnych wymiarów, że 3k złotówków itp. Owszem, każdy ma prawo do swojej opinii ale głównie dla tego nie chce mi się tutaj już przychodzić, przez wieczne gimbusiarskie narzekania.
No popatrz. Magazynek C02 do colta KWC jakoś nie ma tej "dupy" plastikowej na dole, a mieści kapsułę. Da się?
minus25 20.07.2012, h. 11:57 minus25
Minus, tylko czy da sie dostosować magazynek, czy ogólnie lipa? Bo dla ludzi którzy chcą to kupić (jak bede bogaty to sobie kupie ;D) będzie to cenna informacja.
grzesio93 20.07.2012, h. 13:37 grzesio93
Nie do końca rozumiem pytanie... nie wiem czy mag od KWC pasuje tam. Po prostu mam colta KWC i widzę ze nie trzeba dawać replice beznadziejnego maga aby mogłą być na CO2. Jak napiszesz na priv to Ci dam fote i zobaczysz sam czy da sie dopasować..
minus25 20.07.2012, h. 15:39 minus25
To nie przychodź - bez łaski. Za moich czasów gimbusów nie było - a bezmyślności i bezguścia projektanta nie mam zamiaru nie zauważać tylko po to, żebyś się poczuł lepiej na starych śmieciach.

BTW - Zamek i korpus są piękne i byłoby na co poodkładać - przez magazynek jednak w ogóle nie biorę tego pod uwagę. Poskładam porządnego SIG'a i zostanie jeszcze 1000 na duuże piwo:)
siloeamistad 21.07.2012, h. 16:54 siloeamistad
Pritcher 20.07.2012, h. 10:32 Pritcher
Oj ludzie, że cena wysoka, to cóż, niestety, obróbka stali kosztuje. I niekoniecznie jest to replika dla ludzi kasiastych, a także do reko. Oni potrafią nawet na abstynencję przejść żeby zaoszczędzić kasę na sprzęt.
Prawdziwa pasja wymaga wyrzeczeń :wink:
Smutas 20.07.2012, h. 15:05 Smutas
seba m1911 20.07.2012, h. 11:48 seba m1911
magazynek okropny
ZeeMike 20.07.2012, h. 12:15 ZeeMike
Jak dla mnie oszpecony mag dyskwalifikuje tą piękną replikę i odstrasza klientów. Strzał we własną stopę Inokatsu. Choćby niewiadomo co mi do łba strzeliło, pozostanę przy niezawodnym Colcie MEU TM.
Pietracha 20.07.2012, h. 14:30 Pietracha
Magazynek wygląda identycznie jak ten od KJW więc możliwe, że i klasyczny mag KJW od 1911 (na GG) będzie do Inokatsu pasował.
Jakiśtam pasuje bo widziałem test kolesia na youtube. Starcza na 2 strzały, w porywach na 4
grzesio93 20.07.2012, h. 15:10 grzesio93
komandoczołg 20.07.2012, h. 16:58 komandoczołg
W moim odczuciu replika tylko na ścianę do lansu jak się nie ma pozwolenia na broń, a swoją drogą orginalne austryjackie glock'i są tańsze.

Zgadzam się magazynek jest paskudny.
DobryDobrodziej 20.07.2012, h. 19:08 DobryDobrodziej
Cóż, replika to takie małe Porshe (bo moim zdaniem do Ferrari trochę jej brak ;) ) w półświatku AS. Cena jest wysoka, ale płacimy za jakość wykonania i zastosowane systemy, więc nie narzekać, bo realnie oczy od tego bolą ! Gdybym miał obecnie 3 kafle i nie planował zakupu czegos dłuższego i mocniejszego... to bym wziął, ale pod warunkiem, że producent obieca mi wymiane tego okrutnego magazynka od HiCapy na normalny, bo faktycznie za tak niestandardową cenę mam prawo oczekiwać super jakości w każdym calu repliki, a mag to psuje.
Yfronus 20.07.2012, h. 19:09 Yfronus
Ludzie... To jest magazynek od KJW, popularny i niespecjalnie drogi.
Van Helsin1978 20.07.2012, h. 20:00 Van Helsin1978
Może i ładny ale moim zdaniem szkoda kasy. Sam posiadam Colta 1911A1 z KJW w wersji tylko na grengas i wcale nie wygląda gorzej (magazynek nie jest taki paskudny jak tu, bo poprostu nie wystaje) a kosztuje 1/6 ceny. Blow back działa extra waga prawie jak oryginał wykonanie full metal. Więc po co przepłacać. A muszę podkreślić, że jestem miłośnikiem tej "klamki" :)
Podstawowa różnica jest taka że zamiast malowanego/barwionego Szit matalu masz oksydowaną stal. Wielu ludzi na to czekało :P
Smutas 20.07.2012, h. 22:08 Smutas
Tylko tych wielu ludzi po prostu nie stać wydać 3 patyki na klamkę, którą tak jak koledzy już wspomnieli może razy na dwa miesiące wyciągną z kabury.
Van Helsin1978 21.07.2012, h. 11:06 Van Helsin1978
Tylko tych wielu ludzi po prostu nie stać wydać 3 patyki na klamkę, którą tak jak koledzy już wspomnieli może dwa razy w miesiącu wyciągną z kabury.
Van Helsin1978 21.07.2012, h. 11:06 Van Helsin1978
Tylko tych wielu ludzi po prostu nie stać wydać 3 patyki na klamkę, którą tak jak koledzy już wspomnieli może dwa razy w miesiącu wyciągną z kabury.
Van Helsin1978 21.07.2012, h. 11:06 Van Helsin1978
Cyku 20.07.2012, h. 20:59 Cyku
Mam mieszane uczucia patrząc na tę replikę. Moim zdaniem to kolejna zwykła klamka. Zwykła klamka, której koszt produkcji nie różni się zapewne od innych replik a cała cena oparta jest na marketingu. No i mówcie co chcecie, ale za taką cenę replika powinna przyjechać do nas z normalnym magazynkiem, indywidualnym numerem seryjnym, opłaconymi modłami w buddyjskiej świątyni za nasze zdrowie, opakowana dodatkowo w skrzynkę z polerowanego drewna.

