Daj cynk
Reklama

Aktualności

Iżmasz AK-74M AEG

Świat, 15.07.2012, h. 16:34, dodał: Promant
60

Koncern Iżmasz planuje wprowadzenie na rynek własnej repliki airsoftowej: AEG AK-74M.



Koncern Iżmasz dostrzegł wreszcie rosnący rynek zbytu na repliki ASG i planuje wprowadzenie, do oferty, własnej repliki airsoftowej: AEG AK-74M.

 

 

 

 xIzmasz.jpg

 

 

 

 

Iżmasz planuje sprzedaż swojego AEGa dla rosyjskiej młodzieży, jako repliki do celów treningowych i sportowych. Jako kluczowy producent broni systemu AK, koncern nie powinien mieć również problemu z dystrybucją swojej repliki na rynkach światowych, tym bardziej, że nie wymaga to przecież aż tylu regulacji i zezwoleń co sprzedaż broni palnej.

AK-74M produkcji koncernu Iżmasz ma być klasycznym AEGiem i strzelać 6mm BB z ROF na poziomie 800 pocisków na minutę. 

Ze względu na kompatybilność elementów z produkowaną przez nich wersją palną AK-74M, Iżmasz nie przewiduje klopotów z uruchomieniem produkcji masowej repliki ASG w fabryce w Iżewsku. Według wstępnych założeń produkcja seryjna ma być uruchomiona we wrześniu bieżącego roku.

 

 

 

 

Źródło:

blog.predatorbdu.com

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 10)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
EmperorPalpa 15.07.2012, h. 16:50 EmperorPalpa
Czas sprzedać Cymkę ;D
To samo pomyślałem ;D
czajenjwe 16.07.2012, h. 14:08 czajenjwe
parkie 15.07.2012, h. 17:00 parkie
"Dla rosyjskiej młodzieży"

