Daj cynk
Reklama

Aktualności

Różne nowości

Aktualności, 21.01.2009, h. 00:41, dodał: Promant
17

DBoys: kolby do replik SCAR w ofercie RSOV. ARES: wzmocnione gearbox'y i magazynki typu BOX do replik ASG M60. Kyou Airsoft: repliki granatów. King Arms: zapowiedź nowego korpusu do M4/M16.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na stronie sklepu RSOV można nabyć, produkowane przez firmę DBoys, kolby do replik SCAR.

 

 

 

Kolby dostępne są w kolorach: czarnym i piaskowym. Cena za sztukę; 12.49USD.

 

 

 

Firma ARES zapowiedziała nowe produkty: wzmocnione gearbox'y i magazynki typu BOX do replik ASG M60.

 

 

Jakkolwiek wzmocnione gearboxy ARES M60 nie są już zrobione z tworzywa, to jednak stalowe również nie są. Materiał: zink alloy. Magazynki pudełkowe wykonano z nylonu.

 

 

Firma Kyou Airsoft zaprezentowała plakat promocyjny jej replik granatów.

 

 

Wśród zapowiedzi w nowościach na stronie firmy King Arms pojawił się nowy korpus do M4/M16. Body posiada oznaczenia CMOS / LaRue.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.rsov.com

www.airsoft-news.eu

www.kingarms.com

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Fearie 21.01.2009, h. 01:31 Fearie
Zink alloy = ZnAl? jakto wzmocnione w takim razie?
volf13 21.01.2009, h. 01:41 volf13
ZnAl to z tego co się na chemii nauczyłem jest to Cynk połączony z Glinem czyliii daje nam z tego co mi wiadomo materiał zwany potocznie "kało"-litem; używany w większości replik jako przełączniki, spusty, i inne wajchy/dźwignie.
Ja bym takiego GB nie kupił na pewno. A co do magazynków to moja babcia nosi nylonowe pończochy.
KicpA 21.01.2009, h. 05:53 KicpA
Ze znalu zrobione jest 95% szkieletów. Z nylonu duża część elementów replik która jest z tworzywa.
Beryl 21.01.2009, h. 08:54 Beryl
Prawdopodbnie nei chodzi o material tylko o grubosc scianek GB. A co do znal'u to wszystkie repliki poza real steel CA sa ze znal wiec nie jeste to wcale taki zly material
Promant 21.01.2009, h. 09:41 Promant
volf13:

jeśli nie masz nic inteligentnego do dodania - powstrzymaj się od komentarzy, widać dokładnie po ostatnich popisach, że Twoja wiedza na temat materiałów i cech technicznych replik jest kiepska.
Pies 21.01.2009, h. 11:18 Pies
>>>A co do znal'u to wszystkie repliki poza real steel CA sa ze znal<<<

No chyba nie.

Ciekawe czy te granaty będą trochę lepsze niż te deepfrajera
WUZI 21.01.2009, h. 11:18 WUZI
Szanowny panie $1, przecież cyma zrobiła stalowe AK, a Systema stalowe PTW.
Minion 21.01.2009, h. 11:46 Minion
Boyi też jest ze stali w większości, przynajmnije te najbardziej narażone na zniszczenia części.
Beryl 21.01.2009, h. 11:46 Beryl
Chodzi mi o repliki firmy Classic Army nie wyrazilem sie jazno chodzi mi o to ze CA produkuje ze znalu i jakos w rekach sie nie rozpada
Ruski 21.01.2009, h. 14:08 Ruski
Ahhhh... Piękne te kalosze do SCARa na pierwszych zdjęciach
KicpA 21.01.2009, h. 15:34 KicpA
E ale tu chodzi o GB nie o korpusy replik
Beryl 21.01.2009, h. 16:05 Beryl
Ale mi chodzi o material a nie czesci.
Jackall37 21.01.2009, h. 16:13 Jackall37
@volf13:

"ZnAl to z tego co się na chemii nauczyłem jest to Cynk połączony z Glinem czyliii daje nam z tego co mi wiadomo materiał zwany potocznie "kało"-litem; używany w większości replik jako przełączniki, spusty, i inne wajchy/dźwignie.
Ja bym takiego GB nie kupił na pewno. A co do magazynków to moja babcia nosi nylonowe pończochy."

