Daj cynk
Reklama

Aktualności

Gunfire.pl: nowe repliki firmy Cyma

Aktualności, 20.01.2009, h. 23:37, dodał: Promant
23

Sklep Gunfire.pl włączył do swojej oferty 3 nowe repliki ASG AEG produkcji firmy Cyma. Są to nowe karabiny AK z serii full steel: AK74M [CM040C], AK102 [CM040B] oraz AKS74U [CM045A].



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sklep Gunfire.pl włączył do swojej oferty nowości produkcji firmy Cyma. Trzy nowe karabiny CM AK z serii full steel to: AK74M [CM040C], AK102 [CM040B] oraz AKS74U [CM045A]. Są to, najprawdopodobniej, repliki systemu identycznego jak VFC/Boyi - na zdjęciach wyraźnie widać, że części są kołkowane, a nie skręcane na śrubki.

 

 

 

 

AK74M [CM040C] ma prędkość początkową 400fps. Lufa wewnętrzna ma długość 495mm. Magazynek hi cap, o pojemności 500BB.

 

 

 

Ze stali wykonany jest tłumik płomienia [nakręcany na prawoskrętny gwint, osadzony dodatkowo na gumowej uszczelce], lufa zewnętrzna wraz z podstawą muszki i okuciami chwytu przedniego, korpus karabinu wraz z suwadłem i pokrywą zamka, przeziernikiem, selektorem ognia i innymi drobnymi elementami. Waga: 3415g. Okładziny chwytu przedniego, magazynek, kolbę i chwyt pistoletowy wykonano z tworzywa. Cena: 685PLN.

 

 

 

AK102 [CM040B] ma prędkość początkową 400fps. Lufa wewnętrzna ma długość 185mm. Magazynek hi cap, o pojemności 500BB. Cena: 679PLN.

 

 

 

Obok tych samych elementów co w AK74M - ze stali wykonano również kolbę. Waga: 3195g. Okładziny chwytu przedniego, magazynek i chwyt pistoletowy wykonano z tworzywa.

 

 

 

 

AKS74U [CM045A] ma prędkość początkową 395fps. Lufa wewnętrzna ma długość 180mm. Magazynek hi cap, o pojemności 500BB. Cena: 619PLN. Stalowe są te same części repliki co w AK102. Waga: 2920g. Chwyt pistoletowy i magazynek wykonane z tworzywa. Nakładka rury gazowej i łoże - drewniane.

 

 

 

Wszystkie repliki mają w komplecie akumulator Firefox NiMh 8.4V 1500mAh.

 

 

Firma Gunfire.pl poinformowała nas, że wkrótce w ofercie sklepu pojawią się kolejne nowości:

Na dniach pojawią się nowe pozycje replik, między innymi AKS74-U firmy GHK (gas blowback). Dodatkowo: L85A2 (STAR), SCAR-L z granatnikiem EGLM w kolorze TAN (ARES), Action AKSU oraz AW338 (ARES).
 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.gunfire.pl

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Hornet 20.01.2009, h. 23:48 Hornet
Ciekaw z czego jest zaczep kolby w AKS74U i AK102 ?!?
Promant 20.01.2009, h. 23:49 Promant
Jak prawie wszystko ze stali to chyba samego zaczepu nie zrobili ze znalu.
Filiop 20.01.2009, h. 23:50 Filiop
a kiedy dokładnie nowy AKM?!?!?! ponoć repliki wizualnie, technicznie od BOYA lepsze... zobaczymy...
AntekG 20.01.2009, h. 23:53 AntekG
AK74M ładnie się prezentuje,reszta tak sobie,zobaczymy jak z niezawodnością. Sam mam cyme(cm.039c) i jak na razie wszystko chodzi OK:), odpukać++
cassius 21.01.2009, h. 00:00 cassius
Bedzie mozna sobie zlozyc porzadna repliczke z Crysisa
Mormaeglin 21.01.2009, h. 00:24 Mormaeglin
AK-102? szybciej niedoszły AK-102.
ZenonZenon 21.01.2009, h. 00:32 ZenonZenon
co wystaje ze stopki kolby na 5 zdjeciu?
eliasz 21.01.2009, h. 00:34 eliasz
A ja i tak będę się śmiał z faktu, że chińczyki podrabiają chińczyków. Teraz znowu, będę musiał tłumaczyć wszystkim, że mam firmowego Boya, a nie cymę- podróbkę