Nic dobrego z tego nie będzie ;p
Już niedługo dowiemy się co Rusek potrafi zrobić z repliką (na JuTube), zapewne MILE nas zaskoczą, w końcu mają mnóstwo zaskakujących pomysłów.
kmieto 15.07.2012, h. 23:58 kmieto
To samo sobie pomyślałam :DD
armygirl99 17.07.2012, h. 23:41 armygirl99
Jankus 15.07.2012, h. 17:02 Jankus
A ja już chcialem kupować Ak od Cymy albo Boyi. Poczekam. Man nadzieję że się nie zawiodę.
Chyba nie te progi cenowe :D
eMBeKa93 15.07.2012, h. 17:09 eMBeKa93
Ale do tego czasu można dozbierać troche kasy ;p
Djfilet 15.07.2012, h. 20:21 Djfilet
"Trochę", czyli ze trzy razy tyle :)
Dread 16.07.2012, h. 16:14 Dread
Vuja1991 15.07.2012, h. 17:10 Vuja1991
Fajnie by było gdyby więcej firm zbrojeniowych tworzyło repliki swoich produktów.
fajnie fajnie, albo chociaż na licencji jak to jest w łuczniku
marzeniem byłoby aby swoje repliki asg tworzyli H&K, Colt, Swiss Arms, Steyr, FN...
Mike007 15.07.2012, h. 19:45 Mike007
Troll 15.07.2012, h. 17:13 Troll
hmm... jak rozumiem AK-74M to na początek, a potem ? Jeśli będzie AK-9 to nas pewno się skuszę :)
Little_Jacob 15.07.2012, h. 17:14 Little_Jacob
Kurde, żeby to kosztowało w miarę znośnie, pokusiłbym się...
Karol_K 15.07.2012, h. 17:21 Karol_K
Jak ma być dla "rosyjskiej młodzieży" to przysłowiowych stu milionów kosztować nie może.. pytanie tylko skąd oni wezmą GB żeby tam wsadzić i lufę wewnętrzną - bo że jakaś skorupe wymodzą to dopiero połowa sukcesu ... (tak szczerze to wątpie żeby robili to na ten samej linii co ostrą - pewnie ściągną od boyca przykleją naklejkę że Izmasz i tyle..)
Niekoniecznie, oni mają potężne wole moce produkcyjne które mogą chcieć wykorzystać. Większość części się od ostrej nie różni pod względem procesu produkcyjnego. Od Boyca pewnie ściągną zmontowany GB, lufę wraz hopkiem, elektrykę i może części/cały magazynek.
Fabrykathor 15.07.2012, h. 17:30 Fabrykathor
nie wiem czy będą cokolwiek ściągać - przypuszczam że mogą nie musieć - wykonanie większości części wcale nie jest jakoś szczególnie skomplikowane, szczególnie gdy dysponujesz całą fabryką nastawioną na obróbkę metalu w tej czy innej postaci. Poza tym - przypuszczam że będą starać się, aby jak największa część linni produkcyjnej ostrej i ASG była wspólna - primo jest znacznie taniej w ten sposób, secundo wspaniałe hasła reklamowe. Moim zdaniem - jeśli cokolwiek od kogokolwiek kupią to będą to jedynie (co najwyżej) plany techniczne...
Troll 15.07.2012, h. 17:38 Troll
Tak tak , to wszystko łądnie pięknie, tylko że z ostrego kałacha do repliki pasuje: dekiel, drewna, przy dobrym wietrze kolba i to wszystko. To że kałach jest tłoczny z blachy to nie znaczy że taką prasę się robi w pół godziny, a korpus od ostrego AK nie nadaje się na bank ... Więc to już trzeba robić dodatkową linię produkcyjną co wcale tanie nie jest ... Lufa na ten przykład w ostrej to nie jest od taka toczona i frezowana rurka tylko odkówka , na zimno , dopiero potem wytaczana do odpowiedniego kształtu. A do repliki musieli by od nowa robić linie żeby gdzieś toczyć zwykłe rurki , albo odlewnie znalowych- a raczej tam odlewni znalu nie maja- a nawet jak mają to forma kilka kafli ...Czyli ogólnie wielka wielka zabawa bez większego ekonomicznego sensu - 100x taniej mają ściągnąć od kitaja , u siebie machnąć szprejem, przykleić nalepkę i pchać do ciemnego ludu mówić że to widziało fabrykę...
Karol_K 15.07.2012, h. 23:35 Karol_K
Teraz będę nieco złośliwy, ale to o czym piszesz, to takie trochę polskie podejście, w sensie mentalno-produkcyjno-marketingowym - tzn. jakby tu niewiele zrobić, a zarobić. Chociaż nawet nasz Beryl został zlecony do wykonania dobrej firmie, więc nie przesadzajmy z tymi spiskowymi teoriami na temat rebrandowancych cymek. Ogłosili plan produkcji własnych replik i pewnie nie zrobili tego dla hecy. Nie bardzo rozumiem, czemu zakład przeżywający problemy miałby bawić się w coś takiego, zamiast ratować kondycję firmy i miejsca pracy, rozkręcając dodatkową produkcję.
Poradzą sobie. Konstrukcja repliki AEG nie jest raczej przykładem ultraskomplikowanej technologii.
koho 16.07.2012, h. 08:18 koho
Koho - czyli nie mamy argumentów to osobista wycieczka tak ? no to jest dopiero typowo zaściankowa mentalność...
Widzisz - Łucznik przecież u siebie tych replik nie robi - mimo że park maszynowy niczym temu z Izewska nie ustępuje, to jednak zlecili produkcje komuś z branży która już proukuje taki szajs... Zrobienie broni a zrobienie zabawki udającej broń to jednak jest przepaść technologiczna... I to bynajmniej nie jest tak że się wkłąda do prasy kawał blachy i wychodzi body do ak ... tylko to najpierw trzeba projektować, potem wykonać matryce itd itd... Może oni coś tam będą robić w tym iżewsku , skorupy do magazynków ? okładki chwytu , kolby itd, dla zakładu to i tak jest do przodu w końcu nie robi zakład 2 czy 3 tylko 10k na raz....