Ot, zwykła klamka, którą wyciągnie się raz na dwa miesiące z kabury ;).
Jakoś wątpię, by wersja luksusowa zapakowana w tą gustowną skrzyneczkę miała kosztować marne 3 kafle. Zwłaszcza przy ograniczeniu do 100 sztuk :). Za trzy tysiaki szczęśliwy posiadacz musi zadowolić się zwykłym kartonem, jak przypuszczam. Ale już nie marudzę, mam nadzieję, że przyszłym posiadaczom będzie się dobrze go nosiło w kaburze :).
Cyku 21.07.2012, h. 09:43 Cyku
siloeamistad 22.07.2012, h. 04:37 siloeamistad
To jest wersj lux. Skrzyneczka + lepsze krycie(więcej przebarwień) = 200usd więcej.

Za 3k faktycznie jest kartonik.

Obie wersje jednak mają ten sam, absolutnie i monumentalnie brzydki magazynek :(
Gdybym siedział w ich dziale R&D to pierwszą sztuką produkcyjną palnąłbym sobie w łeb za ten pomysł.
bury 24.07.2012, h. 17:30 bury
A ja tylko dodam, że cena jest porównywalna z bronią palną czy to nową czy używaną (czy colt czy nie). I zastanawiam się, czy w orginale łatwiej jest wystukać numery seryjne, czy może oksyda jest "gorsza"? A może materiały tańsze czy wykonanie gorsze? Taki mały przykład:http://www.bron.pl/shopbron/product/BRON-SPORTOWA/Bron-sportowa-krotka/Pistolet-bocznego-zapl.-COLT-1911-GOLD-CUP-kal.22/45208Marketing czyni cuda. Relacja cena-korzyści jest tu dość mocno zachwiana. Za jakiś czas od premiery okaże się, że można ten model sprzedawać i po 1,5tyś PLN'ów i to w super bajeranckiej skrzynce. I tak ciągle będzie to pistolet:"Ot, zwykła klamka, którą wyciągnie się raz na dwa miesiące z kabury" którą będzie można w respie lub na after party się pochwalić :) do momentu, że ktoś nie krzyknie, że to z KJW bo zerknie na maga :P
To żeś dał porównanie, znjadzi mi .45 za 3 tyś a nie .22LR
kosteQ86 25.07.2012, h. 09:45 kosteQ86
na gunbrokerze widziałem za jakieś 900 $ właśnie na .45.
Co z tego, skoro replika i tak moim zdaniem warta tych pieniędzy, jeśli liczyć że mag będzie lepszy. Replika jest poprostu śliczna.
grzesio93 25.07.2012, h. 14:31 grzesio93
kosteQ86 może przeczytaj jeszcze raz:

"że cena jest porównywalna z bronią palną czy to nową czy używaną (czy colt czy nie)..."

a jak chcesz się czepaić wypowiedzi ludzi, to może zmień stronę www. na jakąś cha....ką tu wydeje się portal na pozimie. Wybacz, ale nie chce mi sięszukać przykładów .45 bo zrobił już to mój przedmówca grzesio93 (za co dziękuję).


Ja podzielam to zdanie, że ładna replika i taką bym nie pogardził, ale wiem, że w czasie walki zdarza mi się "nadwyrężyć" replikę, a szkoda (po prostu nie stać mnie) mi by było zniszczyć cacko za 3 kafle :(
bury 25.07.2012, h. 22:33 bury
siloeamistad 26.07.2012, h. 14:10 siloeamistad
Nie ma co porównywać. Replika jest droga, bardzo droga i o wiele zbyt droga i to nie podlega żadnej dyskucji. Jest to jednak polityka firmy i z nią nie ma co się kłócić. Założyli taki target jakie założyli. Co za tym idzie - wolumen sprzedaży będzie mizerny więc koszt produkcji wysoki. Za 1500zł będzie - jak zdecydują się puścić produkcję na masę, a sądząc po eMce - nie zrobią tego.

Ceny topowych replik z dobrym tuningiem są porównywalne, a nie raz wyższe niż ostrych odpowiedników... tylko co mi po ostrym M4 w domu. Raz na miesiąc można sobie postrzelać do statycznej tarczy na strzelnicy... no wow. Nie takiego hobby szukałem:) Ja lubie las i zabawę, a tego ci ostry odpowiednik nie da.
xterqu 26.07.2012, h. 21:16 xterqu
Magazynek od KSC na CO2 bez tej bulwy pasuje ( broń strzela ) jednak magazynek ma lekkie luzy , takie jak w niektórych replikach np. WE (sprawdzone na replice KJW która ma ten sam mag co Inokatsu )