PS> Przycisk do rozkładania kolby.
volf13 21.01.2009, h. 01:33 volf13
Nie są rozkręcane O_o to jak je łotworzyć?
kazik_ 21.01.2009, h. 07:30 kazik_
eliasz - jak dla mnie i tak Chińczycy (DBOY,CYMA) podrabiają Tajwańczyków (VFC), więc wszystko jest po staremu
Forest Snajp 21.01.2009, h. 08:12 Forest Snajp
Według zdjęć, które były gdzieś, kiedyś zamieszczone to AK powinny się lepiej prezentować
Za AKM'a ze znalowym body trzeba dać przeszło 600zł, a za AK powyżej troszkę dołożyć i jest stal w standardzie VFC

volf13: tak jak boyi
biper911 21.01.2009, h. 08:21 biper911
A czy wersje VFC tych karabinków były full steel ???
kazik_ 21.01.2009, h. 08:30 kazik_
biper911 - pierwsze egzemplarze miały "nie stalowe" lufy zewn. (nie wiem z czego dokładnie były). Ale od momentu wydania przez VFC AIMS wszystkie nowe kałachy są całe ze stali (czyli AIMS, AK-74M, AK-105, AKM, AKMS).
zombie_snake 21.01.2009, h. 09:40 zombie_snake
Mnie ciekawi ta informacja o AKS-74U GBB od GHK. Najbardziej to cena repliki i cena magów. Oby nie przekraczało 2k zeta to się skusze
Germ 21.01.2009, h. 11:27 Germ
Ja tam czekam na stalowy rygiel rury gazowej...
Ale waga nowych cymiaczy już bardziej słuszna jest. Poprawione względem Dboys'a tylne oczko na pas nośny.
Kamil 21.01.2009, h. 13:21 Kamil
@Zombie_snake - AKSU od GHK jest na RMW za 350$.
Prezes_____ 21.01.2009, h. 15:13 Prezes_____
Uuuuuu, piękne te cymiaczki, tylko który wybrać skoro wszystkie piękne.
Pozdrawiam
Jackall37 21.01.2009, h. 15:35 Jackall37
@zombie_snake

Ja kupiłem niedawno od RA-Techu kit GBB + 3 magi i dałem ok. 1000 zeta (zaznaczam że sam kit, nie gotową broń - wcale łatwo to zmontować nie jest, a już na pewno nie do VFC ), nie wiem czy wiesz, ale u nich na stronie (www.ra-tech.com.tw) jest wysyłka za free + 10% zniżki na wszystko powyżej 200$, czyli prawie na wszystko

edit:
Jeszcze jedno, magi wychodzą po ok. 45$ za sztukę a po obecnym kursie jest to ok. 150 zł (przesyłka za free), czyli takiej zupełnej tragedii nie ma - 3-5 magów po 50 kulek, to dużo na GBB - w tym systemie liczy się każdy strzał i według mnie nawet dobrze.

Szkoda tylko, że kurs USD kosmiczny ostatnio, ale sądząc po ostatnich obniżkach cen w polskich sklepach, to może powstał w Polsce zalążek "zdrowej konkurencji". Oby ASGShop szybko się za GHK wziął, bo dopoiero wtedy można się spodziewać konkurencji cenowej, a tak marża może być kosmiczna jak kurs USD.



CYMKI jak zwykle dobre w swojej cenie - jakoś zawsze wolałem CYMĘ od Boyi, pewnie sentyment z dawnych lat, jak się z CM 028 latało

Według mnie nawet ładnie wyglądają, ale czas pokaże jak zwykle.
HeadcrushCZ 21.01.2009, h. 17:38 HeadcrushCZ
w końcu nity a nie samodokręcająceśrubki xD CM poszła po rozum do żółtej głowy xD
zborekp 21.01.2009, h. 19:50 zborekp
PromanT - poważny błąd. NIewiedziałem, że Ak74 mają przeziernik :] Ale to tylko mały szczególik :D
Gator 22.01.2009, h. 04:56 Gator
Wole AK74S od CM niż Boya. Może dlatego że miałem z Boya same problemy cały czas coś tam się psuło a to selektor ognia a to mag czy zaczep kolby. Zaraz się pokazaniu AK74S CM go kupiłem i do tej pory z nim latam za to Boyi robi dobre repliki eMk
Promant 22.01.2009, h. 10:36 Promant
zborekp:

jak zapewne zauważyłeś - w swojej genialnej spostrzegawczości - tekst pisany jest kursywą, czyli jest to dosłowny cytat ze strony sklepu; a tekstu cytowanego nie zmienia się. Jakkolwiek nie w smak mi ten "przeziernik", mówi się trudno.

Zapewne tekst napisali do AKSU, które pierwsze dodano na stronie, a później skopiowali go bez poprawki.
Mulis 23.01.2009, h. 20:24 Mulis
Raczej się skuszę na tą cyme Cm040 AK74