Karol_K 16.07.2012, h. 16:08 Karol_K
Karol_K, zmiana kopyta w prasie to właśnie jest godzina. Jeśli myślisz że forma za kilka kafli to dużo, to widać że nie robisz przy produkcji o tym wolumenie:) Wtedy jest trochę inna skala działania, i inne bariery kosztowe. Zresztą, formę pewnie zrobią u siebie na zakładzie, opracują ją ludzie na etacie. Więc koszt zauważalnie niższy. Toż robi się tak w biznesie, że jeden dzień/tydzień/miesiąc pykamy serię tego, a potem serię tego. Przezbrojenie kilku maszyn to wcale nie jest jakiś kosmiczny koszt ani wysiłek. Montownia działa niewiele inaczej. Że lufa to nie kuta odkówka, tylko zwykła toczona rurka? Myślę że w takim molochu produkcyjnym wytoczenie choćby wagonu takich luf to kwestia raczej chęci niż mocy przerobowej. Odlewnia ZnAlu? A po kiego ZnAl? Można użyć alu. Zresztą szczerze wątpię żeby koncern tej wielkości miał problem z taką produkcją.
Pritcher 16.07.2012, h. 20:38 Pritcher
No jak go zrobią to zobaczymy czy "będę jadł swój kapelusz" ale bardzo wątpie żebym musiał ... Na ogół koncerny zbrojeniowe jak Steyr czy Mauser, pozostawały jednak w przemyśle przynajmniej maszynowym jak nie cieżkim... Nigdy się jeszcze nie zdażyło w histori żeby jakaś marka przeszła z przemysłu zbrojeniowego do zabawkarskiego... No, zobaczymy zobaczymy ...
Karol_K 18.07.2012, h. 15:40 Karol_K
Crusader 15.07.2012, h. 17:45 Crusader
Jak będą się liczyć punkty lansu?
Cała replika jako część od ostrej?
LogaN 15.07.2012, h. 17:50 LogaN
"Jurij, spójrz no na te plany gearboxa. Oni to z gównolitu robili. Weźże tam daj stal do obróbki zamiast tego."
Stal rulez! :D
jakim 15.07.2012, h. 17:56 jakim
Jakim wszyscy wiedza że PCW jest lepsze
delin0m 15.07.2012, h. 21:05 delin0m
Gimbusy wiedzą lepiej !
mg schutze 15.07.2012, h. 21:18 mg schutze
snajperswd11 15.07.2012, h. 19:23 snajperswd11
OOO no to będzie prawdziwy kałach asg nie do zajechania :)) Oby cenowo kosztował do 1000plna.
Prostszy Yunker na gaz kosztował około 1700zł, tak więc nie licz, że AEG będzie tańszy.
Dread 15.07.2012, h. 23:08 Dread
Cinek_AK-47 15.07.2012, h. 19:26 Cinek_AK-47
OOOO jest na co składać pieniądze mam nadzieję że będą też starsze modele jak AKM i AKMS może nawet OC-14 ?
Cetizier 15.07.2012, h. 19:31 Cetizier
OC-14 to by było coś.
z tym tylko że OC-14 produkowała Tuła a nie Iżewsk... detal :P
Troll 15.07.2012, h. 22:28 Troll
Relu 15.07.2012, h. 19:49 Relu
Hehe, pewnie tym kałachem oprócz strzelania, będzie można okopy kopać i rąbać drzewa xD
FanatykAK 15.07.2012, h. 20:07 FanatykAK
fajnie by było gdyby zrobili AKM/AKMS
Perski102 15.07.2012, h. 22:02 Perski102
Najlepiej by było , jakby zrobili AK-12 ;) .
Maza94 15.07.2012, h. 22:15 Maza94
Obowiązkowo, już kasę odkładam. Cena nie gra roli. MOJE MARZENIE SIĘ SPEŁNIŁO!!!
mg schutze 15.07.2012, h. 22:19 mg schutze
Maza a ja mam kutfa problem AK czy Bizon.....
Lepiej Bizon ;) bardzo unikalna rzecz, sam może z 2 widziałem na zagranicznych forach.
A ja akurat swojego AK-74M skończyłem, ostatnia część do mnie z WGC leci. A tu taki news...
Maza94 16.07.2012, h. 11:31 Maza94
FLC 15.07.2012, h. 22:33 FLC
ha widać syndyk postanowił zarobić na zaległe pensje
http://www.altair.com.pl/start-7744
No to pewnie zobaczymy tego iża ... jak świnia niebo.
mg schutze 15.07.2012, h. 22:35 mg schutze
E tam, skoro pompują kasę w modernizację, to znaczy, że będzie nadal działać.
Promant 16.07.2012, h. 10:45 Promant
Promat, wiem że "błogosławieni Ci co nie widzieli"...., ale uwierzę jak zobaczę. ;)
mg schutze 16.07.2012, h. 12:26 mg schutze
Mam takie samo podejście, po prostu nie sądzę żeby trzeba się było przejmować na zapas. Wbrew pozorom ruscy to więksi kapitaliści niż ci co kapitalizm wymyślili i nie wywalą takiej kasy bez planu na zyski. Oczywiście biorąc pod uwagę tę zmianę "kierownictwa" po przejęciu.
Promant 16.07.2012, h. 22:41 Promant
Dread 15.07.2012, h. 23:14 Dread
Może być to całkiem fajny sprzęt, pod warunkiem, że będzie wyglądać jak prawdziwy kałach, a nie jak wcześniejsze Yunkry, którym daleko było do koszerności. Po drugie nie orientuję się dokładnie, ale w Rosji są jakieś regulacje, które poważnie ograniczają możliwości eksportu tego typu zabawek. W każdym razie chłopaki od airsoftowego VSSa właśnie tym się zasłaniają.
Wojtasasg 16.07.2012, h. 00:33 Wojtasasg
-Andriej patrz co te żółte głupki włożyli w skorupę ak !
- matko rosjo ! Przecież wpadnie to do wołgi i się na złom nada !
- Najpierw musi być metalowe żeby na złom się nadało !
- Zróbmy to od początku.
- Ale najpierw opijmy !