Z taką wiedzą z zakresu materiałoznawstwa można podbić świat !

p.s.
Już kupiłeś, a twoja babcia musi mieć znakomite pończochy, bo dziś już się ich nie robi z czystego nylonu, gdyż był "za mocny" i się słabo sprzedawały.


W tym roku widziałem w Polsce jeden (słownie JJEEDDEENN) GB z frezowanego aluminium (na Allegro - i tak poszedł jak woda), reszta to sam ZnAl - lepszy lub gorszy, stopy też są różne, może się okazać, że dobrze odlany i w odpowiednich proporcjach (mniej Zn, a więcej Al) będzie bardzo wytrzymały i jednocześnie łatwy w obróbce.

Zdarza się czasem, ze GB może być z prawie czystego alu ( w VFC się z takim GB spotkałem - był nadzwyczajnie lekki w porównaniu z np. GP czy CA), ale wciąż jest to tylko odlew, nigdy nie edzie tak wytrzymały jak frezowany GB.

To nie zmienia faktu, że prawie wszyscy posiadacze AEGów mają GB ze ZnAl-u i jakoś to działa. Konkretne marki różnia się między sobą właśnie tą starannością - to, że coś jest ze ZnAl-u, to nie znaczy koniecznie że jest z miękkiego, źle odlanego i słabo wymieszanego ZnAl-u, a to, że coś jest ze sali, to też nie znaczy, że jest to stal najwyższej klasy - sama ogólnikowa nazwa niewiele mówi o materiale.

@WUZI

Jakby PTW było stalowe, to by nie było PTW - M16 i jego pochodne mają komory zamkowe z aluminium, owszem jest w nich dużo stali, ale że są "stalowe" trudno powiedzieć.
thor_ 21.01.2009, h. 19:12 thor_
A ja będę bronił odlewów jako dużo bardziej wytrzymałych niż frezowane. Pod warunkiem, że są z tych samych odlewów. Odlew ze stali jest wytrzymalszy niż taki sam kształt z takiej samej stali obrobiony na frezarkach. Taki offtop
Scalak 21.01.2009, h. 22:49 Scalak
Niesamowite czego czasem można się dowiedzieć z samych komentarzy, to i ja się dorzucę twierdzeniem opartym na przeglądaniu ofert sklepów asg, że teraz "wzmocnione" nazywa się wszystko! To takie magiczne super słowo które można dodać do każdej byle części którą możesz mieć nawet w giwerze nie wiedząc o tym... Sądzisz, że masz wszystko stockowe a to znaczy, że nie wzmocnione? jesteś w błędzie na pewno masz coś co poniektóre sklepy określają mianem "WZMOCNIONE" bo to fajne słowo które działa cuda i można je wszędzie dopisać
Niech Wzmocnione będzie z Wami a pieniążki w portwelu...
Jackall37 22.01.2009, h. 15:00 Jackall37
Na przykład:

Wzmocniona komora HU - zawsze mnie nurtowało, co tam właściwie jest "wzmocnione", ale jak się okazało "chłit maketingowy" podziałał, bo teraz każdy chce mieć "metalową komorę", a prawda jest taka, że w miałem w swojej M16 trzy różne komory (metal oczywiście) i skończyło się na komorze z tworzywa guardera - bo była najlepiej i najdokładniej odlana - o dziwo nie pękła

Święte słowa thor_, jeśli chodzi o odlewanie ciśnieniowe oczywiście, G&P zdaje się właśnie odlewać swoje korpusy ( z zwenątrz nie wyglądają wcale na frezowane), ale mimo to są wytrzymałe.
helgrind 22.01.2009, h. 23:28 helgrind
"Szanowny panie Beryl, przecież cyma zrobiła stalowe AK, a Systema stalowe PTW."

Nie zapominajmy też o VFC .