Tak oto drogie dzieci powstała najmocniejsza i najbardziej niezawodna replika asg.
A teraz połóżcie się grzecznie spać, a jutro dam wam postrzelać.
Jak Izmasz zrobi AEGa tak, jak robił wcześniejsze Yunkry, to ja podziękuję, wolę Cymę 028. Co z tego, że części od ostrego, skoro potrafiło to mieć milimetr odstępu między uszczelkami? Magazynki to był jakiś ponury żart, do tego jeszcze wygląd komory gorszy niż APS. Nie, że narzekam, bo przecież jeszcze nie widziałem tej repliki, ale śmiać mi się chce, jak słyszę teksty o "najlepszych i najbardziej niezawodnych" replikach na świecie. Ruscy niedoróbek technologicznych nie widzą, tak jak przeciętny mężczyzna nie widzi kurzu na kredensie. Może grabie, młotki, czy kałachy robią dobrze, bo to są proste rzeczy, ale gearboxy? I jeszcze marzycie, żeby robili stalowe? Oni uszczelek bez nadlewów nie potrafią zrobić, a co dopiero bardziej skomplikowane mechanizmy.
Dread 16.07.2012, h. 00:58 Dread
dred- zgnista nizlamiosta. radziecko-rosyjska mysl techincza. ma dzialac i tyle. dziala? striela ? dziala, streila ..... wiec ???
johny13 16.07.2012, h. 10:23 johny13
GB pewnie chińskie kupią. APSy albo inne gówno.
Ja kupie to dla samej skorupy
Maza94 16.07.2012, h. 11:23 Maza94
Johny, właśnie w tym problem, że strzelać strzela, ale gdzie popadnie, działać działa, ale bokiem puszcza gazy.

Maza, z poprzednimi Yunkrami problem był właśnie ze skorupą, brakowało przetłoczeń, oznaczeń, w dodatku wszędzie napisy "yunker", "4,5mm", logo Iża walące po oczach, słowem, Cyma była bardziej podobna do iżewskiego produktu, niż prawdziwy produkt iżewski. Sam myslałem o Yunkrze jako o dobrym dawcy skorupy, ale wywalać półtora kafla za parę części wartych w sumie 700zł to przesada.

Chyba, że głód naprawdę w oczy Ruskim spogląda i tym razem naprawdę się postaraja i mnie zaskoczą.
Dread 16.07.2012, h. 13:12 Dread
To że im głód spogląda w oczy wcale nie musi oznaczać wyższej jakości. Raczej na odwrót, mocne cięcia kosztów, tańsi podwykonawcy elementów, uszczelek, łożyska 'ślizgowe' etc...
Ale żeby Yunkry sypały gdzie popadnie to ja nie widziałem. I gdzie im brakuje przetłoczeń? Ale masz rację, w Iżmaszu tylko proste rzeczy umieją robić, skomplikowane, wymagające dokładności im nie wychodzą. Grabie, młotki, kałachy, czy taki SW-98, to może i zrobią, ale gearbox, to już nie :D
Pritcher 16.07.2012, h. 20:49 Pritcher
Dread,
Body owszem zrombali, ale reszta łądnie wyszła, plastiki te same co w ostrym, oksyda no i kolanko, muszka montowane na push-piny.
Maza94 16.07.2012, h. 20:53 Maza94
mg schutze 16.07.2012, h. 01:02 mg schutze
Dread ważne że będzie stalowy reszta się nie zna :)
MrJelly 16.07.2012, h. 18:58 MrJelly
Co do wszystkich wypowiedzi a'la sny o potędze "najlepsza, najwyttrzymalsza replika ak" powiem tylko jedno - propaganda radziecka widzę, że działa nadal ;)
FLC 16.07.2012, h. 19:01 FLC
teraz tylko jeszcze czekać aż Norico weźmie się za repliki ASG - wtedy to dopiero będzie się działo i cybergun będzie mógł sobie swoje licencje i prawa autorskie do nazw replik głeboko w buty włożyć ;-)
Coś Ty, dodadzą wszystkie "type xx" od zera do tysiąca do swojej kolekcji. Obok CENTIMETER :)
Pritcher 16.07.2012, h. 20:54 Pritcher
FLC 16.07.2012, h. 21:18 FLC
Pritcher, wrzuć sobie na YT hasło "Norico" i daj dowolny typ broni. Zaręczam że się zdziwisz - dziś chinszcyzna to nie tylko odmiany kałaszy SKSów i TTek. To również M4, MP5, Sigi a nawet 1911 ;-)
Znaczy się, czemu się niby zdziwię? Skąd założenie że tego nie wiem? Chińskie klony pistoletow nawet w Polsce obmacać i kupić można, tego klona 1911 widziałem w jednym z warszawskich sklepów ładny kawał czasu temu.
Fabrykathor 17.07.2012, h. 10:09 Fabrykathor
propiro 19.07.2012, h. 20:20 propiro
Znając konstrukcje (mam ich kilka) i filozofię iżewskich zakładów mechanicznych, to wersja asg od wersji palnej będzie się różniła TYLKO pomarańczową końcówką lufy ;-)
Kojocik 20.07.2012, h. 17:23 Kojocik
Mmm szykuje się coś ślicznego ;D